درمان پارکینسون با مراقبت های خانگی

بیماری پارکینسون یک اختلال در سیستم عصبی بدن انسان است. گاهی در اثر پارکینسون عضلات بسیار خشک می‌شوند و انعطاف خود را از دست می‌دهند. همچنین عدم تعادل در گرفتن اجسام یا راه رفتن، لرزش شدید دست و … برخی دیگر از عوارض این بیماری هستند. احتمال ابتلا به پارکینسون با افزایش سن بیشتر می‌شود.

شاید شما نیز در بین خود افراد سالمندی را دیده باشید که لرزش دست یا عدم تعادل دارند. این افراد گاها در برخی امور روزانه خود دچار مشکل می‌شوند. به همین دلیل یا باید از اطرافیان و خانواده خود کمک بگیرند یا یک پرستار سالمند مراقبشان باشد. وجود یک پرستار در منزل می‌تواند این افراد را از آسیب‌های پارکینسون در امان نگاه دارد. در ادامه با درمان پارکینسون با مراقبت های خانگی آشنا می‌شویم.

مراقبت‌های خانگی برای درمان پارکینسون

موسسه پرستاری توانبخش با بیش از 20 سال فعالیت در زمینه پزشکی و پرستاری آماده ارائه خدمت پرستار سالمند در منزل برای مراقبت از سالمند شما می‌باشد. در ادامه به مراقبت‌های خانگی پارکینسون آشنا می‌شویم.

  • مصرف میوه و سبزیجات

میوه‌های تازه و سبزیجات سرشار از مواد مفید و ضروری برای بدن هستند. شاید شما نیز در مورد پاکسازی با این مواد مطالبی شنیده باشید. میوه و سبزیجات بدن شما را از مواد مفید پاکسازی می‌کند. آنتی اکسیدان، فیتونوترینت‌، مواد معدنی مفید و آنزیم‌ها، ویتامین، آمینو اسید و … برخی از موادی است که در میوه و سبزیجات یافت می‌شود. طبق تحقیقاتی که انجام گرفته است افرادی که میوه و سبزیجات کمتری مصرف می‌کنند بیشتر به پارکینسون مبتلا می‌شوند.

  • خوراکی‌های تخمیری

خوراکی‌های تخمیری شامل باکتری‌های مفیدی هستند که برای افزایش فلور روده مفید می‌باشند. کمبود این مواد سلامت روده را تهدید می‌کند. پروبیوتیک‌ها یکی از دسته‌های مهم خوراکی‌های تخمیری به شمار میروند. این باکتری‌های مفید را می‌توان از مواد دیگری مانند دمنوش کامپوجا، کفیر و کلم ترش نیز دریافت نمود. این مواد سمومی که به خاطر وجود فلزات سنگین در بدن ایجاد می‌شود را پاکسازی می‌کنند. یکی از مهمترین مراحل درمان پارکینسون افزایش سموم بدن است.

  • کاهش مصرف آهن

مهمترین دلیل ایجاد پارکینسون مسمومیت‌های فلزی در بدن است. مصرف بیش از حد آهن و تجمع آهن می‌تواند به پارکینسون منجر شود. به همین خاطر است که آقایان بیشتر به پارکینسون دچار می‌شوند. چرا که بر خلاف خانم‌ها راهی برای از دست دادن خون غیر مفید ندارند. برخی علائم مانند سرگیجه علاوه بر کاهش فشار خون می‌تواند به خاطر افزایش فلزات در بدن به وجود بیاید، طبق تجربه نیز دیده شده است که افراد مبتلا به پارکینسونی که به خاطر بیماری‌های دیگر مجبور به مصرف مکمل‌های آهن هستند به زوال عقل یا بیماری‌های مغزی دچار می‌شوند.

  • دوپامین

در اثر کمبود دوپامین پارکینسون ایجاد می‌گردد. دوپامین وظیفه انتقال‌های عصبی را در بدن بر عهده دارد. برای کاهش علائم پارکینسون می‌توان از خوراکی‌هایی شامل دوپامین را استفاده نمود. روغن نارگیل، تخم مرغ، مغزهای خوراکی‌ها و مواد دیگری مانند ماهی که امگا سه دارند نیز به تقویت مغز کمک کرده و علائم پارکینسون را کاهش می‌دهند.

  • چای سبز

چای سبز می‌تواند رادیکال‌های آزاد موجود در بدن را نابود کند. چرا که فلاوونوئیدها و آنتی‌‌اکسیدان‌‌های پلی‌فنول ضروری را در خود دارد. همچنین یک ماده بسیار مهم به نام تیامین در چای سبز وجود دارد، تیامین میزان دوپامین را افزایش می‌دهد. برای درمان پارکینسون و کاهش علائم آن می‌توانید بین یک تا سه فنجان چای سبز در روز بنوشید.

در ادامه می‌توانید با مقاله «درمان کبد چرب در طب سنتی» با ما همراه باشید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *