پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل

پرستاری افراد کم توان و پرستار سالمند در منزل، ارائه خدمات به صورت شبانه روزی، کادر گسترده پرستاران خانم و آقا در این موسسه انجام می شود.

پرستار سالمند با توجه به شرایط شما

امروزه نگهداری سالمند در منزل یکی از دغدغه‌های مهم جامعه است زیرا سالمندان که یک عمر در محیط آرام منزل زندگی خود را سپری کرده مطمئنا تمایل دارد تغییر مکان خاصی نداشته باشند و در همان مکانی که خوی گرفتند مابقی زندگی خود را بگذرانند، سالمندان این موضوع برایشان از اهمیت خاصی قرار گرفته است. آن‌ها تمایل دارند مراقبت و پرستاری از آن‌ها در محیط خانه باشد زیرا در خانه آرامش خاطر خاصی دارند که تمایل دارند این آرامش برای آن‌ها حفظ شود.

پرستار سالمند پوشکی

سالمندان در برخی مواقع به دلیل افزایش سن یا وجود برخی بیماری ها اختیاری در دفع یا ادرار پیدا می کنند. به همین خاطر اطرافیان و خانواده آنها مجبورند آنها را پوشک کنند. نگهداری از سالمند پوشکی بسیار مشکل است. چرا که آن‌ها ممکن است برخی ناراحتی‌های دیگر مانند دردهای عضلانی نیز مواجه باشند. به همین خاطر نظافت آنها و رعایت موارد بهداشتی کمی مشکل خواهد شد. یکی از خدمات حرفه ای موسسه توانبخش ارائه پرستار سالمند در منزل با انواع شرایط دیگر  است. پرستار سالمند پوشکی می تواند گزینه مناسبی برای خانواده هایی باشد سالمندانی با این شرایط دارند.

پرستار سالمند آلزایمری

آلزایمر یا همان فراموشی یکی از بیماری های مربوط به حافظه می باشد. احتمال اطلاع به این بیماری یا اختلال با افزایش سن بیشتر می شود. با افزایش سن بازسازی سلول های حافظه و مغز انسان با مشکلاتی که ممکن است روبرو شود. همچنین عدم رعایت موارد تغذیه ای و یا تاثیر برخی داروها ممکن است باعث ابتلا به اختلال آلزایمر شود. این اختلال در هر سنی ممکن است به وجود بیاید. در بین سالمندان و افراد مسن رایج تر است.

نگهداری سالمند آلزایمری و در کل بیمار مبتلا به آن بسیار مشکل است. در بسیاری موارد اهالی خانواده و اطرافیان مبتلایان آلزایمر درگیر ماجراهای این بیماری می شوند. با توجه به اینکه اختلال چه مقدار شدید باشد مشکلات ناشی از آن نیز بیشتر می شود. به طور مثال ممکن است فرد مبتلا به آلزایمر خانواده خود را نیز از یاد ببرد. این باعث می شود احساس ناامنی می کند رفتار بدی با اطرافیانش داشته باشد.

در موارد دیگر نیز آلزایمر ممکن است روی حافظه کوتاه مدت اثراتی داشته باشد. مثلاً از یاد می برد که داروهایش را مصرف کرده است یا خیر. این می‌تواند سلامتی فرد را دچار مشکلاتی می کند. اگر تصور کند که داروهایش را مصرف کرده است اما این قضیه درست نباشد ممکن است به خاطر استفاده نکردن از دارو ها با مشکلاتی روبرو شود. همچنین مصرف دوباره و چندباره داروها نیز بسیار خطرناک خواهد بود. به همین دلیل اطرافیان افراد باید بسیار مواظب آنها باشند و تلاش کنند تا حد امکان این افراد را تنها نگذارند.

در موسسه پرستاری توانبخش انواع پرستار سالمند آشنایی با بیماری آلزایمر آماده خدمات رسانی هستند. اگر سالمند عزیزی دارید که از آلزایمر رنج می‌برد و می‌خواهید بهتر و بیشتر از او مراقبت نماییم می توانید از خدمات پرستاری سالمند توانبخش استفاده نمایید. با توجه به شدت و نوع بیماری و دیگر شرایط شما بهترین پرستار سالمند انتخاب و به شما معرفی می شود. پرستار سالمند خطرهای ناشی از اختلال آلزایمر را به حداقل برساند.

استاندارد های مراقبت از سالمند موسسه توانبخش

  • دست يابي، حفظ و ارتقاء كيفيت زندگي مددجويان سالمند در بالاترین سطح ممکن
  • تعهد ، مسئوليت پذيري و داشتن اخلاق حرفه ای در ايفاي نقش هاي عملكردي کاربردی مربوط به سالمند
  • حصول اطمينان نسبت به تامین نيازهاي ويژه مددجوي سالمند
  • مشاركت ،همكاري و برقراري ارتباط مداوم با سالمند و اعضاي تيم سلامت در ارائه خدمات و مراقبت هاي پرستاري به
    سالمند
  • حمايت ویژه و همه جانبه مددجوي سالمند در فائق آمدن به ناتواني و ارتقاء سطح كارآمدي و توانمندي خويش
  • کوشش براي بهبود مداوم و ارتقاء كيفيت اقدامات و خدمات پرستاري سالمند و کودک

سالمندان انسان های حساسی هستند که به دلیل شرایط سنی و البته جسمی خود به مراقبت و پرستاری نیازمند هستند و البته توجه همه جانبه اما به دلیل مشغله های کاری فراوان این امر از سوی فرزندان آنها عملا امکان پذیر نیست.موسسه پرستاری توانبخش با هدف رفع این مشکل تاسیس گردیده .

شما به راحتی می توانید بدون آن که سالمند عزیز خود را به خانه سالمندان بسپارید و باری از نکوهش های اطرافیان و جامعه را تحمل کنید به موسسه ما مراجعه کرده و یک پرستار متخصص را برای هر ساعت از شبانه روز در خدمت بگیرید.

بخش پرستاری سالمند موسسه توانبخش تیم قدرتمندی از پرستاران را گرد هم آورده است که به طور کاملا تخصصی در این زمینه آموزش دیده اند و براساس فرآیندی سخت از سوی ما برگزیده و انتخاب شده و در طول کار نیز تحت نظارت شدید قرار خواهند داشت.

پرستاران ما به خوبی این موضوع را فراگرفته اند که سالمندان از هر لحاظ حساس هستند.

تمامی پرستاران ما آموزش های لازم در حوزه های روانشناسی ، مراقبت های اولیه ،پرستاری ، آشنایی ابتدایی و لازم با دارو ها ، بهیاری و مددکاری و …. را دیده اند و علاوه بر این ها دارای سالها تجربه در زمینه پرستاری سالمند هستند.

ویژگی های پرستار سالمند توانبخش

بسیار متعهد

تعهد در هر کاری موجب افزایش کیفیت خدمات رسانی می شود. به همین جهت در انتخاب پرستار سالمند نیز کوشیده ایم تا افرادی با تعهد و مسئولیت پذیی بالا را انتخاب کنیم. پرستار سالمند وظیفه مهم نگهداری از مادران و پدران عزیز را بر عهده دارد. پس باید مسئولیت پذیر باشد و نگهداری از سالمند را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.پرستار سالمند در زمان مقرر با توجه به شرایط سالمند شما در منزل حاضر شده و از او نگهداری خواهد کرد.

دلسوز و مهربان

پرستار سالمند باید دلسوز و مهربان باشد. در غیر این صورت نمی تواند رابطه خوبی با سالمند برقرار کند. محبت و مهربانی از الزامات این شغل است. پرستار سالمند باید حس کند از پدر یا مادر خودش نگهداری می کند تا بتواند به بهترین نحو خدمت رسانی کند. خوشبختانه بسیاری از خانواده ها از این که پدر و مادر پیرشان در مدت کوتاهی توانسته رابطه بسیار خوبی با پرستار سالمند برقرار کند خوشحال و خرسند بوده اند.

دوست و هم صحبت

یکی از نیازهای سالمندان دوستی و هم صحبتی با افراد مختلف است. آنها از تنهایی رنج می برند و دوست دارند همیشه دوستی کنارشان باشد. اکثر سالمندان به تعریف کردن خاطرات قدیمی و تجربیاتشان علاقه زیادی دارند. به همین جهت تنهایی موجب افسردگی آنها می شود. پرستار سالمند می تواند به عنوان یک دوست و هم صحبت همیشه کنارشان باشد. پرستار سالمند با گوش دادن به او باعث می شود تا احساس اعتماد به نفس بیشتری کند. همچنین اوقات خوبی در کنار هم خواهند داشت.

کمک به سالمند در امور شخصی

بسیاری سالمندان حتی در انجام امور شخصی مانند رفتن به دستشویی و حمام نیز دچار مشکل هستند. آنها به دلایل مختلفی مانند پادرد و مشکلات دیگر با سختی و مشکلات امور روزانه را انجام می دهند. وجود یک پرستار سالمند در منزل می تواند برای کمک به انجام بسیاری از این امور مفید باشد. پرستار سالمند مراقب نشستن و برخاستن و بسیاری کارهای او می باشد. به او کمک می کند تا امور روزانه را راحت تر و با احتیاط بیشتری انجام دهد. وجود پرستار سالمند در منزل باعث می شود تا از بسیاری خطرات جدی به دلیل مشکلات و ناتوانی های جسمانی جلوگیری شود.

مراقبت های دارویی

بیشتر سالمندان دارو یا داروهایی برای مشکلات مختلف جسمی مصرف می کنند. پرستار سالمند کمک خواهد کرد تا داروها به موقع مصرف شود. برخی سالمندان به دلیل فکر و خیال و مشغله های ذهنی فراموش می کنند که داروهایشان را مصرف کنند. همچنین گاهی حتی از یاد می برند که دارویشان را خورده اند و دوباره اقدام به خوردن دارو می کنند. وجود پرستار سالمند در منزل می تواند از این خطرات احتمالی تا جای ممکن جلوگیری نماید.

مراقبت های بهداشتی

بهداشت یکی از موارد مهم در مراقبت و نگهداری از سالمندان محترم می باشد. سالمندان دیگر نمی توانند مانند جوان تر ها نظافت محیط اطراف و خودشان را رعایت کنند. آنها به دلیل ناتوانی های جسمی و کم توانی های بدنی زودتر خسته می شوند یا نمی توانند بسیاری کارها را انجام دهند. از وظایف مهم پرستار سالمند مراقبت های بهداشتی می باشد. پرستار سالمند باید به سالمند محترم کمک کند تا به حمام برود و به خوبی استحمام کند. همچنین می تواند به او کمک کند تا لباس هایش را به موقع تعویض کند و لباس پاکیزه بر تن داشته باشد.

مراقبت های غذایی

بسیاری از خوراکی ها و مواد غذایی برای سالمندان مضر است. همچنین برخی سالمندان عزیز به دلیل بیماری های خاص باید غذاهای محدودی را مصرف کنند. یکی از مهم ترین مراقبت های پرستار سالمند همین مراقبت های غذایی است. پرستار سالمند او را به خوردن خوراکی های مفید تشویق می کند و مواد مضر را از او منع می کند. بسیار دیده شده که سالمندان با خوردن شیرینی و یا خوراکی های چرب آسیب جدی دیده اند. وجود یک پرستار سالمند در منزل به کاهش این خطرات احتمالی کمک شایانی خواهد کرد.

از ما مشاوره رایگان بگیرید