پرستار کودک در منزل

ارائه خدمات پرستار کودک در منزل، توسط کادر مجرب پرستار کودک با سابقه کار حرفه ای، صبور و بسیار باحوصله انجام می شود.

چرا پرستار کودک ؟

امروزه به دلیل شرایط جامعه بسیاری از والدین مجبور به کار کردن خارج از خانه هستند. این افراد ممکن است فرزند یا فرزندان کوچکی نیز داشته باشند. موضوع نگهداری و پرستاری از کودک یکی از دغدغه های جامعه امروزی است. کودک نیاز به مراقبت دارد. احتیاج دارد تا کسی به او غذا بدهد. همچنین نیاز دارد تا یک نفر با او بازی کند.

امروزه تعداد مهد کودک ها بسیار افزایش یافته است. زیرا تعداد مادران شاغل نیز در حال رشد می باشد. بسیاری از والدین شاغل کودک خود را به مهد کودک می سپارند. مهد کودک نیز اگر کیفیت لازم را داشته باشد نگهداری و پرستاری از کودک را به نحو احسن انجام خواهد داد.

مهدکودک هم نیاز به زمان دارد. چرا که صبح باید کودک را از خانه به مهد کودک ببرند. عصر نیز کودک از مهد کودک به خانه باز خواهد گشت. بردن و آوردن کودک احتیاج به برنامه ریزی زمانی و مسئولیت است. مهد کودک راس ساعتی خاص تعطیل خواهد شد. پس تمام فعالیت ها باید به گونه ای تنظیم شود تا کودک در ساعت مقرر تحویل گرفته شود.

خوشبختانه مراکز زیادی برای خدمات پرستاری وجود دارند. ارائه پرستار کودک توسط آنها بسیاری از نگرانی های والدین را از بین برده است. پرستار کودک شخصی با سابقه نگهداری از کودک است. او به منزل شما می آید. در مدت زمانی که در خانه حضور ندارید از کودک دلبند شما نگهداری خواهد کرد. دیگر نیازی نیست تا نگران بردن و آوردن کودک از خانه به مهد کودک و از مهد کودک به خانه باشید. زیرا پرستار کودک این مشکل را حل کرده است. همچنین در صورتی که در محل کار، ساعت بیشتری بمانید نگران فرزند خود نیستید. می توانید با پرستار کودک خود هماهنگ کنید. او مدتی بیشتر در کنار فرزند شما می ماند. اما در مهد کودک باید در ساعت خاصی کودک را تحویل می گرفتید.

راهکارهای تربیتی

یکی از مهم ترین مسائلی که یک پرستار کودک باید بداند نکات و ترفندهای تربیتی است. یکی از پیچیده ترین مسائل در مورد کودکان تربیت آنها می باشد. هر پدر و مادری نگران تربیت فرزند خود است. طبیعی است که تنها نگهداری از کودکان دغدغه والدین نیست. بلکه آنها نگران تربیت فرزند خود نیز هستند.

بهترین انتخاب برای یک پرستار کودک خوب برای فرزند شما پرستار کودک آشنا به این مسائل است. یک پرستار کودک که در این زمینه ها تحصیل کرده است می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. البته که تجربه نیز بسیار تاثیر گذار نباشد. برای انتخاب پرستار کودک روی مدرک تحصیلی او تمرکز نکنید. تجربه نیز مهم می باشد. خودتان دیده اید و تجربه کرده اید که پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها و یا پدر و مادر خودتان چقدر که در زمینه نگهداری از کودک تجربه دارند تا چه اندازه به مسائل تربیتی آشنا هستند. این مورد در مورد پرستار کودک نیز صدق می کند. یک پرستار کودک با تجربه که از تا کنون از کودکان زیادی نگهداری کرده است می تواند با ترفندهای تربیتی زیادی آشنا باشد.

تغذیه مناسب

کودکان احتیاج دارند تا خوب غذا بخورند. زیرا جنب و جوش زیادی دارند. اگر کودک به اندازه کافی غذا نخورد ضعیف می شود. همچنین ممکن است در روند رشد او تاثیر منفی بگذارد. پرستار کودک به خوبی با این مسائل آشنا است. او می داند چه ساعتی به کودک غذا بدهد. البته که غذا ممکن است توسط مادر پخته شده باشد. اما پرستار کودک نیز می تواند برای کودک غذا بپزد. نحوه غذا دادن به کودک بسیار مهم و ظریف است. گاهی به دلیل شیطنت به سختی می توان به کودک غذا داد.  اما یک پرستار کودک با تجربه ای که دارد می تواند کودک را کنترل کند.

بسیاری کودکان نیز بهانه گیر هستند. برخی از مواد غذایی را دوست دارند و به خوبی می خورند. اما از خوردن برخی مواد غذایی اجتناب می کنند. این مواد غذایی ممکن است جزو اصلی ترین خوراکی ها باشد و نخوردن آنها رشد کودک را دچار مشکل کند. یک پرستار کودک باید بتواند در کودک تمایل به خوردن همه غذاها را ایجاد نماید. او می تواند کودک را با یک بازی تشویق به خوردن نماید.

مهارت بازی با کودک

کودکان بسیار کنجکاو هستند. آنها دوست دارند با وسایل مختلف بازی کنند. بازی می تواند به هدف سرگرم کردن کودک باشد. به این معنی که ساعتی را تفریح می کند. همچنین بازی هایی به منظور رشد ذهنی کودک وجود دارد. این بازی ها باعث رشد خلاقیت ذهنی کودک می شوند. کودکان در هر سنی که باشند به باری کردن علاقه دارند. اما هر بازی برای کودک مناسب نیست. بازی باید با توجه به سن کودک و جنسیت او انتخاب شود.

پرستار کودک در زمانی که از کودک شما نگهداری می کند با او بازی می کند. او تجربه زیادی در این زمینه دارد. می داند که چه بازی برای سن کودک شما مناسب است. یک پرستار کودک حرفه ای بازی های خلاقانه زیادی را بلد است. با انجام این بازی ها باعث شکوفایی خلاقیت فرزند شما خواهد شد.

مزایای پرستار کودک توان بخش

صبر و حوصله

نگهداری از کودک نیاز به صبر و حوصله دارد. کودکان شیرین هستند. آنها سوالات مختلفی می پرسند. چرا که کنجکاو و بازیگوشند. در مدت زمان طولانی شاید پاسخ به سوالات آنها و بسیاری موارد دیگر خسته کننده باشد. در نگهداری از کودک باید صبور باشیم. در غیر این صورت این کار خسته کننده خواهد بود. همچنین کودک نیز در کنار ما لذت نخواهد برد.

یکی از مهم ترین ویژگی های پرستار کودک داشتن صبر و بردباری است. او با حوصله و شاداب است. در پاسخ دادن به سوالات کودک با دقت عمل می کند. اگر این گونه نباشد پس از مدت کوتاهی بسیار پرخاش خواهد کرد. که این باعث ضربه روحی فرزند خواهد شد. البته که پرستار کودک در توجه به فرزند نباید زیاده روی کند. اما بهتر است نکته سنج و دقیق باشد. با دقت به صحبت های کودک گوش دهد. به سوالات او پاسخ مناسب با سن او را بدهد. در واقع نکات تربیتی را باید بداند و به آن عمل کند.

شناخت نیازهای روانی کودک

نیاز سنجی کودکان و پی بردن به نیاز آنها امری پیچیده و بسیار طریف می باشد. پرستار کودک باید بتواند این نیازها را به خوبی تشخیص دهد. کودکان بسیاری از نیازهای خود را به صورت مستقیم به شما نخواهند گفت. بلکه ممکن است با برخی رفتارها آنها را آشکار سازند. به طور مثال کودکی که نیاز به دوست دارد و همیشه تنهاست ممکن است با پافشاری کردن برای رفتن به خانه کسی ابراز نیاز کند. پس از عدم توجه نیز گوشه نشین خواهد شد. برخی کودکان نیز با گریه کردن و بدخلقی نیازهای روانی خود را نشان می دهند. یک پرستار کودک خوب باید بتواند نشانه های رفتاری کودکان را به خوبی تفسیر نماید.

مسئولیت پذیری بالا

یکی از مزایای انتخاب موسسه توان بخش برای ارائه پرستار کودک ارائه پرستاران کارآزموده و بسیار متعهد است. آنها بسیار مسئولیت پذیر هستند و در نگهداری از کودک شما از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

یکی از دلایل انتخاب پرستار کودک برای نگهداری از کودک در منزل برای بسیاری از خانواده ها نداشتن فرصت کافی برای بردن فرزندشان به جای دیگری برای نگهداری است. آنها مجبور هستند تا در ساعت خاصی از خانه خارج شوند و به محل کار و یا جای دیگری بروند. طبیعی است که انتظار دارند پرستار کودک راس ساعت در منزل آنها حضور پیدا کند تا بتوانند منزل را ترک کنند و نگهداری از فرزند خود را به او بسپارند. مسئولیت پذیری بالا و حضور به موقع یکی از ویژگی های بسیار مهم پرستاران توان بخش است که خوشبختانه موجبات رضایت بسیاری از مشتریان را فراهم کرده است.

همچون مادر مهربان

کودکان بسیار لطیف هستند. آنها به لطافت و مهربانی اطرافیان نیاز دارند. به همین دلیل است که بسیاری از آنه به مادر خود وابستگی بسیار زیادی دارند. زیرا مادر بزرگترین سرچشمه محبت زمینی است. در نبود مادر کودک ممکن است دچار بحران روحی شود. این که در این ساعات در کنار کسی باشد که با او مهربانی کند می تواند این خلا روحی را تا مقدار زیادی کمتر کرده و یا از بین ببرد.

یک پرستار کودک مهربان می تواند خیال خانواده ها را از بابت کمبود محبت و تنهایی کودکشان کمتر کند. پرستار کودک در نبود پدر و مادر کنار کودک می ماند و از او نگهداری و مراقبت می کند. همچنین با محبت و مهربانی خود رابطه بسیار خوبی با او برقرار می کند.

علاقه به پرستاری کودک

یکی از مواردی که می تواند باعث افزایش کیفیت خدمات رسانی شود علاقه مند بودن به نوع کار و حرفه می باشد. این موضوع در هر حرفه ای مهم است. در حیطه پرستار کودک اهمیت این موضوع دو چندان می شود. پرستار کودک باید به حرفه خود که نگهداری از کودک است علاقه مند باشد. در غیر این صورت نمی تواند خدمات با کیفیتی ارائه نماید.

یکی از مزایای انتخاب پرستار کودک از موسسه توان بخش نیز همین علاقه مند بودن پرستاران به نوع کار و خود کودکان است. پرستار کودک در توان بخش از فیلتر های زیادی عبور کرده است. یکی از موارد نیز انتخاب افرادی است که به این کار علاقه مند باشند. این به خاطر این است که بتوانیم کیفیت خدمات رسانی را افزایش دهیم.

پرستار کودک توانبخش علاوه بر مسلط بودن به کارش بسیار علاقه مند به حیطه کاری و پرستار کودک بودن است. به همین دلیل با کودک رابطه خوبی برقرار می کند. می تواند با او دوست شود. با او بازی می کند و مهربان و نرم است. به همین خاطر کودکان نیز می توانند ارتباط خوبی با او برقرار نمایند.

بسیار باتجربه

تجربه در هر کاری می تواند مهم ترین عامل موفقیت در هر شغلی باشد. در مورد پرستار کودک نیز تجربه نقش اساسی در حرفه ای بودن کار خواهد داشت. یکی از مزایایی که موجب انتخاب پرستار کودک در موسسه توانبخش بوده است داشتن کادر پرستار کودک بسیار با تجربه و حرفه ای است. در انتخاب پرستار کودک برای تکمیل کادر پرستاری خود تجربه و داشتن سابقه کار مرتبط را در اولویت قرار دادیم. با این هدف که بتوانیم کیفیت خدمات رسانی را به میزان بسیار مطلوبی برسانیم.

پرستار کودک برای کودکان خاص

کودکان خاص یعنی کودکانی که با بقیه تفاوت یا تفاوت هایی دارند. این تفاوت ها ممکن است از نظر گویش و فرهنگ و یا حتی ویژگی های جسمی و ذهنی باشد. موسسه توانبخش قادر به ارائه انواع پرستار کودک با اهداف گوناگون می باشد. با توجه به نوع کودک شما و شرایطی که دارد بهترین پرستار کودک به شما پیشنهاد و به شما اختصاص داده می شود.

پرستار کودک بیش فعال

نگهداری و مراقبت از کودکان بیش فعال بسیار سخت و حساس است. هر کسی توانایی و یارای نگهداری از چنین کودکانی را ندارد. مساله مهم دیگر این است که این کودکان به سختی قابل کنترل هستند. بسیاری از مادران حتی با وجود این که شاغل نیستند و خود در خانه هستند برای مراقبت از فرزند بیش فعالشان از یک پرستار کودک بهره می گیرند. انتخاب یک پرستار کودک که اطلاعات لازم در مورد بیش فعالی داشته باشد می تواند در درمان این اختلال کمک حال شما شود. پرستار کودک می تواند با راه کارهای تربیتی اش کمک کند تا کودک شما راحت تر در کنترل باشد و کار خطرناکی از او سر نزند. بیشترین تاثیر در درمان بیش فعالی استفاده از ترفندهای موثر رفتاری در مقابل این کودکان است. بهتر است که برای درمان بهتر از یک مشاور کمک بگیرید. می توانید نکاتی که مشاور در این زمینه به شما ارائه می کند را با پرستار کودک نیز در میان بگذارید تا بیش فعالی زودتر درمان شود.

پرستار کودک وابسته

رفتار کودکان پیچیدگی زیادی دارد. یکی از مواردی که در بسیاری کودکان دیده می شود وابسته بودن است. وابستگی به پدر و مادر یا سایر اعضای خانواده موجب می شود که کودک در نبود این افراد احساس نا امنی و یا ناراحتی کند. به خصوص وابستگی به مادر در بسیاری از کودکان دیده می شود. یکی از مواردی که موجب می شود که خانواده ها به سمت پرستار کودک بیایند درمان و از بین بردن وابستگی کودکان است. مادران کودکان وابسته مجبورند همه جا فرزندشان را با خود ببرند. در هنگام خرید، مراجعه به ادارات دولتی و بسیاری موارد دیگر. این کار بسیار سخت است و خود کودک نیز ممکن است خسته شود. برخی از این مادران برای انجام برخی امور طولانی خارج از خانه از پرستار کودک ساعتی استفاده می کنند. برخی از مادران نیز به خاطر شرایطی مجبورند که کار کنند. نبود مادر آن هم ساعت های طولانی موجب می شود که کودک پریشان و عصبی شود. البته که برای انجام بهترین راهکار برای کاهش وابستگی بهتر است با یک مشاور کودک نیز صحبت کنیم. اما استفاده از پرستار کودک می تواند باعث شود تا به تدریج وابستگی کودک کمتر و کمتر شود.

ویژگی های پرستار کودک

برخی از عناوین حرفه ای بخش مراقبت و پرستار کودک (babysitter) :

 • رشد و پرورش فرزندانی موفق با بالا بردن روحیه اجتماعی درکودکان
 • پرستار کودک، مراقبت و نگهداری از کودک و نوزاد در منزل (babysitter)
 • چگونگی پوشش کودکان زیر آفتاب
 • زمینه سازهای هوش و استعداد اطفال،ارتباط اعتماد به نفس در رشد کودک
 • درمان شب ادراری کودکان با رفتارهای عاطفی
 • عمده ترین اختلاف بین بیش فعالی و بازیگوشی اطفال و نگرانی والدین
 • شناخت انواع گریه نوزاد وقصه خواندن برای کودکان
 • علائم شایع عفونت ادرار و کلیه در کودکان
 • تشخیص علائم آنفولانزا و زردی در نوزادان و کودکان
 • علل و روش های بهبودی آلرژی یا حساسیت کودکان واختلالات تیروئیدی و گوارشی کودک
 • پرستاری از کودک و نوزاد توسط روانشناسان کودک و کودکیاران در منزل
 • عفونت ادراری در کودکان، علت عفونت کودک
 • نشانه ها و علائم میگرن در کودکان
 • بهترین روش های شروع تغذیه کمکی برای شیرخواران و نوزادان
 • علائم ونشانه ها ی بروز زردی در نوزادان
 • راههای کاهش وزن کودکان چاق
 • نشانه های اختلال استرس در کودکان
 • بررسی دلایل اصلی اختلال در رشد نوزادان و کودکان
 • علل و درمان تعریق زیاد کودکان
 • تعیین سطح هوش فرزند
 • روش های مراقبت و پرستاری کودکان در سرماخوردگی
 • شناخت علائم التهاب بینی کودکان

از ما مشاوره رایگان بگیرید