مادران شاغل و تربیت فرزندان، راهکار هایی برای رهایی از مشکلات

مادران شاغل و تربیت فرزندان دو اصطلاحی است که شنیدن آن‌ها در کنار هم می‌تواند تن و بدن هر خانواده‌ای را بلرزاند. مادران شاغل و تربیت فرزندان از بسیاری جهات رودرروی یکدیگر قرار می‌گیرند و در بسیاری موارد، بانوانی که مادر شده‌اند، باید از بین شاغل بودن و مادر بودن یکی را انتخاب کنند. خستگی‌های جسمی، تنش‌های روحی، فشارهای روانی، استرس کاری، انجام کارهای روزانه شخصی و همه و همه منجر به تمام شدن باتری مادران شاغل می‌شود.

حال اگر کسی باشد که بتوانید بخش بزرگی از امور بچه‌داری را با خیال راحت به وی بسپارید و زمانی را برای نفس کشیدن برای خود دست‌وپا کنید چه؟ آیا از این فرصت استفاده نمی‌کنید؟ استفاده از خدمات پرستاری کودک در منزل راهکاری عالی برای رهایی از بار مشکلات خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با مشکلات مادران شاغل و تربیت فرزندان، راهکارهایی برای مادران شاغل و خدمات و ویژگی‌های پرستاری کودک و نوزاد تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

پرستار کودک در منزل

برای دسترسی سریع به بخش‌های مختلف مقاله، روی عنوان موردنظر کلیک کنید:

مشکلات مادران شاغل در تربیت فرزندان

مادران شاغل با احساس گناه دائمی به‌دلیل در دسترس نبودن برای فرزندان کوچک خود زندگی می‌کنند و تمام تلاش خود را برای ایجاد تعادل بین کار و خانه انجام می‌دهند. گاهی اوقات این احساس به مادران شاغل دست می‌دهد که احساس می‌کنند در مسابقه‌ای هستند که به نظر می‌رسد هرگز تمام نخواهد شد.

مادرانی که به‌صورت تمام‌وقت کار می‌کنند همیشه با این احساس گناه دست‌وپنجه نرم می‌کنند که به‌ اندازه کافی برای فرزندان خود وقت نمی‌گذارند. مادر بودن یکی از سخت‌ترین و در عین حال کامل‌ترین شغل‌ها است و زمانی که با یک زندگی حرفه‌ای شغلی ترکیب می‌شود، سرآغاز مشکلات بزرگ و متنوعی است که واقعاً هراس‌آور به‌نظر می‌رسند.

یک مادر شاغل وظایفی دلهره‌آور برای انجام دادن دارد. مدیریت بچه‌ها، مراقبت از خانواده، رسیدگی صحیح به مسئولیت‌های شغلی و انجام تعهدات کاری فشار زیادی بر مادران شاغل وارد می‌کند.

عجله صبحگاهی

صبح‌ها برای مادران شاغل می‌تواند بسیار دیوانه‌کننده باشد. سخت‌ترین قسمت ماجرای مادران شاغل و تربیت فرزندان در اولین دقایق صبح رقم می‌خورد. جایی که کودکان باید از خواب بیدار شوند، صبحانه آماده باشد، کیف مدرسه جمع شده باشد و همه آماده خروج از منزل شوند. دیر نرسیدن به محل کار جزو بزرگ‌ترین آرزوهای مادران شاغل است.

رها کردن کودک بیمار در خانه

مشکلات مادران شاغل و تربیت فرزندان

هیچ‌چیز آزاردهنده‌تر از این نیست که کودک بیمار را در خانه ر‌ها کنید و سرکار بروید. احساس گناه غیرقابل تحملی بابت این کار به مادران شاغل دست می‌دهد. اغلب مادران به‌دلیل داشتن کودکان بیمار مرخصی می‌گیرند تا بتوانند از کودک مراقبت کنند. استخدام یک پرستار کودک به‌راحتی می‌تواند این مشکل را ریشه‌کن کند.

مجبور شدن به انتخاب‌های دشوار

یکی دیگر از مشکلات مادران شاغل انتخاب بین کار و کودک است. اولویت‌بندی و انتخاب بین کار و فرزند می‌تواند یکی از معضلات پایان‌ناپذیر مادران باشد. آیا حضور در کنفرانس مهم‌تر است یا کمک به درس کودک برای امتحانات مدرسه؟

نداشتن زمان برای خود

مشکلات مادران شاغل و تربیت فرزندان تمامی ندارد. در پی رسیدگی به همه کارها، مادران شاغل اغلب مجبور هستند خود را نادیده بگیرند. صبحانه را حذف می‌کنند، ناهار‌های ناسالم می‌خورند، زمانی برای انجام کارهای آرایشی و بهداشتی شخصی ندارند، کتاب نمی‌خوانند و زمانی برای تماشای فیلم یا بیرون رفتن با دوستان ندارند.

کار در خانه با باتری نیمه‌پر

تصور کنید از سرکار به خانه می‌آیید و کاملاً خسته هستید. آن وقت است که فرزندان شما از آنجایی که تمام‌ روز شما را ندیده‌اند، نیاز به توجه دارند. کودکان می‌خواهند با شما بازی کرده و با شما وقت بگذرانند، در حالی که شما هنوز به شامی فکر می‌کنید که تاکنون می‌توانست آماده باشد؛ اما نیست! این یک مبارزه واقعی و ابدی برای مادران شاغل و تربیت فرزندان است. شما دوست دارید قبل از رفتن به رختخواب برای کودکان داستان بخوانید؛ اما آیا انرژی انجام این کار را دارید؟

معضل مهدکودک

رفتن به مهدکودک یا استخدام پرستار کودک؟
رفتن به خانه مادربزرگ یا ثبت‌نام در مهدکودک؟

برای مادری که فرزند کوچکی دارد، اتخاذ تصمیم درست سخت است. اعتماد به مهدکودک واقعاً کار دشواری است. استخدام یک پرستار کودک به مادر این اطمینان را می‌دهد که کودک در محیط آشنای خانه قرار دارد و زیر نظر یک پرستار کاربلد بزرگ می‌شود. استخدام یک پرستار کودک می‌تواند بخش بزرگی از غیبت مادر در خانه را پوشش دهد.

مطالب مرتبط: چرا کودکان در مهدکودک بیشتر بیمار می شوند؟

مسائل بهداشتی

یکی دیگر از مشکلات مادران شاغل و تربیت فرزندان، عدم داشتن زمان کافی برای رسیدگی به مسائل بهداشت شخصی است. این مورد در درازمدت منجر به مشکلات سلامتی مختلفی مانند آسم، آرتریت، مشکلات قلبی، کم‌خوابی و بدن‌درد می‌شود. در حالی که شاغل بودن مادر، با تزریق منابع مالی بیشتر می‌تواند سبک زندگی سالم‌تری را برای خانواده فراهم کند، عدم مراقبت شخصی نیز می‌تواند اثرات منفی بر سلامت مادر و کل خانواده داشته باشد.

تقسیم کار خانه

آمار‌ها نشان می‌دهد که مردان امروزی در مقایسه با مردان دهه ۱۹۷۰، این روز‌ها مسئولیت بسیار بیشتری را در انجام کار‌های خانه به عهده می‌گیرند. با این حال، زنان همچنان باید بار عمده وظایف خانه را به دوش بکشند. مادران شاغل و تربیت فرزندان در این زمینه نیز با یکدیگر رودررو می‌ایستند. مادران همان‌قدر که در محل کار خسته می‌شوند، در خانه نیز کارهای زیادی برای انجام دارند. همه این‌ها منجر به عدم تعادل بین زندگی حرفه‌ای و شخصی مادران شاغل شده و پیامد‌های شدیدی مانند فرزندآوری کمتر و افزایش آمار طلاق را در پی دارد.

راهکارهایی برای مادران شاغل در خصوص تربیت فرزندان

راهکارهای مادران شاغل و تربیت فرزندان

اکنون که با گستردگی مشکلات مادران شاغل و چالش‌های جدی مادران شاغل و تربیت فرزندان آشنا شدیم، بهتر می‌توانیم راهکارهایی برای مشکلات مادران شاغل ارائه کنیم. بیشتر روش‌ها و راهکارهایی برای مشکلات مادران که توسط اشخاص مختلف ارائه می‌شود، معطوف به برنامه‌ریزی برای استفاده بهینه از زمان است. مشکلات مادران شاغل زمانی رو به بهبود می‌رود که آن‌ها بتوانند از زمان خود به نحو احسن استفاده کنند.

در ادامه با نکاتی برای مدیریت زمان برای برطرف کردن مشکلات مادران شاغل آشنا خواهیم شد:

  • از زمان رفت‌وآمد خود در ماشین برای انجام کار‌های بیشتر و صحبت با کودکان استفاده کنید.
  • اولویت‌های هر شخص با دیگری متفاوت است. خوب است که قدرت نه گفتن خود را تقویت کنید و در مورد تعیین حدومرزهای خود هم در محل کار و هم در خانه شفاف باشید.
  • در مورد ساعات کاری خود شفاف باشید. واضح است که چند ساعت اضافه‌کاری مشکلات مادران شاغل را تشدید نمی‌کند؛ اطمینان حاصل کنید که این کار به یک امر عادی تبدیل نمی‌شود، زیرا ارزش مادی آن در برابر استرس شما، در مورد خانه و فرزندانتان، بسیار پایین است.
  • یک لیست واقعی از کار‌های روزانه تنظیم کنید و روی انجام آن‌ها تمرکز کنید. ممکن است دنیا از شما انتظار داشته باشد که همه این کار‌ها را انجام دهید؛ اما بدانید که بدن و ذهن شما نیز محدودیت‌هایی دارد و به آن‌ها احترام بگذارید.
  • هر چندساعت یک‌بار روی استراحت تمرکز کنید، حتی اگر نیم ساعت یا ۱۰ دقیقه باشد. مادرانی که استرس دارند مفید نیستند، بنابراین کمی برای پیاده‌روی، مطالعه، مدیتیشن یا گوش دادن به موسیقی وقت بگذارید تا احساس شادابی کنید.
  • هرگز در مورد خواب خود مصالحه نکنید. اگرچه این درست است که اگر نخوابید ممکن است کار‌های بیشتری انجام دهید؛ اما تأثیر طولانی‌مدت کم‌خوابی می‌تواند بسیار منفی باشد و کودکان شما را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

مطالب مفید: مادریار کیست؟

قبل از اینکه غرق شوید کمک بخواهید!

مشکلات مادران شاغل و تربیت فرزندان آتش‌بس ندارد. تربیت فرزندان یک شغل تمام‌وقت است و حضوری تمام‌وقت را می‌طلبد. ایجاد تعادل بین حرفه و تربیت فرزندان می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. بنابراین، هر زمان که به کمک نیاز داشتید و قبل از اینکه زیر بار مسئولیت‌های خود به‌عنوان یک مادر و زن شاغل غرق شوید، کمک بخواهید.

استخدام یک پرستار کودک می‌تواند گره از تمام مشکلات ذکرشده باز کند و زمانی طلایی را در اختیار شما قرار دهد. زمانی که شما برای استراحت و پر کردن باتری‌های خود نیاز دارید، زمانی که برای بازی کردن با کودکان نیاز دارید و زمانی که برای رسیدگی به امور شخصی نظیر استحمام، فیلم دیدن و وقت گذراندن با دوستان نیاز دارید را یک پرستار کودک می‌تواند در اختیار شما قرار دهد.

مزایای پرستار کودک در منزل برای مادران شاغل

مادران شاغل و تربیت فرزندان و پرستار کودک

در راستای حل مشکلات مادران شاغل و تربیت فرزندان، مؤسساتی مانند مؤسسه توانبخش وجود دارند که خدمات پرستار کودک در منزل را ارائه می‌دهند. یک پرستار کودک می‌توان از کودک شما نگهداری کند، امور شخصی و بهداشتی وی را انجام دهد، در تکالیف مدرسه کمک‌حالش باشد، با وی حرف بزند و برایش کتاب بخواند، با کودک شما بازی کند، کودک را به شهربازی و پارک ببرد، کودک را به مدرسه برده و وی را از مدرسه به خانه برگرداند، غذای کودک را آماده کنند و به‌صورت تمام‌وقت در کنارشان حاضر باشند.

یک پرستار کودک در منزل می‌تواند بخش بزرگی از مسئولیت‌های مادر را به دوش کشیده و بسیاری از مشکلات مادران شاغل را حل کند. برای حل مشکلات مادران شاغل و تربیت فرزندان می‌توانید روی کمک پرستاران کودک در منزل مؤسسه توانبخش حساب باز کنید.

پرستار کودک در منزل توسط موسسه پرستاری توانبخش

با مشکلات مادران شاغل و تربیت فرزندان آشنا شدیم. مشکلات مادران شاغل تمامی ندارد. مادران شاغل در یک جنگ ابدی به‌سر می‌برند که دو جبهه دارد: یکی محیط کار و دیگری محیط منزل. استفاده از خدمات پرستار کودک در منزل مؤسسه توانبخش می‌تواند بسیاری از مشکلات مادران شاغل را حل کرده و مسئولیت‌های آن‌ها را کاهش دهد.

هزینه پرستار کودک در منزل

هزینه پرستار کودک در منزل بسته به محل زندگی شما، کیفیت خدمات ارائه‌شده، تجربه پرستار، لیست و شرح وظایف وی و خدماتی است که مؤسسه ارائه‌دهنده خدمات در اختیار شما قرار می‌دهد بستگی خواهد داشت. برای به‌دست آوردن قیمت‌های دقیق و آگاهی از شرایط و خدمات مؤسسه توانبخش، می‌توانید با کارشناسان این مؤسسه در تماس باشید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *