هزینه پرستار کودک در منزل

در این مقاله قصد داریم به طور مفصل در رابطه با هزینه پرستار کودک در منزل و عوامل موثر بر آن مواردی را بیان نماییم. پس تا پایان ما را همراهی نمایید:

همان‌طور که واقف هستید، پرستاری و مراقبت از کودکان از جمله خدماتی است که پرهزینه، ولی در عین حال برای خانواده بسیار ضروری می‌باشد. پرستاری از کودک به روش استخدام پرستار کودک در خانه و همچنین نگهداری از آن‌ها در مراکز نگهداری از کودکان می‌باشد.

بیشتر خانواده‌ها به منظور کم کردن هزینه دستمزد پرستار کودک درصدد استخدام پرستار کودک آن هم به صورت شخصی بر می‌آیند، اما انجام این کار به علت نبودن امنیت کافی و عدم پشتیبانی قانونی، می‌تواند خانواده را با مشکلات و معضلات گوناگونی روبرو نماید.

پرستار کودک کیست؟

پرستار کودک کیست ؟

پرستار کودک در واقع شخصی است که هر روز و به مدت چند ساعت در روز مسئولیت مراقبت و تربیت کودک را به عهده دارد، البته دایه هم نوعی پرستار است که از طریق کسب مهارت تجربی چه به واسطه بزرگ کردن و پرورش کودک خود یا کودک دیگران، دارای اطلاعات و آگاهی لازم در پرستاری کودک و کمک‌کننده به مادران می‌باشند.

پرستاری از کودک در واقع نوعی شغل محسوب می‌شود و برخی از والدین هزینه سلامتی پرستاری کودک را نیز حساب و پرداخت می‌نمایند. چنان‌چه این کار انجام شود، هزینه پرستار کودک در خانه و حقوق او پایین‌تر خواهد آمد. در غیر این حالت شما می‌بایستی هزینه پرستاری کودک را در خانه بیشتر کنید تا هزینه درمانی و بیمه او تامین گردد. سفارش و تاکید می‌گردد، از بیمه سلامت پرستار کودک بهره گیرید، چرا که به لحاظ اقتصادی به صرف می‌باشد.

میزان تخصص پرستار کودک بر هزینه‌ پرداختی چقدر موثر است؟

میزان تخصص پرستار کودک چه تاثیری روی هزینه های پرداختی میگذارد ؟

پرستاران و مراقبان کودک در سه رده مادریار، کودک‌یار و روانشناس سازماندهی می‌گردند:

مادریاران

غالبا تجربه مادر شدن و پرورش و تربیت فرزند را دارا می‌باشند و پرستاری از نوزاد و کودک را آموخته‌اند. این دسته از پرستاران به همراه مادر در امورات مربوط به خانه و پرستاری از نوزاد یا کودک مشارکت دارد و کارهایی که انجام می‌دهند، موارد زیر را دربر می‌گیرد:

 • تهیه شیر خشک
 • تهیه غذای کودک
 • کار غذا دادن به کودک
 • تنظیم نمودن زمان خواب کودک
 • تعویض نمودن لباس و پوشک کودک
 • استحمام نمودن کودک
 • شتشوی لباس‌های کودک
 • بازی کردن با کودک
 • نظافت نمودن خانه
 • تهیه و تدارک غذای خانواده
 • و سایر امورات

شما می‌توانید با مراجعه به مقاله «مادریار کیست؟ مادریار چه وظایفی دارد؟» از وظایف و ویژگی های مادریار اطلاع یابید.

کودک‌یاران

گروه دیگر کودک‌یاران می‌باشند که در مقایسه با گروه اول در رابطه با کودک تخصصی‌تر عمل می‌نمایند. در واقع این دسته از پرستاران به تمرکز بر روی پرستاری کودک مشارکتی در انجام کارهای خانه نخواهند داشت و عمده فعالیت‌های آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

 • انجام بازی‌های تخصصی مناسب و متناسب با سن کودک
 • آموزش دادن زبان‌های گوناگون
 • انجام دادن برخی از امورات نظافتی کودک
 • انجام دادن امورات مرتبط با تغذیه و غذای کودک

ضمنا آموزش نکته‌های تربیتی در حین بازی با در نظر گرفتن سفارش‌های والدین جزء وظایف کودک یاران می‌باشد.

گروه و level سوم که بالاترین level تخصصی در حوزه پرستاری از کودکان می‌باشد، به روانشناس‌های کودکان مربوط می‌شود. برای کار با کودکانی که احتیاجات اختصاصی و ویژه‌ای دارند، بهره‌گیری از روانشناس کودک سفارش می‌شود، مانند: کودکان بیش فعال، کودکان مضطرب و همچنین کودکانی که شب ادراری دارند و غیره.

نوع و سطح پرستاری و مراقبت کودک با در نظر گرفتن موارد بالا بر روی مقدار هزینه پرستار کودک در منزل تاثیرگذار است، در عین حال آن احتیاجی که کودک دارد از مهمترین عوامل تعیین‌کننده و اساسی در به کار گرفتن و استخدام پرستار برای کودک می‌باشد.

هزینه پرستار کودک تحت تاثیر عوامل گوناگونی قرار می‌گیرد که عبارتند از:

_ میزان و سطح تحصیلات: به کارگیری از خدمات تخصصی موجب افزایش در دستمزد شما می‌گردد.

_ تعداد فرزندان: چنانچه پرستار کودک از بچه‌های دوقلو پرستاری نماید طبیعتا هزینه پرستار کودک در منزل به خاطر پرستاری از چند کودک بالاتر می‌رود.

_ فاصله از محل سکونت: فاصله محل سکونت پرستار کودک تا خانه کودک نیز بر روی هزینه پرستار کودک در منزل موثر است. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بایستی پرستارانی را استخدام نمود که در نزدیکی محل سکونت شما باشند.

_ مدت زمان احتیاج به خدمات پرستاری کودک: قراردادهای پرستاری کودک با در نظر گرفتن احتیاجات خانواده و توافق دو طرف بازه‌های زمانی متفاوتی را شامل می‌گردد. این زمان‌ها از 24 ساعت در شبانه‌روز تا ساعات محدود در بعضی مواقع در هفته در نوسان می‌باشد.

در ضمن تجارب کاری و هم چنین میزان و سطح مهارت بر روی هزینه پرستار کودک در منزل تاثیرگذار می‌باشد.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه پرستار کودک در منزل چیست؟

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه پرستار کودک در منزل چه می باشد ؟

حقوق پرستار کودک در خانه را فاکتورهای مشخصی تعیین می‌نماید. در هر سال تعرفه خدمات پرستاری در خانه به وسیله شورایی تحت عنوان شورای عالی بیمه و خدمات درمانی مشخص می‌گردد که این تعرفه‌ها به مراکز خدمات پرستاری مجاز ابلاغ می‌گردد.

هزینه استخدام پرستار بچه در خانه بالا است و تمام والدین توان پرداخت هزینه پرستار کودک در منزل را ندارند، با این حال لازم است، عواملی که بر روی هزینه مراقبت از کودک تاثیرگذار است، را بدانید. اینکه در واقع چه نوع خدماتی به وسیله پرستار کودک در خانه ارائه می‌گردد و به چه صورت می‌توان با بعضی راه‌کارها هزینه پرستار کودک در منزل را کمتر کرد؟

لازم است، بدانید که در تمامی کشورها مراقبت و نگهداری از کودک در خانه، برای کارفرمایان هزینه‌های مختلفی مثل مالیات را به دنبال دارد. در این حالت والدین در تلاشند تا با پرداخت مبالغی به پرستار کودک این قبیل هزینه‌ها را عهده‎دار نشوند، در حالی که اجرای این روش می‌تواند موجب لغو شدن پروانه پرستار کودک گردد.

در ضمن والین کودک هم شاید به دلیل مراعات نکردن قوانین و مقررات بیمه جریمه گردند، پس همواره بهترین راه برای استخدام پرستار کودک به واسطه مراکز پرستاری می‌باشد که در این حالت امورات مربوط به بیمه و مالیات به عهده مراکز مذکور می‌باشد.

هزینه پرستار کودک در منزل چگونه است؟

قیمت و هزینه پرستار کودک در منزل چگونه می باشد ؟

هزینه پرستار کودک در منزل با در نظر گرفتن محل سکونت کودک، شرایط پرستار و شرح وظایف پرستار کودک متفاوت می‌باشد. شرایط محیط هم می‌تواند بر روی این هزینه‌ها موثر باشد. طبق بررسی‌های صورت گرفته از سوی سازمان بین‌المللی پرستاری از کودک، میانگین دست مزد و هزینه پرستار کودک در منزل برای نوزادان بالاتر از کودکان می‌باشد.

هزینه پرستاری کودک قیمت معینی در نظر گرفته می‌شود و چنانچه والدین نیاز به مدت زمان بیشتری برای نگهداری و پرستاری کودک خود داشته باشند، این ساعات تحت عنوان اضافه کاری برای پرستار کودک منظور می‌گردد.

در بعضی حالات پرستار کودک حقوق خود را به صورت ساعتی، هفتگی و همچنین ماهیانه دریافت می‌دارد. ضمنا شایسته است، والدین مبلغی را به عنوان پاداش سالانه برای پرستار کودک اختصاص دهند و به او پرداخت نمایند.

مراکز نگهداری بچه چگونه دستمزد پرستار کودک را مشخص می‌کنند؟

مراکز نگه داری بچه بر طبق چه مواردی دست مزد پرستار کودک را مشخص می کنند ؟

 • طبق قرارداد، پرستار کودک باید از چند کودک در خانه پرستاری نماید؟
 • در کنار پرستاری و نگهداری از کودک چه وظایفی بر عهده پرستار کودک می‌باشد؟
 • پرستار کودک از چه مقدار سابقه و تجربه در رابطه با مراقبت و نگهداری کودک برخوردار است؟
 • آیا پرستار کودک دارای گواهینامه و یا مدرک معتبر و مرتبط با نگهداری کودک در خانه می‌باشد؟
 • پرستار کودک در چه بازه زمانی مراقبت از فرزند شما در منزل را عهده‌دار است؟

مسئولیت پرستار کودک در خانه در زمان بیماری کودک چگونه است؟

مسئولیت پرستار کودک در خانه به هنگام بیماری کودک به چه صورت می باشد ؟

حالات فیزیکی و جسمانی کودک از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه پرستار کودک در منزل می‌باشد. همان‌گونه که اطلاع دارید، مراقبت از این قبیل کودکان سخت‌تر از نگهداری کودکان سالم می‌باشد، زیرا مراقبت و پرستاری از این قبیل کودکان در خانه احتیاج به ارائه بعضی خدمات بهداشتی کودک دارد تا در مواقع لازم قادر باشد، به کودک کمک رساند. در این وضعیت هزینه پرستار کودک افزایش پیدا می‌کند.

در عصر کنونی و به خاطر گسترش یافتن شهرنشینی و همچنین صنعتی شدن جوامع موجب گردیده است که گاها والدین هر دو مشغله‌های شغلی زیادی دارا باشند و احتیاج به یک پرستار کودک در خانه برای فرزند دلبند خود احساس نمایند. پرستار و مراقبت از کودک در خانه موجب شده است، والدین با آسودگی خاطر و آرامش بتوانند به حرفه، امورات و مشغله‌های خود بپردازند و نیز در کارهای شخصی‌شان موفق‌تر عمل نمایند.

مسئولیت‌ پرستار کودک در منزل برای کودک بیمار چگونه است؟

مسئولیت های پرستار کودک در خانه برای کودک بیمار چیست ؟

 • دادن دارو به کودک بیمار
 • کمک نمودن به حرکت کودک بیمار
 • بررسی علائم و نشانه‌های حیاتی کودک بیمار
 • همراهی و مشایعت نمودن کودک بیمار در بیمارستان و یا مطب دکتر
 • همکاری نمودن با دکتر معالج در راستای بهبودی فوری کودک بیمار
 • تهیه غذاهای مقوی و مفید برای کودک بیمار و همچنین دادن غذا به او
 • یادداشت نمودن شرح‌ حال و وضعیت کودک بیمار
 • پانسمان نمودن کودک بیمار در صورت لزوم
 • سایر موارد

لازم به ذکر است که هر کودکی با توجه به نوع بیماری که دارد، نیاز به این گونه خدمات دارد و اضافه نمودن این قبیل مسئولیت‌ها بر روی هزینه پرستار کودک در منزل تاثیر می‌گذارد.

والدین کودک در نخستین برخورد خود با موسسات خدماتی پرستاری با لیست قیمتها روبرو می‌گردند که می‌تواند در هر مرکزی متفاوت باشد، ولی شما بایستی حتما این موضوع را مدنظر بگیرید که هدف و منظورتان از گرفتن پرستار و مراقب کودک تنها مراقبت از کودک شما می‌باشد.

در غیر این صورت یعنی در حالتی که کودک شما شرایط خاصی داشته باشد، مثلا دچار بیماری باشد، بر روی هزینه و مبلغ نهایی تاثیر می‌گذارد و میزان آنرا افزایش می‌دهد، بنابراین و به همین دلیل شرایط جسمی و روحی کودک در تعیین کردن قیمت پایانی موثر است و والدین محترم بایستی به این موضوع در هنگام درخواست پرستار کودک دقت داشته باشند تا رضایت‌مندی آن‌ها حاصل آید.

چگونه می‌توان بهترین پرستار کودک را انتخاب کرد؟

نحوه انتخاب بهترین و ماهرترین پرستار کودک

زمانی که شما تقاضای نخست خود را برای پرستاری و نگهداری از کودک‌تان را اعلام دارید و یا اینکه کار پرستاری و مراقبت از کودکتان را ثبت می‌نمایید، بعد از دقایقی به بهترین شرکت‌ها و مراکز خدمات پرستاری شهر محل سکونت خود می‌توانید دسترسی پیدا کنید که هر کدام از آن‌ها بر اساس تقاضای‌تان هزینه و مبلغی را به شما پیشنهاد خواهد داد.

در این موقع شاید کمی سخت باشد که کدام‌یک از مراکز درمانی و پرستاری را برای درخواست موردنظرتان انتخاب و گزینش نمایید. به همین منظور ما تدابیری را اندیشیده و اتخاذ نموده‌ایم تا شما با ملاحظه و انجام بررسی بر روی پروفایل و سابقه هر کدام از مرکزها و همچنین رأی و نظر افرادی که خدمات پرستاری از آن‌ها دریافت نموده‌اند، بتوانید به صورت رایگان این موضوع را چک نموده و سپس مقایسه و در نهایت دست به انتخاب بزنید.

مطالب پیشنهادی: انتخاب پرستار کودک در منزل

چرا روز به روز نیاز به پرستار کودک در خانه بیشتر می‌شود؟

چرا روز به روز نیاز به پرستار کودک در خانه بیشتر و روز افزون تر می شود ؟

در این رابطه باید گفت که خانواده‌ها به دلیل مشغله کاری زیادی که دارند، همیشه نیاز به پرستارانی پیدا می‌کنند که بتوانند با آسودگی خاطر و اطمینان کافی کار پرستاری و نگهداری از کودک دلبند خود را به آنان بسپارند. با تغییر در سبک زندگی انسان‌ها بیشتر مادران و پدرها برای امرار معاش و تامین هزینه‌های زندگی ناچارند کار کنند و شاغل باشند و به همین خاطر وقت کافی برای نگهداری، مراقبت و رسیدگی به کودکان آن هم به صورت تمام و کمال پیدا نمی‌کنند.

در ضمن همان‌طور که می‌دانید کودکان زیر 5 سال خیلی نیاز دارند که فردی برای آن‌ها وقت بگذارد و با آن‌ها بازی کند که برای حل این مسئله پرستار کودک بهترین راهکار ممکن می‌باشد و به شما پیشنهاد می‌شود.

نیاز به وقت زیاد و همچنین صبر و گذشت

نگهداری و مراقبت از کودک یکی از جمله مشاغلی می‌باشد که در مقایسه با حرفه‌های دیگر نیاز به وقت زیاد و همچنین صبر و گذشت احتیاج پیدا می‌کند که این کار در زمان‌های قبل به عهده مادران بوده است.

امروزه این نوع فرهنگ به تدریج و با تغییر در سبک زندگی و حضور اغلب مادران در عرصه اجتماعی یا به عبارتی شاغل شدن آنان متحول گردیده و وظیفه مراقبت و تربیت فرزندان در قسمتی از شبانه‌روز به پرستار کودک محول و سپرده شده است.

در صورتی که شما هم مشغول به کار هستید، با استخدام نمودن یک پرستار کودک با دانش، ماهر و همچنین باتجربه می‌توانید با آسودگی خاطر و با اطمینان به تربیت و مراقبت فرزندتان رسیدگی نمایید.

آیا همه مراکز پرستاری معرفی شده دارای مجوز می‌باشند؟

آیا همه ی شرکت ها و مراکز پرستاری و نگه داری معرفی شده دارای مجوز می باشند ؟

در رابطه با این موضوع شرایطی برای شرکت‌ها و مراکز پرستاری کودکان وجود دارد که حتما بایستی پیش از استخدام پرستار کودک در خانه آن‌ها را مدنظر خود قرار دهید.

در حال حاضر به منظور سهولت در کارتان و نیز تضمین کار خود، لازم دیدیم که پیش از معرفی به شما، به شرایط آن‌ها به واسطه کارشناسان ما دقت و توجه نمایید. بدین منظور یعنی برای ثابت نمودن خدمات خود، همه شرکت‌ها و مراکز پرستاری را به لحاظ رسمی و معتبر بودن تضمین می‌نماییم.

استخدام پرستار کودک و نکاتی که بایستی در این ارتباط به آن‌ها دقت و توجه نمود:

پیش از اعتماد نمودن لازم است، مدارک پرستاری را که استخدام کرده‌اید، چک و بررسی نمایید. در این رابطه باید پرستاران بر طبق قوانین و روال آن حتما مجوز فعالیت دارا باشند.

سعی نمایید که به شرایط پرستار و همچنین نوع رفتارش با کودک خود دقت و توجه کنید، زیرا کودکان از ذهن پویا، باز و همچنین هوش بالایی برخوردارند. کودکان بر عکس نظر کسانی که فکر می‌کنند، بچه‌اند و زیاد متوجه این گونه مسائل نیستند، بایستی گفت که بیشتر از آنچه که شما فکر می‌کنید، درک و فهم دارند و خیلی سریع در ذهنشان ماندگار می‌شود.

مراقب باشید پرستار با فرزندتان برخورد خشن و تنبیه بدنی نداشته باشد

مراقب باشید که پرستار کودک با فرزندتان برخورد خشن و به خصوص تنبیه بدنی نداشته باشد، چرا که آثار و عواقب آن به سرعت نمایان خواهد شد به صورتی که کودک‌تان دچار افسردگی و همچنین اعتماد به نفس پایین خواهد شد.

چنانچه کودک‌تان یکدنده و لجباز است، سعی نمایید پرستارش را در جریان گذارید تا با روشی خاص با او برخورد و رفتار نماید.

نکته قابل توجه آن است که حتما دقت نمایید که پرستار کودک شما درگیر مصرف قرص‌های اعصاب و روان و یا هر گونه دارویی که بر روی رفتار اختلال به وجود می‌آورد، نباشد.

شایسته‌تر آن است که پرستار کودک شما متاهل و حتی‌المکان مادر باشد تا بهتر بتواند شرایط‌تان را درک نماید و همچنین با کودک‌تان رفتار مادرانه‌ای داشته باشد.

نحوه رفتار والدین با پرستار کودک باید چگونه باشد؟

نحوه ی رفتار والدین با پرستار کودک باید چگونه و به چه صورت باشد ؟

لازم است، توجه نمایید که ورودتان با خروج پرستار کودک‌تان همزمان نباشد و حتما دقایقی پیش از خروج پرستار سعی نمایید خود را به منزل برسانید.

اگر گاهی موقعیت طوری می‌باشد که نمی‌توانید خیلی پرستار را در زیر نظر بگیرید حتما حتما زمانی با کودکانتان در رابطه با برخورد و رفتار پرستار گفتگو نمایید و در این باره از او توضیحاتی بخواهید، اما مجددا تاکید داریم گاها رفتار پرستار را در منزل زیرنظر داشته باشید، خصوصا در صورتی که کودک‌تان هنوز هم به زبان درنیامده باشد و خوب و بد را از هم تمیز ندهد.

در حقیقت پرستار کودک شما وظیفه مادری را در قبال فرزندتان به جا می‌آورد و برای همین با او به گونه‌ای رفتار نکنید که گویی کارگر استخدام نموده‌اید.

تعدادی از والدین به جز سپردن مسئولیت پرستاری کودک، وظیفه‌هایی نیز در زمینه پخت‌وپز غذاها و اموراتی دیگر به عهده ایشان قرار می‌دهند. توجه و دقت نمایید که این کار کاملا اشتباه می‌باشد. شما چنانچه فردی را برای طبخ غذا و نیز نظافت و رسیدگی به منزل می‌خواهید بهتر آن است که این مسئولیت را بر دوش مستخدم قرار دهید، نه پرستار کودک.

چنانچه کودک‌تان شرایط ویژه‌ای مانند معلولیت ذهنی و جسمی و سایر موارد دارد، حتما بایستی به استخدام پرستار متخصص و آشنا به امور اقدام نمایید.

مهمترین نکات در مورد پرستاری از کودک چیست؟

مهم ترین و اصلی ترین نکات در مورد پرستاری و مراقبت از کودک چیست ؟

پرستار و مراقب کودک حتما بایستی با کودک‌تان بازی نماید و سعی کند سرگرمی‌هایی برای او فراهم آورد.

از جمله نکات مهم در ارتباط با پرستاری کودک، داشتن مهارت ارتباطی زیاد در برخورد با کودک می‌باشد که هر فرد پرستار و مراقبی لازم است، بداند.

پرستار کودک بایستی سعی و تلاش نماید تا محیطی آرام، با نشاط و شاد برای کودک فراهم نماید.

پرستار کودک حتما بایستی طوری باشد که کودک شما احساس خوبی در رابطه با امنیت منزل پیدا کند.

پرستار و مراقب کودک شما بایستی نسبت به نگهداری از کودک علاقه زیادی بروز دهد.

پرستار و نگهدار کودک‌تان بایستی با اصول روانشناسی کودکان آشنا باشد.

برای استخدام پرستار کودک باید موارد مهم زیادی را در نظر گرفت

در هنگام استخدام پرستار کودک می‌بایست موارد مهم زیادی را مدنظر قرار داد که از جمله این موارد تجارب کاری در ارتباط با پرستاری کودک می‌باشد. لازم به ذکر است که پرستار کودک بایستی با روحیات و احتیاجات کودک شما در رده‌های سنی گوناگون آشنایی داشته باشد تا قادر باشد، در مسیر رشد کودک تاثیرگذار باشد و اثر مثبتی داشته باشد و همچنین با توجه به حساساسیت‌های خانواده وظیفه تربیتی کودک را در مواقعی که والدین حضور ندارند، عهده‌دار گردد.

از جمله نکات دیگری که بایستی مورد توجه واقع گردد، تحصیلات پرستار کودک می‌باشد. در این رابطه پرستار کودک با توجه به احتیاج والدین و همچنین مسئولیت‌هایی که عهده‌دار است، به گروه‌های گوناگونی تقسیم می‌گردند، ولی با این حال می‌بایست در راستای پرستاری از کودک، روانشناسی کودک و غیره تحصیلات و دوره‌های متناسب و مرتبط را گذرانیده باشد.

عوامل موثر بر هزینه پرستار کودک در منزل چیست؟

عوامل موثر بر هزینه پرستار کودک در منزل چیست ؟

همان‌طور که واقف هستید و با در نظر گرفتن زندگی پر مشغله کنونی، فرزندان برای مراقبت و نگهداری احتیاج به کسی دارند که با حوصله بالای خود قادر باشد، نیازهای‌شان را برآورده سازد. غالبا والدین در عصر کنونی مشغول به کار و یا تحصیل می‌باشند و به همین خاطر شیوه زندگی حاضر فرصت و زمان زیادی را برایشان جهت گذراندن با فرزند در اختیارشان قرار نمی‌دهد.

در صورتی که قصد دارید، از عوامل موثر بر روی هزینه پرستار کودک در منزل آگاه گردید، در وهله نخست می‌بایست عوامل موثر بر روی هزینه‌های پرستاری از کودک در خانه را بدانید. بدین منظور همچنان در ادامه این نوشتار ما را همراهی نمایید تا بعضی از اصلی‌ترین و مهمترین این عوامل را بررسی نماییم:

مدت زمان کار پرستار کودک در خانه

بدیهی است که پرستاران کودک بر اساس نیازتان به طور پاره‌وقت و تمام‌وقت در خانه شما می‌توانند حضور یابند. تعرفه هزینه پرستار کودک در منزل با توجه به مدت زمانی که شما تقاضا می‌کنید، اعلام می‌شود.

تحصیلات و تجارب پرستار کودک

در صورتی که می‌خواهید کودکی را با شرایط خاص به دست پرستار بسپارید، لازم است بدانید که پرستاران به لحاظ تحصیلات و تجارب در رتبه‌ها و مدارج مختلفی قرار دارند.

عده‌ای از پرستاران در مراقبت از کودکان بیمار تبحر خاصی دارند. لازم به ذکر است که کودکان بیش فعال نیز احتیاج به پرستارانی حرفه‌ای و با دانش دارند تا قادر باشند، فعالیت‌های آن‌ها را کنترل نماید.

به هر میزان که پرستار دارای تحصیلات بالاتر و تجربیات بیشتری باشد، بالطبع هزینه استخدام او بیشتر می‌شود. پرداخت این هزینه در برابر خدماتی که پرستار حرفه‌ای و متبحر در خانه برای کودک‌تان انجام می‌دهد، کاملا به صرفه می‌باشد، زیرا کیفیت رشد و یادگیری کودک به حدی مهم است که ارزش خرج کردن والدین را دارد.

خدمات درمانی

بعضی از کودکان به دلیل بیماری‌هایی که دارند، به غیر از احتیاجات عمومی نیاز به نگهداری و مراقبت بیشتری پیدا می‌کنند. در این ارتباط عده‌ای از پرستاران کودک دوره‌های آموزشی را طی می‌نمایند تا قادر شوند، خدمات نخستین درمانی را به انجام رسانند.

به عنوان نمونه با استخدام یک پرستار خبره و متخصص دیگر نیازی به این نیست که کودک برای تزریقات، تست خون و غیره از خانه به بیرون برود، زیرا پرستار می‌تواند این قبیل خدمات را در خانه به کودک ارائه نمایبد، البته این خدمات بر روی هزینه پرستار محاسبه می‌شود.

خدمات گسترده‌تر و وسیع‌تر

واضح است که مسئولیت پرستار کودک در راستا و حیطه مراقبت و نگه‌داری از کودک می‌باشد، ولی چنانچه از پرستار کودک خدمات بیشتری درخواست دارید، بایستی هزینه بیشتری پرداخت نمایید. به عنوان نمونه پرستاری که علاوه بر مراقبت از کودک کار پخت‌وپز و یا امورات منزل را نیز به انجام می‌رساند، طبیعتا هزینه بیشتری را در پی خواهد داشت.

تربیت کودک به کمک روش‌های جدید و نوین

همان‌طور که اطلاع دارید، کودک در دوره خردسالی زیر نظر آموزش‌های خاص و معینی قرار می‌گیرد تا ضمن رشد جسمانی به لحاظ ذهنی نیز پرورش پیدا کند. تعلیم و تربیت کودک به کمک آموزش، در حال حاضر با روش‌های نوین امکان‌پذیر می‌باشد که علاوه بر این که در جریان یادگیری قرار می‌گیرد، والدین نیز از پرورش و تربیت درست کودکشان راضی خواهند شد.

یک پرستار بادانش و باتجربه، امر آموزش و تربیت کودک را در محیط خانه با کیفیتی عالی و به طور خصوصی انجام می‌دهد که این خدمات در میزان هزینه‌ها اثر می‌گذارند.

دلیل استفاده والدین از خدمات پرستاری کودک در خانه چیست؟

دلیل تمایل والدین به استفاده از خدمات پرستاری کودک در خانه چیست ؟

بیشتر خانواده‌ها تمایل دارند که از خدمات پرستاری کودک در خانه استفاده نمایند، چرا که اعتقاد دارند، کودکشان در منزل خود احساس آرامش و امنیت بیشتری خواهد داشت. ضمنا برخی از والدین در شیفت‌هایی به غیر از ساعت‌های اداری مشغول به کار می‌باشند، بنابراین نگهداری از کودک بهترین انتخاب در این زمینه خواهد بود.

در راه نگهداری فرزند در مهد کودک‌ها و مرکزهایی که در خارج منزل می‌باشد، لازم به رفت و آمد والدین برای تحویل دادن و تحویل گرفتن فرزند خود می‌باشد.

یکی دیگر از مزیت‌های مهم استفاده از خدمات خودمراقبتی – پرستاری کودک در خانه از نظر هزینه و زمان این است که هم هزینه و هم زمان در این پروسه به طرز قابل توجهی ذخیره خواهد شد و این مهم یک از نگرانی‌های پدر و مادر را به طور محسوس کم می‌کند. از آن جا که مراکز خدمات مراقبتی – پرستاری بسیار منعطف می‌باشند، بنابراین آن مراکز برای افراد و شاغلینی که برنامه روتین و مشخصی ندارند، بسیار پرکاربرد و مناسب خواهد بود.

مصاحبه کردن با پرستار و یا مراقب کودک

مصاحبه کردن با پرستار و یا مراقب کودک

از آن جا که سپردن کودک به یک شخص غیر از افراد خانواده در ابتدا امری بسیار دشوار و خطیر می‌باشد، بنابراین انتخاب یک پرستار خوب از ‌های اصلی والدین می‌تواند باشد.

برای این منظور با مراجعه به مراکز مراقبت – پرستاری و معرفی پرستار از طریق این مرکز بهترین کار این است که والدین یک جلسه پرسش و پاسخ یا به اصطلاح یک مصاحبه با فرد معرفی شده به عنوان پرستار را داشته باشند. این جلسه می‌تواند یک جلسه مفید پرسش و پاسخ و تبادل نظر برای هر دو طرف، هم پرستار و هم والدین باشد. در این جلسه، موضوعات مهم و مختلفی مانند تغذیه، خواب، روش تربیتی، مسائل پرداخت حقوق و مزایا و نظم و انضباط می‌تواند مطرح شود. در این ملاقات اگر کودک حضور داشته باشد، خیلی بهتر است، چرا که یک آشنایی اولیه بین کودک و پرستارش ایجاد می‌شود. در این جلسه پرستار کودک با توجه به آموزش‌هایی که در زمینه پرستاری کودک دیده، دارای اطلاعات ضروری و لازم در این زمینه می‌باشد و باید بتواند در مصاحبه با والدین به سوال‌های آن‌ها پاسخ‌های درست و منطقی دهد.

برای مصاحبه پرستار باید مدارک خود را ارائه دهد که شامل موارد زیر است:

شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، شماره تلفن خود و مرکزی که او را معرفی کرده و همچنین سوابق کاری پرستار باشد که والدین می‌توانند بر اساس این جلسه، مدارک ارائه شده توسط پرستار و همچنین سوابق کاری او و حتی پرس‌وجو و تحقیق از افرادی که پرستار مدنظر قبلا برای آن‌ها کار کرده است و یا معرف و پیشنهاددهنده این پرستار بوده‌اند، تصمیم به استخدام او بگیرند.

نوع خدمات پرستاری کودک چگونه است؟

نوع خدمات پرستاری کودک چگونه است ؟

اگر در نزدیکی محل زندگی شما مراکز ارائه خدمات مراقبتی – پرستاری وجود دارد، یکی از بهترین راه‌های مراقبت و تربیت کودک شما در درون محیط خانواده و بدون استرس و اضطراب، استفاده از پرستاران شاغل در همین مراکز خدمات مراقبتی – پرستاری کودک می‌باشد، چرا که در این مراکز تعداد زیادی روانشناس کودک، کودک‌یار و حتی تعداد زیادی مادر به عنوان مادریار، مشغول به ارائه خدمت می‌باشند که می‌توانند در امر نگهداری کودک و نوزاد شما در منزل به شما کمک کنند.

انواع گوناگون و متنوعی از خدمات نگهداری نوزاد و کودک در مراکز خدمات پرستاری کودک مطابق با احتیاج و شرایط شما و خانواده ارائه می‌شود. همان‌طور که قبلا گفتیم، این خدمات شامل مراقبت از نوزاد یا کودک شما، تغذیه و شست‌وشو، انجام امور شخصی کودک، بازی با کودک و آموزش موارد تخصصی حتی در زمینه مواجه با کودک بیمار می‌باشد.

خدمات مراقبتی – پرستاری 24 ساعته از کودک چگونه است؟

خدمات مراقبتی- پرستاری24 ساعته از کودک به چه صورت است ؟

همه ما می‌دانیم کار مراقبت از یک نوزاد و یا کودک برای مادر به تنهایی، یکی از پرزحمت‌ترین و پراسترس‌ترین کارها می‌باشد، بنابراین می‌توان با بهره‌گرفتن از مراکز خدمات مراقبتی – پرستاری این زحمت و استرس را کمتر کرد.

به کارگیری و کمک گرفتن از این مراکز به علت دارا بودن نیروهای متخصص و آموزش‌دیده در این حوزه، به سادگی می‌تواند نیازهای کودک و یا نوزاد را برآورده سازد و آرامش خاطری را برای خانواده‌ها به ارمغان بیاورد.

مرکزهای ارائه کننده سرویس‌های مراقبتی و نگهداری از کودک که کارها و خدمت‌های ایشان به شکل تمام وقت و 24 ساعته می‌باشد، می‌توانند در نگهداری از کودک و یا نوزاد تازه متولد شده شما بسیار مفید و موثر باشند.

این پرستارها و مراقبین قادر هستند با پیدا کردن مهمترین احتیاج‌های کودک و مادر در حوزه‌های مربوط به رشد و تربیت کودک، به مادر خانواده آموزش‌های مورد نیاز را ارئه نمایند. این آموزش‌ها می‌توانند شامل: بهداشت فردی نوزاد، تعداد دفعات شیردهی نوزاد، خواب نوزاد، آرامش مادر و تربیت کودک باشند. این پرستاران در واقع به مادر خانواده کمک می‌کنند تا در مسیر رشد و تربیت کودک خود بسیار پرانرژی‌تر و با آرامش و سهولت بهتر قدم بردارد.

هزینه خدمات مراقبتی – پرستاری در منزل چقدر می‌باشد؟

هزینه خدمات مراقبتی – پرستاری در منزل چقدر و چگونه است ؟

می‌دانیم که والدین دوست دارند که در زمینه خدمات مراقبتی – پرستاری بهترین نوع و کیفیت خدمات را دریافت کنند و از طرفی این خدمات برای آن‌ها خیلی پرهزینه نباشد. هزینه و تعرفه‌های خدمات مراقبتی – پرستاری در منزل هر ساله توسط شورای عالی بیمه و خدمات درمانی به این مراکز ابلاغ می‌شود.

لازم به ذکر است که شرایط هر خانواده و درخواست خدمات موردنظر برای هر خانواده بسیار متفاوت است و این مهم می‌تواند بر هزینه پرداختی توسط خانواده تاثیر مهم داشته باشد.

البته دستمزد پرستاری به عوامل دیگری مانند مدت زمانی که در منزل باید سپری و پرستاری کند، سن کودک، تعداد کودکانی که در منزل هستند و حتی سن خود پرستار، محل سکونت پرستار، میزان مسافتی که تا خانه آن‌ها باید بیاید و نوع مراقبت‌هایی که از او درخواست شده است، نیز بستگی دارد.

مزایای استفاده از خدمات مراقبتی – پرستاری در منزل چیست؟

همه ما می‌دانیم که یادگیری و آموزش کودک از بدو تولد شروع می‌شود. همه تعاملات و برخوردهای کودک با پدر و مادر و دیگر اعضاء خانواده و اطرافیان و مراقبت و پرستاری از کودک، همه در افزودن تجربه‌های کودک بسیار موثر می‌باشند، چرا که در سال‌های اولیه زندگی کودک، مغز با سرعت در حال رشد می‌باشد. همه این تعاملات می‌تواند بر چارچوب فکری و رفتاری کودک موثر باشد و روند موفقیت کودک را در بزرگسالی می‌تواند تغییر دهد. شاید این‌گونه به نظر برسد که نوزاد فقط به خواب و شیر و تغذیه کافی و تعویض پوشک و لباس، نیاز داشته باشد، اما ذکر این نکته ضروری است که آن‌ها هر لحظه در حال یادگیری می‌باشند که این یادگیری با دیدن صورت و حالت‌های آن و شنیدن صدای صحبت اطرافیان و محیط آغاز می‌شود و می‌بینیم که کودک به آن‌ها واکنش نشان می‌دهد.

مربیان و معلم کودک

مربیان و معلم کودک بعد از والدین، مهمترین نقش را در استعدادیابی و تربیت و موفقیت کودک را دارا می‌باشند. با توجه به این نکته استفاده درست از مراقبین و پرستاران متخصص در این زمینه می‌تواند در رشد شناختی کودکان تاثیر زیادی داشته باشد.

از دیگر مزایای بهره‌گیری از این گونه خدمات، داشتن اوقات فراغت می‌باشد. بعضی از والدین به صورت تمام‌وقت به کار مراقبت از فرزند خود مشغول می‌باشند، ولی شاید برای سفر کاری و یا حتی برطرف نمودن خستگی احتیاج به کمک شخصی مطمئن و آشنا به احتیاجات کودک داشته باشند. در این‌گونه مواقع کمک به صورت ساعتی و حتی موقت چند روزه می‌تواند در برطرف نمودن خستگی مادر و یا انجام امورات عقب افتاده کمک برساند.

از مزایای نگهداری باکیفیت و به صرفه، اثر اقتصادی آن می‌باشد. یاری گرفتن از خدمات پرستاری متخصصین کودک، این امکان را برای والدین به وجود می‌آورد که حضور فعال و پررنگی در بخش اجتماعی و همچنین شغلی خود داشته باشند تا موجب حفظ شغل آن‌ها گردد و امنیت شغلی آن‌ها را تضمین نماید.

اثر اجتماعی

از دیگر مزیت‌های به‌ کارگیری از خدمات پرستاری کودک اثر اجتماعی آن می‌باشد. همان‌طور که آمار و تحقیقات نشان می‌دهد، دسترسی به این گونه خدمات در طی چند دهه سرمایه اجتماعی را به واسطه کم کردن هزینه‌های درمانی، پایین آمدن میزان جرم در اجتماع، کم شدن اختلالات روانی در دوره بزرگسالی را ذخیره می‌نماید.

حضور پرستار کودک در خانه در کنار والدین موجب ایجاد یک تیم مراقبتی می‌گردد. زمانی که پرستار کودک در منزل حاضر است، والدین به خصوصیات شخصی و شخصیتی او پی خواهند برد و در جهت پرورش و تربیت کودک با یکدیگر همکاری خواهند داشت.

ویژگی‌های یک پرستار یا مراقب کودک مجرب در منزل چیست؟

خصوصیات و ویژگی های یک پرستار یا مراقب کودک مجرب در منزل

 • محیط و فضای شاد و با نشاط به همراه محرک‌های متنوع برای آموزش کودک مهیا می‌نماید.
 • پرستار خوب می‌داند که چگونه احتیاجات عاطفی کودک را جواب دهد.
 • مراقب پرستار مجرب از مراحل رشد و احتیاجات کودک متناسب با سن و سال او اطلاع دارد.
 • با والدین کودک همکاری کرده و به نگرانی‌های آن‌ها توجه دارد.
 • به کودکتان در مسیر رسیدن به هدف‌هایی که در نظر داشتید، یاری می‌رساند.

چگونه می‌توانیم یک مرکز خدماتی خوب انتخاب نماییم؟

انتخاب و گزینش یک مرکز خدمات مراقبتی – پرستاری کودک امری سخت می‌باشد. این امر مهم به شرایط محیطی که در آن سکونت دارد، نیازهای خانواده و خصوصیات کودک بستگی پیدا می‌کند. بدین منظور بایستی تحقیقاتتان را از ماه‌ها پیش از تولد کودک، بازگشت به کار یا مسافرت آغاز نمایید و در این امر مهم از مشاورین و متخصصینی که در مراکز خدمات مراقبتی – پرستاری حضور دارند، کمک و مساعدت بخواهید.

در این راستا نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • چه نوع مراقبتی با کودک شما و شرایط سنی او مناسبت دارد؟
 • در چه مواقعی از شبانه‌روز به پرستار کودک احتیاج پیدا می‌کنید؟
 • آیا برای بیشتر از یک کودک احتیاج به پرستار خواهید داشت؟
 • آیا فرزندتان درگیر بیماری خاصی می‌باشد؟
 • چه میزان هزینه را می‌توانید پرداخت نمایید؟

چگونه فرزندتان را برای استخدام پرستار آماده می‌نمایید؟

در این رابطه باید گفت که سازگاری کودک با این موضوع در ابتدا امری دشوار می‌باشد و حتی این امکان وجود دارد که چندین هفته به طول بکشد تا فرزند شما خود را به وضعیت جدید عادت دهد. در آغاز امکان دارد، کودک شما از ماندن در نزد پرستار بترسد.

برای این که کودک شما به راحتی و بهتر از شما جدا شود، قبل از اینکه به صورت کامل او را از خود جدا کنید، بهتر است، از چند هفته قبل برنامه‌ریزی کنید که به صورت تدریجی و در حضور خود شما این کار انجام پذیرد.

این موقعیت در واقع یک شرایط جدید عاطفی برای شما و فرزندتان خواهد بود، پس برای سازگاری بهتر با شرایط جدید به خودتان و فرزندتان فرصت کافی دهید تا شرایط برای شما جا بیفتد.

سعی کنید، هر روز با فرزندتان در مورد اتفاق‌های آن روز و احساساتتان به صورت متقابل صحبت کنید.

چگونه می‌توانید با پرستار یا مراقب فرزندتان رابطه خوبی برقرار کنید؟

ابتدا لازم است، به مراقب یا پرستار فرزندتان توضیح دهید که چگونه می‌تواند با شما ارتباط بگیرد، از طریق تماس تلفنی، پیامک، یادداشت، ایمیل؟

هر مشکل و یا مسئله‌ای که در فرزند خود می‌بینید با پرستار او در میان بگذارید. به عنوان مثال: کودک من خوب نمی‌خوابد، کودک من خوب غذا نمی‌خورد، فلان عامل باعث می‌شود فرزند من پرخاشگر شود و او را عصبی کند و حتی مسائلی را که باعث ترس، استرس و ناراحتی کودکتان می‌شود، را با او در میان بگذارید.

سعی کنید، برای پاسخگویی در موارد ضروری در دسترس باشید.

به برنامه زمانی که بین شما و پرستار فرزندتان قرار گذاشته شده، پایبند باشید و در زمانی که با هم قرار گذاشته‌اید برای تحویل گرفتن فرزندتان مراجعه کنید.

برنامه‌ریزی که برای تغذیه کودک انجام داده‌اید را حتما در اختیار پرستار کودک قرار دهید و از او بخواهید که طبق برنامه غذایی تدارک دیده شده به او غذا بدهد.

چه سوالاتی باید از مراکز ارائه‌دهنده خدمات مراقبتی- پرستاری بپرسید؟

 • آیا این مرکز در تمامی ساعات شبانه‌روز در دسترس و قادر به پاسخگویی هستند؟
 • کیفیت ارائه شده خدمات این مرکز در په سطحی می‌باشد و چه امتیازی دارد؟
 • سطح تحصیلات و تخصص مراقبین و پرستاران این مرکز به چه میزان می‌باشد؟
 • آیا این مرکز در تمام طول سال و ایام و مناسبت‌های خاص نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد؟
 • در مورد مراقبت و پرستاری کودک، ارزش‌ها و فلسفه کاری مرکز کدامند؟
 • هزینه‌هایی که این مرکز دریافت می‌کند در قبال کدام خدمات و به چه صورت می‌باشند؟
 • آیا این مرکز خواسته‌ها و نیازهای اضافی خدمات را در مدت زمان قرارداد منعقده، در بر می‌گیرد؟ به چه صورت؟

مراقبین و پرستاران کودک چه وظایفی دارند؟

وظایف مراقبین و پرستاران کودک چیست ؟

مهمترین وظیفه این پرستاران تغذیه کودک که همان شیر دادن به نوزاد می‌باشد، است.

 • اگر کودک شیر خشک می‌خورد، آماده کردن و استریل کردن شیر خشک نوزاد در زمان و تایم‌های مشخص و معین
 • خواباندن نوزاد
 • مرتب کردن تخت و وسایل خواب نوزاد
 • ماساژ دادن بدن نوزاد
 • مراقب نوزاد بودن
 • تهیه و تدارک غذای کودک
 • کمک کردن به کودک در انجام تکالیف درسی
 • همراهی با کودک در مراجعه به پزشک، گردش در بیرون از فضای منزل، مسافرت و مدرسه
 • تهیه و تدارک غذای خانواده
 • کمک کردن در تمیزی و نظافت منزل
 • بازی و ورزش کردن با کودک

چگونه می‌توانیم از صحت فعالیت خدمات پرستاری کودک مطمئن شویم؟

هر موقع که صحبت از تسهیل در فرآیند استخدام پرستار کودک به میان می‌آید، ما می‌توانیم این اطمینان را به والدین بدهیم که از مقررات و اصول پیروی می‌کنیم. پرستاران پس از انجام مصاحبه به صورت حضوری و بررسی تجربیات کاری و مدارج علمی‌شان به انجام فعالیت در مراکز خدمات پرستاری و سپس ارائه خدمت مشغول می‌گردند.

پرستاران با توجه به توانی‌های علمی و عملی‌شان و نیز با اتکا بر سابقه کاریشان کاملا شناخته شده می‌باشند و در راستا و چهارچوب مقررات عمل می‌نمایند. در ضمن والدین در صورت لزوم می‌توانند مدارک موردنظر را از طریق مراکز ارائه دهنده خدمات تقاضا نمایند و از این بابت اطمینان حاصل کنند.

ارائه خدمات مراقبتی – پرستاری کودک در خانه چگونه است؟

ارائه ی خدمات مراقبتی- پرستاری کودک در خانه به چه صورت می باشد ؟

پدر و مادر شدن یک تجربه زیبا، جدید و خیلی لذت‌بخش می‌باشد، ولی با این حال انجام مسئولیت‌های در ارتباط به کودک، کار ساده و راحتی نمی‌باشد، چرا که هر نوزادی که به دنیا می‌آید در مقایسه با دیگری‌، ویژگی‌های فردی خاصی دارا می‌باشد. پس بایستی بر اساس احتیاجات و خصوصیات هر کودک و در جهت رشد شخصیتی او برنامه‌ریزی ویژه‌ای به انجام رساند.

در حال حاضر به خاطر اشتغال وسیع اکثر مادران و نیز دوری از خانواده و همچنین عدم وقت کافی برای رفع نمودن همه احتیاجات کودک، خانواده‌ها برای پرورش، تربیت و رشد کودکان خود به یاری افرادی احتیاج دارند که به طور کاملا حرفه‌ای و انسان دوستانه و مسئولانه انجام کارهای کودک را عهده‌دار گردد.

هزینه پرستار کودک در منزل چطور محاسبه می‌شود؟

شرایط، اوضاع و احوال و یک سری از عوامل مختلف می‌تواند بر روی هزینه پرستار کودک در منزل تاثیر گذارد. قیمت پرستار کودک در خانه با در نظر گرفتن محل سکونتتان و همچنین شرایطی که برای پرستاری و مراقبت از کودکتان مدنظر قرار داده‌اید و نیز انتظاراتی که خواهید داشت، متفاوت است.

چنانچه شما از پرستار درخواست نمایید در برخی اوقات که در قرارداد فی‌مابین ثبت گردیده است، از کودکتان مراقبت و پرستاری نماید، در این صورت ساعت اضافه کاری آنان بیشتر محاسبه می‌گردد.

لازم است که بدانید پرستار به چه نحوی می‌خواهد دست مزدش را دریافت کند و کدام‌ یک از حالات ساعتی، هفتگی و ماهیانه را بهتر می‌پسندد. در ضمن شما بایستی پاداش سالیانه‌ای برای پرستار کودکتان مدنظر داشته باشید.

سخن پایانی: پرستاری کودک را به دست متخصص آن بسپارید

امروزه بیشتر مادران برای کودک خود پرستار کودک استخدام می‌نمایند، زیرا والدین مشغله‌های کاری فراوانی دارند و قادر نمی‌باشند، به روش صحیح مسئولیت نگهداری و مراقبت از فرزند خود را به انجام رسانند. چنانچه شما نیز جزء این گروه از والدین می‌باشید و برای نگهداری از فرزندتان در منزل نیاز به پرستار کودک دارید و قصد دارید، امر مهم و حساس نگهداری و مراقبت از کودکتان را به دستان پرستاری با دانش و مجرب بسپارید؛ روی ما حساب ویژه‌ای باز کنید.

ما می‌توانیم پرستارانی را به شما معرفی و پیشنهاد نماییم که با دارا بودن تجارب و مهارت بالا قادرند مسئولیت پرستاری از کودک را در خانه به نحو عالی و شایسته به انجا رسانند و امر خطیر نگهداری و مراقبت از فرزند دلبندتان را به خوبی ایفا نمایند و رضایت مطلوب شما را فراهم آورند.

امید که از این نوشتار کاربردی، بهره لازم را برده باشید و رضایت مطلوب شما حاصل شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.