همراه سالمند در بیمارستان

پرستاری از بیمار در بیمارستان، به دلیل شرایط متفاوت روحی و جسمی فرد از اهمیت بسیار برخوردار است. به خصوص اگر فرد سالمند بوده و شرایط ویژه ای نیز داشته باشد. به دلیل وجود حساسیت در مراقبت از سالمندان در بیمارستان‌‌‌‌‌ها در حال حاضر شرکت‌‌‌‌‌های مختلفی اقدام به ارائه خدمات همراه سالمند در بیمارستان کرده‌‌‌‌‌اند. اما هنوز بسیاری از افراد با این خدمات، مزایای استفاده از آن‌‌‌‌‌ها، ویژگی‌‌‌‌‌های بهترین شرکت ارائه دهنده این خدمات و میزان هزینه‌‌‌‌‌ای که باید برای استفاده از آن‌‌‌‌‌ها بپردازند آشنا نیستند.

موسسه پرستاری پزشکی توانبخش با آموزش حرفه‌ای پرسنل و نظارت دقیق بر قراردادهای عقد شده آماده خدمت رسانی در زمینه پرستار سالمند در بیمارستان و منزل می‌باشد. برای پرسش هرگونه سوال در خصوص خدمات ما با مشاوران توانبخش در تماس باشید. دز ادامه در این مقاله سعی کرده‌‌‌‌‌ایم به‌طور کامل در مورد خدمات همراه سالمند در بیمارستان تهران صحبت کنیم.

همراه سالمند در بیمارستان چه کمکی به شما می‌کند؟

فرد سالمندی که به دلیل مشکلات جسمی و فیزیکی در بیمارستان بستری شده است یا دوره نقاهت پس از عمل جراحی خود را سپری می‌‌‌‌‌کند، احتیاج به مراقبت ویژه‌‌‌‌‌ای دارد. در چنین شرایطی معمولا پرستاران بیمارستان خدمات کلی و عمومی را انجام می‌دهند و مراقبت کامل و همه جانبه از بیمار به‌‌‌‌‌عهده همراه است.

در این شرایط می‌‌‌‌‌توان از خدمات شرکت‌‌‌‌‌های پرستاری استفاده کرد. اما در ابتدا اجازه دهید بدانیم چرا باید از خدمات همراه سالمند در بیمارستان استفاده کنیم و استفاده از این خدمات چه زمانی توصیه می‌‌‌‌‌شود:

وظایف-همراه-سالمند-در-بیمارستان

  • استفاده از خدمات همراه سالمند در بیمارستان تهران برای کسانی که مشغله کاری بسیار دارند بسیار مناسب است. در این‌‌‌‌‌‌صورت هم بیمار آرامش خاطر دارد و هم از میزان استرس اطرافیان کاسته می‌‌‌‌‌‌شود.
  • برخی از سالمندان همراهانی دارند که از نظر جسمانی و روحی قادر نیستند به عنوان مراقب در بیمارستان حضور پیدا کنند. به همین دلیل بهتر است فرد متخصص و با تجربه‌‌‌‌‌‌ای در این زمینه به آن‌‌‌‌‌‌ها کمک کند.
  • گاهی نیز پیش می‌‌‌‌‌‌آید که همراه سالمند نمی‌‌‌‌‌‌تواند تمام طول روز را در بیمارستان حضور داشته باشد. در چنین شرایطی نیز استفاده از این خدمات بهترین گزینه است.
  • برخی از سالمندان شرایط بسیار ویژه‌‌‌‌‌‌ای دارند. بنابراین غیر از استفاده از تخصص کادر بیمارستان، برای نگهداری و مراقبت آن‌‌‌‌‌‌ها باید با استخدام مراقب سالمند در بیمارستان از افراد متخصص و با تجربه دیگری نیز استفاده کرد.
  • برخی از سالمندان به دلیل شرایط فیزیکی و جسمی مدت بسیار طولانی در بیمارستان بستری هستند. در این شرایط استفاده از خدمات همراه سالمند در بیمارستان هم برای سالمند بیمار و هم برای اطرافیان بهترین گزینه است.

مراقب سالمند در بیمارستان چه خدماتی ارائه می‌‌‌‌‌‌دهد؟

سالمندانی که در بیمارستان بستری می‌‌‌‌‌‌شوند، شرایط یکسانی ندارند و بر این اساس نیازهای آن‌‌‌‌‌‌ها نیز متفاوت است. سوال مهمی که برای بسیاری از افراد مطرح می‌‌‌‌‌‌شود این است که خدمات همراه سالمند در بیمارستان تهران و شهرستان‌‌‌‌‌‌ها شامل چه مواردی است و پرستاران اعزامی چه کارهایی انجام می‌‌‌‌‌‌دهند. در ادامه دو دسته از این خدمات را شرح خواهیم داد.

خدمات-همراه-سالمند-در-بیمارستان-تهران

مراقبت‌‌‌‌‌‌های اولیه و عمومی

این دسته از خدمات همراه سالمند در بیمارستان شامل دسته‌‌‌‌‌‌ای از مراقبت‌‌‌‌‌‌های اولیه و عمومی است که همه بیماران به آن نیاز دارند و هر مراقبی باید آن‌‌‌‌‌‌ها را انجام دهد. از همدردی و صحبت با بیمار گرفته تا کمک به سالمند برای رفتن به سرویس بهداشتی، دادن داروهای تجویز شده توسط پزشک و باخبر کردن کادر پزشکی در صورت وخیم شدن حال بیمار خدمات همراه سالمند شرکت‌‌‌‌‌‌های مختلف شامل این موارد نیز می‌‌‌‌‌‌شود.

مراقبت‌‌‌‌‌‌های تخصصی

برخی از اوقات یک سالمند زمان طولانی در بیمارستان بستری است، یا مشکلاتی دارد که علاوه بر نظارت پرستاران بیمارستان، به یک همراه متخصص و با تجربه نیز احتیاج دارد. به‌‌‌‌‌‌طور مثال این همراه باید به زخم بستر رسیدگی کند، به طور مداوم به زخم‌‌‌‌‌‌ها رسیدگی کرده و وضعیت هوشیاری بیمار را تحت کنترل بگیرد. در چنین شرایطی می‌‌‌‌‌‌توان از همراه سالمند در بیمارستان تهران و شهرستان‌‌‌‌‌‌ها استفاده کرد.

نگهداری از سالمند در منزل یا بیمارستان

برخی از افراد ترجیه می‌‌‌‌‌‌دهند برخی از تجهیزات و دستگاه‌‌‌‌‌‌ها را تهیه و از سالمند در خانه نگهداری کرده و از خدمات پرستار سالمند در منزل استفاده کنند؛ یکی از دلایل این تصمیم اینست که نمی‌‌‌‌‌‌توانند برای مراقبت در بیمارستان حاضر شوند. اما با نگهداری و استخدام همراه سالمند در بیمارستان علاوه بر حاضر شدن کادر درمان بر بالین مریض، می‌‌‌‌‌‌توانید از حضور یک پرستار اختصاصی با تجربه، بالای سر بیمار سالمند نیز استفاده کنید و از همه جهات در مورد سلامت آن مطمئن باشید.

نگهداری-از-سالمند-در-منزل-یا-بیمارستان

چرا از خدمات توانبخش برای مراقب بیمار در بیمارستان تهران استفاده کنیم؟

حتما از اطرافیان خود که از خدمات همراه سالمند در بیمارستان تهران یا خدمات پرستار سالمند در منزل استفاده کرده‌‌‌‌‌‌اند در مورد نحوه ارائه خدمات شرکت توان‌‌‌‌‌‌بخش شنیده‌‌‌‌‌‌اید. به‌‌‌‌‌‌طوریکه این افراد به شما پیشنهاد می‌‌‌‌‌‌کنند این شرکت را برای استفاده از این خدمات انتخاب کنید. اما سوال اینجاست که انتخاب این شرکت چه ویژگی‌‌‌‌‌‌هایی دارد و چرا باید از میان شرکت‌‌‌‌‌‌های مختلف این شرکت را انتخاب کرد. در ادامه تنها برخی از ویژگی‌‌‌‌‌‌های این شرکت را بیان می‌‌‌‌‌‌کنیم:

  • استفاده از خدمات همراه سالمند در بیمارستان تهران توان‌‌‌‌‌‌بخش از مناطق مختلف تهران امکان‌‌‌‌‌‌پذیر است و در هر جای تهران که باشید می‌‌‌‌‌‌توانید برای اعزام همراه یا پرستار با مشاوران توانبخش در تماس باشید.
  • پرستارانی که برای ارائه خدمات در بیمارستان حاضر می‌‌‌‌‌‌شوند متخصص بوده و تجربه کافی در مورد نگهداری از سالمند و مراقبت از بیمار در بیمارستان را دارند؛ همچنین موسسه توانبخش آموزش تخصصی پرسنل را نیز انجام می‌دهد.
  • کادر پرستاری شرکت توانبخش از افراد مسئولیت‌‌‌‌‌‌پذیری تشکیل شده‌‌‌‌‌‌است. این افراد به‌‌‌‌‌‌طور مداوم و 24 ساعته مراقب بیمار بوده و به کلیه علائم حیاتی و نیازهای بیمار توجه ویژه‌‌‌‌‌‌ای دارند. (نگهداری از سالمند شبانه روزی)
  • هزینه‌‌‌‌‌‌ای که برای استفاده از خدمات همراه سالمند در بیمارستان تهران توان بخش می‌‌‌‌‌‌پردازید بسیار به صرفه و مناسب است.

هزینه همراه سالمند در بیمارستان

هزینه‌‌‌‌‌‌ای که برای استفاده از خدمات همراه سالمند در بیمارستان تهران می‌‌‌‌‌‌پردازید همیشه یکسان نیست و طبق جدول تعرفه ها مشخص شده و بستگی به عوامل بسیاری دارد. برخی از مهمترین این عبارتند از: نوع خدمات، مراقبت و کارهایی که همراه سالمند در بیمارستان تهران انجام می‌‌‌‌‌‌دهد، ساعاتی که پرستار برای مراقبت حاضر می‌‌‌‌‌‌شود و فاصله بیمارستان تا محل کار یا محل زندگی پرستار. برای تعیین هزینه دقیق با توجه به موقعیت و معیارهای شما تنها کافی است با مشاوران توانبخش در تماس باشید.

شما در ادامه می‌توانید با مطالعه مقاله «مراقبت از سالمند مبتلا به بیماریهای مزمن» از این خدمت موسسه پرستاری توانبخش اطلاع یابید و بررسی این خدمت را مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.