پرستار کودک در شرق تهران

در شهر پرجمعیت و پرترافیکی مانند شهر تهران که مشغله کاری افراد و همچنین زمان تردد آن‌ها زیاد است؛ باعث می‌شود مراقبت و پرستاری از فرزندان کار نسبتا دشواری شود. در این موقعیت است که پرستار کودک در شرق تهران به کمک شما می‌آید.

پرستار کودک در منزل تهران به شما این امکان را می‌دهد که به مشغله‌های خود برسید و خیال‌تان از آموزش و آرامش کودک خود نیز راحت باشد. همچنین در زمان‌هایی که نیاز به استراحت دارید پرستار کودک در شرق تهران می‌تواند 24 ساعته به شما خدمات ارائه دهد.

شما می‌توانید برای بیان شرایط خود و مشاوره در خصوص استخدام پرستار کودک در شرق تهران با مشاوران توانبخش از طریق مشاوره تلفنی رایگان در تماس باشید. در ادامه وظایف و انواع مراقب کودک در شرق تهران را بیان می‌کنیم.

وظایف پرستار کودک در شرق تهران

در کل باید به یاد داشت که موسسات معتبری مانند موسسه پرستاری توانبخش، خدمت پرستار کودک در شرق تهران را با توجه به شرایط والدین اعزام می‌کنند. یعنی تمامی وظایف و… بر اساس خواسته‌های والدین در قرارداد تنظیم می‌شود. اما یک‌سری از مهم‌ترین وظایف پرستار کودک در شرق تهران عبارت است از:

  • مراقبت کامل از کودک: شاید بتوان گفت مهم‌ترین وظیفه یک پرستار کودک این وظیفه است. پرستار باید بتواند از آسیب رسیدن به کودک با فراهم کردن محیطی امن و آرام‌بخش جلوگیری کند.
  • کمک به بهداشت و نظافت شخصی: پرستار کودک با توجه به درخواست والدین می‌تواند در نظافت شخصی و بهداشت کودک کمک کند.
  • آموزش و سرگرم کردن کودک: یکی از وظایف مهم دیگر پرستار کودک در شرق تهران، سرگرم کردن کودک در کنار آموزش دادن به اوست. با توجه به معیارهایی که والدین برای آموزش و سرگرمی در قرارداد ذکر می‌کنند؛ پرستار به انجام فعالیت‌هایی برای رشد و شکوفایی استعدادهای کودک روی می‌آورد.
  • انجام امور منزل: باز با توجه به نظر والدین پرستار کودک می‌تواند در امور منزل مانند پاکیزگی محیط، پخت‌وپز و… هم فعالیت داشته باشد.

انواع پرستار کودک در شرق تهران

پرستار کودک انواع متفاوتی دارد که هر کدام وظایف متفاوتی دارند. در ادامه 2 نوع اصلی آن را توضیح می‌دهیم.

1. کودکیار

کودکیار

یکی از انواع پرستار کودک در منزل شرق تهران، کودکیار است. کودکیار فردی است که با داشتن اطلاعات کامل در زمینه نگهداری و مراقبت از کودک به عنوان پرستار کودک فعالیت می‌کند. این نوع از پرستار کودک وظایفش پیرامون مراقبت از کودک تعریف می‌شود و معمولا کارهای منزل به این نوع از پرستار واگذار نمی‌شود.

2. مادریار

مادریار

مادریار فردی است که با داشتن اطلاعات کافی برای انجام امور منزل و مراقبت از کودک فعالیت می‌کند. تفاوت مادریار و کودکیار همان در انجام امور منزل خلاصه می‌شود؛ یعنی که مادریار بر خلاف کودکیار معمولا وظایفی مانند پخت‌وپز، نظافت و… را بر عهده دارد.

برای آشنایی بیشتر با پرستار کودک، مادریار به مقاله «مادریار کیست؟ مادریار چه وظایفی دارد؟» مراجعه فرمایید.

موسسه پرستاری توانبخش ارائه‌دهنده خدمت پرستار کودک در شرق تهران

در این مقاله با پرستار کودک در شرق تهران آشنا شدیم، وظایف و… این خدمت را بیان کردیم. اگر هنوز سوالی در مورد پرستار کودک در منزل تهران دارید می‌توانید از طریق مشاوره تلفنی رایگان با مشاوران توانبخش در ارتباط باشید.

موسسه پرستاری توانبخش با بیش از 20 سال سابقه در زمینه پزشکی و پرستاری و برخورداری از کادر مجرب آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. به یاد داشته باشید که معیارهای شما برای مراقب و پرستاری از کودکان‌تان مورد احترام است و برای عقد قرارداد پرستار کودک در شرق تهران، قرارداد شخصی‌سازی شده و بر اساس خواسته شما تعیین می‌شود.

نجمه خنجری
گرد آورنده

نجمه خنجری

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *