پرستار سالمند در بیمارستان

در پرستاری از سالمند در بیمارستان به چه مواردی باید اهمیت داد؟ امروزه سالمندان ترجیح می‌دهند در محیط آرام منزل خود زندگی کنند ولی برخی مواقع سالمندان به خاطر شرایط درمانی خود باید در مراکز درمانی همچون بیمارستان بستری باشند. سالمندان در این شرایط نسبت به شرایط عادی به مراقبت‌های بیشتری نیازمند هستند و بایستی به طور ویژه از آن‌ها مراقب کرد.

موسسه پرستاری توانبخش با بیش از 20 سال سابقه در زمینه پرستاری و پزشکی آماده خدمت رسانی در زمینه پرستار سالمند در منزل و بیمارستان است. برای پرسش هرگونه سوال در خصوص خدمات موسسه توانبخش با مشاوران ما در ارتباط باشید. در ادامه به توضیح مزایا و بررسی خدمت پرستار سالمند در بیمارستان می‌پردایزیم.

پرستار سالمند در بیمارستان

وقتی سالمند در بیمارستان بستری است علاوه بر نیازهای شخصی باید نیازهای درمانی آن هم مورد اهمیت قرار گیرد، به نوعی نیازهای درمانی آن در اولویت قرار دارند. نگهداری و پرستاری سالمند در این شرایط حیاتی است بایستی حتما دارای مراقب باشد.

شما همچنین می‌توانید برا پرستار بیمار در بیمارستان با کارشناسان موسسه پرستاری توانبخش در ارتباط باشید.

مراقبت از سالمند در بیمارستان

سالمند وقتی در بیمارستان بستری است به مراقبت نیازمند است و مراقبت یک پله بالاتر و سخت‌تر از نگهداری از آن‌هاست، نیاز به تجربه و داشتن یکسری مهارت‌ها می‌باشد. مهارت‌هایی همچون گرفتن قندخون، فشار خون، گرفتن نبض، استفاده از تب سنج و … ، شما باید مراقبت را با علاقه انجام دهید چرا که اگر از روی بی‌حوصلگی باشد نتایج درمانی به جای مثبت بودن نتایج معکوسی خواهند داشت.

پس همراه سالمند در بیمارستان باید شخصی با مهارت‌های ذکر شده باشد.

رفتار سالمند

برخی سالمندان به علت کهولت سن بدعادت و اخلاقشان تلخ می‌شود و وقتی به لحاظ سلامتی تندرست نیستند این تندخویی آن‌ها دو چندان می‌شود، در این موقعیت باید صبوری و مهربانی به خرج داد تا رنج و ناراحتی سالمند بیشتر نشود.

در رفتار با سالمندان باید خیلی مراقب بود، طوری رفتار کنید که آن‌ها ناراحت نشوند و مخصوصا هنگامی که سالمند بیمار است باید بیشتر مراقب رفتارتان باشیم. برخی مواقع ممکن است سالمندان مواد غذایی را که برای سلامتی آن‌ها ضرر دارد مصرف کنند. شما نباید برای ترغیب آن‌ها رفتاری فرمانی و دستوری داشته باشید.

اگر رفتاری دستوری داشته باشید مطمئنا آن‌ها از شما فاصله خواهند گرفت و احساس می‌کنند با کهنسال‌شدنشان آزادی عمل از آن‌ها گرفته شده است و رفته رفته روحیه خود را از دست می‌دهند و غمگین می‌شوند. در نتیجه علاوه بر اینکه مشکل جسمی آن‌ها برطرف نخواهد شد بلکه مشکل روحی هم به آن‌ها اضافه خواهد شد، پس پرستار سالمند در بیمارستان باید شخصی صبور و مهربان باشد تا بتواند به خوبی با سالمند ارتباط برقرار کند.

بیماری‌های یک سالمند

اصولا سالمندان فقط از یک بیماری رنجیده خاطر نیستند اکثرا به دلیل کهولت و فرسودگی جسم بیش از یک بیماری دارند باید مواقعی که پزشک آن‌ها را ویزیت می‌کند تمام بیماری‌های یا اگر جراحی هم داشته را به پزشک آن بگویید تا داروهای درمانی و راه‌های درمانی صحیحی برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

از تندخویی سالمندان ناراحت نشوید

برای بهبودی بیماری هر چه سریع‌تر سالمندان به هنگام تکلم بهتر است با مهربانی، صبوری و با احترام انجام دهید که در خرسندی و شادابی آن‌ها تاثیر به سزایی خواهد داشت. روحیه شاد خیلی در سلامت جسمانی تاثیرگذار است. شما نباید از رفتار تند آن‌ها ناراحت شوید چرا که این رفتار تندخویی آن‌ها بر گرفته از رنجی است که آن‌ها دارند تحمل می‌کنند بهتر است آن‌ها را به خوبی درک کنیم.

پرستاری از سالمند در بیمارستان

در برخی مواقع نزدیکان یک سالمند برایشان مقدور نیست تا در بیمارستان آنطور که شایسته سالمندشان است به آن خدمت‌رسانی و خدمت کنند در این صورت باید در کنار آن پاره وقت که خود به سالمند رسیدگی می‌کنند یک فرد مورد اعتماد و باتجربه را برای پرستاری از سالمند خود انتخاب کنند. یک پرستار سالمند در بیمارستان باید به لحاظ جسمی و روحی سالم، پرانرژی، صبور، مهربان، دلسوز و باتجربه باشد که شما بتوانید در مواقعی که برای شما مقدور نیست به سالمند شما رسیدگی کند.

مراقبت از سالمند

خدمت پرستاری از سالمند در بیمارستان موسسه پرستاری توانبخش

یادمان باشد بزرگان ما (فرقی نمی‌کند ولد ما یا ولد والدینمان) در گذشته برای آسایش ما از خود گذشتگی‌های فراوانی برای ما کردن ما اگر تمام دنیا را به پای آن‌ها بریزیم باز نمی‌توانیم جبران کنیم. آن‌ها در هر موقعیت و مکانی هستند (منزل، خانه سالمندان، بیمارستان) ما باید طوری با آن‌ها رفتار کنیم که کمتر احساس ناراحتی و دلتنگی کنند.

آن‌ها قبل از هر نیازی احتیاج به احترام و محبت دارند، زیرا به اندازه کافی از اینکه در وضعیتی قرار گرفتند که دیگران باید از آن‌ها مراقبت کنند، رنجیده‌خاطر هستند. پس شما باید به صورتی محبت کنید که آن‌ها به هنگام کودکی به شما محبت کردند (بدون هیچ منتی به شما محبت کردند و مراقب شما بودن).

آن‌ها برای خوشبختی شما تمام تلاش خود را کردند پس کمترین کاری که می‌توانید برای آن‌ها کنید این است زمینه‌ای را فراهم کنید که در این سال‌های ناتوانی زندگی آسان و بدون نگرانی داشته باشند. این فرصت برای شما تکرار نخواهد شد که بعد از چند سال دیگر به اشتباه خود پی ببرید که چرا در قبال آن‌ها کم‌کاری یا اصلا خدمت نکردید.

تجربه نشان می‌دهد هر کسی در این امور کم کاری کرده فقط و فقط این بی‌مهری به خود آن شخص برگشته و از آن شرایط بدتر برای آن اتفاق افتاده. به عبارتی چرخش روزگار آن فرد را بدتر از شرایط پدر و مادرش قرار داده. پس یادمان باشد رفتار ما با بزرگان‌مان همانند بذری است که در آینده خودمان از آن برداشت خواهیم کرد. اگر همه با این دید به پدر و مادر خود بنگرند بهترین خدمت‌ها را به آن‌ها خواهند کرد.

موسسه پرستاری توانبخش با پرستارانی مجرب و حرفه‌ای آماده خدمت رسانی در زمینه همراه سالمند در بیمارستان، پرستار سالمند شبانه روزی در منزل و … می‌باشد. برای دریفات مشاوره تلفنی رایگان با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *