اعزام بهیار و کمک بهیار در تهران

بهیاری یک حرفه در زمینه مراقبت‌های بهداشتی به افراد می‌باشد. بهیاران معمولا وظایفی مانند: کنترل علائم حیاتی بیمار (فشار خون، تنفس منظم و… )، کمک به بیماران در فعالیت‌های اولیه، پشتیبانی عاطفی از افراد و… دارند.

کمک بهیار همانند بهیار یک حرفه در زمینه مراقبت‌های بهداشتی به افراد کمک می‌کند. وظایفی که محول به کمک بهیار می‌شود، با بهیار کمی متفاوت است. کمک بهیاران عموما به عنوان کمک و زیر نظر بهیاران و پرستاران مشغول به کار هستند و آن‌ها را در انجام بی‌نقص کارشان همیاری می‌کنند.

در این مقاله با شغل و وظایف بهیار و کمک بهیار آشنا می‌شویم؛ همچنین شما را با مزایا و امکاناتی که بهیار در منزل تهران یا کمک بهیار در منزل تهران برای شما فراهم می‌کند را توضیح خواهیم داد؛ پس با ما همراه باشید.

همچنین برای مشاوره در موارد اورژانسی یا در کل پرسش هرگونه سوال برای خدمات موسسه توانبخش نظیر پرستار در منزل، با مشاوران توانبخش از طریق مشاوره تلفنی رایگان در تماس باشید.

کمک بهیار یا بهیار در منزل تهران چه کمکی به شما می‌کند؟

دلایل و موقعیت‌های متفاوتی است که افراد برای پرستاری و مراقبت از عزیز بیمار خود نیاز به کمک بهیار یا بهیار در منزل تهران دارند. برخی از دلایل اصلی می‌تواند به شرح زیر باشد:

 • مراقبت تخصصی و شخصی‌سازی شده برای بهبودی سریع‌تر بیمار:
  بهیاران و کمک بهیاران در منزل تهران با توجه به معیارها و شرایط خاص شما اقدام به مراقبت و پرستاری ار عزیز بیمار شما می‌کنند. همچنین این افراد کاملا با پزشک مربوطه در ارتباط هستند و تمامی موارد درمان را طبق دستور پزشک دنبال خواهند کرد.
 • حمایت عاطفی بیمار:  قابل درک است که حضور در محیط آرام‌بخش منزل و در کنار عزیزان و نبودن در محیط شلوغ و پرسروصدا درمانگاه، به عزیز بیمارتان کمک خواهد کرد. همچنین بهیاران در منزل تهران موسسه توانبخش آموزش دیده‌اند که بیمار شما را هم از نظر روحی و هم عاطفی پشتیبانی کنند.
 • کاهش خطر عفونت: بیمارستان‌ و درمانگاه‌ها، مکانی برای مبتلا شدن به بیماری‌های عفونی هستند. بیمار شما در منزل از این خطر دور است.

بهیار در منزل تهران یا کمک بهیار در منزل تهران کدام‌یک برای شما مناسب است؟

درک تفاوت بین وظایف بهیار و کمک بهیار به شما کمک می‌کند که گزینه مناسب‌تری را انتخاب کنید. در کل می‌توان گفت بهیاران بیشتر بر روی جنبه‌های پزشکی و بالینی مراقبت تمرکز دارند، در حالی که کمک بهیاران بر کمک به فعالیت‌های روزمره و حمایت‌های پایه‌ای بیمار تمرکز می‌کنند.

در اینجا وظایف هر یک به صورت جداگانه شرح داده شده است:

وظایف بهیار

وظایف بهیار

 • مراقبت‌های پزشکی پیچیده‌تر: بهیاران اغلب وظایف پیچیده‌تری دارند مانند انجام روش‌های پرستاری، مدیریت داروها و ارزیابی‌های پزشکی.
 • ارزیابی سلامت بیمار: بهیاران ممکن است مسئول ارزیابی وضعیت سلامتی بیمار باشند، مانند بررسی علائم حیاتی و پیگیری تغییرات در وضعیت سلامتی.
 • برنامه‌ریزی مراقبتی: تدوین و تنظیم برنامه‌های مراقبتی بر اساس نیازهای خاص بیمار.
 • آموزش و مشاوره: ارائه آموزش‌های بهداشتی و مشاوره به بیماران و خانواده‌های آن‌ها در مورد مدیریت شرایط سلامتی و راه‌های بهبود.
 • همکاری با سایر متخصصان: تعامل با پزشکان و سایر متخصصان بهداشتی برای هماهنگی مراقبت‌ها.

مطالب مرتبط: بهیار کیست و چه وظایفی دارد؟

وظایف کمک بهیار

وظایف کمک بهیار

 • کمک در فعالیت‌های روزمره: کمک به بیماران در فعالیت‌هایی مانند خوردن، استحمام، پوشیدن لباس و حرکت.
 • مراقبت‌های بهداشتی اولیه: کمک به مدیریت داروهای ساده، تعویض پانسمان‌های غیرپیچیده و نظارت بر علائم حیاتی ساده.
 • حمایت عاطفی و روحیه‌بخشی: ارائه پشتیبانی عاطفی به بیماران و خانواده‌های آن‌ها.
 • کمک به حفظ بهداشت محیط: اطمینان از تمیز و بهداشتی بودن محیط زندگی بیمار.
 • گزارش‌دهی: ارائه گزارش‌های منظم در مورد وضعیت بیمار و هر گونه تغییرات قابل توجه به بهیار یا پرستار مسئول.

مطالب مرتبط: آشنایی با شغل کمک بهیار

اعزام 24 ساعته کمک بهیار و بهیار در منزل تهران

در این مقاله به کمکی که بهیاران و کمک بهیاران در منزل به شما می‌کنند صحبت کردیم و سعی کردیم با بیان دقیق‌تر وظایف هر کدام شما را برای انتخاب بین کمک بهیار و بهیار در منزل کمک کنیم. موسسه پرستاری توانبخش با بیش از 20 سال سابقه در زمینه پزشکی و پرستاری آماده خدمت‌رسانی و اعزام بهیار و کمک بهیار شبانه روزی در منزل تهران می‌باشد.

برای پرسش هر گونه سوال و مشاوره در زمینه انتخاب پرستار بیمار در منزل یا … با مشاوران توانبخش از طریق مشاوره تلفنی رایگان در تماس باشید.

نجمه خنجری
گرد آورنده

نجمه خنجری

از ما مشاوره رایگان بگیرید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *