درمان واریس با طب سنتی

همه ما بیماری واریس را با نشانه مشاهده رگ‌ها روی پوست به خصوص به رنگ بنفش دیده‌ایم. این بیماری زمانی به وجود می‌آید که رگ‌ها گشاد شوند و دریچه آن‌ها ضعیف گردد. یکی از دلایل مهم واریس ایستادن طولانی و زیاد است به همین دلیل است که بسیاری از خانم‌های خانه‌دار به واریس مبتلا می‌شوند. برای جلوگیری از واریس همیشه توصیه شده برای کارهای طولانی بنشینید به طور مثال برای سالاد درست کردن زمان طولانی ایستاده کار نکنید و روی زمین کار کنید.

با این حال خیلی افراد به این موضوع بی‌توجهی می‌کنند و باعث می‌شود بیماری واریس به وجود بیاید. در این مطلب راه‌های درمان واریس با طب سنتی را به شما معرفی خواهیم کرد، درمان واریس با طب سنتی به نسبت بسیار کم‌هزینه و بی‌ضرر خواهد بود.

پرستار بیمار در منزل

داروهای گیاهی برای درمان واریس با طب سنتی

موسسه پرستاری توانبخش با بیش از 20 سال سابقه در زمینه پرستاری و پزشکی اقدام به ارائه  ویزیت پزشک در منزل و … می‌کند. برای پرسش هرگونه سوال در خصوص خدمات این موسسه با مشاوران ما در تماس باشید.

  • روغن درخت سرو

یکی از بهترین راه‌های درمان خانگی واریس با طب سنتی استفاده از روغن درخت سرو می‌باشد. این روغن گیاهی به راحتی در عطاری‌ها یافت می‌شود. ماساژ با روغن درخت سرو باعث می‌شود تا گردش خون افزایش پیدا کند. به همین دلیل رگ‌ها تقویت می‌شوند. با استفاده از این روغن گیاهی به مرور می‌توان آثار واریس را کمتر و کمتر نمود.

  • روغن بومادران

روغن بومادران نیز از روغن‌های گیاهی بسیار گرم می‌باشد. از این روغن گیاهی می‌توان در جهت درمان واریس با طب سنتی استفاده نمود، یکی از دلایل واریس لخته شدن خون در برخی قسمت‌های رگ می‌باشد، ماساژ این قسمت‌ها با روغن بومادران باعث می‌شود این لخته‌های خونی به حرکت دربیایند و آثار واریس کمتر شود.

  • روغن گل بی مرگ

یکی از روعن‌های گیاهی بسیار عالی برای درمان واریس و رگ‌های عنکبوتی روغن گل بی مرگ می‌باشد، این روغن که از گیاهی به نام گل بی مرگ یا هلی کروسوم گرفته می‌شود، برای درمان واریس مانند معجزه عمل می‌کند. این روغن خواص فوق‌العاده ضد انعقادی دارد، مالش قسمت‌های واریسی بدن با این روغن باعث می‌شود تا التهاب رگ‌ها از بین برود همچنین باعث جریان خون از این رگ‌ها خواهد شد که به تدریج واریس را از بین می‌برد.

  • روغن رزماری

روغن رزماری یکی از روغن‌های آرام‌بخش و گرم می‌باشد. استفاده از روغن رزماری برای ماساژ قسمت‌هایی که دچار واریس شده‌اند باعث می‌شود تا کمتر احساس درد نمایید، رزماری باعث بی‌حس شدن رگ‌ها می‌شود و یک تسکین‌کننده درد طبیعی است، برای درمان واریس با طب سنتی از قدیم استفاده از این روغن بسیار توصیه شده است.

برای اینکه واریس را با رزماری از بین ببرید هر شب قبل از خواب قسمت‌های واریسی را با مقداری روغن رزماری چرب کنید و به خوبی ماساژ دهید، جهت تاثیر بیشتر با یک پارچه ببندید تا گرم بماند، صبح پارچه را باز کنید و قسمت روغنی را بشویید.

در ادامه شما می‌توانید با مطالعه مقاله «درمان بواسیر در طب بوعلی سینا» با درمان این بیماری در طب ابوعلی سینا آشنا شوید.

نجمه خنجری
گرد آورنده

نجمه خنجری

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *