ویزیت پزشک در منزل

ویزیت پزشک در منزل خدمتی است برای بیمارانی که توانایی مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان را به دلایلی نظیر کهولت سن، بیماری‌های حاد، محدودیت‌های حرکتی و جسمانی ندارند و خانواده آن‌ها ترجیح می‌دهند پزشک برای ویزیت آن‌ها به منزلشان مراجعه نماید.

موسسه پرستاری توانبخش با در اختیار داشتن پرسنل مجرب و متخصص آمادگی ارائه خدمات پرستاری و ویزیت پزشک در منزل را به شما عزیزان ارائه می‌دهد. در این مقاله نیز بیشتر با این خدمت آشنا خواهیم شد پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

انواع خدمات ویزیت پزشک در منزل

 1. معاینه بیمار شامل کنترل علائم حیاتی مثل نبض، فشار خون، تنفس، درجه حرارت بدن و کنترل سطح هوشیاری
 2. فیزیوتراپی
 3. سرم‌تراپی‌ها و تزریقات
 4. انجام اکو قلب و نوار قلب در منزل
 5. رسیدگی به زخم‌ها و انجام انواع پانسمان
 6. سونوگرافی و رادیولوژی
 7. نمونه‌گیری آزمایش، تشخیص و تجویز دارو

انواع خدمات ویزیت پزشک در منزل

ویزیت پزشک در منزل

برای انجام ویزیت پزشک متخصص باید تجربه و دانش لازم را داشته باشد و تجهیزات قابل حمل پزشکی را با خود داشته باشد و مهارت‌هایی در زمینه روانشناسی برای ایجاد یک ارتباط موثر با بیمار را داشته باشد.

پزشکان (عمومی، متخصص و فوق تخصص) موسسه پرستاری توانبخش بعد از اعلام مرکز با بیمار یا خانواده اش تماس می‌گیرند و شرح حال بیمار گرفته می‌شود و در اسرع وقت پزشک خود را برای ویزیت به منزل بیمار می‌رساند و معاینات و اقدامات درمانی لازم را انجام می‌دهد. پزشک به دلیل اینکه شرح حال کاملی از بیمار یا خانواده‌اش در مورد بیماری دریافت کرده است تجهیزات لازم برای آن بیماری را با خود همراه دارد تا اگر نیاز به اقداماتی شد آمادگی لازم را داشته باشد تا در کوتاه‌ترین زمان بتواند کمک موثری به بیمار نماید.

در دوره شیوع کرونا به سر می‌بریم و می‌دانیم که فردی که به کرونا مبتلا شده است بهتر است در منزل بماند و قرنطینه شود و از تماس با افراد خانواده یا محیط بیرون خودداری نماید. بهترین راه برای استفاده از خدمات پزشکی در این گونه موارد ویزیت پزشک در منزل است که پزشک با حضور در منزل بیمار و معاینه او داروهای لازم را برای او تجویز می‌نماید. اگر بیمار کرونایی در منزل دارید که اوضاع وخیمی هم دارد می‌توانید از خدمات پزشکی موسسه توانبخش به صورت ویزیت پزشک در منزل استفاده نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله کنترل علائم حیاتی بیمار در منزل را از دست ندهید.

خدمات ویزیت پزشک در منزل

برخی بیماران به دلایلی مجبور به استراحت مطلق در منزل هستند که حتی استفاده از حمام و دستشویی به صورت سرپایی برای آن‌ها منع می‌شود. برخی خانم‌های باردار که بارداری‌های پرخطر دارند و از طرف پزشک متخصص زنان از هر گونه تحرک منع می‌شوند برای اقدامات پزشکی بارداری خود، انجام آزمایش، سونوگرافی و … چه باید بکنند؟ این گونه افراد چه طور می‌توانند برای بیماری خود به پزشک مراجعه نمایند؟ در اینجا خدمات پزشکی به صورت ویزیت پزشک در منزل به کمک این افراد می‌آید و پزشک با حضور در منزل انجام کلیه خدمات پزشکی را با تجهیزات مخصوص و قابل حمل انجام می‌دهد.

موسسه توانبخش با داشتن پزشکان متخصص و متبحر در زمینه های گوناگون پزشکی آماده اعزام پزشک به منازل می‌باشد کافیست با این مرکز تماس بگیرید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *