پرستاری از کودک در کرج

در این مقاله به موضوع پرستاری از کودک در کرج و مطالب مربوط به آن می‌پردازیم. تا انتهای مطلب کاربردی پرستاری از کودک در کرج، همراه شما هستیم.

امروزه با توجه به زیاد شدن فعالیت‌های خارج از خانه برای مادران و همچنین افزایش مسیرهای رفت و برگشت برای پدران و مادران، لازم است که فرزندان دارای بهترین مراقبت باشند. به همین علت ممکن است پدران و مادران نتوانند از پس مراقبت از فرزند خود بر بیایند. به همین علت برای این کار پرستار استخدام می‌کنند. در این راستا می‌خواهیم به موضوع پرستاری از کودک در کرج بپردازیم.

 • چرا جدیداً پدر و مادر تمایل به استخدام پرستار برای فرزند خود دارند؟
 • پرستار کودک به چه کسی گفته می‌شود؟
 • پرستار کودک چه خدماتی ارائه می‌دهد؟
 • آیا پرستاران می‌توانند خدمات تمام وقت به والدین ارائه دهند؟
 • هزینه استخدام پرستار کودک چقدر است؟
 • منافع پرستاری از کودک در منزل برای والدین چیست؟
 • ویژگی‌های یک پرستار خوب چیست؟
 • پدر و مادر چه زمانی نیاز به استخدام پرستار دارند؟
 • مهم‌ترین وظایف پرستاران چیست؟
 • چگونه مطمئن شویم مراکز پرستاری برای استخدام پرستار خدمات خوبی ارائه می‌دهند؟
 • چه کارهایی برای استخدام یک پرستار خوب نیاز است؟
 • کودک را چگونه آماده کنیم برای مواجهه با پرستار استخدامی در کرج؟
 • نتیجه‌گیری

موسسه پرستاری توانبخش با دارا بودن تمامی مجوزهای لازم و پرسنل آموزش دیده و مجرب، خدمت پرستار کودک در منزل را به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

چرا جدیداً پدر و مادر تمایل به استخدام پرستار برای فرزند خود دارند؟

چرا جدیداً پدر و مادر فرزند قصد استخدام پرستار برای فرزند خود دارند ؟

اغلب پدران و مادران دوست دارند تا فرزندشان بهترین مراقبت‌ها را داشته باشد و به خوبی از وی مراقبت شود.
به همین دلی، با توجه به افزایش مشغله کاری و با کمبود وقت برای فرزند، والدین ترجیح می‌دهند که برای فرزند خودشان پرستاری استخدام کنند تا بتواند به خوبی از فرزندشان مراقبت کند و همچنین همدم مناسبی برای فرزندشان باشد.

در این راستا، ممکن است که پرستار بتواند آموزش‌هایی به فرزندشان ارائه دهد. این آموزش‌ها می‌توانند کودک را در راستای تربیت بهتر کمک کنند.

به همین علت پدران و مادران ترجیح می‌دهند تا فرزندشان دارای پرستار باشد و پرستار، کارهای مرتبط با فرزند را به جای آن‌ها انجام دهد.

پرستار کودک به چه کسی گفته می‌شود؟

پرستار کودک به چه کسی می گویند ؟

قبل از این که به موضوع پرستاری از کودک در کرج بپردازیم، لازم است بدانیم که پرستار کودک به چه کسی می‌گویند.

پرستار کودک عمدتاً فردی است که می‌تواند از کودکان مراقبت کند و آموزش‌های مرتبط و لازمی به آن‌ها بدهد. پرستار فردی است که برای این کار آموزش دیده است و این کار را به خوبی بلد است.

پرستارها معمولا به صورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت استخدام می‌شوند. استخدام آن‌ها و زمانی که باید به مراقبت از فرزند بگذرانند، کاملاً بستگی به نظر والدین دارد و می‌تواند منعطف باشد.

پرستار کودک چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

پرستار کودک چه خدماتی را ارائه می دهد ؟

ممکن است شما برای استخدام پرستار به منظور پرستاری از کودک در کرج، به مراکز ارائه خدمات پرستاری مراجعه کنید و یا مستقیم پرستار مورد نظر را پیدا کرده و او را استخدام کنید. این کار کاملاً بستگی به نظر شما دارد که بخواهید چگونه پرستار خود را استخدام کنید.

پرستاران می‌توانند در راستای مراقبت از فرزندان به والدین کمک کنند. همچنین می‌توانند امور آموزشی مرتبط با مدرسه و مسائلی از این دست را با کودک کار کرده و مهارت‌های او را ارتقا دهند.

یکی دیگر از خدماتی که پرستاران به کودکان ارائه می‌دهند، این است که می‌توانند از لحاظ رفتاری و روانی با آن‌ها کار کرده و آن‌ها را به خوبی تربیت کنند.

نظارت بر تغذیه کودک

یکی دیگر از مسائلی که پرستاران می‌‌توانند برای کودکان انجام دهند، این است که بر تغذیه کودک نظارت داشته باشند. ممکن است پدر و مادر نتوانند به تغذیه فرزندشان توجه خاصی داشته باشند. زیرا که مشغله کاری آن‌ها بسیار زیاد است. در نتیجه پرستار می‌تواند این خدمت را برای فرزند آن‌ها انجام دهد و بر تغذیه و غذا خوردن کودک نظارت داشته باشد.

یکی دیگر از خدماتی که پرستاران برای کودکان ارائه می‌دهند، این است که بر نظافت و همچنین استحمام آن ها نظارت کنند.دممکن است والدین یعنی پدر و مادر نتوانند بر نظافت و همچنین استحمام فرزندشان نظارت خاصی داشته باشند. در نتیجه پرستار می‌تواند این کار را به جای آن‌ها انجام دهد و بر نظافت و همچنین استحمام کودک نظارت داشته باشد و آن‌ها را انجام دهد.

مطالب پیشنهادی: پرستاری کودک بیمار ونگ

کودکان به علت عدم حضور پدر و مادر، دچار تنهایی می‌شوند

کودکان ممکن است در صورت عدم حضور پدر و مادر، دچار تنهایی شوند و کسی نباشد که با آن‌ها بازی کند. یکی از خدماتی که پرستاران می‌توانند به کودکان ارائه دهند، این است که همدم آن‌ها باشند و با آن‌ها بازی کنند. این بازی‌ها می‌توانند آموزش‌دهنده نیز باشند و آموزش کودک را انجام دهند. در واقع یکی از خدمات پرستاران برای کودکان این می‌باشد که همدم آن‌ها باشند و آن‌ها را از تنهایی در بیاورند.

تمامی مواردی که به آن‌ها اشاره شد، می‌توانند جزو قرارداد یک پرستار باشند که کاملاً وابسته به نظر والدین می باشد که بخواهند چه چیزی را در قرارداد بگنجاند.

آیا پرستاران می‌توانند خدمات تمام وقت به والدین ارائه دهند؟

آیا پرستاران می توانند خدمات تمام وقت را به والدین ارائه دهند ؟

در ادامه مبحث پرستاری از کودک در کرج، می‌توان به این نکته اشاره داشت که مراقبت از فرزند و کودک در سنین بسیار پایین می‌تواند بسیار طاقت فرسا باشد و از حوصله و همچنین توان یک مادر خارج شود.

ممکن است یک مادر نیاز به کمک داشته باشد تا کسی او را در امور مراقبت از کودک یاری نماید. به همین علت ممکن است که والدین به این نتیجه برسند که باید برای کودک خود، پرستار استخدام کنند تا بتواند کمک دست مادر باشد. کمک دست بودن می تواند به صورت شبانه‌روزی و تمام وقت باشد.

برای استخدام پرستار به منظور پرستاری از کودک در کرج، دو روش را پیش رو دارید:

روش اول این که: به صورت مستقیم پرستار مورد نظر را پیدا کرده و بعد از توافق با او قرارداد را بنویسید و پرستار را استخدام کنید.

روش دوم این است که: به مراکز ارائه خدمات پرستاری مراجعه کرده و درخواست کنید که برای شما پرستار ارسال کنند تا از کودکتان مراقبت کنند و کمک دست مادر باشد.

هر کدام از این راه‌ها می‌تواند مشکل شما در پرستاری از کودک در کرج را برای مراقبت و پرستاری از کودکتان حل کند.

هزینه استخدام پرستار کودک چقدر است؟

برای استخدام پرستار کودک چقدر باید هزینه کنیم ؟

هزینه و حقوق پرستار کودک بستگی به موارد بسیار زیادی دارد که باید بررسی شوند. یکی از عواملی که در حقوق و همچنین هزینه برای پرستار کودک اهمیت دارد، این است که فرزند شما چه سنی دارد.

گاها ممکن است که فرزند در سنین بسیار پایین، بسیار اذیت‌کننده و مراقبت از وی بسیار سخت باشد. در نتیجه حقوق و هزینه برای پرستار بالاتر خواهد بود.اما اگر سن کودک شما بیشتر باشد که مراقبت کردن از آن نیاز به تلاش بسیار زیادی نداشته باشد، حقوق پرستار کمتر خواهد بود و شما برای استخدام‌ پرستار، هزینه کمتری می‌کنید.

یکی دیگر از عواملی که باعث می‌شود تا حقوق پرستار تعیین شود، این است که پرستاری از کودک در چه مکانی انجام شود.
ممکن است پرستاری از کودک در مکانی باشد که پرستار برای رفت و آمد به آنجا نیاز به وقت بسیار زیادی داشته باشد، در نتیجه حقوق پرستار بالاتر خواهد بود. اما اگر پرستار در مکانی بسیار نزدیک به محل کار خود باشد، حقوق پرستار پایین‌تر خواهد بود.

اگر پرستار در خانه کودک برای مراقبت از وی استخدام شود، حقوق بالاتری خواهد گرفت تا این‌که کودک را به پرستار سپرده و در مکان دیگری پرستار، مراقب کودک باشد. در این صورت حقوق دریافتی پرستار کمتر خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم از پست هزینه پرستار کودک در منزل دیدن کنید.

منافع پرستاری از کودک در منزل برای والدین چیست؟

پرستاری از کودک در منزل برای والدین چه منافعی دارد ؟

پرستاری از کودک برای والدین منافع بسیار زیادی دارد. اگر این کار در خانه و جایی که نزدیک به کودک باشد انجام شود، دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشد.
یکی از مزایایی که می‌توان برای پرستاری از کودک در خانه به آن اشاره کرد، این است که کودک می‌تواند از سنین بسیار پایین، یادگیری و آموزش را فرا بگیرد. زیرا یکی از کارهایی که پرستارها انجام می‌دهند، آموزش و یاد دادن مسائل مختلف به کودکان می‌باشد.
کودکان باید یاد بگیرند که با دیگران ارتباط برقرار کنند. این ارتباط می‌تواند در همان ابتدای کودکی بین کودک و پرستار شکل بگیرد.

ارائه مهمترین مزایای پرستاری از کودک در منزل به والدین

مغز قابلیت رشد دارد و این رشد در کودکی بسیار زیاد است. در نتیجه کودک نیاز دارد تا با دیگران ارتباط برقرار کند و مسائل مختلفی را یاد بگیرد. یکی از مزایای داشتن پرستار در خانه این است که والدین بدون نیاز به فکر کردن در این باره کودک خود را به پرستار سپرده تا این کار را برای آن‌ها انجام دهد و کودک را آموزش دهد که بتواند در آینده تعاملات خوبی با دیگران داشته باشد و همچنین مغز فعال داشته باشد.

با استخدام پرستار در خانه برای کودک خودتان، دیگر نگران پوشک کردن و غذا دادن به کودک نباشید. اگر شما شاغل هستید و نمی‌توانید این کار را انجام دهید، پرستار این کار را برای شما انجام خواهد داد. کافیست که برای کودکتان در منزل، پرستار استخدام کنید و از شر این کارها خلاص شوید.

اگر پدر و مادر شاغل باشند، ممکن است نتوانند بر روی خواب فرزند خود کنترلی داشته باشند و این کار باعث می‌شود که فرزند از لحاظ جسمی و روحی آسیب ببیند.

مزایای استخدام پرستار برای کودک در خانه

در نتیجه شاید نیاز باشد تا پرستار برای کودک استخدام شود. یکی از مزایایی که استخدام پرستار برای کودک در خانه دارد، این است که پرستار می‌تواند بر خواب فرزندتان کنترل داشته باشد و او را به موقع بخواباند و به موقع از خواب بیدار کند. این کار باعث می‌شود تا سلامت جسمی و روحی فرزندتان آسیب نبیند و در آینده دچار بیماری‌ها و مشکلاتی نشود.

یکی از مزایای داشتن پرستار کودک در منزل این است که شما دیگر نیازی به آموزش به فرزند خود ندارید. زیرا پرستار این کار را انجام می‌دهد و آموزش‌های لازم را به کودک می‌دهد.

پدر و مادر ممکن است به علت اشتغال، مدت زمان بسیار زیادی در خانه حضور نداشته باشند. به همین علت ممکن است که رفتار و تربیت فرزندشان دچار مسائلی ‌شود که زیاد با به میل آن‌ها نیست.

در نتیجه استخدام پرستار کودک در منزل می‌تواند این مشکل را حل کند. زیرا که پرستار می‌تواند روش‌های تربیتی و روانشناسی مناسبی را به والدین ارائه دهد و آن‌ها را برای کودک اجرا کند و رفتار و تربیت کودک دچار تغییرات بدی نشود.

ویژگی‌های یک پرستار خوب چیست؟

ویژگی هایی یک پرستار خوب

یک پرستار خوب باید باعث رشد و ارتقای کودک شود. یک پرستار خوب باید آموزش‌‌های مناسبی به کودک بدهد و باعث شود که کودک از لحاظ یادگیری ارتقا پیدا کند.

یک پرستار خوب مراقب کودک است و این مراقبت می‌تواند مراقبت‌های رفتاری و مراقبت‌های جسمی و روانی باشد. یک پرستار خوب باید تمامی این مهارت‌ها را بلد باشد و بتواند کودک را از هر لحاظ مراقبت کرده و مانع آسیب دیدن کودک شود.

یک پرستار خوب باید بتواند با کودک دوست شود و محیطی را برای کودک فراهم کند که کودک در آن احساس آرامش کرده و شاد باشد. کودک نباید به هیچ وجه احساس ترس از پرستار داشته باشد. یک پرستار خوب این کار را به خوبی انجام می‌دهد و مانع این می‌‌شود که کودک از پرستار بترسد.

تاثیر ترس بر روی ذهنیت و رفتار کودک

ترس عاملی است که می‌‌تواند بر روی ذهنیت و رفتار کودک اثرگذار باشد و در آینده برای وی مشکل‌ ساز شود. همچنین ترس باعث می‌شود که کودک به خوبی با پرستار تعامل نداشته باشد. این عدم تعامل کار پرستار را سخت کرده و وی را از انجام خدمات محروم می‌سازد.

یک پرستار خوب باید بلد باشد که چگونه نیازهای روحی و روانی کودک را برطرف سازد.

کودکی که پرستار از او مراقبت می‌کند، ممکن است که دچار کمبود توجه و مسائلی از این دست شود که یک پرستار خوب باید بتواند به این کمبودها به خوبی پاسخ دهد و آن‌ها را رفع کند.

یک پرستار خوب باید به تمام سوالات پدر و مادر جواب دهد و به آن‌ها اطمینان خاطر بدهد که مراقب کودکشان خواهد بود تا پدر و مادر هیچ وقت احساس دوری و همچنین ترس از تنها گذاشتن فرزند خود نداشته باشند.

یک پرستار خوب باید بلد باشد که کودک را جوری تربیت کند و به او آموزش دهد که کودک بتواند در راستای اهداف پدر و مادر عمل کرده و به آن‌ها برسد.

پدر و مادر چه زمانی نیاز به استخدام پرستار دارند؟

یک پدر و مادر چه موقع نیاز به استخدام پرستار دارند ؟

گاهی اوقات پدر و مادر آن قدر مشغول هستند و هر دو به سر کار می‌روند که نمی‌توانند از کودک خود مراقبت کنند. در این صورت آن‌ها نیاز دارند تا برای کودک خودشان پرستار استخدام کنند. این پرستار می‌‌تواند کارهای مرتبط با کودک را انجام دهد و به پدر و مادر اطمینان خاطر بدهد که بتوانند کار خود را به خوبی و بدون دغدغه‌های ذهنی انجام دهند.

گاهی اوقات شرایطی به وجود می‌آید که غیر قابل پیش‌بینی هستند و پدر و مادر مدتی نمی‌توانند در کنار کودک خودشان باشند. این شرایط می‌‌تواند در هر روز از سال و ماه به وجود ‌آید.

در نتیجه زمانی که این شرایط اتفاق افتاد، پدر و مادر می ‌توانند برای کودک خودشان پرستار استخدام کنند تا بتوانند در زمان دوری پدر و مادر از کودک پرستاری کند و مراقب او باشد.

نیاز پدر و مادر به تنهایی همانند دوره جوانی

پدر و مادر گاهی نیاز دارند تا همانند دوران جوانی خودشان تنها باشند و به مهمانی و سفر بروند. زمانی که این اتفاق می‌افتد، کودک می‌تواند باعث شود که آن‌ها به زحمت بیفتند. در نتیجه پدر و مادر تصمیم می‌گیرند که برای کودک خودشان پرستار استخدام کنند. با استخدام پرستار برای کودک می‌توان با خیال راحت به مسافرت و مهمانی رسید و همانند دوران جوانی از اوقات خوشی برخوردار بود.

پدر و مادر همیشه سالم نیستند و ممکن است زمانی دچار بیماری شوند که ممکن است نیاز باشد، مدت بسیار زیادی را در مراکز درمانی سپری کنند. زمانی که پدر و مادر بیمار می‌شوند و در بیمارستان بستری می‌شوند، ممکن است که نتوانند از فرزند خود مراقبت کنند. در این صورت آن‎ها با استخدام پرستار برای کودک در منزل می‌توانند اطمینان خاطر داشته باشند که یک نفر مراقب فرزندشان است و با خیال راحت به درمان خود بپردازند.

مادر بارداری که قرار است نوزاد جدیدی به دنیا بیاورد

زمانی که مادر باردار است و قرار است که نوزاد جدیدی در خانواده متولد شود، ممکن است که کودک قبلی دچار کمبود توجه شود و همچنین مادر نتواند از کودک خود به خوبی مراقبت کند. در نتیجه نیاز است تا پرستار از کودک مراقبت کرده و کمک حال مادر باشد. در این زمان نیاز است تا پرستار استخدام شود و به پرستاری از کودک در منزل بپردازد.

ممکن است که خداوند به پدر و مادر لطف کنند و به آن‌ها فرزندان چند قلو عطا کند. این یک اتفاق نادر است ولی ممکن است که برای هر فردی اتفاق بیفتد. در نتیجه، مراقبت از چند قلوها بسیار کار سخت و طاقت فرسایی است که از توان پدر و مادر خارج می‌باشد و ممکن است باعث شود که به بعضی از کودکان آسیب برسد. زیرا پدر و مادر نمی‌توانند به تمام آن‌ها به یک صورت توجه کنند.

در نتیجه برای مراقبت از چند قلوها می‌توان پرستار را در منزل برای مراقبت از کودک استخدام کرد. این پرستار می‌تواند کارهای اضافی پدر و مادر را به خوبی انجام دهد و مانع آسیب دیدن چند قلوها شود.

بوجود آمدن مسایل شخصی برای پدر و مادر و ناتوانی در مراقبت از کودک

گاهی اوقات ممکن است پدر و مادر مسائل شخصی پیدا کنند و نتوانند از کودک خود مراقبت کنند. زیرا برای حل مسائل شخصی نیاز به زمان بسیار زیادی دارند و ممکن است که مدت طولانی را در خارج از خانه سپری کنند. در چنین شرایطی استخدام‌ پرستار برای پرستاری از کودک در منزل می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

با استخدام پرستار در منزل برای مراقبت از کودک خود می‌توانید به خوبی به مسائل شخصی خود برسید و آن‌ها را حل کنید و بدون توجه به دغدغه‌های مراقبت از کودک، به کارهای خود برسید.

پدر و مادری که شاغل هستند، ممکن است روزهایی را برای استراحت انتخاب کنند. مراقبت از کودک ممکن است باعث شود که پدر و مادر نتوانند در آن روزها به خوبی استراحت کنند و باعث فرسودگی و خستگی آن‌ها می‌شود.

پدر و مادر می‌توانند با استخدام پرستار برای پرستاری از کودک در منزل این کار را به خوبی انجام دهند و به استراحت بپردازند و به فکر مراقبت از فرزندشان نباشند. زیرا پرستار این کار را به جای آن‌ها انجام خواهد داد.

مهم‌ترین وظایف پرستاران چیست؟

مهم ترین وظایف پرستاران

یکی از مهمترین وظایفی که پرستاران باید آن را انجام دهند، آموزش دادن و تربیت کردن کودکان می‌باشد. این تربیت باید جوری باشد که با ذائقه پدر و مادر همخوانی داشته باشد.
یکی از وظایفی که پرستار کودک در منزل باید به خوبی آن را انجام دهد، توجه به تغذیه و همچنین غذا دادن به کودک می‌باشد.

یکی دیگر از وظایفی که پرستار کودک در منزل باید آن را به خوبی انجام دهد این است که لباس کودک را آماده کند و هر زمانی که کودک نیاز داشت، لباس وی را تعویض کند.

از دیگر وظایف پرستاران این است که لباس‌ها و همچنین زیراندازهای مخصوص کودک را روزانه بشوید.

یکی از وظایفی که پرستار کودک در منزل باید به آن توجه کند و آن را به خوبی انجام دهد، این است که به کودک کمک کند تا بتواند به دستشویی برود و اگر سن کودک به حدی رسیده باشد که نیاز داشته باشد تا تنهایی به دستشویی برود، پرستار موظف است تا این آموزش را به وی بدهد که کودک چگونه تنهایی به دستشویی برود و کار خود را انجام دهد.

یکی از وظایفی که پرستار موظف است آن را انجام دهد، این است که به کودک در راستای مسائل آموزشی کمک کند و کودک را از این لحاظ ارتقا دهد.

پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع دقیق از این مورده به مقاله «وظایف پرستار کودک در منزل» مراجعه فرمایید.

برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت کودک

یکی از وظایفی که پرستار کودک در منزل باید به آن توجه کند و آن را به خوبی انجام دهد، این است که برای اوقات فراغت کودک برنامه‌ریزی کند و بداند که چه زمانی باید با کودک بازی کند و چه زمانی برای کودک کارتون بگذارد. این وظیفه بسیار مهم است، زیرا اوقات فراغت یکی از مهمترین زمان‌هایی است که می‌‌توان به کودکان آموزش داد و نباید به هیچ وجه خالی باشد.

از وظایف دیگر پرستار که باید آن را به خوبی انجام دهد، این است که رفت و آمد کودک به مدرسه را برای وی انجام دهد. در واقع پرستار کودک در منزل باید به جای پدر و مادر، کودک را به مدرسه ببرد و در هنگام تعطیلی، کودک را به خانه بازگرداند.

یکی دیگر از وظایفی که پرستار کودک در منزل باید به آن توجه کند و آن را به خوبی انجام دهد، این است که تکالیف درسی کودک را کنترل کند و در زمان لازم با تذکر به کودک، وی را آماده انجام دادن تکالیف بکنند و در این راستا به کودک کمک کند تا تکالیف خود را به خوبی انجام دهد.

یکی از مسائلی که پرستار کودک در منزل باید به آن توجه کند، این است که پرستار باید بتواند با تنظیم برنامه‌‌ها، خواب منظم را به کودک ارائه دهد. در واقع کودک باید دارای خواب منظمی باشد که این از وظایف پرستار می‌باشد که بتواند خواب منظم را برای کودک برنامه‌ریزی کند.

چگونه مطمئن شویم مراکز پرستاری برای استخدام پرستار خدمات خوبی ارائه می‌دهند؟

برای استخدام پرستاری از کودک در کرج، چگونه مطمئن شویم که مراکز پرستاری، خدمات خوبی ارائه می ‌دهند ؟

برای مطمئن شدن از خدمات مراکز پرستاری می‌توانید سوال‌هایی را از آن‌ها بپرسید و برخی چیزها را کنترل کنید تا متوجه شوید که سطح خدمات آن‌ها در چه حدی است.

یکی از مسائلی که باید از آن متوجه شوید، این است که شما باید بدانید که این مرکز در چه ساعاتی در دسترس می‌باشد که آیا می‌توان آن‌ها را به صورت تمام وقت در اختیار داشت یا خیر؟

یکی دیگر از مسائلی که والدین باید قبل از استخدام پرستار به آن توجه کنند، این است که بدانند آن مرکز خدماتی در چه فصلی از سال خدمات را ارائه می‌دهد. ممکن است برخی از مراکز خدمات پرستاری از کودک در منزل فقط برای فصل و ماه خاصی فعال باشند. باید به این مسئله توجه کرد و آن را دانست که این مراکز در چه زمانی فعال هستند.

اطمینان از سطح تحصیلات و دانسته‌های پرستار

قبل از استخدام پرستار از مراکز پرستاری از کودک در منزل می‌توانید از سطح تحصیلات و دانسته‌های آن پرستار اطمینان حاصل کنید. شما باید از مرکز بپرسید که آیا پرستار مورد نظرتان دارای تحصیلات عالی می‌باشد یا خیر.

ممکن است برای برخی از پدر و مادرها این مسئله مهم باشد که پرستار کودکشان دارای تحصیلات خوبی باشد تا بتواند در امور درسی و همچنین امور مرتبط با ارتقای کودک به آن‌ها کمک کند.

برای این کار می‌توانید از مرکز بپرسید تا مطمئن شوید که پرستار مورد نظرتان در چه حدی است و چه تحصیلاتی دارد.
یکی دیگر از مسائلی که باید از مراکز خدمات پرستاری از کودک در منزل بپرسید، این است که هزینه دریافتی و همچنین حقوق پرستاران آن‌ها چه میزانی است.

ممکن است که برخی از پدر و مادرها توان پرداخت حقوق یک پرستار را به صورت تمام وقت نداشته باشند و بخواهند که برای ساعاتی از روز پرستار را در اختیار داشته باشند. بنابراین پرسیدن این سوال بسیار مهم است و باید بدانید که هزینه مراقبت از کودک در منزل چه مقدار است.

پدر و مادر باید از این قضیه اطمینان حاصل کنند که مرکز خدمات پرستاری از کودک در منزل، پشتیبانی‌هایی از پرستار و همچنین پدر و مادر انجام می‌دهد.

ممکن است که پرستار در طول مراقبت از کودک نیاز به برخی چیزها و پشتیبانی‌ها داشته باشد. این اطمینان باید حاصل شود که آن مرکز می‌تواند پشتیبانی‌های خوبی ارائه دهد.

چه کارهایی برای استخدام یک پرستار خوب نیاز است؟

برای استخدام یک پرستار خوب، باید چه کارهایی را انجام دهیم ؟

راه‌های زیادی برای استخدام یک پرستار خوب برای مراقبت از فرزندان وجود دارد. برای پرستاری از کودک در منزل شما می‌توانید از راه‌های بسیار زیادی وارد شوید که به بررسی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

این مسئله باید مشخص باشد که شما نیاز به چه پرستاری دارید. اگر نیاز به پرستار کودک در منزل دارید، باید این را بدانید که پرستار مورد نظرتان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. این اولین قدمی است که شما باید بردارید.

والدین باید این را بدانند که از پرستار خود چه چیزی می‌خواهند و پرستار برای پرستاری از کودک در منزل باید چه کارهایی را انجام بدهد. پدر و مادر باید لیستی تهیه کنند و آن را به پرستار ارائه کنند تا پرستار به صورت دقیق بداند که چه کاری را باید انجام بدهد و چه کاری را نباید انجام دهد.

قدم دوم برای استخدام یک پرستار خوب برای پرستاری از کودک در منزل این است که از آن فرد که قرار است پرستار کودک شما شود، اطمینان حاصل کنید و بدانید که فرد سالم و پاکیزه‌ای است.

برای انجام این کار می‌توانید از پرستار مورد نظرتان گواهی‌های مرتبط با سوء پیشینه و همچنین عدم اعتیاد را درخواست کنید و برای انجام کار به صورت بهتر می‌توانید از وی مبلغی به عنوان ضامن و یا حتی فردی به عنوان ضامن بخواهید.

قدم سوم برای یافتن یک پرستار خوب برای پرستاری از کودک در منزل

سومین قدم برای پیدا کردن یک پرستار خوب در منزل این است که شما مستقیماً به مراکز خدمات پرستاری مراجعه کنید و درخواست کنید که برای کودکتان پرستار بفرستند. در این صورت شما دیگر نیاز ندارید که از صحت و سلامت پرستار اطمینان حاصل کنید. زیرا خود مرکز این کار را قبلا انجام داده است.

مراکز معمولاً شماره‌های ثبت و همچنین گواهی‌های مرتبط با اشتغال در این زمینه را دارند که می‌توانید با بررسی و صحت آن‌ها، به آن مرکز اطمینان کرده و درخواست کنید تا پرستار برای پرستاری از کودک در منزل برای شما بفرستند.

یکی دیگر از راه‌‌هایی که شما می‌توانید از طریق آن پرستار خوبی را برای پرستاری از کودک در منزل استخدام کنید، این است که در فضای مجازی و همچنین سایت‌های کاریابی، پستی را به اشتراک بگذارید و درخواست کنید که نیاز به پرستار برای پرستاری از کودک در منزل دارید تا افراد مورد نظرتان را پیدا کنید و با بررسی صحت و همچنین توانایی‌های آن‌ها، پرستار مورد نظر را برای پرستاری از کودک در منزل استخدام کنید.

بعد از استخدام پرستار چگونه از او مطمئن شوید؟

برای انجام این کار بخواهید که پرستار چند روز را به صورت آزمایشی در خانه شما از کودکتان مراقبت کند و شما در خانه حضور داشته باشید تا کار پرستاری را از نزدیک ببینید. زمانی که کار پرستار مورد تایید قرار گرفت، می‌توانید قرارداد را به صورت نهایی منعقد کنید.

شما می‌توانید از موضوعات مختلفی با پرستار مورد نظر خود صحبت کنید. برای مثال؛ می‌توانید از علایق و همچنین سلیقه وی در لباس پوشیدن و غذا خوردن سوال کنید. تمامی این مسائل باعث می‌شوند تا شما شخصیت پرستار را به خوبی درک کنید و بتوانید پرستار خوبی برای پرستاری از کودک در منزل استخدام کنید.

برای استخدام یک پرستار خوب، شما نیاز دارید تا از کودک نیز سوال کنید که آیا از این پرستار می ترسد یا خیر. اگر ترسید به هیچ وجه نباید پرستار را استخدام کنید و اگر کودک از آن پرستار نترسید و با وی ارتباط برقرار کرد، می‌توانید پرستار را استخدام کنید. زیرا وی فرد مناسبی برای پرستاری از کودک در منزل می‌باشد.

از پرستار بخواهید تا رزومه کاری خود را به شما ارائه دهد. اگر پرستار در گذشته کارهای ناشایستی انجام داده، قطعاً در رزومه او قید شده است و نمی‌تواند رزومه قوی به شما ارائه دهد. در این صورت شما می‌توانید او را استخدام نکنید و به دنبال فردی باشید که دارای رزومه قوی باشد.

کودک را چگونه آماده کنیم برای مواجهه با پرستار استخدامی در کرج؟

زمانی که برای مراقبت از کودک پرستار استخدام کردید، چگونه کودک را آماده مواجهه با پرستار بکنیم ؟

برای انجام این کار لازم است تا از قبل کودک را با یک سری مسائل آشنا کنیم و به او بگوییم که قرار است از این پس فردی مراقب او باشد.
ممکن است مدتی طول بکشد تا کودکتان با این مسئله کنار بیاید که فردی غیر از پدر و مادر از او مراقبت کند. شما نباید منصرف شوید. زیرا این مقاومت به زودی پایان خواهد یافت و کودک این مسئله را قبول می‌‌کند و پرستار را به حریم خود راه می‌‌دهد.

به صورت روزانه از کودک خود بپرسید که آیا پرستار به خوبی با وی رفتار می‌‌کند یا خیر. آیا کودک از پرستار راضی است یا خیر. اگر کودک از پرستار راضی نبود، شما موظف هستید تا پرستار را از کار اخراج کنید و فرد مناسب‌تری را برای کودکتان استخدام کنید تا در منزل از وی مراقبت کند.

نتیجه‌گیری

نتیجه گیری

گاهی اوقات نیاز است تا والدین برای کودکشان فردی را پیدا کنند که از او مراقبت کند. زیرا امروزه مشغله کاری بسیار زیاد است و ممکن است این کار خارج از توان والدین باشد، از این جهت استخدام پرستار برای پرستاری از کودک در کرج می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *