وظایف پرستار کودک در منزل

در این مقاله به موضوع وظایف پرستار کودک در منزل و موضوعات پیرامون آن می‌پردازیم. تا انتهای این مطلب، همراه شما هستیم.

پیدا کردن پرستاری که از هر نظر باهوش باشد و توانایی‌های لازم را جهت تربیت و مراقبت از کودکتان داشته باشد، قطعا کار راحتی نیست و کاری است که زمان و حوصله زیادی می‌خواهد. با این حال نگرانی و سخت گرفتن به هیچ وجه زیاده‌روی نیست و باید تمامی جوانب را بسنجید تا بتوانید انتخابی درست و دقیق داشته باشید.

در واقع شخصی که انتخاب می‌کنید، تنها یک مراقب نیست، بلکه در شیوه رفتار و گفتار و تفکر کودک شما تاثیر خواهد گذاشت. کودکان گیرایی بالایی دارند و در سنین پایین‌تر الگوپذیرند. پس بهتر است پیش از انتخاب هر فرد به عنوان پرستار، وظایف پرستار کودک در منزل را بدانید و با آگاهی هر چه بیشتر دست به انتخاب بزنید.

 • پرستار کودک کیست؟
 • اهمیت داشتن پرستار کودک چیست؟
 • ارتباط بین پرستار کودک و والدین باید چگونه باشد؟
 • مسئولیت‌ خانواده در قبال وظایف پرستار کودک در منزل چیست؟
 • شغل پرستاری کودک مناسب چه کسانی است؟
 • چگونه یک پرستار کودک مناسب پیدا کنیم؟
 • آیا در دوران کرونا استخدام پرستار کودک منطقی است؟
 • چگونه یک پرستار کودک ایده‌آل استخدام کنیم؟
 • چگونه به کودک خود برای سازگاری با پرستار کمک کنیم؟
 • یک پرستار کودک چه وظایفی دارد؟
 • چه ویژگی‌هایی هنگام جستجوی یک داوطلب باید در نظر گرفت؟
 • وظایف اساسی پرستاران کودک چیست؟
 • مهارت‌های پرستار کودک چیست؟

پرستار کودک کیست؟

پرستار کودک کیست ؟

برای والدین شاغل، زندگی در حال حاضر یک آشوب کامل است. با بسته شدن مدارس و مراقبت‌های روزانه به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از والدین سعی می‌کنند در خانه کار کنند. در حالی که از بچه‌های خود نیز مراقبت می‌کنند و گاهی اوقات نیز در خانه خود را به یادگیری و دغدغه‌های فرزندان مشغول می‌کنند.

این اوضاع برای والدینی که اقدام به استخدام پرستار کودک می‌کنند، قابل تحملتر و بهتر است، اما این خانواده‌ها همچنین با تصمیمات سخت و گاهی قوانین و توصیه‌های جدید روبرو هستند.

اگر فاصله اجتماعی را در نظر بگیرید، آیا دعوت از یک پرستار بچه به خانه خود درست است؟ آیا شما باید زمانی را به پرستار خود برای مرخصی ارائه دهید و اگر چنین است، آیا باید برای آن زمان حقوقی پرداخت شود یا پرداخت نشود؟ اگر نگران باشید که ممکن است پرستار خانواده شما را بیمار کند، چه می‌کنید؟

وظایف یک پرستار کودک

در این مقاله وظایف یک پرستار کودک به صورت کامل بررسی شده است. همچنین شما می‌توانید با تماس با موسسه توان بخش از آخرین وضعیت وظایف یک پرستار کودک باخبر شوید.

شرح وظایف پرستار کودک در منزل

عهده دار مسئولیت کامل سلامتی کودکان را در هنگام غیبت والدین

از وظایف پرستار کودک در منزل این است که مسئولیت کامل سلامتی و رفاهی کودکان را در هنگام غیبت والدین به عهده دارد. از وعده‌های غذایی گرفته تا بهداشت و فعالیت‌های آموزشی، همه جنبه‌های مراقبت از کودکان به آن‌ها سپرده می‌شود. سایر وظایف مهم شامل نظم و انضباط و ثبت سوابق فعالیت‌های روزمره کودکان است.

شرایط تحصیلی برای شرح وظایف پرستار کودک در منزل شما به طور کلی یک مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن است و شرط قانونی دیگر همچنین این است که مراقب، حداقل 18 سال داشته باشد.

همچنین بسیار توصیه می‌شود که داوطلبان بتوانند از پیش، زمینه و سوابق کاری پرستار را بدانند. غالباً تجربه قبلی نگهداری از کودک همراه با مدرک پرستاری و آموزش کمک‌های اولیه ترجیح داده می‌شود.

پرستار بچه‌های موفق با داشتن توانایی برقراری ارتباط خوب با فرزندان و والدین پرانرژی و دلسوز هستند. آن‌ها همچنین باید در برخورد روزانه با کودکان، محکم، صبور و مدبر باشند.

پرستار به طور همزمان چند ساعت از کودک مراقبت می‌کند

پرستار کودک کسی است که به طور همزمان چند ساعت مراقبت از کودک را انجام می‌دهد. پرستار کودک در منزل اغلب به طور همزمان چند ساعت خدمات نگهداری از کودکان را ارائه می‌دهند. با این حال، احتمال دارد زنانی در بین پرستار بچه‌ها وجود داشته باشند که اگر چه ممکن است آموزش رشد کودک و کمک‌های اولیه را به طور رسمی آموزش ندیده‌اند، اما سال‌ها تجربه مراقبت از کودکان، از جمله خودشان را داشته‌اند. والدین ممکن است یک فرد 24 ساعته را ترجیح دهند. یک فرد جوان، معمولاً زنی در اوایل بیست سالگی، که برای تأمین مراقبت از کودک در کنار خانواده زندگی می‌کند.

اهمیت داشتن پرستار کودک چیست؟

اهمیت داشتن پرستار کودک

والدین برای اینکه به خود اجازه مرخصی دهند و وقت آزادی داشته باشند، پرستار کودک را استخدام می‌کنند. با این حال، وقت خارج شدن از خانه فقط زمانی لذت‌بخش است که والدین اطمینان داشته باشند که از فرزندشان به خوبی نگهداری و مراقبت می‌شود و آن‌ها در شرایط خوبی هستند.

بعضی از والدین به یک کلوپ پرستار بچه‌ها می‌پپیوندند. به عنوان مثال، ممکن است گروهی از مادران موافقت کنند که به نوبت از فرزندان دیگران مراقبت کنند تا هر یک از آن‌ها بتواند مدتی را از فرزندان خود دور بماند و همزمان بتواند از سلامتی آن‌ها مطمئن شود.

پرستاران کودک باید بدانند که والدین معمولاً احساسات دوسویه‌ای در مورد گذاشتن فرزندانشان با پرستار کودک ندارند. هدف اصلی والدین، استخدام پرستاری حرفه‌ای بدون خطر و وظیفه‌شناس است که به خوبی به وظایف پرستار کودک در منزل واقف باشد.

البته نباید از او انتظار داشت تا درست مانند والدین کودک رفتار کند. زیرا او وظایف و شخصیتی مستقل دارد اما باید بتواند مهربان و مسئولیت‌پذیر باشد و به تربیت و تایمی که برای آن حقوق می‌گیرد، انرژی بگذارد.

متقاضی پرستار فردی شایسته و مهربان است

هنگامی که متقاضی پرستار فردی شایسته و مهربان است، والدین به پرستار جوان اجازه می‌دهند که (در چارچوب نیازها و قوانین خانواده) کار خودش را انجام دهد و در کار او دخالت نکنند و از قضاوت‌های خود در امور پرستاری پرهیز نمایند.

بیشتر خانواده‌ها دستورالعمل‌های کلی در مورد زمان خواب، فعالیت و رفتار قابل قبول در غیاب والدین و همچنین دستورالعمل‌هایی را در رابطه با پرستار کودک در موارد اضطراری ارائه می‌دهند. علاوه بر این، جوانانی که می‌خواهند پرستار کودک شوند باید حتما دوره پرستاری را بگذرانند.

در كتاب‌ها و نوارهای ویدئویی نیز روش‌ها و استراتژی‌های نگهداری از كودكان به صورت ایمن و موفق بیان شده است. پرستار کودک در هر سنی هم که باشد، باید بتواند در یک مصاحبه حرفه‌ای و حضوری با والدین با صداقت و آمادگی کامل به بسیاری از سوالات پاسخ دهد.

پرستاران کودک معمولا آموزش دیده و دارای صلاحیت تخصصی مراقبت از کودکان هستند. آن‌ها رشد و نیازهای کودکان خردسال را می‌دانند و درک می‌کنند. آن‌ها می‌دانند وقتی کودکان گریه می‌کنند، یا وقتی از خوردن به موقع غذا یا شیر خودداری می‌کنند، چگونه با این موارد کنار بیایند. پرستاران کودک صبور هستند و در حالی که والدین آن‌ها حضور ندارند، به کودکان عشق و امنیت می‌بخشند.

غذاهای سالم

از آنجا که پرستاران، وظیفه مراقبت از کودکان را بر عهده دارند، غذاهای سالم را که باید به کودکان داده شود، می‌دانند. پرستاران مسئول تغذیه روزانه و لحظه‌ای کودکان هستند. آن‌ها به خوبی می‌دانند وطایف پرستار کودک در منزل چیست و این موارد را دقیقا رعایت می‌کنند.

اگر برخی بچه‌ها بزرگتر هستند و به مدرسه می‌روند، پرستار بچه‌ها می تواند در انجام تکالیف به آن‌ها کمک کنند. آن‌ها همچنین مسئول کلیه وظایفی که یک مربی در مهد کودک انجام می‌دهد نیز می‌باشند.

از آنجا که کودک نوپا عاشق بازی و فعالیت‌های مختلف است، پرستار بچه‌ها برای آن‌ها قرار بازی می‌گذارند. آن‌ها کودک یا کودکان را برای لذت بردن و تفریح ​​به کتابخانه، محل‌های بازی و پارک می‌برند.

هنگامی که در خانه هستند، پرستاران مطمئن می‌شوند که کودک اسباب‌بازی‌های مورد علاقه اما ایمن خود را برای بازی در اختیار داشته باشد. آن‌ها اهمیت پرورش کودک را به خوبی می‌دانند و با رشد کودک، به او عادت‌های خوب را آموزش می‌دهند. پرستاران با کودکان تعامل دارند و مسئول آموزش رفتارهای خوب به آن‌ها هستند.

ارتباط بین پرستار کودک و والدین باید چگونه باشد؟

ارتباط بین پرستار کودک و والدین باید چگونه باشد ؟

برای والدین شاغل، نگهداری از پرستار بچه در زمان‌هایی که والدین در منزل حضور ندارند، بسیار مفید است، به ویژه اگر کودک شما در سنین پایین است و هنوز به مدرسه نمی‌رود. اما آنچه حتی برای آن‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است، اطمینان از امنیت و مراقبت از فرزندشان در هنگام حضور آن‌ها در خارج از خانه است. برای این منظور، داشتن روابط کاری خوب و سازگار با پرستار بچه‌ها برای والدین ضروری است.

پرستار بچه‌ها ارائه‌دهنده‌های حرفه‌ای مراقبت از کودکان هستند که با آگاهی کامل از وظایف پرستار کودک در منزل، مراقبت از کودکان را ارائه می‌دهند. در حالی که هر دو والدین تمام وقت مشغول کار هستند، مراقبت از کودکان به عنوان یک الزام در می‌آید. داشتن یک پرستار کودک می‌تواند همچنین در عصرها و آخر هفته‌ها کارساز باشد.

برای نوزادان و کودکان نوپا که نیاز به مراقبت و نظارت مداوم در طول روز دارند، والدین باید یک پرستار بچه حرفه‌ای استخدام کنند. همچنین بهتر است از وظایف پرستار کودک در منزل به خوبی آگاه باشند تا بدانند چه انتظاراتی منطقی است.

برخی از پرستار بچه‌ها بیش از 50 ساعت در هفته کار می‌کنند و پس از بازگشت والدین، ​​در پایان هر روز به خانه می‌روند. با این حال، برخی از پرستار بچه‌ها هستند که با کارفرمایان خود زندگی می‌کنند. آن‌ها ممکن است از ماشین خانوادگی استفاده کنند و امکانات رفاهی دیگری نیز داشته باشند، زیرا از فرزندان مراقبت می‌کنند. نقش آن‌ها با توجه به نیازهای خانواده ترسیم می‌شود.

مسئولیت‌ خانواده در قبال وظایف پرستار کودک در منزل چیست؟

مسئولیت های خانواده در قبال وظایف پرستار کودک در منزل چیست ؟

در حالی که پرستار بچه تمام وظایف خود را با رعایت قوانین انجام می‌دهد و تمام تلاش خود را برای مراقبت از فرزندان انجام می‌دهد، اما خانواده نیز مسئولیت‌های مشخصی در قبال پرستار بچه دارد. والدین باید اطمینان حاصل کنند که هزینه پرداخت پرستار بچه مناسب است و به موقع پرداخت می‌شود.

در صورتی که پرستار بچه باید اضافه‌کاری انجام دهد، مطمئن شوید که برای زمان اضافی که صرف می‌کند، اضافه‌ کار آن‌ها پرداخت می‌شود. اطمینان حاصل کنید که همه افراد خانه شما احترامشان را حفظ می‌کنند. اگر پرستاران قسمت قابل توجهی از روز را با شما می‌گذرانند، به آن‌ها وعده‌های غذایی و میان وعده مناسب بدهید.

پرستار بچه خود را برای داشتن دفترچه یادداشت با اطلاعات مربوط به برنامه روزمره فرزندتان تشویق کنید تا بتواند وظایف پرستار کودک در منزل را آن‌طور که شما می‌خواهید، انجام دهد.

به آن‌ها زمان دهید تا با فرزندتان پیوند برقرار کنند، اما زیاد مداخله نکنید که حتی از تعامل با فرزند شما دلسرد می‌شوند. اگر فرزند شما به پرستار بچه خود وابسته شد، خوشحال باشید که آن‌ها دوست هم هستند و با هم ارتباط خوب و موثری برقرار کرده‌اند.

پرستار بچه‌ها ممکن است بیمار شود

پرستار بچه‌ها نیز انسان هستند. آن‌ها نیز ممکن است بیمار شوند. اگر مثلاً پرستار بچه روزی حالش خوب نیست، می‌توانید به آن‌ها یک روز مرخصی بدهید. برخی از خانواده‌ها باید در تعطیلات خانوادگی، پرستار بچه خود را با خود ببرند. از این طریق می‌توانید آرام باشید. زیرا پرستار کودک از کودک شما مراقبت می‌کند. به علاوه اینکه این امر برای او نیز تعطیلات خوبی رقم خواهد زد.

ایجاد روابط کاری خوب بین والدین و پرستار بچه مهم است تا اطمینان حاصل شود که کودک در حال رشد و رسیدن به نقاط عطف خود می‌باشد. ضروری است که هیچ مشکلی در ارتباط بین والدین و پرستار بچه وجود نداشته باشد و به عنوان یک تیم با همدیگر کار می‌کنند. والدین باید به طور واضح در مورد قوانین خانه خود به پرستار بچه خود بگویند تا او بتواند علاوه بر وظایف پرستار کودک در منزل، این قوانین را تا حد ممکن رعایت کند.

ایجاد فضای امن برای پرستار و کودک

ایجاد فضای امن برای پرستار و کودک

از آنجا که یک رابطه کاری خوب برای هر دو طرف مهم است، در صورت انجام مراحل خاصی می‌تواند این رابطه ایجاد شود. از جمله، وقتی والدین یک پرستار بچه استخدام می‌کنند، همه باید کنار هم بنشینند و طبق برنامه کودکان برای خودشان یک جدول زمانی تهیه کنند. هر دو طرف باید برنامه‌های هفتگی خود را در تقویم‌های مختلف پیگیری و برنامه‌ریزی کنند.

والدین باید هر آنچه در مورد فرزندشان مهم است را به پرستار بچه اطلاع دهند و باید درباره آن‌ها بحث شود. پرستاران باید وقت بگذارند تا با کودکان گپ بزنند و هر هفته این برنامه‌ها را بروزرسانی کنند.

والدین ​​باید از فرزندان خود بپرسند که خوشحال هستند یا نه

به عنوان والدین، ​​باید از فرزندان خود بپرسید که خوشحال هستند یا نه؛ و چگونه می‌توانید در بهتر شدن حالشان و بهبود عملکرد آن‌ها کمک کنید. از صحبت با آن‌ها بفهمید که کودک شما در کل هفته چه رفتاری داشته است. در مورد چگونگی پیشرفت تحصیلی، عاطفی و جسمی کودک خود آگاه شوید. در آخر، به هر تغییر خاصی که می‌خواهید در زندگی روزمره فرزند شما ایجاد شود، اشاره کنید. با این حال، اطمینان حاصل کنید که همه کارها به روشی سازنده انجام شده و پرستار بچه نسبت به روش‌هایشان انتقادی ندارد.

در صورتی كه پرستار بچه به هر چيزی كه احساس می‌كنند والدين بايد تغيير دهند، اشاره كرد؛ والدين نيز بايد مثبت باشند و به آن توجه كنند. شما نباید در مورد مسائل شخصی خود با پرستار بچه در مقابل کودکان صحبت کنید.

همه مسائل را به صورت خصوصی و خیلی محتاطانه مطرح کنید. والدین باید به یاد داشته باشند که پرستار بچه نقش مهمی در زندگی فرزندشان دارد. بنابراین باید از پرستاران به خاطر تلاش‌هایشان قدردانی و تشکر شود. یک رابطه کاری خوب نمی‌تواند ایجاد شود، مگر این که ارتباط خوبی بین والدین و پرستار بچه برقرار باشد.

شغل پرستاری کودک مناسب چه کسانی است؟

شغل پرستاری کودک برای چه کسانی مناسب است ؟

آیا شما فردی دلسوز و پرانرژی هستید که از ایجاد تغییر لذت می‌برید؟ اگر چنین است، شما می‌توانید در مراکز مختلف و در شرایطی که مشخص می‌شود، می‌توانید اقدام به انجام این فعالیت نمایید.

شما به عنوان یک پرستار کودک پرشور و دلسوز نسبت به هر کاری که انجام می‌دهید، این فرصت را خواهید داشت که شرایط فعلی و توانایی‌های خود را پرورش داده و بالاترین توان خود را در ارائه خدمات خارق‌العاده کودک‌پروری دنبال کنید. اعتماد والدین کودک موفقیت کمی نیست و می‌توانید با آموزش‌هایی که می‌بینید، این فنون را در خود تقویت نمایید.

در حالی که کودکان را به طور مداوم در طول روز کنترل می‌کنید، منطقه بازی را ایمن و بدون خطرات نگه دارید. تجهیزات، بازی‌ها و اسباب‌بازی‌ها را به طور مرتب تمیز کنید تا در عین حداقل شیوع میکروب‌ها، ایمن و جذاب باشند. پوشک کودکان را عوض کنید، لباس کودکان را بپوشانید و در صورت لزوم به آن‌ها در میان‌وعده‌ها، نوشیدنی‌ها و وعده‌های غذایی کمک کنید.

اهمیت بهداشت شخصی و عادات بهداشتی

اهمیت بهداشت شخصی و عادات بهداشتی از جمله اهمیت مسواک زدن، خوردن غذای سالم، استفاده از توالت و استراحت کافی را به کودکان بیاموزید. با کودکان درگیر فعالیت‌های آموزشی از جمله خواندن، کاردستی، نقاشی، رنگ‌آمیزی و آواز خواندن و حتی یادگیری زبان شوید. برای هر کودک، یک پرونده شخصی ثبت کنید که شامل اطلاعاتی در مورد رفتارهای وی، فعالیت‌های روزمره، وعده‌های غذایی خورده شده، داروهای دریافتی و سایر جزئیات مهم و پیش‌پاافتاده باشد. این اطلاعات را به صورت روزانه یا هفتگی با والدین هر کودک در میان بگذارید.

کودکان بی‌نظم را در صورت لزوم، با تمرکز بر استفاده از روش‌های خلاقانه برای تشویق رفتار خوب مانند: شرکت در برنامه‌های درس و رفتار مهربان با یکدیگر، ترغیب کنید و البته باید اجازه و نظر والدین را در این باره بدانید. برنامه‌های درسی روزانه ایجاد کنید که از نظر رشد، سرگرم‌کننده و جالب باشند. برنامه‌های آموزشی باید همیشه مشارکت کامل هر کودک را تشویق کند.

چگونه یک پرستار کودک مناسب پیدا کنیم؟

نحوه پیدا کردن یک پرستار کودک مناسب

والدین برای استخدام پرستار بچه یا مراقب از طریق روزنامه یا برنامه‌های اینترنتی، یا انجمن یا آژانس تبلیغاتی اقدام می‌کنند. معرفی نزدیکان و یا آژانس‌ها اغلب بهترین منبع هستند. والدین گاهی، افرادی را به والدین دیگر توصیه می‌کنند. دانشجویان و پرستارانی که دوره‌ها را پشت سر گذاشته‌اند و در یک مجموعه قابل اعتماد هستند، معمولا می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند تا بتوانید طبق معیارهایتان از بینشان انتخاب کنید.

والدین با متقاضیان علاقه‌مند مصاحبه می‌کنند و منابع را درخواست و بررسی می‌کنند. این جلسه فرصتی را برای تبادل نظر مستقیم بین متقاضی و والدین فراهم می‌کند.

پرستاران کودکی که درخواست داده‌اند، باید خود را برای مصاحبه با والدین آماده کنند. اعضای جلسه باید آماده پاسخگویی به سوالات خاص طرف مقابل باشند. آن‌ها باید مدارک هویت (مانند گواهینامه رانندگی یا کارت تأمین اجتماعی) را ارائه دهند و نام، آدرس و شماره تلفن را نیز با صداقت و شفافیت کامل بیان کنند.

در طول مصاحبه، والدین ممکن است بخواهند نگرانی‌های زیر را برطرف کنند:

در طول مصاحبه، والدین ممکن است بخواهند نگرانی های زیر را برطرف کنند

 • آیا پرستار کودک دقیق، آراسته و منظم است؟
 • او چه تجربه‌ای در مراقبت از کودک دارد؟ بهترین و بدترین تجربه پرستار چه بوده است؟
 • پرستار چطور مسائل نظم و انضباط را اداره می‌کند؟
 • اگر کودک یک ساعت یا بیشتر گریه کند، پرستار چه می‌کند؟
 • اگر کودک نسبت به روش‌های پرستار بی‌توجه باشد یا واکنش منفی نشان دهد، چه می‌شود؟
 • اگر کودک به وسایل خانه و یا پرستار دست بزند و خسارت به بار بیاورد، رفتار او چیست و چه می‌شود؟
 • احساس پرستار درباره تلویزیون چیست؟
 • آیا متقاضی درباره وظایف پرستار کودک در منزل اطلاعات کافی دارد؟
 • او درباره تغذیه خوب چه می‌داند؟ آیا او تنقلات را به غذاهای سالم محدود می‌کند؟
 • آیا پرستار با ماشین رانندگی می‌کند، تلفن همراه دارد یا نیازی به صرف وقت برای مکالمه تلفنی هنگام کار دارد؟
 • پرستار کودک در مواقع اضطراری مانند بیماری ناگهانی کودک یا اگر برای کودک اتفاق ناگواری بیفتد، چه کاری می‌تواند انجام دهد؟
 • در صورت آتش‌سوزی و موارد اضطراری دیگر، پرستار چه می‌کند؟

اگر در منطقه تازه وارد هستید و نمی‌دانید چگونه یک پرستار پیدا کنید، همسایگان یا همکاران شما ممکن است توصیه‌هایی داشته باشند. از آشنایان خود بپرسید و ببینید که آیا کارکنان مطب متخصص اطفال شما پیشنهادی دارند یا خیر.

مطمئن شوید که پرستار این قوانین ایمنی را می‌داند

مطمئن شوید که پرستار این قوانین ایمنی را می داند

بدون دستورالعمل خاص خود هیچ دارویی به کودک خود ندهید. بچه‌ها را حتی برای یک دقیقه در خانه یا حیاط تنها نگذارید. بچه‌ها را در کنار آب بدون مراقبت رها نکنید. نوزادان و کودکان خردسال حتی در یک سطل یا توالت می‌توانند فقط در چند سانتی‌متر آب غرق شوند.

اگر بچه‌های زیر 4 سال دارید، پرستار کودک باید این قوانین را بداند:

به آن ها پاپ کورن، آجیل، آبنبات سفت، هویج خام یا هر نوع غذای سفت و محکمی که باعث انسداد لوله تنفس و خفگی در آن‌ها شود را ندهید. از غذاهایی مانند هات‌داگ یا انگور به طور کامل استفاده نکنید. غذاها و تنقلات باید به قطعات بسیار ریز، خرد شده و پوست گرفته شوند. اجازه ندهید بچه‌ها با کیسه‌های پلاستیکی، بالن‌های لاتکس، سکه‌ها یا اشیاء کوچک دیگری که می‌توانند با استفاده از آن‌ها خفه شوند، بازی کنند. اجازه ندهید بچه‌ها کنار پله‌ها، پنجره‌ها، اجاق‌ گازها یا پریزهای برق بازی کنند.

آیا در دوران کرونا استخدام پرستار کودک منطقی است؟

آیا در دوران کرونا استخدام پرستار کودک منطقی است ؟

اگر به کار خود در خارج از خانه باز خواهید گشت، ممکن است از خود بپرسید که آیا در طول COVID-19 استخدام یک پرستار کودک ایمن است؟ اگر چه این تصمیم بسیار شخصی است، اما برای برخی از خانواده‌ها می‌تواند جایگزین جذابی برای استفاده از مهد کودک باشد. به شرطی که بتوانید مراقبی را پیدا کنید که به او اعتماد دارید تا دستورالعمل‌های فاصله اجتماعی را در خارج از خانه دنبال کند و به خوبی از وظایف پرستار کودک در منزل آگاه و بر آن‌ها مسلط باشد. این مهم است تا آن‌ها شما و فرزندتان را در معرض خطر غیرضروری قرار ندهند.

قبل از COVID-19، بیشتر خانواده‌ها با بررسی سوابق و رزومه آن‌ها، مراقبت‌ها و سخت‌گیری‌ها را به طور گسترده انجام می‌دادند. این موارد هنوز ضروری است.

آلیسون اسکوبی کارول، مدیر ارشد خدمات اجتماعی و خدمات خانوادگی در کودکان بوستون، می‌گوید: “شما همچنین می‌خواهید بلوغ یک پرستار کودک و دانش آنرا در مورد مراقبت‌های مناسب از نظر رشد، و همچنین توانایی‌های پرستاری ارزیابی کنید.” علاوه بر این، او می‌گوید: ”شما باید اطمینان حاصل کنید که شخصیت و ارزش‌های شخص، مناسب فرزند شما خواهد بود.”

فراتر از این مراحل اساسی، این روزها فکر کردن در مورد فاصله اجتماعی و بهداشت نیز بسیار مهم است. اورمسبی می‌گوید: “شما باید درک بهتری از در خطر قرار گرفتن در معرض فرد در زندگی روزمره داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که در مورد آنچه که شما ایمن می‌دانید، اتفاق نظر دارید تا خطر را برای خانواده خود به حداقل برسانید.”

چگونه یک پرستار کودک ایده‌آل استخدام کنیم؟

نحوه پیدا کردن یک پرستار ایده ال

لیستی مشترک از کارهایی را که انتظار دارید یک پرستار به عنوان وظایف پرستار کودک در منزل شما ارائه دهد، تهیه کنید. به عنوان مثال، شما باید بتوانید اطمینان حاصل کنید که فرد هنگام خرید یا در کنار دیگران بودن از ماسک استفاده می‌کند، دو متر یا بیشتر از دیگران فاصله دارد و مرتباً دست‌هایش را می‌شوید.

برای اطمینان از این که در حفظ سلامت کوشا هستید، می‌توانید به راهنمایی‌های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری مراجعه کنید تا مراحل را انجام داده و در مورد آن‌ها با پرستار کودک صحبت کنید.

درباره قوانینی که می‌خواهید مراقب در خانه شما رعایت کند، صحبت کنید. این باید شامل شستن کامل دست‌ها بعد از استفاده از دستشویی، قبل از تهیه غذا و غذا خوردن باشد. همچنین باید حداقل چند بار در روز ضدعفونی سطوح با لمس زیاد رعایت شود.

در مورد سیاست ماسک تصمیم بگیرید. برخی از خانواده‌ها ممکن است بخواهند که پرستار کودک در تمام مدت حضور در خانه‌شان از ماسک استفاده کند. اطمینان حاصل کنید که می‌توانید به پرستار کودک اعتماد کنید تا علائم بیماری را چک کند و در صورتی که مبتلا شد، صادقانه اعلام نماید.

همچنین اگر اجازه این را به پرستار کودک می‌دهید تا او را به بیرون از خانه ببرد، باید مطمئن شوید و به او گوشزد کنید که به هیچ وجه کودک را نزدیک به مکان‌های پررفت‌وآمد و نزدیک کودکان دیگر نبرد.

چگونه به کودک خود برای سازگاری با پرستار کمک کنیم؟

نحوه کمک به کودک خود جهت سازگاری با یک پرستار جدید

هنگام مصاحبه با پرستاران کودک، در حالی که ممکن است جلسات اولیه را از طریق تلفن یا تصویری انجام دهید، به محض این که مراقب مورد علاقه خود را پیدا کردید، فرد را به خانه خود دعوت کرده و تعامل او را با کودک خود مشاهده کنید.

از آنجا که این فرد بزرگسال در خانه شما و فرزند شما تنها خواهد ماند، باید به او اعتماد کنید و احساس راحتی کنید. علاوه بر رعایت شدن وظایف پرستار کودک در منزل، باید ارتباط دوستانه و خوبی هم بین آن دو برقرار شود.

کودک شما نیز باید احساس راحتی کند. برای اولین بار در خانه با یک پرستار کودک جدید ملاقات کنید تا آن‌ها بتوانند با شما آشنا شوند و به شما و فرزندتان اجازه دهند تا چهره او را ببینید. این می‌تواند به ارتباط و دوستی بین این دو کمک کند.

همچنین به یاد داشته باشید که ممکن است بچه‌ها پس از اینکه در چند ماه گذشته در خانه با شما بوده‌اند، اضطراب بیشتری نسبت به فرد جدیدی داشته باشند و این کاملا طبیعی است. ایجاد محیطی که به شما، کودک و پرستار کودک شما این امکان را می‌دهد تا چند بار در کنار هم باشید، می‌تواند اعتمادسازی بیشتری ایجاد کند.

یک پرستار کودک چه وظایفی دارد؟

یک پرستار کودک چه وظایفی دارد ؟

کلمه پرستار کودک می‌تواند برای افراد مختلف معنای مختلفی داشته باشد. برای بعضی‌ها، این یک دانش‌آموز دبیرستانی است که گاهی فرزندشان را نگه می‌دارد. از نظر دیگران، یک دانشجوی با تجربه دانشگاه است که هر روز چند ساعت بعد دانشگاه و یا در فصول تعطیل از فرزند آن‌ها پرستاری می‌نماید. یا شاید این مراقب شما باشد که برای بردن بچه‌ها به مدرسه چند روز در هفته به آن اعتماد می‌کنید.

صرف نظر از این، پرستار بچه‌ها می توانند بخشی جدایی‌ناپذیر از تیم مراقبت از کودک شما باشند، به خصوص برای کسانی که به حمایت تمام وقت یک پرستار بچه احتیاج دارند.

قبل از شروع جست‌وجوی پرستار کودک، مهم است که بدانید دقیقاً به دنبال چه نوع مراقبی هستید و چه مسئولیت‌هایی را در وظایف پرستار کودک در منزل خود واجب و مهم می‌دانید زیرا انواع مختلف پرستار می‌توانند از نظر تجربه، شرایط و حتی در دسترس بودن، شرایط متفاوتی داشته باشند.

انواع پرستار بچه‌ها

انواع پرستار بچه

پرستار کودک تمام‌وقت و یا پاره‌وقت می‌تواند هر کسی باشد، از همسایه‌ای مورد اطمینان گرفته تا یک پرستار با تجربه که در یک آژانس و یا مجموعه پیدا کرده‌اید. در واقع نوع مناسب پرستار به نیازهای خاص خانواده شما بستگی دارد. بنابراین شما باید ایده‌ای را به عنوان وظایف پرستار کودک در منزل پیش فرض بگیرید تا بدانید از افراد داوطلب چه درخواست‌هایی داشته باشید.

بسته به برنامه زمان‌بندی، دانشجویان ممکن است انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به انواع دیگر پرستارها داشته باشند، هرچند ممکن است در تابستان یا تعطیلات خاص در دسترس نباشند.

تجارت متقاضیان تحصیل کرده دانشگاهی از دانش‌آموزان بیشتر است

به طور معمول، متقاضیان تحصیل در دانشگاه، از تجارب بیشتری نسبت به دانش‌آموزان در دبیرستان برخوردارند. به همین دلیل، ممکن است به نرخ پرداخت ساعتی بیشتری نیاز داشته باشند. اما به عنوان یک پاداش، بسیاری از افراد در این گروه سنی به سمت مراقبت کشیده می‌شوند.

زیرا آن‌ها در حال آموزش برای مشاغل آینده در زمینه آموزش یا رشد هستند و به این معنی که آن‌ها ممکن است دانش بیشتری در مورد نحوه تعامل و برخورد با کودکان بلد باشند و احساس مسئولیت بیشتری نیز داشته باشند.

انواع مختلفی از پرستار برای بزرگسالان وجود دارد. برخی ممکن است خود، والدینی باشند که به دنبال کسب درآمد با مراقبت از فرزندان دیگران هستند. دیگران ممکن است معلمان بازنشسته، پدربزرگ و مادربزرگ یا حتی ارائه‌دهندگان مراقبت‌های روزانه بازنشسته باشند که در مراقبت‌های شخصی‌محوری فعالیت می‌کنند.

در حالی که سن به معنای تجربه بیشتر است، اما باید تأیید کرد که افراد بزرگسال دارای مدارک لازم مانند آموزش پرستاری هستند. درست همان‌طور که ممکن است با یک فرد جوان‌تر برخورد می‌کنید، باید در استخدام این افراد هم سختگیری لازم را به خرج دهید. یک فرد بزرگسال ممکن است هزینه بیشتری را مطالبه کند، به خصوص اگر در زمینه‌های مربوط به آموزش کودک تجربه داشته باشد.

چه ویژگی‌هایی هنگام جستجوی یک داوطلب باید در نظر گرفت؟

ویژگی هایی که هنگام جستو جوی یک داوطلب باید در نظر بگیرید

پیدا کردن یک پرستار کودک جدید برای بچه‌های 1 تا 4 ساله خود، واقعا سخت است و حتی اگر سن آن‌ها بیشتر هم باشد، این سحتی همچنان پابرجاست. چرا که بحث تربیت و امنیت کودکان است و باید در این مورد احتیاط کافی به خرج داد.

اشتیاق

پرستار کودک باید هنگام مراقبت از کودکان واقعاً لذت ببرد و با انرژی به کار آن‌ها بپردازد که نشان می‌دهد آن‌ها واقعاً به بچه‌های تحت مراقبت خود علاقمند هستند.

ابتکار عمل

پرستار کودک باید حداقل به طور نسبی با خانه آشنایی پیدا کند و یا لااقل با محیط‌هایی که احتمالا با آن‌ها درگیر خواهد شد، اطلاعاتی کسب کند تا بتواند به بهترین شکل از کودکتان مراقبت کند.

انرژی

پرستار باید توانایی و انرژی داشته باشد و بداند چگونه بچه‌ها را سرگرم کند. اگر شخصی باشد که علایق و سرگرمی‌هایش به کودک شما و نوع تربیتی که در نظر دارید نزدیک باشد، این رابطه بسیار بهتر خواهد بود.

مسئولیت

مهم نیست که چقدر سرگرم می‌شوند و یا برای نخوابیدن بهانه می‌آورند. پرستار، بچه‌ها را به موقع در رختخواب قرار می‌دهد و به روال روزانه پایبند است. در نهایت، والدین باید بدانند که فرزندانشان در دست فردی بامسئولیت هستند، بنابراین توانایی پایبندی به قوانین و روال مهم است.

حرفه‌ای بودن

نگهداری از بچه‌ها، حتی در موارد کوتاه‌مدت، یک کار مهم است و باید جدی گرفته شود. پرستار باید مطمئن، حرفه‌ای و دارای تجربه باشد در واقع آن‌ها باید کاری را که انجام می‌دهند درک کنند و فقط مانند یک منبع پول در آوردن و کار غیر رسمی به آن نگاه نکنند.

پاسخگویی

پرستار کودک باید به موقع حاضر شود، تعهدات خود را محترم بشمارد و برای مسئولیتی که در قبال خانواده شما دارد ارزش قائل شود. حتی اگر این شغل پرستاری کودک به صورت نیمه‌وقت باشد، در پایان روز، خانواده‌ها به پرستار کودک خود اعتماد می‌کنند.

وظایف اساسی پرستاران کودک چیست؟

وظایف اساسی پرستاران کودک

پرستار بچه‌ها در درجه اول برای نگهداری و سرگرمی کودکان استخدام می‌شوند. بنابراین آن‌ها معمولاً وظایف دیگری مانند آشپزی یا نظافت منزل را که ممکن است تحت نظر پرستار بچه تمام‌وقت باشد، بر عهده نمی‌گیرند. هنوز هم داشتن ایده‌ای واضح در مورد انجام وظایفی كه برای انجام وظایف پرستار کودک در منزل به پرستار خود نیاز دارید و برقراری ارتباط با آن‌ها بسیار مهم است.

وظایف پرستار کودک در منزل عبارتند از:

 • بازی با کودکان
 • پخت غذای ساده یا میان وعده و شستن ظروف
 • مرتب‌سازی مناطق بازی
 • تعویض پوشک
 • کمک به آموزش‌های کوچک
 • آماده کردن شیر یا غذای کودک
 • آماده کردن بچه‌ها برای خواب

وظایف اضافی پرستار کودک در منزل دارای نرخ پرداخت بالاتری می‌شود و شامل موارد زیر ‌می‌باشد:

 • حمل و نقل کودکان و کمک به فعالیت‌های مدرسه
 • کمک به مشق شب یا تدریس خصوصی
 • تهیه وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌هایی که خاص هستند که در صورت آلرژی یا بیماری کودک اعمال می‌شوند.
 • انجام هرگونه کار فراتر از تمیز کردن اساسی مناطق و موارد استفاده شده
 • ارائه ایده‌های منحصر به فرد بازی یا فعالیت‌های آموزشی

اگر فرزندان شما به مراقبت‌های بسیار تخصصی احتیاج دارند، ممکن است یک پرستار بچه حرفه‌ای متناسب با نیازهای شما باشد. مهمترین چیز این است كه پرستار خود را با لیستی از مسئولیت‌هایی كه آن‌ها باید انجام دهند، مطلع کنید و وظایف پرستار کودک در منزل را از دید خود کامل برای او تشریح کنید. این نکته باعث می‌شود تا با خیال راحت‌تر و اطمینان بیشتری به کار خود ادامه دهند.

وظایف پرستار کودک در منزل و توانایی‌های ایمنی و مراقبتی

وظایف پرستار کودک در منزل و توانایی های ایمنی و مراقبتی

در حالی که آموزش‌های ایمنی و گواهینامه‌های خاص به پرستاران کودک داده می‌شود، اما بسیاری از آنان ممکن است این دوره‌ها را ندیده باشند. به هر حال، دانستن این که یک مراقب در مورد نحوه رسیدگی به شرایط اضطراری آموزش دیده است، آرامش روحی بسیاری را برای بیشتر والدین فراهم می‌کند.

پرستار بچه‌ها طیف وسیعی از مسئولیت‌ها را دارد که نیاز به یک مجموعه مهارت جامع دارند. به همین دلیل ضروری است که در رزومه پرستار کودک، مهارت‌ها و توانایی‌های مورد نیاز برای ایفای این نقش را بررسی کنید و ببینید که آیا از عهده وظایف پرستار کودک در منزل بر می‌آید یا نه.

در ادامه این مقاله، مهارت‌های پرستار کودک را توضیح می‌دهیم. همچنین توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید اعتمادی دوطرفه که برای آسایش خود و فرزندتان و همچنین پرستار کودک لازم است، ایجاد کنید.

مهارت‌های پرستار کودک چیست؟

وظایف پرستار کودک در منزل و توانایی های ایمنی و مراقبتی

مهارت‌های نگهداری از کودک، مهارت‌های مهم و فنی است که شما برای تأثیرگذاری در موقعیت نگهداری از کودک به آن نیاز دارید. پرستاران کودک وظیفه انجام طیف وسیعی از کارها را در طول ساعات کار خود بر عهده دارند. به همین دلیل شناخت و توسعه مهارت‌های موردنیاز برای این نقش بسیار حیاتی است.

انرژی بالا

به عنوان یک پرستار کودک، شما اغلب مجبورید با کودکان پرانرژی کار کنید و مدت زمان طولانی را در حالت ایستاده، پیاده‌روی، دویدن و بازی بگذرانید، بنابراین قدرت بدنی کلیدی است. همچنین ممکن است لازم باشد کودکان و اسباب‌بازی‌ها یا وسایل آن‌ها را بلند کنید.

مهارت‌های ایمنی و اضطراری

گرچه سرگرمی و مراقبت از کودکان از جنبه‌های مهم نگهداری از بچه‌ها است. اما پرستار بچه‌ها در درجه اول مسئولیت امنیت کودک یا کودکان را بر عهده دارند. به همین دلیل داشتن مهارت‌های ایمنی و اضطراری برای این نقش بسیار مهم است. گذراندن برخی دوره‌های ایمنی و مراقبتی می‌تواند یک امتیاز محسوب شود.

مسئولیت‌پذیری

در این نوع نقش‌ها، ممکن است از شما خواسته شود که از فرزندان یک کارفرما و همچنین از خانه آن‌ها مراقبت کنید. برای اینکه کارفرمایان در این مسئولیت‌های مهم به شما اعتماد کنند، باید مطمئن باشید و به قوانین و روال خانواده پایبند باشید و آن‌ها را قانع کنید که از وظایف پرستار کودک در منزل کاملا آگاه هستید.

مهارت‌های بین فردی

پرستاران کودک باید، هم با کارفرمایان بزرگسال خود و هم با فرزندان خردسال تعامل داشته باشند که این امر به مهارت‌های فردی مناسب توسعه‌یافته نیاز دارد. مهارت‌های بین فردی، توانایی‌هایی است که به شما امکان تعامل و ایجاد روابط با دیگران را می‌دهد.

هنگامی که یک پرستار کودک، مهارت‌های بین فردی قوی داشته باشد، آن‌ها قادر به ایجاد یک رابطه با فرزندان مورد مراقبت خود هستند که اغلب منجر به دریافت پیشنهادات شغلی بیشتر آن‌ها می‌شود.

اشتیاق

مراقبت و ایجاد سرگرمی برای کودکان به میزان خاصی از هیجان و انرژی نیاز دارد. پرستاران کودک معمولاً اشتیاق خود به مراقبت از کودکان دارند و با علاقه این کار را انجام می‌دهند. چرا که این موضوع باعث می‌شود کارشان را به بهترین شکل انجام دهند. همچنین این اشتیاق به کودکان حس خوبی می‌دهد و باعث می‌شود که در حالی که والدینشان دور نیستند، احساس امنیت و مراقبت کنند.

مهارت حل مسئله

شما به عنوان یک پرستار کودک باید بتوانید موقعیت‌ها را ارزیابی کنید و به سرعت راه‌حل‌های موثر ایجاد کنید. مسائلی که با آن‌ها روبرو می‌شوید، می‌تواند از ناراحتی کودک در مورد چیز جزیی تا وضعیت بالقوه خطرناکی باشد که شما را ملزم به اقدام سریع و قاطع می‌کند.

صرف نظر از بزرگی مسئله و احساس فوریت مورد نیاز، به طور حتم مشکلات زیادی وجود دارد که نیاز به توانایی شما در درک کامل یک موقعیت دارد تا بتوانید یک راه‌حل خلاقانه ایجاد کنید.

مهارت‌های ارتباطی

از آنجا که پرستاران کودک معمولاً درباره نیازهای خود و طرف مقابل و همچنین عقیده طرفین درباره وظایف پرستار کودک در منزل بحث می‌کنند و همچنین با کودکانی که از آن‌ها مراقبت می‌کنند تعامل برقرار می‌کنند، بنابراین آن‌ها باید مهارت‌های ارتباطی بسیار خوبی داشته باشند.

مهارت‌های ارتباطی به توانایی شما در انتقال موثر اطلاعات، چه به صورت نوشتاری و چه به صورت شفاهی اشاره دارد. ارتباطات علاوه بر نیاز به توانایی اشتراک اطلاعات، شامل: گوش دادن، خواندن و تفسیر اطلاعات از دیگران نیز می‌شود.

به عنوان مثال، شما ممکن است از طریق تلفن، به صورت حضوری با مشتری‌های خود تعامل داشته باشید یا ممکن است دستورالعمل‌های مکتوبی برای مراقبت از فرزندان آن‌ها به شما داده شود تا این ارتباط بهتر شکل بگیرد.

چگونه مهارت‌های پرستار کودک را افزایش دهیم؟

چگونه مهارت های پرستار کودک را افزایش دهیم ؟

اگر تصمیم دارید تا مهارت‌های پرستار کودک خود را ارتقا دهید، می‌توانید این مراحل ساده را دنبال کنید:

بر سلامتی و آمادگی جسمانی خود تمرکز کنید. به منظور ایجاد قدرت لازم برای نگهداری از کودکان، اولویت‌بندی سلامتی و قدرت جسمی خود با غذا خوردن سالم و ورزش منظم می‌تواند مفید باشد.

دوره‌های صدور گواهینامه را بگذرانید. دوره‌های صدور گواهینامه راهی عالی برای توسعه مهارت‌های اضطراری و ایمنی لازم برای نگهداری از کودکان است. علاوه بر این، آن‌ها نشان می‌دهند که شما در هنگام درخواست و مصاحبه برای موقعیت‌های نگهداری از کودک و وظایف پرستار کودک در منزل، از این مهارت‌ها برخوردار هستید.

هنگام پیگیری کمک‌های اولیه و دریافت گواهینامه، معمولاً لازم است دوره‌های آنلاین و عملی را تکمیل کنید. این گواهینامه‌ها به مدت خاصی معتبر هستند. در آن زمان شما می‌توانید با تکمیل آموزش اضافی، گواهینامه‌ها را تمدید کنید.

مهارت‌های گوش دادن فعال خود را توسعه دهید. گوش دادن فعال جنبه حیاتی ارتباط موثر است. با از بین بردن حواس پرتی در حالی که با دیگران تعامل دارید و به نشانه‌های غیر کلامی آن‌ها توجه می‌کنید، می‌توانید ارتباط برقرار کنید.

برای حل مشکلات به دنبال فرصت باشید. یکی از بهترین راه‌ها برای رشد مهارت‌های حل مسئله، تمرین است. یک راه عالی برای این کار قرار دادن خود در موقعیت‌های جدید و چالش‌برانگیز است. زیرا آن‌ها اغلب فرصت‌های تفکر انتقادی و حل مسائل را به شما ارائه می‌دهند.

چگونه اعتماد خانواده را جلب کنیم؟

قوانین و رویه‌های خانه را دنبال کنید. با اطمینان از رعایت قوانین و انتظارات کلی مشتری در حالی که کارفرمای شما نباشد، می‌توانید اعتماد را تقویت کرده و قابلیت اطمینان خود را برجسته کنید. جدا از به نمایش گذاشتن مسئولیت، این یک روش عالی برای اثبات مهارت‌های ارتباطی، به ویژه توانایی گوش دادن شماست.

با مشتری و فرزندانشان رابطه برقرار کنید. از مهارت‌های بین‌فردی خود برای ایجاد رابطه با کارفرمای خود و فرزندان آن‌ها با طرح سوالات متفکرانه و مدیریت انواع موقعیت‌های اجتماعی استفاده کنید.

یک محیط سرگرم‌کننده و ساختاریافته پرورش دهید. شما می‌توانید با برنامه‌ریزی برای کودکان و فعالیت‌های سرگرم‌کننده هنگام تماشای آن‌ها، اشتیاق خود را برای مراقبت از کودکان به نمایش بگذارید.

خانه را تمیز نگه دارید در حین نگهداری از بچه‌ها. نگه داشتن بچه‌های تحت مراقبت از شما، مطمئن و سرگرم‌کننده مسئولیت اصلی شما است. اما شما می‌توانید با اطمینان از تمیز و مرتب بودن خانه، نشان دهید که شما یک مراقب مسئول هستید.

شما می‌توانید با برجسته‌سازی مهارت پرستار کودک در طول مراحل استخدام، شانس خود را برای استخدام تقویت کنید.

مهارت پرستار کودک برای رزومه

مهارت پرستار کودک برای رزومه

ایجاد یک نامه و رزومه به وضوح نوشته شده، یکی از بهترین راه‌ها برای نشان دادن اینکه شما مهارت‌های مثال زدنی ارتباطی را به کارفرمایان دارید، می‌باشد. جدا از اطمینان از اینکه رزومه شما از خطاهای دستوری و املا عاری است، باید اطمینان حاصل کنید که در آن قسمت، مهارت‌هایی را نیز ذکر کرده‌اید که در آن مهارت‌های مربوط به نگهداری از کودک مانند مهارت‌های ارتباطی و بین فردی ذکر شده است.

شما می‌توانید مهارت‌های ایمنی و اضطراری خود را در بخش مهارت‌ها بگنجانید یا می‌توانید یک بخش گواهینامه‌ها را ایجاد کنید که جزئیات کمک‌های اولیه و گواهینامه‌های معتبر را ارائه می‌دهد.

یک کار جانبی عالی برای دانش‌آموزان برای کسب درآمد، نگهداری از کودکان است. برخی از دانش‌آموزان ممکن است قبل از رفتن به دانشگاه پرستار کودک بوده باشند، در این صورت آن‌ها از قبل می‌دانند که یک پرستار کودک عالی چه کاری لازم دارد.

با این حال، برای کسانی که می‌خواهند پرستاری از کودک را به عنوان راهی برای کسب درآمد اضافی در مدرسه امتحان کنند، چه ویژگی‌هایی برای موفقیت در کار دارد؟ در اینجا شش ویژگی یک پرستار کودک عالی آورده شده است.

قابل اعتماد بودن

قابل اعتماد بودن

نوعی بی‌فکر، درست است؟ والدین می‌خواهند به شما اعتماد کنند تا هنگامی که با فرزندانشان تنها هستید، چگونه این کار انجام می‌شود؟ هنگام درخواست پرستار بچه برای یک خانواده، بخواهید آن‌ها را برای یک فنجان قهوه بیرون ببرید تا بیشتر با آن‌ها آشنا شوید.

هنگام ملاقات با خانواده برای اولین بار، این یک روش عالی برای ایجاد رابطه با آن‌ها و آشنایی بیشتر آن‌ها با شماست. چرا با تماشای کودکان و در صورت وجود برخی از تجربیات قبلی، می‌خواهید فرزندپروری کنید. هر چه آمادگی بیشتری برای اشتراک شخصیت خود با آن‌ها داشته باشید، احتمال اعتماد آن‌ها به شما بیشتر است.

نگهداری از کودکان برای دانشجویان کار آسانی است

می‌توانید این کار را به صورت پاره‌وقت، با برنامه شخصی خود و با خانواده‌هایی که تصمیم می‌گیرید انجام دهید. کاملا فرصت و زمان خوبی خواهد بود. همان‌طور که با خانواده‌ها و فرزندان جدیدی آشنا می‌شوید، نه تنها می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که آن‌ها را ناراحت نمی‌کنید، بلکه همچنین آن‌ها را دوست دارید و برای انجام این کار، باید اولین برداشت خوب را ایجاد کنید. حداقل، شما واقعاً باید تلاش کنید زیرا این امر به نوعی اهمیت دارد.

اولین دفعه‌ای که به ملاقات کودک می‌روید به دلایل مختلف حیاتی است. این اولین بار است که به والدین نشان می‌دهید که چرا پرستار بچه مناسب و معتبری هستید و چرا پول‌های کلانی دریافت می‌کنید.

برای کشف چگونگی موفقیت در پرستاری برای یک خانواده جدید، خواندن را در زیر ادامه دهید:

احترام بگذارید تا احترام بگیرید

احترام خیلی طول می‌کشد، به خصوص وقتی این را به افراد کوچکتر از خود نشان می‌دهید. صرف نظر از این که کودک 5 ماهه باشد یا 15 ساله، باید بلوغی وجود داشته باشد که شما نشان می‌دهید. بنابراین، این که با آن‌ها چگونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود و شروع خیلی خوبی باشد، حائز اهمیت است.

از آنجا که این اولین بار است که برای این خانواده بچه‌داری می‌کنید، می‌خواهید بهترین رفتار خود را داشته باشید. شما همچنین می‌خواهید بچه‌ها را دوست داشته باشید. این بدان معنی است که بیش از حد از اختیار خود استفاده نکنید یا از قدرت جزئی خود سوء استفاده نکنید. می‌دانیم که می‌تواند سخت باشد. این واقعاً با توجه به سن کودک مهم است. زیرا همه ما می‌دانیم که آن ها ممکن است گاهی چقدر حیله‌گر باشند و ما نمی‌خواهیم داستان‌هایی از شما در مورد حقیر بودن آن‌ها تعریف شود.

احترام اشکال مختلفی دارد. به ویژه با توبیخ آن‌ها. شما می‌خواهید اولین تجربه نگهداری از کودک خود را به یک تجربه لذت‌بخش تبدیل کنید. بنابراین سعی کنید قدم اشتباه بر ندارید. در این صورت ممکن است جلسه دوم نداشته باشید و در واقع شرایط ایده‌آل نیست. به علاوه، اگر والدین با این کار همراه نیستند، ممکن است شغل شما نیازی به ترغیب آن‌ها نداشته باشد، بنابراین فقط محتاط باشید.

آن‌ها را سرگرم کنید

آن ها را سرگرم کنید

اگر در حال پرستاری از کودک هستید، این معمولاً به این معنی است که آن‌ها تمایل به جوان بودن دارند. بنابراین، باید آن‌ها را سرگرم کنید. روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، البته در عین حال مناسب سن آنان باشد. اتفاقاً سن در این مورد بسیار مهم است.

در حالی که از قوانینی که والدین برای شما در نظر گرفته‌اند پیروی می‌کنید، تقریباً می‌توانید با تعامل با آن‌ها، موفق شوید. این بدان معنی است که می‌توانید بازی کنید، فعال باشید یا فیلم تماشا کنید. این واقعاً به سن آن‌ها بستگی دارد اما نباید کودکان را خسته کرد. مگر اینکه زمین‌گیر شوند. زیرا این امر می‌تواند لذت‌بخش‌ترین زمان نگهداری از کودک را در بر داشته باشد.

اگر بچه‌ها در مورد اینکه چقدر با شما سرگرم هستند، به پدر و مادر خود لاف می‌زنند و این احتمال استخدام مجدد شما را بیشتر می‌کند.  بهترین چیز در مورد پرستاری بچه‌ها، داشتن خانواده‌هایی است که در واقع از آن‌ها مراقبت می‌کنید. شما باید مثل بچه‌ها لذت ببرید. در اصل برای سرگرمی شخصی خود (برنده شدن) به شما هزینه پرداخت می‌شود.

آن‌ها را ایمن نگه دارید

آن ها را ایمن نگه دارید

بچه ها تمایل به آشفتگی دارند. آن‌ها همچنین تمایل دارند که اگر مواظب نباشید، تخریب‌های زیادی را برای خود و احتمالاً برای شما به وجود آورند. این به این معنی است که اگر مراقب آن‌ها نباشید، ممکن است چند استخوان یا وسایل خانه بشکنند و این اتفاق، هرگز خوشایند نخواهد بود.

اگر کودک خردسال است، بدیهی است که باید بیشتر مراقب او باشید. نباید آن‌ها در خارج از منزل و یا در مناطقی که مجاز نیستند، فعالیت کنند. اگر بزرگتر هستند، به وضوح می‌توانید به آن‌ها اجازه دهید تا کارهای بیشتری انجام دهند. این به بیشتر نوجوانان اختصاص دارد. زیرا همه ما می‌دانیم که این سن چقدر می‌تواند سرگرم‌کننده و در عین حال حساس باشد.

ایمنی نیاز به توجه و آگاهی دارد

ایمنی، نیاز به توجه و آگاهی دارد. از آنجا که این اولین کار پرستاری کودک شما در این خانواده است، اطمینان حاصل کنید که آن‌ها و شما به ایمنی توجه خاصی دارید. این قانون شماره یک است. به علاوه، به احتمال زیاد دوباره استخدام می‌شوید که همیشه هدف است. اگر این خانواده خاص را دوست دارید که امیدواریم این‌گونه باشد، به ایمنی کودک و خانواده اهمیت زیادی بدهید.

وقتی برای اولین بار برای یک خانواده جدید پرستاری می‌کنید، اولین موارد زیادی وجود دارد. شما می‌خواهید مطمئن شوید که همه از وقت خود لذت می‌برند و اعتماد خانواده را جلب می‌کنید. باید مطمئن باشید که احترام می‌گذارید و کودکان را سرگرم و ایمن نگه دارید. با این قوانین اصلی، همه باید اوقات خوبی داشته باشند. این شامل شما نیز می‌شود.

شما می‌خواهید به اندازه بچه‌ها لذت ببرید و از تجربیات و خاطرات خود در کنار آن‌ها خوشحال باشید. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، به نظر می‌رسد خانواده جدیدی پیدا کرده‌اید که خانواده خود را در نظر بگیرید.

مدیریت زمان

مدیریت زمان

نگهداری از کودک در حالی که در دانشگاه هستید، مهارت‌های مدیریت زمان بسیار خوبی را می‌طلبد. علاوه بر کلاس‌ها، مشق شب، امتحانات، دوستان و باشگاه‌ها، اضافه کردن پرستار بچه‌ها یک سفارش بلند پروازانه است. دانشجویان این روزها همیشه مشغول کار هستند. به نظر می‌رسد از بین تمام آن فعالیت‌هایی که ذکر شد، ساعات محدودی در روز برای انجام همه کارها وجود دارد.

چند توصیه

روزی را انتخاب کنید که کمترین مشغله را داشته باشید و سعی کنید در آن روزها از کودک مراقبت کنید. آیا از مهارت‌های استثنایی مدیریت زمان خود اطمینان دارید؟ با خانواده‌ای که فکر می‌کنید همیشه در دسترس خواهید بود، چند روز برنامه‌ریزی کنید. این نه تنها به برنامه‌ریزی برنامه شما کمک می‌کند، بلکه به خانواده کمک می‌کند تا خیالشان راحت باشد که چه زمانی می‌توانند برای کمک به آن‌ها به شما اعتماد کنند.

مشاغل نیمه وقت مختلفی در شهرهای کالج وجود دارد، اما همیشه برای شما مناسب نیست. راه‌حل آسان برای مشکل نداشتن پول در حساب شما وجود دارد. یکی از راه‌ها برای کسب درآمد، کار پرستاری از کودک است. درست است که این مساوی است با رویارویی با بچه‌ها. اما این ممکن است فقط پاسخی باشد که به دنبال آن هستید.

برای کشف این که چرا دانشجویان باید به پرستاری از کودک علاقمند شوند را در زیر بخوانید. در آینده ممکن است شغل جدیدی داشته باشید.

دستمزد بیشتر

شما ممکن است در دوران راهنمایی یا دبیرستان، از بچه نگهداری کنید و اگر این گونه است، از میزان دستمزد خوب آگاه هستید. بیشتر والدین هزینه هر ساعت یا تعداد فرزندان تحت مراقبت شما را می‌پردازند. به علاوه، اگر آن‌ها نوزاد باشند، ممکن است به دلیل وظیفه پوشک، مبلغی اضافی به شما پرداخت شود. اگر متوجه منظور من شدید، دستمزد بیشتر بسته به پاکسازی ارزش دارد.

با نگهداری از بچه‌ها، هیچ مالیاتی گزارش نمی‌شود، لباس یکدست وجود ندارد و مشتری‌های بی‌ادب نیز خوشایند نیستند. “مشتری” شما بچه‌ها و برخورد جزئی با والدین است. با توجه به این‌که همکاران شما کودکان نوپا یا نوجوان هستند، بسیار آسان است. اگر دندان درمی آورند یا با مشکلات جزئی سر و کار دارند، خیلی آسان نیست. اما ما نمی‌توانیم در همه چیز پیروز شویم.

از آنجا که شما واقعاً یک رئیس ندارید، نیازی به برنامه کاری هفتگی نیست. ساختن ساعات کاری خود بسیار ساده است و نیازی نیست که آنرا با یک ناظر هماهنگ کنید. اگر در یک هفته خاص به درآمد اضافی نیاز مبرم دارید، به راحتی می‌توانید “شیفت‌های” اضافی را به هفته قبل اضافه کنید.

داشتن برنامه‌های منظم می‌تواند کمک کند. زیرا آن‌ها مایل به پذیرش شما و کمک به شما هستند. نظم را دست کمک نگیرید.

شبکه‌سازی

اگر در طول مشاغل دانشگاهی، ما یک درس اساسی داشته باشیم، این بسیار سخت است. ممکن است نبینید که چگونه پرستاری از کودک می‌تواند به عنوان ایجاد اتصالات تعریف شود، اما این گونه است. مردم در مورد آن صحبت می‌کنند.

در این حالت والدین این کار را می‌کنند. بنابراین اگر به اندازه کافی با آن‌ها و بچه‌های آن‌ها دارای رابطه خوب هستید، ممکن است از قبل، چند خانواده دیگر برای استخدام شما تمایل داشته باشند. همه به یک پرستار خوب احتیاج دارند و شما جواب مشکل آن‌ها هستید. پس لبخند بزنید و مایل به فعالیت باشید.

با توجه به این که حدود 15-20 ساعت در هفته در حال نگهداری از کودک هستید (به یاد داشته باشید این کار نیمه وقت است)، پس هنوز وقت کافی برای انجام کارهای دانشگاهی و ساختن رزومه کاری خود دارید. می‌توانید تابلوهای «استخدام من» را در بیلبوردهای انجمن قرار دهید و به دوستان مشتری خود تخفیف دهید. به نظر می‌رسد شما یک تجارت پیش رو دارید.

آماده‌سازی

وقتی کودک خود را در دوره تنظیم نگهداری می‌کنید، ایده خوبی می‌گیرید که وقتی بچه‌دار می‌شوید چگونه خواهد بود و چه کنترل زایمان بهتر از این که مجبور باشید چند ساعت متوالی با چند نفر از آن‌ها بازی کنید و فعال باشید؟

کالج همچنین در طول سال‌ها به شما یاد داده است که چگونه تعلل کنیم و این کار را به بهترین وجه انجام دهیم. چقدر فرصت نگهداری از کودکان به ما امکان می‌دهد که از قبل برنامه‌ریزی کنیم و بر این اساس، درگیر وظایف و مسئولیت‌ها شویم و افق دید خود را گسترش دهیم.

هیچ وقت نمی‌دانید سرعت شما چقدر است تا این که مجبور شوید در عرض 0.3 ثانیه کیسه پوشک را بسته‌بندی کنید تا کودک را به موقع آماده کنید. به خودتان اعتماد کنید، این عمل کاملاً چشمگیر است. اما ممکن است بابت کار اضافی، به شما حقوق داده شود.

به واسطه این شغل می‌توانید برنامه‌ریز باشید

برای اینکه در برنامه‌ریزی فعالیت‌ها خوب یا نیمه شایسته شوید می‌توانید این موارد را در نظر بگیرید، ایجاد تاریخ بازی، ماجراجویی در پارک، بازی کردن، و بازی‌های متنوع دیگر در حیاط خانه. صرف نظر از این موارد، این به شما کمک می‌کند تا به برنامه‌های خود پایبند باشید و در غیر این صورت، به شما کمک می‌کند تا با تغییر بدیهی پیش بروید.

نگهداری از بچه‌ها می‌تواند سخت باشد، اما این برای هر شغل پاره وقت در دانشگاه صدق می‌کند. ترجیح می‌دهیم کار نکنیم، اما مکالمات وظیفه و شهریه باید به نوعی پرداخت شود. به علاوه، این به شما امکان می‌دهد برنامه خود را ایجاد کنید و برخی از خلاقیت‌ها را به زندگی خود اضافه کنید. پرستاری نمی‌تواند به روند زندگی صدمه بزند.

شما باید پرستاری از کودک را به عنوان شغل دانشگاهی خود در نظر بگیرید. زیرا این پول فوق‌العاده دلچسب است که با صرف زمان متوسطی به دست می‌آورید. یک فرصت مناسب برای شبکه است و شما را برای برنامه‌ریزی قبلی آماده می‌کند. اگر همه راه‌های دیگر به شکست منجر شد، حداقل توانستید به خود یادآوری کنید که بچه بودن چه حسی دارد. این همیشه قابل قبول است.

صبر

صبر

صبر یک فضیلت است. هنگام کار با بچه‌های کوچکتر، این امر به ویژه صادق است. برای آن دسته از شما که خواهر و برادر کوچکتر دارید، مطمئن هستیم که منظور ما را می‌دانید (خود ما نیز این موارد را طی کرده‌ایم). صبر تا حد زیادی در ایجاد یک رابطه عالی با کودکانی که از آن‌ها نگهداری می‌کنید، کمک می‌کند.

با مدیریت ماهرانه نگرش کودک، می‌توانید کودک به شما اعتماد کند و وقتی مراقب او هستید، تمایل بیشتری به گوش دادن و احترام گذاشتن به شما خواهد داشت. همه این‌ها با صبور بودن و شناختن کودک آغاز می‌شود. از آن‌ها بپرسید چه چیزی برایشان جالب است و به این ترتیب می‌توانید وقت خود را با آن‌ها صرف کنید تا بهره‌وری، آموزش و سرگرمی بیشتری داشته باشید. به نوبه خود می‌توانید به کودکی که مراقبت می‌کنید آموزش دهید که صبور باشد و سایر صفات مولد نیز از آن پیروی خواهند کرد.

مهربانی

مهربانی

مهربانی همراه با صبر و شکیبایی است. اگر صبور باشید، در کار با مردم، به ویژه کودکان، ملایم و مهربان هستید. به علاوه، محبت شما بیشتر به آن‌ها لطمه می‌زند. مهربانی، کلید ایجاد روابط عالی بین همه، به ویژه کودکان است.

هرچه با آن‌ها مهربان‌تر باشید، به احتمال زیاد با هر کسی که ملاقات می‌کنند از جمله کودکان دیگر در سن آن‌ها، والدین و حتی غریبه‌های خود مهربان می‌شوند. فراموش نکنید، به عنوان یک پرستار کودک، شما همچنین الگوی فرزندان خود هستید که از آن‌ها مراقبت می‌کنید. برای مثال، خدمت کنید و با نحوه رفتار خود به آن‌ها آموزش دهید.

پیشنهاد می‌کنیم از پست شرح وظایف پرستار سالمند در منزل دیدن کنید.

خلاقیت

خلاقیت

هم فرزندان و هم والدین، افراد خلاق را دوست دارند. به تحریک تخیل آن‌ها کمک کرده و ذهن فعالی را ارتقا می‌بخشد و افکار خلاقانه را تحریک می‌کند. پرستاران کودک باید بتوانند فعالیت‌های خلاقانه و بازیگوشانه‌ای را برای سرگرمی و آموزش کودک انجام دهند.

والدین به پرستار بچه‌ها به عنوان مربی نیز حساب می‌کنند. توانایی ایجاد فعالیت‌های خلاقانه برای پرستاران کودک یک ضرورت است و به آن‌ها کمک می‌کند تا در یک مصاحبه بالقوه با یک خانواده برجسته شوند.

گواهی شده

داشتن مهارت‌های واجد شرایط خاص مانند کمک‌های اولیه یا گواهینامه معتبر، یک مزیت برای پرستار کودک است. اگر قرار باشد یک وضعیت اضطراری ظاهر شود، آیا آماده خواهید بود؟ والدین بیشتر و بیشتر به دنبال این مهارت‌های خاص هستند.

برای شرکت در این کلاس‌ها وقت بگذارید. این امر باعث می‌شود شما به عنوان یک پرستار بچه بالقوه برای یک خانواده در بازار، خرید و فروش کنید و مهارت‌های مفیدی را که باید در موارد اضطراری داشته باشید، ثابت کنید.

بدیهی است که اینها تنها چند ویژگی مهم یک پرستار کودک موفق هستند، اما ویژگی‌های بسیار مهمی است که باید داشته باشند. خلاقیت، صبر، مهربانی و اعتماد، همه از مهمترین عناصر پرستار نگهداری از بچه موفق و سخت‌کوش هستند.

دفعه بعدی که برای یک شغل پرستاری کودک مصاحبه کردید، بر ویژگی‌هایی که دارید که شما را به عنوان یک کاندیدای مناسب برای این شغل تبدیل می‌کند، اشاره کنید. والدین از یادگیری بیشتر در مورد شخصیت و تجربه شما قدردانی خواهند کرد تا ارزیابی کنند که آیا برای خانواده آن‌ها مناسب هستید یا خیر.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *