درمان بوی بد دهان

بوی خوش داشتن در روابط اجتماعی بسیار تاثیر‌گذار است. شاید برایتان پیش آمده باشد که در هنگام صحبت با شخصی به خاطر بوی بد دهان او احساس بدی پیدا کرده باشید. همنشینی با شخصی که چنین مشکلی دارد باعث آزردگی اطرافیان می‌شود. از طرفی نیز نمی‌توان واکنشی نشان دارد، چرا که ممکن است ناراحت شود. در این مقاله قصد داریم که راه‌هایی ساده برای درمان بوی بد دهان را به شما معرفی کنیم.

روش‌های ساده برای درمان بوی بد دهان

  • جوش شیرین

یکی از داروی‌های مفید طبیعی برای درمان بوی بد دهان جوش شیرین است. جوش شیرین بی‌کربنات است. به همین خاطر به از بین بردن بوی بد دهان بسیار کمک می‌کند. جوش شیرین باعث می‌شود که مقدار اسیدی که باعث ایجاد بوی بد در دهان و تنفس شود بسیار کمتر شود. همچنین به کمک موادی که دارد باکتری‌های مضر دهان را نیز از بین میبرد، به همین دلیل برای درمان بوی بد دهان مفید است.

برای درمان بوی بد دهان با جوش شیرین می‌توانید به این دو روش اقدام نمایید:

روش 1: مقدار یک قاشق و نیم (قاشق چایخوری) جوش شیرین را در یک لیوان آب ولرم بریزید و دهان خود را با آن شستشو دهید. می‌توانید مقداری از این ترکیب را در دهان خود بچرخانید.

روش 2: مقداری جوش شیرین روی مسواک خود بریزید و با آن مسواک کنید. مسواک را به آرامی روی زبان و لثه خود نیز بکشید. این کار باعث می‌شود سطح اسیدی دهان شما کاهش پیدا کند. همچنین باکتری‌های دهانی کشته می‌شوند.

مطالب پیشنهادی: علت تشنگی زیاد

  • زنجبیل

زنجبیل یک ماده خوشبو و مفید است. می‌توانید در نوشیدنی‌های گرم خود مانند چای کمی زنجبیل اضافه نمایید. به طور مثال نوشیدن یک فنجان چای زنجبیل در روز می‌تواند برای درمان بوی بد دهان و داشتن دهانی خوشبو مفید است.

  • چای میخک

یکی دیگر از راه‌های درمان بوی بد دهان به روش سنتی استفاده از چای میخک است. به این منظور مقداری آب را بجوشانید، سپس یک قاشق غذاخورری میخک اضافه کنید، اجازه دهید بین پنج تا ده دقیقه دم بکشد، نوشیدن این چای تا میزان زیادی بوی بد تنفس شما را درمان میکند، اگر از طعم آن خوشتان نمی‌آید اجازه دهید سرد شود.،سپس دهان خود را با آن شستشو دهید، یعنی مقداری از چای میخک سرد شده (ولرم یا سرد) در دهان ریخته و بچرخانید. این کار را می‌توانید تا دو بار در روز انجام دهید.

  • ترکیب جعفری و سرکه سیب

جعفری حاوی مقدار زیادی کلروفیل است که می‌تواند با باکتری‌ها مبارزه کند. سرکه سیب نیز یک آنتی‌باکتریال قوی می‌باشد. استفاده از این دو ماده برای درمان بوی بد دهان بسیار توصیه می‌گردد. به این منظور دو تا سه شاخه جعفری را در یک لیوان سرکه سیب قرار دهید. پس از گذشت زمانی حدود یک دقیقه آنرا بیرون بیاورید و بجوید، دو تا سه دقیقه خوب بجوید و سپس آنرا ببلعید.

موسسه توانبخش با دارا بودن شناسه ملی و مجوزهای مربوطه از مراجع ذی‌ربط بیش از 20 سال است که زمینه پزشکی و پرستاری خدمت می‌کند. شما می‌توانید از خدمت ویزیت پزشک عمومی در منزل برای مطمئن شدن از نداشتن بیماری استفاده کیند.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *