5 نکته برای مراقبت از موی کودک

مراقبت از موی کودک بسیار مهم است. در بدو تولد ممکن است کودکان پر مو باشند یا حتی موهای پراکنده داشته باشند البته موهای نوزاد و کودک کم کم می‌ریزد و موهای جدید با جنس جدید می‌روید. اگر از همان ابتدا تکنیک‌های مراقبتی را رعایت کنیم می‌توانیم به رشد بهتر موهای کودک خود کمک کنیم. برخی تکنیک‌های ساده باعث می‌شود که کودک در آینده موهای بهتری داشته باشد.

مراقبت از موی کودک

موسسه پرستاری توانبخش در زمینه پرستاری و پزشکی بیش از 20 سال فعالیت دارد و اقدام به خدمات پرستار کودک در منزل، پرستار سالمند و بیمار را ارائه می‌دهد. برای پرسش هرگونه سوال در خصوص خدمات توانبخش با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

  1. حمام کردن به موقع

یکی از دلایلی که باعث می‌شود موی کودک شما ضعیف و شکننده شود؛ چرب بودن است. پوست سر کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر کثیف و چرب می‌شود، از آنجایی که حرارت بدن کودک در این قسمت بیشتر است موهایش زودتر چرب می‌شود، حمام کردن به موقع باعث می‌شود تا میزان چربی موهای او تنظیم شود و به این شکل به مراقبت موی کودک خود می‌پردازید.

مطالب مرتبط: درمان شب ادراری کودکان

  1. شامپوی کودک

به هیچ وجه از شامپوی بزرگسالان برای کودک استفاده نکنید استفاده از شامپوی مخصوص کودک برای مراقبت از موی کودک شما مناسب‌تر است شامپوهای بچه مواد شیمیایی کمتری دارند. به همین علت کمتر به مو آسیب می‌زنند، از آنجایی هم که موی بچه ظریف‌تر و نازک‌تر است استحمام با شامپوی بزرگسال موجب ریزش موی کودک خواهد شد.

  1. ماساژ پوست سر با روغن های گیاهی

ماساژ پوست سر کودک شما با روغن‌های گیاهی یکی از بهترین روش‌های مراقبت از موی کودک و پوست سر او می‌باشد. از روغن نارگیل یا روغن زیتون و یا سایر روغن‌های گیاهی تقویت‌کننده برای ماساژ سر کودک خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا ریشه موی کودک شما قوی‌تر شود.

  1. شانه زدن صحیح موی کودک

شانه زدن موجب تحریک منافذ پوست سر می‌شود البته بهتر است از شانه‌های مناسب کودکان استفاده کنید، این شانه‌ها نرم‌تر هستند و پوست لطیف کودک را آزار نمی‌دهند روزی دو تا سه بار با شانه مخصوص کودک سر او را شانه بزنید، هنگام شانه زدن دقت کنید که شانه را فشار ندهید و به آهستگی این کار را انجام دهید.

  1. مرتب کردن موها

در ابتدای کودکی ممکن است رویش موهای کودک شما هماهنگ نباشد یعنی بعضی از قسمت‌های سر او موهای بلندتری داشته باشد. هر از گاهی موهای او را مرتب کنید قیچی زدن باعث می‌شود تا رشد موها تقویت شوند، نگران این که موهای او کم هست و کمتر به چشم می‌آید نباشید، هر از گاهی حتی نوک موهای او را هم ببرید می‌تواند در رشد موها تاثیر زیادی داشته باشد.

شما می‌توانید با مطالعه مقاله «علت پرخاشگری کودکان چیست» علل های پرخاشگری کودک را شناسایی و از روش‌های مقابله با آن را اطلاع یابید.

نجمه خنجری
گرد آورنده

نجمه خنجری

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *