برخی بازی های سالم برای خارج از خانه

کودکان علاقه خیلی زیادی به بازی کردن و جنب و جوش دارند. محیط داخل خانه و فضای محدود خانگی برخی بازی‌ها را برای آنان ناممکن یا سخت می‌کند. پارک و محیط‌های آزاد این امکان را به کودک می‌دهد که با آزادی بیشتری بچرخد و بازی کند. اما گاهی کودکان نمی‌دانند چه بازی‌هایی در پارک انجام دهند. در ادامه با چند مورد از بازی‌های سالم برای خارج از خانه آشنا خواهیم شد. این بازی‌ها به طور معمول ساده هستند و با امکانات کمی می‌توان انجامشان داد.

معرفی بازی‌های سالم برای خارج از خانه

موسسه پرستاری توانبخش با آموزش تخصصصی پرسنل و نظارت دقیق بر قرادادهای عقد شده، همچنین در نظر گرفتم معیار خانواده‌ها در تنظیم قراردادها در زمینه خدمات پرستار کودک در منزل آماده خدمت رسانی است. شما تنها کافی است برای استفاده از خدمت نگهداری کودک در منزل با مشاوران ما در تماس باشید.

  • طناب‌کشی

این بازی یکی از بازی‌های مفرح و سالم است که می‌توان در محیط‌های باز و فضای آزاد انجام داد. طناب‌کشی نیاز به امکانات خاصی ندارد. به وسیله یک طناب ساده یا یک رسیمان محکم می‌توان این بازی را انجام داد. طناب‌کشی یکی از بازی‌های سالم برای خارج از خانه است که عده زیادی از کودکان با آن سرگرم می‌شوند. این ورزش به تقویت ماهیچه‌ها نیز کمک می‌کند. برای این بازی کودکان به دسته‌های مساوی تقسیم می‌شوند. در واقع دو گروه با تعداد مساوی در روبروی هم می‌ایستند. هر گروه یک سر طناب را به دست می‌گیرد. با شمارش معکوس بازی شروع می‌شود. هر کدام از اعضای هرگروه قصد دارد که طناب را به سمت گروه خودش بکشد. گروهی که زور بیشتری داشته باشد پیروز میشود.

  • شوت یک ضرب

این بازی یک بازی ساده است که از دو نفر به بالا می‌توانند آنرا انجام دهند. هر کدام از طرفین توپ را به سمت دیگری پاس می‌دهد. این بازی ساده به تقویت عضلات و ماهیچه‌های پای کودک بسیار کمک می‌کند. هر چه فاصله کودکان با هم بیشتر باشد شدت ضربه‌ای که باید به توپ وارد گردد بیشتر خواهد بود و سختی بازی بیشتر می‌شود.

  • لی لی

خیلی از ما این بازی قدیمی را به یاد داریم. لی لی بسیاری خاطرات خوش کودکی را در ذهن خیلی از ما زنده می‌کند. برای این بازی می‌توانید روی زمین مربع‌های لی لی را بکشید و ساعت زیادی بچه‌ها را با آن سرگرم کنید. این بازی یک بازی تمرکزی و تحرکی است. همه بچه‌ها به نوبت می‌توانند لی لی کنند.

  • زو

یکی دیگر از بازی‌های سالم برای خارج از خانه بازی زو است. در این بازی کودکان به دو گروه با تعداد مساوی تقسیم می‌شوند. سپس به نوبت از هر گروه یک نفر وارد زمین گروه دیگر می‌شود و در تمام مدت باید زو بکشد. زو کشیدن یکی به طور مداوم و بدون قطع کردن صدا این کلمه را بگوید. اگر در مدتی که در زمین حریف است دست او به بازیکنان حریف بخورد باید از زمین خارج شود. اگر زو قطع شود نیز خودش باید از زمین خارج شود.

  • وسطی

این بازی یک بازی گروهی مفرح است. در این بازی نیز دو تیم با تعداد مساوی تقسیم می‌شوند. یک تیم به دو قسمت تقسیم می‌شود. نیمی این طرف زمین و نیمی دیگر روبروی آن در طرف دیگر زمین می‌ایستند. تیم دیگر در وسط زمین قرار می‌گیرد. (بین دو گروه مختلف از تیم حریف) قانون بازی به این صورت است که تیمی که در طرفین قرار دارد به هم‌تیمی‌های خود که در طرف دیگر زمین هستند توپ را پرتاب می‌کنند. اگر در این بین تیم مقابل که در وسط است توپ را از آن خود کند یک امتیاز می‌گیرد. به ازای هر سه امتیاز می‌تواند یک نفر دیگر را که قبلا از زمین خارج شده است وارد تیم کند. (یک نفر به اعضای تیم اضافه می‌شود.) اگر هم توپ به آن‌ها اصابت کند باید از زمین خارج شوند. این بازی تا وقتی که تیم وسط یاری داشته باشد ادامه پیدا می‌کند.

شما در ادامه می‌توانید با مطالعه مقاله «درمان کمرویی کودکان» این مشکل در کودکان را درک و از روش‌های رفع آن اطلاع یابید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *