نگهداری از کودک در منزل تهران

نگهداری کودک در منزل تقریبا همیشه وجود داشته است. اگرچه مهدکودک‌ها برای نگهداری کودکان درست شده‌اند، اما فقط بچه‌های کوچک را می‌پذیرند. از این گذشته، باشیوع بیماری کرونا در سال‌های اخیر، بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند که به جای فرستادن بچه‌های کوچک خود به مهد کودک، یک پرستار بچه استخدام کنند.

اگر به هر دلیل نیازمند نگهداری کودک در منزل هستید، توان بخش یکی از شرکت‌هایی است که می‌توانید برای مراقبت از کودک در منزل روی آن حساب کنید و از خدمات پرستار کودک در منزل استفاده کنید.

پرستار بچه در خانه، چه ویژگی هایی دارد؟

خانه محیط امنی برای کودک محسوب می‌شود. فرق نمی‌کند نوزاد باشد، خردسال، کودک و یا حتی نوجوان. بچه‌ها در هر سنی نیاز به مراقبت و آموزش صحیح دارند و این یکی از اهدافی است که مراقبت از کودک در منزل آن را تامین می‌کند.

علاوه بر پدرها، بسیاری از مادرها زمانی از روز را مشغول کار در بیرون از منزل هستند و نیاز به نگهداری کودک در منزل به وسیله پرستار دارند. حتی ممکن است والدین در منزل باشند، اما به دلالیلی نتوانند رسیدگی کاملی به فرزندان خود داشته باشند. مریضی والدین، دورکاری و یا تعداد زیاد فررزندان از جمله این دلایل است.

حتی گاهی استخدام پرستار برای نگهداری از بچه در منزل به این دلیل است که پدر و مادر می‌خواهند انرژی خود را حفظ کنند تا بیشتر بتوانند با فرزندان خود وقت بگذارند. پس یک پرستار کودک می‌تواند در کارهای اضافی کمک کند. کارهایی مثل کمک به حل تمرین‌های ریاضی، آموزش‌دادن به کودک، آماده کردن وعده غذایی، سر و کله زدن با بچه‌های کوچک‌تر و مواردی از این قبیل.

پرستار-بچه-در-خانه،-چه-ویژگی-هایی-دارد؟

پرستار بچه در خانه باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا بتواند به خوبی از فرزند شما مراقبت کرده و او را آموزش دهد. برخی از ویژگی‌های پرستار کودک خوب شامل موارد زیر است:

 • برخورداری از تحصیلاتی که بتواند متناسب با سن و نیاز کودک او را آموزش دهد.
 • اخلاق خوب
 • دلسوزی
 • مهربانی
 • صبور بودن
 • رعایت بهداشت شخصی
 • آشنایی حداقلی با علم روانشناسی و تربیت کودک

وظایف پرستار کودک در منزل

نگهداری کودک در منزل با کمک پرستار مستلزم این است که بدانید او قرار است چه کاری را انجام دهد و چه کاری برعهده او نیست. به عنوان مثال، وظایف پرستار کودک چیزی شبیه فردی که برای تمیز کردن منزل به خانه شما می‌آید نیست. یا در مقابل، وظیفه او کاری که یک معلم سرخانه انجام می‌دهد نیست. پرستار، اگرچه با فرزند شما بازی می‌کند، اما نقش او فراتر از یک همبازی است.

او مراقبت از بچه در منزل را عهده دارد و هرکاری که برای انجام این هدف لازم است بر عهده اوست. این وظایف تا حدودی به سن فرزند شما و آن‌چه از پرستار برای نگهداری کودک در منزل می‌خواهید بستگی دارد. به عبارت دیگر پیش از بستن قرارداد لازم است انتظارات خود و تعهدات فرد مقابل را نهایی کنید.

پرستاری که نگهداری نوزاد یا کودک خردسال به عهده می‌گیرد معمولا این وظایف را به عهده دارد: عوض کردن پوشک، شسشتشوی کودک، تغذیه او، حمام کردن، آماده کردن غذای کودک و شاید خانواده، بازی کردن با بچه، خوابانیدن او، تعویض لباس‌ها و شاید بیرون بردن کودک

نگهداری کودک در منزل برای کودکان خردسال ویژگی‌های دیگری دارد. در این موارد پرستار معمولا وظیفه دارد با کودک بازی کند، تحت نظر والدین به او آموزش دهد، اتاق او را مرتب کند، لباس‌هایش را بشوید، برایش غذا درست کند، وعده‌ها و میان وعده‌های سلامت با نظر والدین به او بدهد. برای تفریح او را به پارک ببرد و در صورت لزوم او را از یک محل به محل دیگر منتقل کند.

نگهداری کودک در منزل، در مورد نوجوانان قدری متفاوت است. به طور کلی این رده سنی نیاز به استقلال بیشتری دارند. کمک گاه به گاه در تکالیف، رابطه دوستانه، آماده‌سازی غذا و شستن ظروف، شستن لباس‌ها  و مواردی از این قبیل از وظایف پرستار کودک در سنین بالاتر است.

وظایف-پرستار-کودک-در-منزل

مزایای نگهداری کودک در منزل

خانه، امن‌ترین مکان برای کودکان است. جایی است که کودک به آن احساس تعلق دارد. به همین دلیل لازم است که بخش قابل توجهی از زندگی خود را در این سرپناه امن سر کند. نگهداری کودک در منزل با کمک پرستار، این امکان را برای فرزند شما فراهم می‌کند.

اگر کارمند هستید، لازم نیست فرزند دلبند خود را صبح زود از خواب بلند کنید و مانند یک کارمند کهنه‌کار سر وقت به مهدکودک برسانید.

علاوه بر این، اگر می‌خواهید قدرری کارهای خود را سبک کنید تا بتوانید با اعصاب راحت‌تری به فرزندتان رسیدگی کید، واگزاری تعدادی از وظایف به پرستار کودک، یک راه حل است.

با شیوع بیماری‌های مختلف از جمله کرونا ویروس، تجمع کودکان در مکان‌هایی مثل مهد کودک می‌تواند یک تهدید برای سلامتی آنها محسوب گردد، پس می توانید فرزندتان را در منزل نگه دارید تا سلامت بماند.

مزایای-نگهداری-کودک-در-منزل

چرا از توان بخش برای نگهداری ازکودک در منزل استفاده کنیم؟

همان‌طور که ذکر شد نگهداری کودک در منزل اهمیت زیادی دارد. از آن گذشته فردی که برای نگهداری از کودک شما به منزلتان می‌آید باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد. مطمئنا شما به هر کسی اجازه نمی‌دهید که مسئولیت فرزند شما را به عهده بگیرد.

توان بخش یکی از شرکت‌هایی است که امکانات لازم برای نگهداری کودک در منزل را برای شما فراهم می‌کند. اگر نیازمند نگهداری از کودک در منزل تهران هستید می‌توانید از ساعت 11 صبح الی 13 ظهر به شکل رایگان با مشاوران این شرکت صحبت کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا پرستاری با ویژگی‌هایی که مورد نیاز شماست پیدا کنید.

هزینه یا دستمزد پرستار بچه در منزل

قیمت نگهداری کودک در منزل، می‌تواند متفاوت باشد. این هزینه به سن کودک، شرایط او، میزان ساعاتی که می‌خواهید پرستار در منزل شما حضور داشته باشد و وظایفی که برای او تعیین می‌کنید وابسته است. با این حال، مطمئنا موافق هستید که یک پرستار خوب کودک ارزش هزینه آن را دارد. برای اطلاع از هزینه‌ها می‌توانید به جداول و چارت‌های هزینه‌ها در سایت مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *