لاغری با داروهای گیاهی

آمار چاقی در دهه اخیر نسبت به قبل بسیار بیشتر شده است. کار با رایانه در ساعات زیادی از روز، عدم ورزش، تغذیه نامناسب و بسیاری مسائل دیگر باعث شده‌اند که انسان عصر امروز روز به روز چاق و چاقتر شود. چاقی به غیر از این‌که زیبایی را از بین میبرد باعث ایجاد بسیاری بیماری‌ها میشود.

برای لاغری به غیر از ورزش و رژیم‌های تغذیه‌ای، داروها و قرص‌های زیادی وجود دارد، اما داروهای شیمیایی ممکن است از بسیاری جهات مضر باشند. در طب سنتی نیز برای لاغری با داروهای گیاهی موارد زیادی وجود دارد. در ادامه با برخی از این گیاهان دارویی آشنا می‌شویم.

روش‌های لاغری با داروهای گیاهی

  • زیره سبز

زیره یکی از گیاهان دارویی است که به عنوان ادویه نیز استفاده می‌شود. در کتاب‌های طب سنتی بوعلی‌سینا از زیره به عنوان یکی از بهترین چربی‌سوزها نام برده شده است. می‌توانید از این ادویه چربی‌سوز در وعده‌های غذایی خود استفاده نمایید.

اضافه کردن یک قاشق غذاخوری زیره سبز باعث می‌شود تا روند لاغری شما تا سه برابر بیشتر شود، می‌توانید هرازگاهی در وعده‌های غذایی خود از این ادویه استفاده کنید تا به روند لاغری خود سرعت ببخشید، اما توجه کنید که این ادویه طبیعتی گرم دارد، می‌توانید در کنار آن از عرق کاسنی نیز استفاده کنید که خنک‌کننده می‌باشد.

  • دارچین

اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که مدام هوس خوراکی‌های مختلف می‌کنید دارچین بهترین گزینه برای شماست. برای لاغری با داروهای گیاهی دارچین نیز بسیار توصیه شده است.

افزودن مقداری دارچین به ماست باعث می‌شود که به مدت طولانی احساس سیری به شما دست بدهد و هوس غذا خوردن نکنید. البته دارچین را می‌توانید به همراه مرغ و غذاهای دیگر به عنوان چاشنی نیز استفاده کنید. دم کرده چای با دارچین نیز علاوه بر چربی‌سوزی باعث می‌شود که قند خون شما متعادل بماند.

  • سرکه سیب

سرکه سیب یکی از چاشنی‌های طبیعی و بسیار پرخاصیت است. سرکه سیب نیز یک ترکیب طبیعی است. می‌توانید قبل از غذا مقداری سالاد به همراه سرکه سیب استفاده کنید.

نیم ساعت قبل از غذا یک بشقاب سالاد کاهو به همراه سرکه سیب می‌تواند علاوه بر احساس سیری روند چربی‌سوزی شما را تسریع کند. سرکه سیب برای کسانی که کبد چرب دارند نیز مفید است (درمان کبد چرب در طب سنتی). به خوبی کبد را از مواد مضر و چربی‌ها پاکسازی می‌نماید.

  • تخم شربتی

استفاده از تخم شربتی نیز یکی از بهترین روش‌های لاغری با داروهای گیاهی و مواد طبیعی است. به این منظور کافی است نیم‌ ساعت قبل از غذا یک قاشق غذاخوری تخم شربتی را در یک لیوان آب جوش ریخته و به صورت گرم بنوشید. این کار را به طور پیوسته انجام دهید. پس از مدتی از تاثیر خیلی زیاد آن در لاغری شما شگفت‌زده خواهید شد. تخم شربتی در آب گرم لعاب می‌اندازد و معده شما را پر می‌کند. به همین خاطر باعث می‌شود که کمتر غذا بخورید.

  • چای سبز

استفاده از چای سبز به عنوان نوشیدنی برای لاغری از قدیم نیز توصیه شده است، می‌توانید یک بار در روز چای سبز دم کنید و به عنوان نوشیدنی استفاده کنید، اما توجه کنید که چای سبز ممکن است باعث کاهش فشار خون شما شود. اگر فشار خون پایین دارید به همراه چای سبز کمی زعفران دم کنید.

در ادامه می‌توانید با مقاله «مزایای خوابیدن روی پهلوی چپ» با ما همراه باشید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *