خدمات پزشکی در منزل

خدمات پزشکی در منزل

پرستاران مجرب و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی ما در مؤسسه توانبخش با شما همکاری خواهند کرد تا یک برنامه مراقبت شخصی از بیمار خود طراحی کنید و به شما در بهبود بیماری، آسیب یا سایر شرایط پزشکی در محیط امن خانه کمک کنند.

خدمات پزشکی در منزل از همان ابتدا مورد توجه قرار داشت؛ اما به دلیل گران بودن تعرفه‌ها و موارد دیگر، تنها برای قشر مرفه جامعه در دسترس بود. این روزها استقبال از دریافت خدمات پزشکی در منزل به‌صورت روزافزون در حال افزایش است و تعداد بیشتری از مردم از مزایا و ویژگی‌های فوق‌العاده خدمات پزشکی در منزل آگاه شده‌اند.

عدم نیاز به مراجعه به بیمارستان در شرایط سخت بیماری، دور بودن از محیط غیراسترلیزه و عفونی بیمارستان و بیماری‌های واگیردار، عدم نیاز به جابه‌جایی و حرکت دادن بیمارانی که برای حرکت و جابه‌جایی با چالش‌هایی مواجه هستند و امکان برخورداری از خدمات پزشکی در منزل به‌صورت اختصاصی از جمله مزایایی است که مردم را به سمت دریافت خدمات پزشکی در منزل سوق می‌دهد.

برای آشنایی بیشتر با خدمات پزشکی در منزل در تهران و تعرفه خدمات پزشکی در منزل تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

خدمات پزشکی در منزل تهران

خدمات پزشکی در منزل تهران

دامنه خدمات پزشکی در منزل و مراقبت‌هایی که یک بیمار می‌تواند در منزل دریافت کند، تفاوت محسوسی با مراکز درمانی و محیط بیمارستانی ندارد. اگر از چند مورد به‌خصوص مانند احیا و شوک الکتریکی و مواردی از این دست فاکتور بگیریم، تقریباً تمام خدمات پزشکی که در بیمارستان دریافت می‌کنید، در منزل نیز می‌تواند در دسترس شما قرار بگیرد.

مؤسسه خدمات پزشکی و پرستاری توانبخش این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بدون نیاز به خروج از منزل، باکیفیت‌ترین و تکمیل‌ترین خدمات پزشکی در منزل را دریافت کنید و برای همیشه از دست مراجعه‌های تکراری و خسته‌کننده به بیمارستان رهایی پیدا کنید.

انجام تزریقات در منزل، گرفتن نمونه خون و انجام آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌های ساده، چک کردن علائم حیاتی، خوراندن داروها و رژیم غذایی تجویزشده، ارائه مشاوره پزشکی، رسیدگی به زخم کشیدن بخیه و تعویض پانسمان از جمله خدماتی است که می‌توانید به‌صورت اختصاصی و در محیط منزل خود از آن‌ها بهره‌مند شوید.

مؤسسه توانبخش که به‌صورت اختصاص در این زمینه فعالیت می‌کند، خدمات پرستاری و خدمات پزشکی در منزل خود را تنها در سطح استان تهران در اختیار شما قرار می‌دهد. در هر نقطه از تهران بزرگ که باشید، با یک تماس ساده با مشاوران مؤسسه توانبخش می‌توانید از لیست خدمات و تعرفه خدمات پزشکی در منزل این مؤسسه آگاه شوید.

خدمات پزشکی در منزل تهران می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

تزریقات در منزل

همان‌طور که می‌دانید، تزریقات طیف گسترده‌ای را شامل می‌شوند، از تزریقات وریدی گرفته تا تزریقات عضلاتی  و تزریقات کودکان. برخورداری از خدمات انواع تزریقات در منزل، خود یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌هایی است که افراد مختلف را به سمت برخورداری از خدمات پزشکی در منزل سوق می‌دهد. بسیاری از افراد بنا بر دلایل مختلف به تزریق دارو و سرم نیاز پیدا می‌کنند.

برای اینکه بتوانید نیازهای تزریقاتی خود را بدون مراجعه به محیط عفونی و میکروبی بیمارستان پوشش دهید، تنها کافی است از خدمات پزشکی در منزل تهران مؤسسه توانبخش استفاده کنید. هر نیازی که در ارتباط با تزریقات داشته باشید، از تزریقات ساده گرفته تا تزریقات حساسی مانند داروهای ام اس، می‌توانید روی کمک مجموعه ما حساب کنید.

لیست تزریقاتی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، به شرح زیر است:

 • تزریق انواع دارو
 • تزریق سرم‌های مختلف
 • هرگونه تزریق بر اساس درخواست شخص بیمار
 • تمام تزریق‌های تجویزشده توسط پزشک
 • تزریقات حساس کودکان
 • تزریقات حساس بانوان باردار و شیرده
 • تزریقات موردنیاز بیماران کرونایی در منزل

رسیدگی به زخم در منزل (پانسمان و بخیه)

مؤسسه توانبخش ارائه می‌دهد پرستار و پزشک را متعهد می‌سازد که خدمات رسیدگی به زخم و تعویض پانسمان در منزل را با بالاترین تخصص، کیفیت بالا و مراقبت‌های عملی در هرکجا که به آن نیاز دارید، ارائه دهد. از زخم پا یا ساق پا گرفته تا زخم‌های پس از عمل جراحی و انواع شکستگی توسط خدمات پزشکی در منزل تحت پوشش قرار می‌گیرند. برای رسیدگی به زخم‌ها و تعویض پانسمان‌های خود نیازی به مراجعه به بیمارستان ندارید.

پزشک عمومی و تخصصی در منزل

ویزیت پزشک عمومی در منزل می‌تواند برای تشخیص و درمان بیماری(های) بیمار، وی را در منزل ملاقات کند. برای بررسی بیماری‌های ساده و ارائه نسخه درمانی، دیگر نیازی به مراجع به بیمارستان و صرف هزینه‌های هنگفت ویزیت و حمل‌ونقل نیست.

پرستار در منزل

پرستار در منزل، متداول‌ترین شکل مراقبت‌های بهداشتی در منزل، نوعی مراقبت از پرستاری است که بسته به نیاز فرد است. با مشورت پزشک، یک پرستار آموزش‌دیده با توجه به نیازها و شرایط بیماری در اختیار شما قرار می‌گیرد که به ‌صورت موقت یا  شبانه‌روزی از شما مراقبت می‌کند و برنامه مراقبتی شما را تنظیم می‌کند.

نمونه گیری خون در منزل

ارائه خدمات نمونه‌گیری خون در منزل نیز جزو خدماتی است که مؤسسه توانبخش در قالب خدمات پزشکی در منزل شبانه‌روزی برای شما فراهم کرده است. تمام آزمایش‌هایی که قابلیت انجام در منزل را داشته باشند، توسط خدمات پزشکی در منزل به بیماران ارائه خواهند شد.

پس از نمونه‌گیری، نمونه شما برای بررسی به آزمایشگاه ارسال می‌شود و نتیجه آن در اسرع وقت به شما بازگردانده خواهد شد. تمام پروتکل‌های بهداشتی و قوانین نمونه‌گیری در منزل مطابق با آنچه در مراکز درمانی وجود دارد، رعایت می‌شوند.

خدمات دارویی

دارو و تجهیزات پزشکی را می‌توان در منزل تجویز، تهیه و مصرف کرد. برای گرفتن نسخه و خدمات دارویی نیازی به مراجعه به بیمارستان ندارید. داروها در منزل پس از ویزیت مشخص می‌شوند و در صورت نیاز بیمار، آموزش‌های لازم در مورد نحوه مصرف داروها یا استفاده از تجهیزات، از جمله درمان‌های داخل وریدی به بیمار داده می‌شود.

چه کسی به مراقبت‌های بهداشتی در خانه نیاز دارد؟

مؤسسه پزشکی و پرستاری توانبخش مراقبت‌های بهداشتی در منزل را برای همه گروه‌های سنی از جمله اطفال ارائه می‌کند. تمام افراد حاضر در لیست زیر می‌توانند از خدمات پزشکی در منزل بهره‌مند شوند:

 • کودکان و نوزادان
 • افرادی که در حین کار مجروح شده‌اند به خدمات مراقبت‌های بهداشتی در منزل نیاز دارند
 • سالمندان
 • افراد کم توان
 • بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص
 • بیمارانی که مشکلات حرکتی و اختلالات حافظه دارند

بیمارانی که دچار نقص یا شکستگی عضو شده‌اند.

خدمات پزشکی در منزل با موسسه پرستاری توانبخش

خدمات پزشکی در منزل توانبخش

واضح است که استفاده از خدمات پزشکی در منزل، از هر لحاظ بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از مراجعه به مراکز درمانی است. چه از جنبه درمانی به قضیه نگاه کنیم و چه از جنبه روحی و روانی، ماندن بیمار در منزل و مراجعه پزشک به بالین وی به‌مراتب تأثیرگذارتر از مراجعه به محیط عفونی بیمارستان و متحمل شدن اذیت‌ها و هزینه‌ها توسط بیمار است.

مؤسسه توانبخش با ۲۰ سال سابقه فعالیت تخصصی در زمینه خدمات پزشکی در منزل تهران، دارای شناسه ملی، شماره ثبت و مجوز از مراجع ذی‌ربط است و امکان بهره‌مندی از خدمات پزشکی در منزل تهران را با بالاترین کیفیت و رضایت ممکن برای شما فراهم می‌کند. تمام پزشکان و پرستاران اعزامی تحت آموزش‌های حرفه‌ای قرار می‌گیرند و سطح کیفی ارائه خدمات توسط آن‌ها به بیماران، به‌صورت دوره‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد.

برای بهره‌مندی از خدماتی مانند پانسمان و بخیه در منزل، تزریقات در منزل، پزشک عمومی در منزل، پرستار سالمند، بیمار و کودک در منزل، گرفتن نمونه آزمایشات در منزل و موارد مشابه، با مشاوران مؤسسه توانبخش در تماس باشید.

تعرفه خدمات پزشکی در منزل تهران

نرخ دقیق بر اساس نوع مراقبتی که بیمار نیاز دارد متفاوت است. به‌عنوان مثال، هزینه خدمات یک کاردرمانگر با هزینه‌های یک پرستار شبانه‌روزی متفاوت خواهد بود. مواردی مانند دوره نیاز بیمار، محل سکونت، خدمات ارائه‌شده و موارد دیگر، در تعیین قیمت نهایی دخیل هستند. برای آگاهی از لیست خدمات و تعرفه خدمات پزشکی در منزل تهران، با کارشناسان مؤسسه توانبخش در تماس باشید.

درمان زخم بستر با طب سنتی

درمان زخم بستر با طب سنتی با کمک روش‌های مناسب و استفاده مداوم از این…

بیشتر بخوانید

برای پایین آوردن فشار خون بالا چه بخوریم؟

فشار خون بالا یکی از بیماری‌های شایع در جهان است که به دلیل صدمات بسیار…

بیشتر بخوانید

بهترین سرم برای فشار خون بالا

فشار خون بالا ممکن است یکی از علل جدی و مهم برای بروز بیماری‌های قلبی…

بیشتر بخوانید

آیا زخم بستر باعث مرگ می‌شود؟ (خطرات زخم بستر چیست؟)

زخم بستر یکی از مشکلات شایع و مزاحم در مراقبت از بیماران بستری است که…

بیشتر بخوانید

آیا فیزیوتراپی عوارض جانبی دارد؟ (عوارض فیزیوتراپی چیست؟)

فیزیوتراپی، درمان مرسوم و محبوبی برای طیف گسترده‌ای از مشکلات پزشکی، آسیب‌ها و ناتوانی‌ها است.…

بیشتر بخوانید

فیزیوتراپی گردن در منزل

سبک زندگی نامناسب و عدم اصلاح پوزیشن گردن در هنگام استفاده از گوشی و لپ‌تاپ…

بیشتر بخوانید