پرستاری از سالمند در کرج

با ما همراه شوید تا بیشتر با موضوع پرستاری از سالمند در کرج آشنا شوید.

خانه‌های سالمندان طی چند دهه گذشته به طور چشمگیری تغییر کرده است. این تغییرات ناشی از مقررات دولت و فشارهای مصرف‌کننده است.

هنگامی که با خانه‌های سالمندان دهه‌های گذشته مقایسه می‌شود، خانه‌های سالمندان امروزه دارای مراکز بسیار پیشرفته و با کیفیت و عالی برای مراقبت و درمان بزرگسالان مسن‌تر هستند که دارای نگرانی‌های شدید بهداشت جسمی و یا ناتوانی‌های ذهنی هستند.

در این راستا، مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج، یکی از موارد مهم و قابل توجه مراقبت از سالمندان است که به آن باید توجه اکیدی گردد.

 1. نکات مهم مراقبت‌ پرستاری از سالمند در کرج چیست؟
 2. پرستاری از سالمند در کرج و انتخاب خانه سالمندان چگونه است؟
 3. نکات مهم برای پرستاران و اعضای خانواده در پرستاری از سالمند چیست؟
 4. ابزارهای مراقبت از سالمندان در پرستاری از سالمند در کرج چیست؟
 5. هر آنچه در مورد مراقبت‌ پرستاری از سالمند در کرج باید بدانید؟
 6. بودجه مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج چگونه است؟
 7. مسئولیت‌های پرستار در مراقبت‌ پرستاری از سالمند چگونه است؟
 8. نتیجه‌گیری

نکات مهم مراقبت‌ پرستاری از سالمند در کرج چیست؟

در مراقبت های پرستاری از سالمند در کرج چه نکاتی موثر است ؟

تقریبا نیمی از افرادی که در خانه‌های سالمندان زندگی می‌کنند، 85 ساله یا بیشتر هستند. تقریباً ساکنان آن کمتر از 65 سال سن دارند. بیشتر آن‌ها زن هستند (72٪)، بسیاری از آن‌ها همسر ندارند (تقریبا 70٪ بیوه، طلاق گرفته یا هرگز ازدواج نکرده‌اند). بسیاری از آن‌ها همچنین فقط یک گروه کوچک از اعضای خانواده و دوستان خود را برای پشتیبانی دارند.

لذا باید مراقبت‌های بیشتری از آنان به عمل آید. در این میان پرستاری از سالمند در کرج نیز یکی از این موارد است که باید پیگیری‌های بیشتری از سالمندان را به عمل آورد.

رایج‌ترین دلیل زندگی در خانه سالمندان

رایج ترین دلیل زندگی در خانه سالمندان چیست ؟

برخورداری از نوعی معلولیت هنگام انجام فعالیت‌های معمول زندگی، (ADL) از عوامل اصلی زندگی سالمندان در خانه‌های سالمندان است. جای تعجب نیست که افراد ساکن در خانه های سالمندان به طور کلی از معلولیت بیشتری نسبت به افرادی که در خانه زندگی می‌کنند، برخوردار هستند.

حدود 90٪ از افرادی که توانایی راه رفتن را ندارند، نیازمند نظارت بیشتری هستند. تقریبا نیمی از افراد، دارای بی‌اختیاری ادرار هستند و تعدادی از آن‌ها در میزان شنوایی یا بینایی خود مشکل دارند.

علاوه بر مشکلات جسمی، شرایط روحی در ساکنان خانه سالمندان شایع است. در حقیقت، زوال عقل همچنان شایع‌ترین مشکل است و تقریباً 50-70٪ از ساکنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مشکلات بیش از سه چهارم ساکنان خانه سالمندان در تصمیم‌گیری‌های روزانه

بیش از سه چهارم ساکنان خانه سالمندان در تصمیم‌گیری‌های روزانه با مشکل روبرو هستند و دو سوم آن‌ها هر از گاهی با حافظه یا دانستن این که در کجا هستند، مشکل دارند.

حداقل یک سوم ساکنان خانه سالمندان، رفتارهای مشکل آفرین دارند. این رفتارها ممکن است شامل سوء استفاده کلامی یا جسمی، رفتار نامناسب در جمع، مقاومت در برابر مراقبت های لازم و سرگردانی باشد.

مشکلات ارتباطی نیز معمول است، تقریباً نیمی از ساکنان خانه سالمندان در درک دیگران مشکل دارند. افسردگی، بیماری دیگری است که ساکنان خانه سالمندان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مدت اقامت

مدت اقامت سالمندان در پرستاری از سالمند در کرج بسیار متفاوت است. حدود 25٪ از افراد پذیرفته شده در این امکانات، فقط مدت کوتاهی (3 ماه یا کمتر) می‌مانند.

بسیاری از افرادی که مدت کوتاهی می‌مانند، ابتدا برای توانبخشی یا مراقبت‌های نهایی (پایان زندگی) در خانه سالمندان پذیرفته می‌شوند. برخی از آنان حداقل یک سال را در خانه سالمندان می‌گذرانند و 21٪ تقریبا 5 سال در آنجا زندگی می‌کنند.

جالب اینجاست که عملکرد اغلب آن‌هایی که مدت زمان بیشتری می‌مانند، بهبود می‌یابد. عوامل مختلفی برای پذیرش در خانه سالمندان وجود دارد:

سن: با افزایش سن، احتمال رفتن به خانه سالمندان افزایش می‌یابد. لذا باید مراقبت‌های بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

درآمد کم

حمایت ضعیف خانواده، به ویژه در مواردی که فرد مسن، فاقد همسر یا فرزندان باشد.

فعالیت اجتماعی کم

مشکلات عملکردی یا ذهنی

نژاد یا قومیت: افرادی که قفقازی هستند، بیشتر از دیگران در خانه سالمندان بستری می‌شوند.

سندرم‌های سالمندان (مانند ضعف، افتادن مکرر، زخم، زوال عقل و …) نیز خطر پذیرش در خانه سالمندان را افزایش می‌دهند.

پیشنهاد می‌کنیم از پست پرستاری از سالمند در تهران دیدن کنید.

خصوصیات خانه‌های سالمندان

خصوصیات خانه های سالمندان

امروزه مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج بسیار تغییر کرده است و نیازمند رسیدگی بیشتری می‌باشد. لذا خانه‌های سالمندان به طور فزاینده‌‌ای، خدمات پزشکی مشابه خدمات ارائه شده در بیمارستان‌ها را پس از جراحی، بیماری یا سایر مشکلات پزشکی ارائه می‌دهند. بزرگسالان مسن به سطح بالاتری از مراقبت احتیاج دارند و مدت اقامت در بیمارستان نسبت به گذشته کمتر است.

خدمات پزشکی در خانه‌های سالمندان بسیار متفاوت است، اما معمولاً شامل موارد زیر می‌باشد:

 • مراقبت‌های پرستاری ماهر
 • مراقبت‌های ارتوپدی (مراقبت از مشکلات عضلانی، مفصلی و استخوانی)
 • درمان‌های تنفسی
 • پشتیبانی پس از جراحی
 • فیزیوتراپی، شغلی و گفتار درمانی
 • درمان وریدی و آنتی‌بیوتیک
 • مراقبت از زخم

خانه های سالمندان؛ مشاوره تغذیه ای، خدمات مددکاری اجتماعی و فعالیت‌های تفریحی و همچنین مراقبت از استراحت، مراقبت از خوابگاه و مراقبت از پایان زندگی را ارائه می‌دهند.

با این حال، مهم است که اهداف مراقبت در خانه سالمندان و آن چه در طول اقامت در خانه سالمندان انتظار می‌رود، به درستی انجام گیرد. خانه‌های سالمندان، بیمارستان نیستند و ممکن است از نظر آزمایش، ارزیابی توسط پزشکان، پرستاران یا سایر اعضای تیم از همان مراقبت برخوردار نباشید.

خانه‌های سالمندان فاقد داروخانه‌های داخلی هستند

خانه‌های سالمندان فاقد داروخانه‌های داخلی و همچنین موارد تشخیصی مانند خدمات آزمایشگاهی، رادیولوژی در مراکز درمانی خود هستند. آن‌ها بیشتر با برنامه‌های مشخصی برای ارائه این خدمات قرارداد می بندند. مراقبت بر اساس نیازهای بهداشتی و مراقبت‌های ماهرانه متناسب با آن چه مورد نیاز است، در این مکان ها باید تنظیم می‌شود.

پرستاری از سالمند در کرج و انتخاب خانه سالمندان چگونه است؟

انتخاب خانه سالمندان

ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی یا سایر متخصصان بهداشت و درمان و مراکز پرستاری از سالمند در کرج (مانند پرستار بهداشت در خانه یا مددکار اجتماعی) می‌توانند توصیه‌هایی را برای خانه‌های سالمندان ارائه دهند. علاوه بر این؛ بسیاری از مراکز، اطلاعات مفصلی را ارائه می‌دهند که می‌تواند به شما در مقایسه خانه‌های مختلف سالمندان کمک کند.

درک نحوه ارائه مراقبت از بیماران مسن

درک نحوه ارائه مراقبت از بیماران مسن

در حقیقت هر نسلی نیازهای خاصی دارد که باید متناسب با آن نیاز، به آن نگاه شود. بررسی راه‌کارهای موثر جهت ایجاد یک رابطه بین بیمار و فرد مراقبت‌کننده، بسیار حائز اهمیت است.

هنگامی که بیماران احساس می‌کنند که ارائه‌دهندگان، آن‌ها را درک می‌کنند، نتایج بسیار بهبود می‌یابد. از آنجا که بدون شک در طول کار خود مدتی با بیماران مسن کار خواهید کرد، در اینجا چند نکته برای کمک به برقراری ارتباط صحیح و ارائه بهترین مراقبت‌های ممکن برای نسل‌های بالاتر در پرستاری از سالمند در کرج آورده شده است که به شرح زیر است:

سالمندان و کم شنوایی

کم شنوایی در سالمندان

ممکن است برای بسیاری از سالمندان پیش آمده باشد که همه اطرافیانتان صحبت می‌کردند و می‌خندیدند و آن‌ها تقریبا صدایی را به وضوح نمی‌شنیدند. این واقعیت برای بسیاری از افراد مسن کم شنوا وجود دارد. به نظر می‌رسد که آن‌ها تحریک‌پذیر هستند، در حالی که آن‌ها به راحتی ناامید می‌شوند. زیرا ایشان نمی‌توانند سخنان شما را بشنوند.

برخی از ایده‌ها هنگام مقابله با کاهش استرس

توجه آن‌ها را جلب کنید. قبل از دادن اطلاعات مهم، دست خود را به آرامی روی شانه آن‌ها قرار دهید یا برای جلب توجه آن‌ها، نام ایشان را بگویید. سر و صدا را کاهش دهید.

موسیقی یا تلویزیون را خاموش کنید. وقتی در رستوران‌ها و اجتماعات هستید، دور از مناطق شلوغ بنشینید.

واضح صحبت کنید. افرادی که شنوایی مناسبی ندارند، نمی‌توانند به خوبی متوجه صدای اطرافیان خود شوند.

با صدای بلند صحبت کنید. کمی بلندتر از حالت عادی صحبت کنید، اما فریاد نزنید.

صحبت خود را تکرار کنید. افرادی که دچار کم شنوایی هستند، ممکن است با تکان دادن سر، صحبت شما را تایید کنند، انگار که آن‌ها درک می‌کنند.

نور خوبی داشته باشید. نوع صورت و مدل زبان بدن، در مکان‌هایی که نور کافی وجود دارد، کیفیت بهتری دارد.

تشخیص‌های سالمندان را درک کنید

تشخیص های سالمندان را درک کنید

شاید برای شما مناسب نباشد که از مردم در مورد شرایط پزشکی آن‌ها سوال کنید. پرسیدن از یک بیمار در صورت ابتلا به بیماری آلزایمر شروع خوبی نخواهد بود، به خصوص اگر جواب منفی باشد. اما درک برخی از بیماری‌ها و علائم رایج می‌تواند بینش را درباره آن چه ممکن است بیمار سالمند شما با آن سر و کار داشته باشد را ارائه دهد.

بیماری‌های مشترک افراد مسن عبارتند از:

شرایط قلبی شامل فشار خون بالا، نارسایی احتقانی قلب، فشار خون بالا و بیماری عروق کرونر است. عوارض جانبی شامل خستگی و عدم قدرت بدنی است.

زوال عقل به همراه از دست دادن حافظه، بیماران زوال عقل دچار پارانویا، پرخاشگری، تحریک و عدم مراقبت از خود می‌شوند.

هذیان که علائم آن شامل لرزش، کاهش توجه و تغییرات شدید خلقی است.

افسردگی

افسردگی در میان افراد مسن بسیار شایع است. علائم افسردگی شامل غم، تحریک‌پذیری، خستگی و احساس بی‌ارزشی می‌باشد.

برای کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و پرستاری از سالمند در کرج که بیماران‌شان سالخورده هستند، مهم است که اختلاف نظر را درک کرده و احترام بگذارند و در برخی موارد، برای داشتن یک رابطه شادتر و محترمانه، امتیازات معقولی را بدهند. شکل ظاهری ممکن است ساده‌ترین سازگاری باشد که یک کارمند مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند ایجاد کند.

سن سزاوار احترام است

بزرگان ما همه دوران تغییرات باور نکردنی را تجربه کرده‌اند. از جمله جنگ‌ها و فناوری‌های جدید که 75 سال پیش غیر قابل تصور بودند. آن‌ها دوستان و عزیزانی را دیده‌اند که متولد شده و می‌میرند و ممکن است در تلاش برای یافتن آرامش در درون خود باشند.

کارکنان بهداشت و پرستاری از سالمند در کرج وظیفه دارند تا سطح بالایی از احترام را برای بزرگان ما و تجربیات غنی زندگی آن‌ها حفظ کنند. با تلاش برای انجام کارهایی که هنوز هم می‌توانند برای خودشان انجام دهند، به بزرگان کمک کنید تا عزت خود را حفظ کنند.

با اجازه دادن به یک بزرگتر در صف، با باز نگه داشتن درب، یا ارائه چتر در باران، احترام به آن‌ها را نشان دهید.

نکات مهم برای پرستاران و اعضای خانواده در پرستاری سالمند چیست؟

نکات مفید برای پرستاران و اعضای خانواده در مراقبت های پرستاری از سالمند در کرج

مراقبت از سالمندان بر زندگی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد. افراد مسن می‌توانند در معرض خطر شدید شرایط جسمی و روحی قرار گیرند. آن‌ها ممکن است برای زندگی مستقل تلاش کنند و ممکن است که نیاز به نقل مکان در خانه سالمندان یا جامعه بازنشستگی داشته باشند.

پزشکان ممکن است با موثرترین روش‌های درمانی دست و پنجه نرم كنند. خانواده‌ها ممکن است با پرداخت هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی دست و پنجه نرم كنند. با ورود تعداد بیشتری از افراد به سن سالمندی، چالش‌های مراقبت از افراد مسن فقط پیچیده‌تر خواهد شد.

خوشبختانه؛ نکات، ابزارها و منابع مختلف در مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج می‌توانند به افراد مسن و کسانی که برای اطمینان از دریافت بهترین خدمات بهداشتی فعالیت می‌کنند، یاری رسانند.

منابعی برای مراقبت از سالمندان

ارائه مراقبت موثر از سالمندان می‌تواند دشوار باشد. اما منابع و مراکزی در دسترس است. از قبیل، مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج که می‌تواند به آن‌ها و عزیزانشان و همچنین پرستاران، پزشکان و سایر پزشکان کمک کند.

منابعی برای افراد مسن

منابعی برای افراد مسن

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، بیشتر کشورهای پیشرفته جهان، سن تقویمی 65 سال را به عنوان تعریفی از “سالخوردگان” یا افراد مسن پذیرفته‌اند. با این حال، افرادی که به 50 و 60 سالگی خود نزدیک می‌شوند، می‌توانند گزینه‌ها و منابع مراقبت را بررسی کنند.

برای افراد سالخورده‌ای که تمایل به زندگی در خانه‌های خود دارند، می‌توانند از پیشنهادات موسسات بهره‌مند شوند. این‌ها شامل برنامه‌ریزی برای نیازهای آینده آنان است.

سالخوردگانی که هر روز در پوشیدن لباس خود مشکل دارند

به عنوان مثال؛ سالخوردگانی که هر روز در پوشیدن لباس خود مشکل دارند، می‌توانند برای کمک به دوستان خود مراجعه کنند. یا اگر متوجه شوند که در خرید مواد غذایی یا پرداخت به موقع قبض‌های خاص مشکل دارند، می‌توانند از خدمات پرداخت و تحویل خودکار استفاده کنند.

حتی افراد مسنی که برای مراقبت، از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند، ممکن است به متخصصان مراقبت از سالخوردگان مجاز و آموزش دیده، نیاز به کمک بیشتری داشته باشند. این متخصصان به عنوان مدیران مراقبت‌های سالمندی شناخته می‌شوند و برای تهیه برنامه‌های مراقبت طولانی‌ مدت با افراد مسن و خانواده‌های آن‌ها کار می‌کنند و همچنین خدمات سالمندان ممکن است روزانه به آن‌ها توصیه و ارائه شود. مدیران مراقبت‌های سالمندان وظایفی مانند ارزیابی نیازهای مراقبت در منزل و مراجعه به خانه را انجام می‌دهند.

منابعی برای دوستان و خانواده‌ها

منابع بیشتری برای دوستان و خانواده افراد مسن در دسترس است تا اطمینان حاصل شود که بهترین مراقبت را از آن‌ها دریافت می‌کند. خانواده‌ها ممکن است شاهد کاهش سلامتی فرد مسن باشند و از خدمات موجود و چگونگی ارائه بهترین مراقبت‌ها بی اطلاع باشند.

یک مسئله مشترک در مراقبت از فرد سالخورده، در پرداخت هزینه آنان است. برای خانه‌های سالمندان، هزینه‌ها می‌تواند نجومی باشد. دوستان و خانواده‌ها می‌توانند برای آمادگی در برابر این چالش‌های مالی، برنامه‌ریزی کنند.

توصیه می‌شود تا یک موجودی مالی تهیه کنید

توصیه می‌شود تا یک موجودی مالی تهیه کنید که در آن خانواده‌ها سهام، حقوق بازنشستگی، صندوق‌های بازنشستگی یا سایر سرمایه‌گذاری‌هایی را که می‌توان برای پرداخت هزینه‌های سالمندی استفاده کرد، یادداشت کنند.

همچنین راه‌کارهایی که چگونه اعضای خانواده می‌توانند از طریق قرارهای ملاقات در بیمارستان یا کمک به کارها و تحقیق در مورد گزینه‌های بالقوه بیمه یا برنامه درمانی، از عزیزانشان مراقبت کنند را بررسی کنند.

همن‌طور دوستان و خانواده‌ها می‌توانند یک فرد مراقب را در خانه استخدام کنند. بسته به نیاز، مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج دارای انواع مراقبت مختلفی است.

این مراقبان می‌توانند به عنوان دستیاران بهداشت در خانه که وضعیت بیمار را کنترل می‌کنند و پرستاران ثبت شده‌ای که می‌توانند کارهای پزشکی پیشرفته‌تری مانند تجویز داروها را انجام دهند، را شامل شوند. وزارت بهداشت، لیستی از منابع مراقبتی را به افرادی که سوالی دارند یا برای ارائه مراقبت کافی تلاش می‌کنند، ارائه می‌دهد.

منابعی برای مقامات بهداشتی

حتی باتجربه‌ترین پزشکان نیز می‌توانند در زمینه مراقبت از سالمندان با چالش‌هایی روبرو شوند. سالمندان می‌توانند کم شنوایی یا اختلال عملکرد شناختی را تجربه کنند که منجر به آسیب به ارتباطات و عدم اعتماد آنان می‌شود. هنگام معالجه بیماران مسن، راهنمایی‌هایی برای پرستاران و پزشکان ارائه می‌شود.

این نکات شامل استفاده از فرم مناسب آدرس (مراجعه به آقایان، خانم و غیره به بیماران) است. ایجاد یک رابطه قوی با بیمار با صحبت صریح و پرسیدن سوالات دوستانه قبل از بحث در مورد سلامتی و نشان دادن همدلی، مانند برقراری ارتباط واضح با یکدیگر که آن‌ها مشکل خاص یا نگرانی بیمار را درک می‌کنند، می‌تواند موثر باشد.

پزشکان ممکن است مجبور به درمان بیماران مسنی باشند که بیماری شناختی مانند آلزایمر یا زوال عقل دارند. مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج به پزشکان توصیه می‌کند که با بیماران و مراقبین بالقوه خود ارتباط موثر برقرار کنند.

این ارتباط، شامل بحث در مورد برنامه‌های تشخیص و درمان، رسیدگی به ایمنی بیمار و سازماندهی تیم پشتیبانی از دوستان و خانواده برای ارائه و نظارت بر مراقبت می‌شود.

ابزارهای مراقبت از سالمندان در پرستاری از سالمند در کرج چیست؟

فن آوری و ابزار مراقبت از سالمندان در پرستاری از سالمند در کرج

فناوری مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج می تواند نقش مهمی در مراقبت از سالمندان داشته باشد. اکنون استفاده از رایانه و “دستگاه های هوشمند” خانگی برای کنترل دما، امنیت و ارتباطات، امری عادی است. انبوهی از محصولات و خدمات برای ایجاد محیطی امن و راحت برای مراقبت در منزل از سالمندان موجود است.

امروزه لیستی دقیق از ابزارهای دیجیتالی موجود است که می‌تواند به افراد مسن و مراقبان آن‌ها کمک کند. این ابزارها از دستگاه‌هایی که به سالمندان کمک می‌کنند تا داروهای خود را ردیابی کنند و سیستم‌های هشدار ایمنی مانند سنسور داخل خانه که حرکات غیر عادی آنان را در خانه تشخیص می‌دهد، متغیر است.

Med Minder ابزاری است که برای بیمارانی که از داروها استفاده می‌کنند، برای برنامه‎‌ریزی کارآمد آن‌ها تهیه شده است. مولفه دیگر این سیستم، هشدار برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی است.

ابزارهایی مانند Life Alert ،Mobile Help و Star Urgent Response

ابزارهایی مانند Life Alert ،Mobile Help و Star Urgent Response می‌توانند به افراد مسن در مواقع اضطراری کمک کرده و اطمینان حاصل کنند که از آن‌ها کمک فوری پزشکی دریافت می‌کنند.

به عنوان مثال؛ اگر یک فرد مسن لغزیده و ناگهانی بیفتد و نتواند خود را به داخل خانه برساند تا خواستار مراقبت پزشکی شود، این دستگاه‌ها می‌توانند بلافاصله نشانه کمک باشند.

فراتر از شرایط اضطراری، آن‌ها می‌توانند علائم حیاتی را کنترل کرده و هنگامی که فشار خون فرد حامل بالا رفته یا کاهش یافته یا الگوی خواب تغییر کرده است، سیگنال بدهند که این می‌تواند شرایط جدی‌تری را نشان دهد. همچنین می‌توانند سالمندان را با استفاده از فناوری GPS ردیابی کنند. بنابراین مراقبان از موقعیت آن‌ها آگاه هستند.

ابزارهایی که به دوستان و خانواده‌ افراد مسن کمک می‌کند

افراد مسن اغلب می‌توانند طعمه کلاهبرداری‌های بازاریابی تلفنی یا سایر طرح‌ها شوند. لذا یکی از این فناوری‌های موثر در مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج، برخورداری از حسگرهای حرکتی در منزل است که می‌توانند روشی موثر برای نظارت بر عزیزان شما باشند.

این دستگاه‌ها می‌توانند حرکات فرد مسن را در کل خانه ردیابی کنند و به عزیزانشان کمک کنند تا فعالیت غیر معمول یا دردسرساز را کنترل کنند. سیستم‌های معروف عبارتند از سیستم‌های امنیتی خانه SimpliSafe و Vivint‌های خانه‌های هوشمند.

نکاتی برای مراقبت از سالمندان

نکاتی برای مراقبت از سالمندان

اطمینان از این که سالمندان از مراقبت‌های بهداشتی مناسبی برخوردار هستند و امنیت بالایی را دارند، برای دوستان، خانواده‌ها و پزشکان از اهمیت بالایی برخوردار است. در اینجا چند نکته دیگر وجود دارد که می‌تواند هنگام مراقبت از افراد مسن به شما کمک کند.

تشویق فرد مسن برای صحبت در مورد سلامتیش

حتی اگر علائم هشدار‌دهنده ای مبنی بر این که سلامتی فرد سالخورده رو به زوال است یا ممکن است فرد از یک بیماری خاص رنج ببرد و هنوز هم تمایلی به باز کردن اطلاعات و به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد سلامتی خود ندارد، وجود دارد؛ بهتر است به صحبت با او بپردازید. افراد مسن و دوستان و خانواده‌های آن‌ها باید صریحاً با فرد مسن صحبت كنند، اما در مورد نگرانی‌های بهداشتی نیز با حساسیت بیشتری ارتباط برقرار كنند.

برقراری رابطه با کسانی که از یک فرد مسن مراقبت می‌کنند

دوستان و خانواده‌ها باید با پزشکان در مورد مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج ارتباط برقرار کنند. پزشکان در مراکز بهداشتی درمانی، از جمله کسانی که در خانه مراقبت‌های خانگی را ارائه می‌دهند، می‌توانند بینش عمیق‌تری در مورد وضعیت سالمند ارائه دهند و یک تیم پشتیبانی ایجاد کنند تا اطمینان حاصل شود که سالمند، بهترین مراقبت‌های ممکن را دریافت می‌کند.

پیدا کردن راه‌هایی برای تحرک و تناسب اندام فرد مسن

پیدا کردن راه هایی برای تحرک و تناسب اندام فرد مسن

دوستان و خانواده‌ها می‌توانند با مشارکت در ورزش و فعالیت‌های منظم با آن‌ها، به سلامت او کمک کنند. این می‌تواند شامل تعیین زمان معینی از روز یا هفته برای شرکت در سرگرمی‌ای باشد که فرد مسن از آن لذت می‌برد یا پیاده‌روی منظم با او باشد.

هر آنچه در مورد مراقبت‌ پرستاری از سالمند در کرج باید بدانید؟

هر آن چه در مورد مراقبت های پرستاری از سالمند در کرج باید بدانید

اگر فکر می‌کنید که عزیز شما ممکن است به مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج یا مراقبت‌های بالینی احتیاج داشته باشد، لطفاً با یک مشاور مراقبت تماس بگیرید. آن‌ها خوشحال خواهند شد که به شما کمک می‌کنند تا مراقبت‌های لازم را پیدا کنید.

به بیان ساده؛ مراقبت از پرستار، مراقبتی است که توسط پرستاران عمومی ثبت شده، ارائه و نظارت می‌شود. در محیط خانه آن‌ها می‌توانند مانند پرستاران سالمند کار کنند.

از نظر فنی، مراقبت‌های پرستاری در منزل برای سالمندان فراتر از آن است که توسط بیشتر مراقبان ارائه می‌شود. این شامل مراقبت‌های بالینی است که می‌تواند به افراد با شرایط پیچیده و نیاز به مراقبت کمک کند تا با خیال راحت حمایت شوند.

مراقبت‌های پرستاری به طور معمول در بیمارستان‌ها ارائه می‌شود. پرستاران قادر به مقابله با موارد زیر هستند:

 • تراکئوستومی ها
 • کنترل تهویه
 • استوماس
 • کاتتر
 • تغذیه PEG یا تغذیه لوله ای

پرستاران واجد شرایط؛ آموزش، تجربه و تخصص لازم را برای مدیریت این مسائل چالش برانگیز دارند. به طوری که شخصی که از او مراقبت می‌کنند، بتواند راحت و با وقار زندگی کند.

اگر عزیز شما شرایط پزشکی پیچیده‌ای ندارد و به سادگی نیاز به پشتیبانی دارد تا بتواند به طور مستقل در خانه خود زندگی کند، ممکن است یک مراقبت پرستاری از سالمند در کرج، راه‌حل مورد نیاز شما باشد.

خانه سالمندان

خانه سالمندان

خانه سالمندان به مراکزی گفته می‌شود که از افراد مسن یا معلول با نیاز پرستاری، مراقبت‌های لازم را فراهم می‌کند. خانه‌های سالمندان معمولاً توسط افراد مسنی که نیازی به مراقبت در بیمارستان ندارند، اما نمی‌توانند از آن‌ها در خانه‌های خود مراقبت شوند، استفاده می‌شوند.

خانه‌های سالمندان معمولاً توسط تیمی از پزشکان پرستار ماهر که وظیفه آن‌ها مراقبت از نیازهای جسمی و روحی بیمارانشان است، از جمله هر گونه نیازهای پزشکی و عاطفی، خدمات پرستاری را ارائه می‌دهند.

خانه‌های سالمندان 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز در هفته کارمند دارند

اکثریت و قریب به اتفاق خانه‌های سالمندان، 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز در هفته کارمند دارند تا اطمینان حاصل شود که تمام نیازهای بیمارانشان برآورده می‌شود. خانه‌های مراقبت و خانه‌های سالمندان (یا خانه‌های مراقبت با پرستار) زیر مجموعه همدیگر نیستند.

اگر چه هر دو از امکانات مشخصی برخوردار هستند که محل اقامت، وعده‌های غذایی، پشتیبانی شخصی و نظارت شبانه‌روزی کارکنان را ارائه می‌دهند، اما در سطح مراقبت‌های ارائه شده، تفاوت‌های چشمگیری وجود دارد.

خانه‌های سالمندان و همچنین دستیاران مراقبت و سایر کارکنان جانبی، پرستاران کشیک را به صورت 24 ساعته ثبت نام کرده‌اند. برخورداری از پرستار خصوصی در خانه خود به این معنی است که شما می‌توانید در یک مکان و محیط آشنا با فضایی مناسب برای اقامت آن‌ها باقی بمانید.

تدام مراقبت و آشنایی با محیط در زندگی با مراقب پرستاری

زندگی با مراقبت‌های پرستاری می‌تواند به تداوم مراقبت و آشنایی بیشتر با محیط بپردازد و در صورت عدم توجه به مراقبت‌های مسکونی، به اعضای خانواده فضای بیشتری می‌دهد.

مراقبان در خانه می‌توانند در همه چیز؛ از کارهای خانه گرفته تا تغذیه، توالت و مراقبت از خود کمک کنند. مراقبان می‌توانند پشتیبانی شبانه‌روزی داشته باشند که در مراحل بعدی زوال عقل بسیار ارزشمند خواهد بود. با این حال، برای شرایط پیچیده‌تر یا بیماری‌های پیشرفته، پشتیبانی تخصصی‌تر لازم است.

مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج می‌تواند برای افرادی که دارای شرایط عصبی پیشرونده هستند، حیاتی باشد. این موارد شامل MND یا مولتیپل اسکلروزیس و همچنین افرادی است که سکته‌های مغزی شدید، ضایعات مغزی و نخاعی، زوال عقل پیشرفته یا سرطان ترمینال دارند.

بودجه مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج چگونه است؟

هزینه مراقبت های پرستاری از سالمند در کرج

اگر کسی به جای نیاز به مراقبت‌های اجتماعی، مراقبت‌های بهداشتی داشته باشد، ممکن است از بودجه ادامه خدمات بهداشتی برخوردار شود. این هزینه به طور کامل، مراقبت در خانه خود یا خانه سالمندان را پوشش می‌دهد.

افراد مبتلا به زوال عقل، اغلب به عنوان مراقبت‌های اجتماعی و نه نیازهای بهداشتی ارزیابی می‌شوند، اما ممکن است واجد شرایط دریافت هفتگی کمک مالی برای سطح پایین‌تری از مراقبت‌های پرستاری باشند. می‌توانید از طریق آژانس یا از طریق تبلیغات خصوصی، به عنوان پرستار مراقب از سالمند فعالیت کنید.

اشتغال خصوصی می‌تواند مقرون به صرفه باشد. با این حال، نیازهای مراقبتی پیچیده است و نیاز به تنظیم بیماری و بررسی مدارک دارد. به همین دلیل، معمولاً استفاده از آژانس معتبری برای مراقبت‌های پرستاری توصیه می‌شود.

آژانس؛ کلیه پرستاران را معاینه می‌کند

آژانس؛ کلیه پرستاران را معاینه می‌کند، مراجع را بررسی می‌کند، بر همه جنبه‌های مراقبت نظارت می‌کند و اتفاقات پیش آمده را برطرف می‌کند. از آنجا که مراقبت‌های پرستاری تخصصی است، ممکن است عزیز شما به سادگی نیازی به آن نداشته باشد.

تا زمانی که آن‌ها شرایط پزشکی خاصی نداشته باشند و برای اطمینان از امنیت به تخصص پزشکی خاصی نیاز داشته باشند، یک مراقب خانه با تجربه پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود. مراقبان خانه اغلب در برخورد با انواع شرایط، تجربه دارند و قادر به حمایت از عزیزان شما در خانه خود هستند.

اگر آن‌ها به همراهی، کمک در خانه، کمک به استفاده از سرویس بهداشتی و لباس پوشیدن و یا استفاده از رژیم دارویی خود نیاز داشته باشند، یک مراقب خانه می‌تواند نیازهای آن‌ها را پاسخ دهد.

افراد مسنی که در خانه خود مراقبت می‌شوند شادترند

غالباً افراد مسن از این که در خانه خود مراقبت می‌شوند، نسبت به مراکز درمانی شادتر هستند. زیرا در محیطی که با آن آشنا هستند، احساس امنیت و راحتی بیشتری می‌کنند. همچنین ممکن است آن‌ها بخواهند در کنار دوستان و خانواده نزدیک خود باشند یا به سرگرمی‌ها یا فعالیت‌های دیگری که قبلاً از انجام آن‌ها لذت برده‌اند، استفاده کنند.

زندگی به همراه مراقبت‌های پرستاری در خانه، یک روش عالی برای احساس استقلال است. به طور کلی، پرستار بر اساس الزامات افراد و مهارت‌های فردی آن‌ها انتخاب می‌شوند تا رابطه خوبی برقرار شود و نیازهای مشتری برآورده شود.

اگر بستگان مسن شما دارای یک مشکل جدی بهداشتی، ناتوانی یا تشخیص نهایی هستند، یک پرستار مراقبت های پرستاری از سالمند در کرج ممکن است بتواند مراقبت مورد نیاز شبانه‌روزی را برای آن‌ها فراهم کند.

زندگی بیماران مسن با پرستارهای با تجربه و آموزش دیده برای مقابله با انواعی از شرایط خاص بهداشتی، می‌تواند نظارت و مراقبت مداوم از بیمار را اعمال کند که به نوبه خود می‌تواند اطمینان و امنیت را برای مشتری و خانواده آن‌ها فراهم کند.

مسئولیت‌های پرستار در مراقبت‌ پرستاری از سالمند چگونه است؟

مسئولیت های پرستار در مراقبت های پرستاری از سالمند در کرج

زندگی با پرستار آموزش دیده که قادر به انجام اکثریت مسئولیت‌هایی است که یک پرستار بیمارستان قادر به انجام آن است، از جمله:

 • تجویز دارو
 • تعویض هر نوع پانسمان یا نظارت بر نحوه بهبودی زخم‌ها
 • تعویض کیسه‌های سوند

در صورت لزوم برای اطمینان از برآورده شدن نیازهای مشتری، با سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی ارتباط برقرار کنید. تنهایی و افسردگی در میان افراد مسن و افراد آسیب‌پذیر معمول است. به خصوص اگر آن‌ها تنها زندگی می‌کنند.

یک پرستار راهی را برای گفت‌وگو فراهم می‌کند و می‌تواند کارهای ساده اجتماعی و رفاهی را انجام دهد، مانند کمک به خواندن کتاب، کمک به برقراری ملاقات، کمک به پخت غذا، کمک به کارهای خانه و همچنین هر گونه حمایت عاطفی دیگر. پرستاران خانگی به طور معمول حدود دوازده ساعت در روز و با دو ساعت استراحت کار می‌کنند.

برنامه مراقبت از پرستار

همان‌طور که از نامش پیداست، یک طرح مراقبت از پرستار، سندی است که در آن یک استراتژی برای ارائه مراقبت مناسب به شخصی، ترسیم شده است. انواع مختلفی از برنامه‌های مراقبت پرستاری از سالمند در کرج  وجود دارد که توسط یک تیم بیمارستان، تیم خدمات اجتماعی یا ارائه‌دهنده خدمات مراقبت تهیه شده است.

این امر می‌تواند سابقه‌ای از ترجیحات، توانایی‌ها، تجهیزات مورد نیاز شما در مراقبت، نیازهای تغذیه‌ای و پزشکی باشد. در صورت داشتن سوال از نزدیکان، بهتر است تلفن تماس آن‌ها را داشته باشید تا در هنگام بروز هر مشکلی بتوانید به راحتی با آن ها ارتباط برقرار کنید.

پرستاران مراقبت از سالمندان می‌توانند در انواع مراکز و مراقبت‌های بهداشتی فعالیت کنند، از جمله:

 • بیمارستان‌ها
 • امکانات پرستاری ماهر
 • خانه‌های سالمندان
 • مراکز بازنشستگی
 • مراکز مراقبت از حافظه
 • کلینیک‌های مراقبت‌های سرپایی
 • مراقبت در منزل
 • مربیان بالینی در مراکز بهداشتی درمانی، دانشگاه‌ها و کالج‌های محلی

پرستاران سالمند آموزش دیده‌اند تا نیازهای جمعیت در حال افزایش سن را پیش‌بینی کنند و از مهارت‌های لازم برای برخورد و مراقبت از آنان استفاده کنند.

نقش‌ها و وظایف یک پرستار مراقبت از سالمند ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • آموزش بیمار
 • مدیریت دارو
 • ارتباط بین بیماران، خانواده و ارائه‌دهندگان خدمات مراقبت
 • حفظ تحرک عملکردی
 • حفظ سلامت روانی اجتماعی
 • مراقبت‌های پرستاری در بالین بیماران سالمند
 • حقوق و اشتغال پرستار سالمندان

نتیجه‌گیری

نتیجه گیری

مانند هر حوزه پرستاری، پرستاری سالمندان مجموعه منحصر به فردی از چالش‌ها را به نمایش می‌گذارد. شاید یکی از مهمترین چالش‌ها مرگ و مردن باشد. بیماران پیر، بیشتر مستعد ابتلا به بیماری زمینه‌ای و خطرناک هستند و مواجه شدن با احتمال مرگ، نه تنها برای بیمار و خانواده، بلکه برای پرستاران نیز چالش برانگیز است.

پرستاران همچنین ممکن است مراحل غم و اندوه را پشت سر بگذارند. لذا باید بتوانند ساز و کارهای مقابله‌ای خود را شناسایی کنند. مواجهه با مسئله مرگ و مردن همچنین باعث افزایش احساس مرگ و میر در پرستار می‌شود که می‌تواند منجر به اضطراب و افسردگی شود.

سایر موارد مانند زوال عقل و کاهش شناختی، زوال جسمی و از دست دادن تحرک که منجر به سقوط می‌شود و سایر بیماری‌هایی که منجر به از دست دادن استقلال بیمار سالخورده می‌شود، می‌تواند برای همه درگیرکننده باشد.

خانواده‌ها باید در مورد مراقبت 24 ساعته تصمیم بگیرند

خانواده‌ها اغلب باید در مورد مراقبت 24 ساعته تصمیم بگیرند، خواه با آن‌ها باشد یا در مراكز مراقبت که معمولاً كسانی هستند كه منابع مراقبت را تامین می‌کنند.

سوء استفاده و غفلت، متأسفانه در میان جمعیت پیر بیشتر است. صرف نظر از علت، پرستاران سالمندان باید بتوانند سوءاستفاده و بی‌توجهی را شناسایی کرده و اقدامات مناسب را برای محافظت از بیمار انجام دهند.

در حالی که سوء استفاده و غفلت شایع است، هنوز هم یک چالش مهم برای پرستاران و مراقبت‌های پرستاری از سالمند در کرج می‌باشد که باید به درستی صورت گیرد.

به عنوان یک فرد با تجربه، ارزیابی نیازها و دانستن تفاوت بین پرستار مراقبت در منزل و پرستار مراقبت در بیمارستان به شما کمک می‌کند تا بتوانید به درستی فرد مراقبت‌کننده را برای افراد مسن خود انتخاب کنید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *