پرستاری از سالمند در تهران

امروزه پرستاری از سالمند در تهران در منزل یا بیمارستان توسط شرکت‌های مختلف خدمات پزشکی ارائه می‌شود. این نوع از پرستاری مزایای زیادی دارد، مهمترین مزیت پرستاری از سالمند در تهران توسط شرکت‌های خدماتی، پرستاری توسط فردی تحصیل کرده و دارای تجربه در زمینه رسیدگی به سالمند و بیماری‌های مختلف سالمند می‌باشد.

بیشتر افرادی که در زمینه پرستاری از سالمند در تهران فعالیت می‌کنند دارای تحصیلات دانشگاهی حداقل کارشناسی می‌باشند که باعث می‌شود با تمام مشکلات و مسائلی که در رسیدگی به یک سالمند اهمیت دارد آشنایی داشته باشند.

با توجه به حساسیت سالمندان در زمینه ابتلا به بیماری‌ها و نیاز به مراقبت‌های خاص در شرایط مختلف مانند عمل‌های جراحی استخدام فردی برای پرستاری از سالمند در تهران و مراقبت از سالمند در شرایطی که سایر اعضای خانواده امکان یا تخصصی در رسیدگی به سالمند ندارند کمک‌کننده می‌باشد.

در مقاله پرستاری از سالمند در تهران قصد داریم در مورد شغل پرستاری، مزیت‌های به کارگیری پرستار خصوصی برای مراقبت از سالمند و شرایط انجام این کار توضیحاتی را ارائه دهیم.

 • پرستار کیست؟
 • پرستاران چه وظایفی دارند؟
 • پرستاری به چند دسته تقسیم می‌شود؟
 • شرایط ورود به رشته پرستاری چیست؟
 • شخصیت مناسب شغل پرستاری چیست؟
 • یک پرستار خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
 • خدمات پزشکی در منزل چیست؟
 • پرستار منزل کیست؟
 • مزایای پرستاری منزل نسبت به سایر پرستاری‌ها چیست؟
 • پرستار منزل چند نوع دارد؟
 • سالمند کیست؟
 • بیماری‌های رایج در سالمندان کدام است؟
 • پرستاری از سالمند در تهران چگونه انجام می‌شود؟
 • نکات مهم برای اشتغال در پرستاری از سالمند در تهران چیست؟
 • پرستاری از سالمند در تهران شامل چه خدماتی می‌شود؟
 • استخدام پرستار سالمند در تهران چه زمانی ضروری است؟
 • استخدام پرستاری از سالمند در تهران چه مزایایی دارد؟
 • مهارت‌های موردنیاز برای اشتغال در پرستاری از سالمند چیست؟
 • کدام گروه از سالمندان بیشتر به استخدام پرستار 24 ساعته نیاز دارند؟
 • هزینه پرستاری از سالمند در تهران چگونه محاسبه می‌شود؟
 • شرایط پرستاری از سالمندان با مشکلات حرکتی چیست؟
 • در پرستاری از سالمندان مبتلا به بیماری قلبی چه نکاتی اهمیت دارد؟
 • سالمندان مبتلا به سکته مغزی را چگونه می‌توان پرستاری کرد؟
 • توانبخشی در زمینه پرستاری از سالمند چه وظایفی دارد؟
 • آشنایی با کدام دسته از فوریت‌های پزشکی برای پرستاری سالمند اهمیت بیشتری دارد؟
 • چه روش‌هایی برای پیدا کردن پرستار سالمند مناسب است؟

پرستار کیست؟

پرستار کیست ؟

مشاغلی که در حوزه درمان هستند انواع مختلفی دارند. برخلاف تصور عمومی، کار درمان در بیمارستان‌ها تنها با مراجعه به پزشک به اتمام نمی‌رسد. تکمیل‌کننده دستورات و رسیدگی‌های پزشک پرستاران می‌باشند. در واقع پرستار شخصی است که رسیدگی به وضعیت بیمار در زمینه درمان و مراقبت تا بهبودی را مطابق با نکات تجویز شده توسط پزشک به انجام رساند.

پرستاری در لغت

در لغت، واژه پرستار در تمام زبان‌ها به یک شکل معنی می‌شود. در واقع پرستاری در هر زبانی معنی کاملا مشابهی دارد. در انگلیسی پرستار نرس، در فارسی پرستار و در زبان‌های مختلف مطابق با زبان هر کشور به معنی پرورش دادن است. منظور از پرورش در تعریف واژه پرستاری، پرورش سلامتی بیمار است. این کار با مراقبت‌ها و رسیدگی‌های پرستار انجام می‌گیرد.

پرستاری در تعریف عام

با این حال، در تعریف عامه به هر فرد که از فرد دیگر نگهداری می‌کند پرستار گفته می‌شود. به خصوص هنگامی که فرد جز گروه‌های خاص سالمند، بیمار یا ناتوان باشد شخصی که از وی نگهداری می‌کند بیشتر به واژه پرستار نزدیک است.

در تعریف عامه همچنین پرستار، شخصی است که تنها در حوزه درمان فعالیت می‌کند درحالی‌که امروزه پرستاران در تمام حوزه‌های روانشناختی، توانبخشی و … مشغول به فعالیت می‌باشند.

پرستاری در تعریف علمی

در تعریف علمی و دقیق، پرستار به شخصی گفته می‌شود که با استفاده از دانش و علمی که از طریق تحصیل در دانشگاه به دست آورده به مراقبت، رسیدگی و کمک به بهبودی بیماران می‌پردازد.

البته تنها زمانی که فرد به بیماری مبتلا شود نیاز به پرستار ندارد، سالمندان، کودکان و تمام گروه‌هایی که نیاز به مراقبت دارند نیز می‌توانند شامل افرادی شوند که در حوزه کاری پرستار قرار دارند.

بر خلاف گذشته که پرستاری تنها در بیمارستان‌ها انجام میشد، امروزه بسیاری از خدمات پرستاری در منزل نیز انجام می‌شوند. به عنوان مثال پرستاری از سالمند در تهران امروزه امری متداول است که توسط شرکت‌های خدمات پزشکی در منزل انجام می‌شوند.

پیشنهاد می‌کنیم از پست حقوق پرستاری در منزل دیدن کنید.

پرستاران چه وظایفی دارند؟

وظایف پرستاران چیست ؟

همان‌طور که گفته شد، پرستاری بخشی از کادر درمان است. به همین دلیل اصلی‌ترین وظیفه پرستاران را می‌توان خدماتی که در حوزه درمان انجام می‌دهند دانست.

در این حوزه، پرستاری به رسیدگی به بیمارانی که به هر دلیل به مراقبت‌ها و رسیدگی‌های خاص تجویز شده توسط پزشک مانند بیمارانی که تجربه جراحی داشته‌اند گفته می‌شود. با این حال پرستاران وظایف مختلفی دارند که می‌توان آن‌ها را در سه دسته‌بندی کلی تقسیم‌بندی کرد.

تعریف وظایف پرستاری

پرستاران وظایف متنوعی دارند. بسته به محل خدمت آن‌ها برخی از وظایف به طور اختصاصی مشخص شده و برخی وظایف نیز جز وظایف کلی پرستاری می‌باشند. تمام پرستاران در هر محل خدمتی باید به وضعیت بیماران به طور دقیق رسیدگی کرده و از آن‌ها مراقبت کنند.

بیماران بعد از مراجعه به پزشک، مشخص کردن نوع بیماری و دریافت تجویزهای متناسب با نوع بیماری نیاز به مراقبت‌هایی برای درمان و بهبودی سریعتر دارند. به طور دقیق‌تر، وظایف پرستاران را می‌توان به سه دسته کلی تقسیم کرد.

تقسیم‌بندی وظایف پرستاری به پرستاران بهداشتی، درمانی و توان بخشی تقسیم می‌شود. انتخاب حوزه انجام وظیفه به نوع تحصیلات، سلیقه شخصی، آزمون پرستاری و … بستگی دارد.

پرستاری در حوزه بهداشت

اولین وظیفه پرستاری، وظایف پرستاری می‌باشد که در مراکز بهداشتی مشغول به فعالیت می‌باشند. از جمله مراکزی که پرستاران در آن به ارائه خدمات مرتبط با مسائل بهداشتی می‌پردازند می‌توان به مدارس، خانه‌های بهداشت و … اشاره کرد.

رسیدگی به نکات بهداشتی نظیر رعایت تغذیه، بهداشت شخصی و عمومی و … از جمله وظایف فعال در این مراکز می‌باشد. البته حوزه کاری پرستاران با وظایف رسیدگی به مسائل بهداشتی تنها محدود به این مراکز نیست و این پرستاران می‌توانند در منازل نیز فعالیت کنند.

پرستاری در حوزه توان بخشی

از دیگر وظایف پرستاران، مشکلات توانبخشی بیماران است. در این حوزه انواع افرادی که به مشکلات حرکتی و … دچار شده‌اند نیازمند به ارائه خدمات توانبخشی می‌باشند.

وظایف و خدمات توان بخشی پرستاری به سالمندان، افراد آسیب‌دیده از حوادثی مانند تصادف و دیگر اشخاص این‌چنینی ارائه می‌شود. این دسته از پرستاران نیز می‌توانند هم در منزل، به عنوان پرستاری از سالمند در تهران و در منزل و یا پرستاری در بیمارستان‌ها مشغول باشند.

پرستاری در حوزه درمان

پرستاری در حوزه درمان

وظایف پرستاری همچنین به وظایف درمانی نیز تقسیم می‌شود. این دسته از وظایف پرستاری رایجترین و شناخته‌شده‌ترین دسته‌بندی در میان وظایف پرستاران می‌باشد. پرستاری در این حوزه در بیمارستان‌ها، منازل، کلینیک‌ها و مراکزی از این دست انجام می‌شود.

به عنوان مثال بیمارانی که تجربه عمل جراحی دارند بعد از جراحی نیاز به مراقبت‌هایی از قبیل تزریق به موقع داروها و مصرف آن‌ها، تعویض سوند یا پانسمان و … دارند که جز وظایف پرستاران درمان می‌باشد.

پرستاری به چند نوع و دسته تقسیم می‌شود؟

پرستاری به چند نوع و دسته تقسیم می شود ؟

در بخش قبل از مقاله پرستاری از سالمند در تهران در مورد دسته‌بندی‌های کلی وظایف پرستاران صحبت شد، همچنین گفته شد که وظایف کلی پرستاران بسته به محل خدمت آن‌ها ممکن است شامل تمام وظایف شده یا بخشی از وظایف را شامل شود. در این بخش در مورد انواع پرستاری و خدماتی که در هر نوع ارائه می‌شود توضیحاتی خواهیم داد.

پرستار بیمارستان

پرستار بیمارستان

یکی از انواع پرستاری، پرستار بیمارستان است. این نوع از پرستاری که شناخته‌شده‌ترین نوع پرستاری نیز می‌باشد شامل پرستارانی می‌شود که در بیمارستان‌ها و سایر مراکز درمانی فعالیت می‌کنند.

از جمله وظایف این پرستاران می‌توان به مراقبت‌هایی که از بیماران بعد از عمل جراحی و بستری در بیمارستان موردنیاز است اشاره کرد. تمام وظایف بهداشتی، درمانی و توان بخشی توسط پرستارانی که محل کار آن‌ها بیمارستان هاست انجام می‌گیرد.

پرستار منزل

پرستار منزل

پرستاری در منزل نوعی دیگر از پرستاری است. این نوع از پرستاری، برخلاف پرستاری در بیمارستان شکل خصوصی داشته و تنها برای یک بیمار خاص انجام می‌شود. بنابراین وظایف پرستار منزل بسته به مشکلات بیماری که رسیدگی از آنرا به عهده دارد مشخص می‌شود.

به عنوان مثال در صورتی که بیمار مشکلات حرکتی داشته باشد و در اثر تصادف و … دچار آسیب شده باشد پرستار منزل در حوزه توان‌بخشی فعالیت می‌کند. از انواع این پرستاری می‌توان، پرستاری از سالمند در تهران را مثال زد.

پرستار مدارس

از دیگر انواع پرستاری، پرستارانی هستند که در مدارس و مراکز آموزشی فعالیت می‌کنند. پرستاران فعال در این مراکز بیشتر در حوزه وظایف بهداشتی فعالیت دارند. البته پرستاری مدارس نوع خاصی از پرستاری است که تنها در مراکز آموزشی که درخواست این نوع از پرستاری را داشته باشند انجام می‌شود.

پرستار مراکز روان‌درمانی

مراکز روان‌درمانی مانند تیمارستان‌ها و … از دیگر مراکز درمانی می‌باشند که به طور اختصاصی به رسیدگی مشکلات و بیماری‌های روحی می‌پردازند از دیگر مراکزی هستند که نیاز به پرستار داشته و نوع دیگری از پرستاری در آن می‌باشد. پرستاران روان درمانی نیز به انواع وظایف بهداشتی، درمانی و … می‌پردازند.

پرستار سفر

وسایل نقلیه عمومی که برای سفر مورد استفاده قرار می‌گیرند برای استفاده تمام مردم می‌باشند. گاهی اوقات ممکن است در میان مسافران فردی با بیماری خاص وجود داشته باشد که به طور ناگهانی نیاز به دریافت خدمات درمانی داشته باشد. به منظور رسیدگی به مشکلات این افراد، به خصوص در قطار و برخی هواپیماهای خاص پرستارانی مشغول به فعالیت می‌شوند.

پرستار زندان

زندان‌ها از دیگر مراکزی هستند که بخش اختصاصی درمان و رسیدگی به بیمار در آن وجود دارد. پرستاران مشغول به فعالیت در زندان نیز مانند پرستاران بیمارستان و … در هر سه حوزه توان بخشی، درمان و بهداشت به انجام وظیفه می‌پردازند.

شرایط ورود به رشته پرستاری چیست؟

برای ورود به رشته پرستاری چه اقدامی باید انجام داد ؟

برای بیشتر دانش‌آموزان رشته تجربی، پرستاری جز رشته‌ها و مشاغل مورد علاقه است. ورود به رشته پرستاری نیازمند گذراندن مراحل علمی مختلفی است. همچنین برای اشتغال به عنوان پرستار نیز در نهایت آزمون‌های خاصی مورد‌نیاز می‌باشد. بیشترین دلیل پرطرفدار بودن این رشته، مشابهت محل کار پرستاران با پزشکان می‌باشد.

توضیح شغل پرستاری

یکی از رشته‌های اصلی در گروه تجربی و شاخه پیراپزشکی رشته پرستاری است. به جهت ورود به این رشته چه برای تحصیل و چه برای اشتغال برخورداری از توانایی علمی و عملی بالا موردنیاز است.

افرادی که پرستاران با آن‌ها در ارتباط هستند، جز پرستار خصوصی در منزل که ممکن است به پرستاری از سالمند، کودکان و … مشغول باشند با بیماران سروکار دارند، به همین دلیل توانمندی‌های موردنیاز آن‌ها به خصوص است و باید به طور کامل در شخص وجود داشته باشد. پرستاری، جز مشاغل گروه سخت نیز به حساب می‌آید.

به این دلیل که در این حرفه گاهی پرستار نیاز به بیدار ماندن چند شب پشت سر هم می‌باشد. حداقل تحصیلات برای ورود به حرفه پرستاری لیسانس است اما در مدارج بالاتر نیز می‌توان این رشته را ادامه داد.

تحصیل در رشته پرستاری

ورود به این رشته هم از طریق دانشگاه‌های دولتی و هم از طریق دانشگاه‌های آزاد امکان‌پذیر است. بیشتر دانشجویان این رشته از گروه تجربی می‌باشند با این حال داوطلبان سایر گروه‌ها به شرط شرکت در کنکور تجربی و قبولی در این رشته امکان ورود به دانشگاه و رشته پرستاری را دارند.

حداقل تحصیلات برای رشته پرستاری کاردانی است اما برای اشتغال در بیمارستان‌های دولتی نیاز به پایه تحصیلی لیسانس است. رشته پرستاری در صورت علاقه‌مندی فرد، تا مقطع دکترا نیز قابل ادامه می‌باشد.

نکته مهم در تحصیل رشته پرستاری، گذراندن دوره طرح که در آخرین ترم تحصیلی است می‌باشد. در صورت موفقیت در این دوره سابقه مناسبی برای اشتغال به پرستاری ایجاد خواهد شد.

اشتغال به عنوان پرستار

در نهایت بعد از فارغ‌التحصیلی در این رشته می‌توان از طریق آزمون استخدامی پرستاری در یکی از بیمارستان‌های دولتی مشغول به کار شد. با توجه به متقاضیان بالای ورود به این شغل از طریق آزمون به دلیل مزایای حقوقی شغل پرستاری از ابتدا، ورود از این طریق بسیار سخت می‌باشد و نیاز به توان علمی بالا و نمرات خوب دانشگاهی و سابقه خوب دوره طرح دارد.

با این حال سایر فارغ‌التحصیلان رشته پرستاری نیز می‌توانند در صورت علاقه‌مندی در بیمارستان‌های خصوصی یا مراکز خدمات درمانی پزشکی به عنوان مثال در عنوان پرستاری از سالمند در تهران شروع به فعالیت کنند.

شخصیت مناسب شغل پرستاری چیست؟

شخصیت های مناسب شغل پرستاری

شخصیت شناسی امروزه یکی از روش‌های مهم برای ورود به مشاغل است. در واقع در صورت انتخاب شغل و حرفه بر اساس شخصیت و با بیشترین تناسب فرد در آن موفق‌تر عمل کرده و زودتر به مدارج بالاتر دست پیدا می‌کند.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، پرستاری جز مشاغل سخت محسوب می‌شود بنابراین برخورداری از ویژگی‌های شخصیتی مناسب به جهت ورود و موفقیت در این حرفه ضروری می‌باشد.

افرادی که بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های شخصیتی یک پرستار به این حرفه وارد می‌شوند معمولا خیلی زود دچار خستگی از کار شده و این مسئله را گاها به بیماران خود نیز منتقل می‌کنند.

صبور

بسته به محل کار یک پرستار، طیف بیماران گسترده است. حتی پرستارانی که در مراکز خصوصی‌تر فعالیت می‌کنند نیز در بازه‌های مختلف، با اشخاص متفاوتی از نظر سن، جنسیت و بیماری‌ها و مشکلات مواجه می‌شوند. این مسئله یکی از سختی‌های شغل پرستاری است که باعث می‌شود اولین تیپ شخصیتی مناسب برای ورود به این حرفه، افرادی باشند که از صبر بالا برخوردار هستند.

موفق در برقراری ارتباط اجتماعی

افرادی که تمایل به اشتغال به عنوان پرستار دارند نیاز دارند که جز گروه‌های با تیپ شخصیتی اجتماعی قرار داشته باشند. همان‌طور که گفته شد، پرستاران در طول روز یا در یک دوره کاری با افراد مختلفی روبرو می‌شوند.

این مسئله حتی در مورد پرستاران خصوصی مانند پرستاری از سالمند در تهران نیز وجود دارد و ممکن است پرستار در هر استخدام با فردی با شرایط متفاوت روبرو باشد به همین دلیل برخورداری از توانایی ارتباط اجتماعی به جهت ارتباط‌گیری مناسب با بیمار ضروری می‌باشد.

همچنین در همه انواع پرستاری، پرستار علاوه بر بیمار، با خانواده وی نیز در ارتباط است که این مسئله لزوم برخورداری از شخصیت اجتماعی برای ورود به این حرفه را تقویت می‌کند.

منظم

شخصیت‌های منظم در پرستاری موفق‌تر از سایرین عمل می‌کنند. به خصوص در پرستارانی که در یک شبانه‌روز به چند بیمار رسیدگی می‌کنند برخورداری از این تیپ شخصیتی، به برنامه‌ریزی مناسب به جهت رسیدگی و تجدید قوا کمک می‌کند.

فعال

گاهی اوقات بیماری که پرستار مسئولیت رسیدگی به وی را برعهده دارد ناتوان است. به عنوان مثال در پرستاری از سالمند در تهران و پرستاری از بیماران دارای مشکل حرکتی این مورد بیشتر مشاهده می شود، همچنین در پرستاری از سایر بیماران نیز پرستار باید دائما به وضعیت بیمار رسیدگی کند و هرچقدر بیمار ناتوان تر یا دارای شرایط خاص تر این رسیدگی بیشتر می شود.

گاهی اوقات پرستاران ناچارند که برای چند روز پیاپی بیدار بوده یا خواب کمی داشته باشند، با توجه به این ویژگی حرفه پرستاری شخصیت های فعال می توانند در این رشته موفق عمل کنند.

وقت‌شناس

وظایف درمانی، یکی از وظایف پرستاران بود که از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه، دارو درمانی، تزریقات و … می‌باشد. در مورد این اقدامات، وقت و زمان اهمیت بسیار زیادی دارد. زمان مصرف داروهای بیمار باید دقیقا با تایم مشخص شده توسط پزشک هماهنگ باشد، مصرف غذا با داروها تناسب داشته باشد و فاصله زمانی میان مصرف یک دارو با داروی بعدی نیز باید متناسب باشد. تمام این مسائل توسط افراد با تیپ شخصیتی وقت‌شناس به خوبی رعایت می‌شوند.

یک پرستار خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویژگی های یک پرستار خوب چیست ؟

تیپ شخصیتی، برای ورود به هر شغلی مورد نیاز است، اما گاهی اوقات افراد بدون در نظر گرفتن این نکته به مشاغل مختلف ورود پیدا می‌کنند. در این شرایط آشنایی با ویژگی‌هایی که به جهت حضور در آن حرفه و موفقیت در آن مورد نیاز است می‌تواند به بهبود وضعیت کاری کمک کند. در مورد پرستاری نیز، ویژگی‌های وجود دارند که پرستاران خوب از آن برخوردار می‌باشند و تمام افراد وارد شده به این حرفه می‌توانند برای موفقیت در تقویت آن‌ها تلاش داشته باشند.

علاقه

برای موفقیت در هر شغلی عشق و علاقه به آن ضروری می‌باشد در مورد شغل پرستاری با توجه به سختی‌های این کار و تلاش‌هایی که پرستار باید انجام دهد داشتن علاقه به این حرفه از مهمترین ویژگی‌ها برای ورود و اشتغال به آن می‌باشد. در صورتی که علاقه لازم برای ورود به شغل پرستاری وجود داشته باشد فرد می‌تواند موفق‌تر عمل کرده و تمام ویژگی‌های یک پرستار خوب را دارا باشد.

صبر و حوصله زیاد

یکی از ویژگی‌های مهم که در تمام پرستاران خوب مشترک است صبر و بردباری بالا در رسیدگی به بیماران می‌باشد. افرادی‌ که پرستاران با آن‌ها سر و کار دارند و گروه‌های خاصی را شامل می‌شوند و اکثریت آن‌ها را بیماران تشکیل می‌دهند.

به طور کلی بیماری باعث پایین آوردن تحمل افراد می‌شود در صورتی که این بیماری در گروه‌هایی مانند سالمندان یا کودکان اتفاق افتاده باشد، صبر و تحمل کمتر شده و نیاز به رسیدگی بیشتر می‌شود، در این شرایط بیشتر این وظیفه را پرستاران عهده‌دار می‌باشند.

توانایی جسمانی مناسب

توانایی جسمانی بالا از دیگر ویژگی‌هایی است که یک پرستار خوب به آن نیاز دارد. گاهی اوقات شرایط بیماری که پرستار مسئولیت رسیدگی آنرا به عهده دارد به گونه‌ای است که حتی کارهای شخصی بیمار نیز به عهده پرستار بوده و نشستن یا بلند شدن و هر فعالیتی باید با کمک پرستار انجام شود در این شرایط پرستار نیاز است که از توانایی جسمانی بالا برخوردار باشد.

دلسوز و مهربان

همانطور که گفته شد پرستاران با افراد مختلف در سنین متفاوت و شرایط گوناگون روبرو می‌شوند. رسیدگی به بیماران با هر شرایطی شیوه متفاوتی را می‌طلبد، به عنوان مثال کودکان و سالمندان در برابر بیماری ضعیف‌تر بوده و مشکلات ناشی از بیماری در آن‌ها شدیدتر بروز می‌کند به همین دلیل امکان آزردگی بیشتر در آن‌ها وجود دارد.

افرادی که به عنوان پرستاری از سالمند در تهران هر نوع پرستاری در گروه‌های خاص فعالیت می‌کنند نیاز به دلسوزی و مهربانی زیاد دارند. پرستار با دلسوزی بیشتری به بیمار رسیدگی کند روند بهبودی بیمار سریعتر طی شده و سلامتی زودتر حاصل می‌شود.

موفق در ارتباط با سایر همکاران و خانواده بیمار

پرستاران خوب همچنین ارتباط مناسبی با همکاران و خانواده و همراهان بیمار دارند این ویژگی به خصوص در پرستارانی که به طور خصوصی فعالیت کرده و به منزل بیمار مراجعه می‌کنند برای ارتباط بهتر با پزشک و اعضای خانواده ضروری‌تر می‌باشد.

افرادی که به عنوان پرستاری از سالمند در تهران اشتغال می‌کنند نیاز دارند که وضعیت سالمند را هم به پزشک و هم به خانواده وی گزارش دهند از طرفی برای رسیدگی بهتر به سالمند باید به خوبی از وضعیت وی مطلع باشند که به این منظور ارتباط مناسب و موفق با اطرافیان سالمند ضروری می‌باشد.

آشنایی کامل با مباحث پزشکی مورد نیاز

یک پرستار خوب علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده با مباحث پزشکی مختلف مانند فوریت‌های پزشکی و اقدامات درمانی ابتدایی مانند تزریقات آشنایی کامل دارد همچنین نسبت به داروها و نکات مهم در مورد آن‌ها مانند تداخل دارویی و بهترین زمان مصرف داروها نیز اطلاعات مناسبی دارد. این ویژگی به پرستاران کمک می‌کند که در رسیدگی به بیمار موفق‌تر عمل کنند.

خدمات پزشکی در منزل چیست؟

خدمات پزشکی در منزل چیست ؟

در گذشته خدمات درمانی تنها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مانند کلینیک و درمانگاه‌ها ارائه می‌شد. ارائه خدمات در این گونه مراکز در کنار مزایا، معایب مختلفی نیز داشت که از جمله آن‌ها می‌توان به شلوغی همیشگی مراکز درمانی و نیاز به نوبت‌گیری از قبل یا صبر زیاد برای مراجعه به پزشک اشاره کرد. این مسئله به خصوص برای افرادی که دارای مشکل اورژانسی بودند بسیار دردسرساز بود. امروزه برخی از مراکز خدمات پزشکی مختلف را در منزل ارائه می‌دهند این مسئله به خصوص در شرایط کنونی که جهان با مشکل کرونا همراه است بسیار مفید می‌باشد.

خدمات پزشکی در منزل

خدمات پزشکی در منزل به کلیه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که در بیمارستان‌ها انجام شده و با توجه به شرایط بیمار نیاز به انجام آن در منزل می‌باشد. در واقع همان خدمات و فعالیت‌هایی که در بیمارستان به بیمار ارائه می‌شود به طور شخصی در منزل صورت می‌گیرد‌.

این خدمات انواع مختلفی دارد و به خصوص برای بیمارانی که شرایط خاص داشته و حضور در بیمارستان یا محیط‌های شلوغ می‌تواند برای آن‌ها خطرساز باشد انتخاب مناسبی می‌باشند. کادر درمانی فعال در مراکز ارائه‌دهنده این خدمات تحصیلات مرتبط با مباحث درمانی داشته و از پرستاران و پزشکان دوره دیده برای ارائه خدمت در منزل تشکیل شده است.

خدمات پزشکی

خدمات پزشکی مانند ویزیت پزشک یکی از قدیمی‌ترین خدمات درمانی در منزل می‌باشد. بیشتر گروه پزشکانی که برای خدمات در منزل فعالیت می‌کنند را پزشکان عمومی تشکیل می‌دهند با این حال پزشکان تخصصی نیز در صورت نیاز بیمار ممکن است به منزل اعزام شوند. معاینات پزشکی انجام شده توسط پزشک منزل به طور کامل و مشابه معاینه در بیمارستان و سایر مراکز درمانی می‌باشد. حتی در صورت لزوم و حاد بودن وضعیت بیمار ممکن است پزشک بیمار را به بیمارستان ارجاع دهد.

پرستاری

از دیگر خدمات درمانی ارائه شده در منزل پرستاری می‌باشد در این حوزه نیز مانند پزشک در منزل پرستار تحصیل‌کرده و باتجربه با توجه به شرایط بیمار به منزل اعزام می‌شود. در مورد اعزام پرستار بسته به وضعیت بیمار پرستارانی به منزل بیمار فرستاده می‌شوند که در زمینه بیماری تجربه و تخصص کافی داشته باشند.

به عنوان مثال برای پرستاری از سالمند در تهران در مورد بیمارانی که مشکل قلبی دارند پرستارانی که پیش از این با بیماران این چنینی سروکار داشتند به منزل بیمار اعزام می‌شوند.

فیزیوتراپی

یکی از خدمات تکمیل‌کننده درمان فیزیوتراپی می‌باشد که بیشتر در مورد بیماران دارای مشکلات حرکتی و بیمارانی که به دلیل حوادث مختلف توانایی استفاده از یکی از اعضای بدن خود را از دست داده‌اند توصیه می‌شود. فیزیوتراپی مجموعه‌ای از تمرین‌های ورزشی به وسیله دستگاه یا بدون آن می‌باشد که در صورت نیاز بیمار می‌تواند در منزل نیز انجام دهد.

تزریقات و معاینات دوره‌ای

دو دسته دیگر از خدمات انجام شده در منزل، خدمات مرتبط با تزریقات مانند سرم تراپی یا آمپول و خدمات درمانی مرتبط با معاینات دوره‌ای بیمار می‌باشد، به عنوان مثال گرفتن نوار قلب یا فشار خون یا همچنین گرفتن قند خون در بیماران دیابتی باید به طور دوره‌ای در زمان‌های مشخص انجام شود تا در صورت مشاهده هر گونه مشکل اقدامات درمانی به موقع انجام شود. این خدمات در کنار خدماتی مانند تعویض پانسمان و غیره، جز خدمات انجام گرفته در منزل می‌باشند.

پرستار منزل کیست؟

پرستاری بسته به نیاز و شرایط بیمار می‌تواند در منزل نیز انجام شود. پرستاری در منزل بیشتر برای افرادی انجام می‌شود که به دلایل مختلف امکان حضور در بیمارستان و مراکز درمانی را نداشته و یا در صورت حضور احتمال بروز مشکلات دیگر برای آن‌ها وجود دارد.

پرستاری در منزل به خصوص در شرایط فعلی که کادر درمانی حاضر در بیمارستان‌ها بیشتر به رسیدگی بیماران کرونایی می‌پردازند و محیط بیمارستان‌ها از این نظر می‌تواند آلوده باشد انتخاب بسیار مناسبی برای گروه‌های حساس نظیر سالمندان و کودکان می‌باشد.

تعریف پرستار منزل

پرستار منزل نوعی از پرستاری است که به جای حضور در بیمارستان، در منزل بیمار به مراقبت و انجام خدمات درمانی مختلف می‌پردازد. از نظر نوع فعالیت‌ها شباهت زیادی میان این نوع از پرستاری و پرستاری در بیمارستان‌ها وجود دارد با این حال تفاوت‌هایی نیز در این دو پرستاری وجود دارد.

شباهت‌های پرستار منزل و پرستاران بیمارستان

هر دو گروه پرستاری بیمار در بیمارستان و پرستار منزل به مراقبت و رسیدگی از بیماران می‌پردازند. خدمات مختلف درمانی و بهداشتی یا حتی توانبخشی در صورت نیاز بیمار در هر دو گروه به طور کامل ارائه می‌شود. همچنین انجام خدماتی مانند سرم‌تراپی یا غیره هم در منزل و هم در بیمارستان توسط پرستاران صورت می‌گیرد. وظیفه بررسی وضعیت بیمار از نظر عدم حساسیت به داروهای یا ارائه به موقع دارو به بیمار از وظایف مهم هر دو گروه می‌باشد.

تفاوت‌های پرستار خصوصی و عمومی

اصلی‌ترین تفاوت پرستاران بیمارستانی با پرستاران خصوصی و در منزل محل فعالیت آن‌ها و تعداد بیمارانی است که در یک شبانه‌روز مسئولیت رسیدگی به آن‌ها را برعهده دارند.

تمام بیماران بخشی که پرستار در آن فعالیت می‌کند باید به طور مرتب توسط پرستار ویزیت شده و به آن‌ها رسیدگی شود در حالی که یک پرستار منزل تنها به یک بیمار رسیدگی می‌کند.

همچنین در بیمارستان حوزه فعالیت پرستاران گسترده‌تر است و با توجه به نوع بیماری خدمات مختلفی انجام می‌گیرد، در حالی که پرستاران در منزل تنها در یک حوزه خاص که مرتبط با بیماری سالمندی و شخص عهده‌دار می‌باشد فعالیت می‌کنند.

مزایای پرستاری منزل نسبت به سایر پرستاری‌ها چیست؟

استخدام یک پرستار در منزل برای رسیدگی به بیمار مزایای مختلفی دارد.‌ البته تنها بیماران به پرستار در منزل نیاز ندارند گاهی اوقات پرستار، برای پرستاری از سالمند در تهران یا پرستاری از کودک استخدام می‌شود. به هر شکل استخدام یک پرستار مزایای مختلفی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

رسیدگی بیشتر

طبیعی است که تعداد بیماران در بیمارستان‌ها بسیار زیاد است و تمام آن‌ها نیاز به رسیدگی و معاینات پزشکی و پرستاری دارند به همین دلیل برای هر بیمار مدت زمان کوتاهی صرف رسیدگی می‌شود، در مورد بیماران خاصی که نیاز به رسیدگی بیشتری دارند بستری شدن در بیمارستان چندان به صرفه نیست، استخدام یک پرستار برای رسیدگی به اینگونه بیماران در منزل می‌تواند به رسیدگی بیشتر و دقیق‌تر کمک کند.

صرفه‌جویی در هزینه

هزینه‌های بستری بیمار در بیمارستان‌ها به خصوص در صورتی که بیمار در یک بیمارستان خصوصی بستری شود بسیار بالا خواهد بود، این در حالی است که در صورت استخدام پرستار برای پرستاری از بیمار در منزل هزینه به مقدار زیادی کاهش پیدا می‌کند.

عدم نیاز به همراه

گاهی اوقات بیماران به دلایل مختلف فردی را برای همراهی و مراقبت ندارند. به عنوان مثال بیمارانی که در شهرهای دور از خانواده زندگی می‌کنند یا سالمندانی که فرزندان آن‌ها در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند در صورت ابتلا به بیماری و نیاز به پرستار معمولاً با مشکل کم بودن همراه و مراقب روبه‌رو می‌شوند در این شرایط استخدام پرستار در منزل به‌خصوص برای سالمندان استخدام فردی به عنوان پرستاری از سالمند در تهران می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

رسیدگی علمی‌تر

برخی از بیماران نیاز به مراقبت و رسیدگی خاص‌تری دارند، به عنوان مثال بیماران مبتلا به مشکلات قلبی نیاز به مراقبت به خصوص در تغذیه و مصرف داروها دارند همچنین در صورت بروز مشکل برای این بیماران اقدامات لازم باید به موقع انجام شود تا از جدی‌تر شدن بیماری جلوگیری شود در این شرایط حضور یک پرستار تحصیل‌کرده و باتجربه در منزل می‌تواند به کنترل موقعیت و رسیدگی علمی‌تر به بیمار کمک کند.

پرستار منزل چند نوع دارد؟

پرستار منزل چند نوع دارد ؟

پرستاری در منزل بسته به اینکه بیماری شرایطی داشته باشد و جز کدام دسته باشد به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. به طور کل پرستارانی که در منزل اشتغال می‌کنند را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد.

پرستار سالمند

اولین گروه پرستاران در منزل پرستارانی هستند که به مراقبت و رسیدگی به سالمندان مشغول می‌باشند. در مورد پرستاران این دسته صرفاً نباید سالمند به بیماری خاصی مبتلا باشد تا نیاز به پرستار داشته باشد، حتی سالمندانی که از سلامت کافی برخوردار بوده اما برای مراقبت بیشتر و بهتر نیاز به حضور یک شخص در منزل دارند نیز ممکن است نیاز به استخدام پرستار داشته باشند.

به عنوان مثال سالمندانی که به دلایل مختلف تنها زندگی می‌کنند بیشتر از سایرین نیاز به پرستار دارند. پرستاری از سالمند در تهران از انواع پرستاری‌هایی است که به عنوان پرستار در منزل طرفداران زیادی دارد.

پرستار کودک

پرستاری کودک هم در مورد کودکان بیمار و هم در مورد کودکانی که والدین آن‌ها برای ساعتی مشخص از شبانه‌روز امکان نگهداری آن‌ها را نداشته و از نظر سنی برای حضور در مهدکودک یا مدرسه آماده نمی‌باشند مناسب می‌باشد. به عنوان مثال مادران شاغل که کودکان نوزاد یا کمتر از چهار سال دارند معمولاً برای ساعت‌هایی که در منزل حضور ندارند اقدام به استخدام پرستار کودک می‌کنند.

پرستار بیمار

پرستاری در منزل همچنین ممکن است برای مراقبت و رسیدگی به بیماران نیز انجام شود. گاهی اوقات بیمار شرایطی دارد که امکان حضور در بیمارستان برای وی وجود ندارد. به عنوان مثال بیمار دارای بدن ضعیف بوده و حضور در محیط آلوده بیمارستان برای وی خطرساز می‌باشد، در این شرایط استخدام یک پرستار در منزل می‌تواند به مراقبت بیشتر و بهتر از بیمار کمک کند.

سالمند کیست؟

سالمند کیست ؟

سالمند، یا به عبارت بهتر سالمندی، دوره‌ای از زندگی افراد است که با پا گذاشتن به سن رخ می‌دهد. در این دوره که به عنوان پیری نیز شناخته می‌شود معمولا مشکلاتی برای فرد به وجود می‌آید. یکی از مشکلات رایج سالمندان ضعف قوای جسمانی است که باعث می‌شود توانایی انجام کارها را به شکل سابق نداشته باشند و در صورتی که فرد به بیماری زمینه‌ای نیز مبتلا باشد گاهی اوقات به حدی ضعیف می‌شود که حتی امکان انجام امور شخصی نیز از وی سلب می‌شود.

نیازهای سالمندان

دوره سالمندی، دوره‌ای اجتناب‌ناپذیر است و تمام افراد این دوره را تجربه خواهند کرد. نحوه ورود به این دوره و سپری کردن آن در افراد مختلف متفاوت است. افرادی که در دوران جوانی از سلامتی کافی برخوردار بوده و به خوبی به خود رسیدگی می‌کردند معمولا در این دوران به مشکلات کمتری دچار می‌شوند با این حال برخی نیازها در مورد تمام سالمندان یکسان است.

از جمله نیازهای مشترک در میان تمام سالمند می‌توان به نیازهای عاطفی اشاره کرد. این نیاز که از برخورد با اطرافیان کسب می‌شود در روحیه سالمند تاثیر به سزایی داشته و در صورت تامین به شکل و مقدار کافی حتی در بهبود بیماری‌ها نیز تاثیرگذار می‌باشد. دیگر نیازی که تمام سالمندان از آن برخوردار می‌باشند نیاز معیشتی است.

این نیاز نیز بسته به تلاش‌های فرد در جوانی توسط خود یا خانواده برطرف می‌شود. سالمندان همچنین به تفریح، شرکت در اجتماعات و برخورداری از ارتباط و روابط اجتماعی و از همه مهمتر به امنیت نیاز دارند.

بخشی از این نیازها توسط خانواده و افرادی که با سالمند زندگی می‌کنند برطرف می‌شود. حال ممکن است یک سالمند به هر دلیل فردی را برای کمک به برطرف کردن نیازهای خود نداشته باشد، در این شرایط حضور فردی با عنوان پرستاری از سالمند در تهران می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

بیماری‌های رایج در سالمندان کدام است؟

بیماری های رایج در سالمندان کدام است ؟

یکی از وظایف مهم خانواده سالمند یا فردی که با عنوان پرستاری از سالمند با وی در ارتباط است آشنایی با بیماری‌ها و مشکلات رایج سالمندان می‌باشد. این آشنایی می‌تواند در ارتباط بهتر و موثرتر با سالمند و رسیدگی بهتر به مشکلات وی مفید واقع شود.

با توجه به اینکه امروزه بخش زیادی از جامعه را سالمندان تشکیل داده و تمام آن‌ها دارای خانواده یا اشخاصی برای رسیدگی نمی‌باشند اطلاع از بیماری‌های سالمندان برای پرستاران سالمند ضروری است.

بیماری‌های روانی

آمارها نشان داده که بالا رفتن سن تاثیر زیادی در ابتلا به انواع بیماری‌های روانی و ذهنی دارد. به عنوان مثال یکی از مشکلات رایج در میان سالمندان بیماری آلزایمر است که به فراموشی نیز مشهور می‌باشد.

بیماری آلزایمر و فراموشی بیشتر در سالمندان بالای ۶۰ سال رخ می‌دهد، گاهی اوقات وضعیت مبتلایان به این بیماری به گونه‌ای می‌شود که تنها گذاشتن آن‌ها می‌تواند بسیار خطرساز باشد، همچنین از دیگر بیماری‌های روانی رایج سالمندان می‌توان به افسردگی اشاره کرد. ‌ سالمندان معمولاً روحیه لطیف‌تری داشته و در ارتباط با آن‌ها باید دقت بیشتری به کار برده شود تو از نظر روحی در سلامت کامل به سر ببرند.

ضعف جسمانی

از دیگر مشکلات بالا رفتن سن، کم شدن قوای جسمانی است که باعث ضعف بدن در برابر آسیب‌ها و صدمات می‌شود. به عنوان مثال سالمندان نسبت به دیگر گروه‌ها در زمین خوردن یا حوادث این‌چنینی بیشتر دچار شکستگی دست یا پا می‌شوند که این عامل به خاطر تحلیل رفتار قوای استخوان‌ها و ماهیچه‌های بدن می‌باشد.

همچنین انعطاف‌پذیری عضلات با بالا رفتن سن کاهش پیدا می‌کند که این مورد نیز با عکس مشکلاتی مانند آرتروز یا دیسک کمر در سالمندان می‌شود، در نتیجه مراقبت برای جلوگیری از بروز حوادث جسمانی سالمندان ضروری است.

اختلالات حسی

یکی دیگر از مشکلات رایج در میان سالمندان اختلالات حسی مانند اختلالات شنوایی یا بینایی می‌باشد. این مشکلات نیز می‌توانند آسیب‌های زیادی به سالمند وارد کنند به عنوان مثال در اختلالات بینایی سالمند بیشتر دچار ضربات و حوادث می‌شود یا در اختلالات شنوایی احتمال بروز تصادف در خیابان برای سالمند بالاتر می‌رود.

مشکلات تغذیه

سالمندی و بالارفتن سن در  اندام‌های داخلی بدن نیز تاثیر می‌گذارد، به عنوان مثال با بالا رفتن سن قدرت هضم معده کاهش پیدا می‌کند بنابراین فرد توانایی کمتری در هضم مواد غذایی دریافتی دارد و سوخت و ساز بدن نیز با سرعت پایین‌تری انجام می‌شود

همچنین بسیاری از سالمندان از مشکلاتی مانند یبوست رنج می‌برند به همین دلیل سالمند نیاز به مراقبت بیشتر از نظر سلامت جسمانی و تغذیه دارد. استخدام فردی به عنوان پرستاری از سالمند در تهران می‌تواند برای رسیدگی بیشتر و بهتر از سالمند بسیار مفید باشد.

پرستاری از سالمند در تهران چگونه انجام می‌شود؟

همان‌طور که گفته شد یکی از انواع پرستاری، پرستاری در منزل است. در این نوع از پرستاری، پرستار ممکن است به عنوان مراقبت بیمار، کودک یا سالمند استخدام شود. هر کدام از انواع پرستاری در منزل شرایط به خصوص خود را دارد و پرستار حیطه وظایف مشخصی خواهد داشت.

در مقاله پرستاری از سالمند در تهران، به طور اختصاصی به پرستارانی خواهیم پرداخت که برای پرستاری از سالمند استخدام می‌شوند. این پرستاران در درجه اول باید آگاهی کاملی نسبت به دوره سالمندی داشته باشند.

شرایط سالمندان نسبت به دیگر گروه‌های سنی حساس‌تر است و بسیاری از سالمندان نیاز بیشتری به مراقبت دارند. همچنین در صورت بروز مشکل و بیماری برای سالمند رسیدگی باید به شکل دقیق‌تری انجام شود.

بسته به وضعیت سالمند حیطه وظایف پرستار تعیین می‌شود. بعضی از سالمندان تنها نیاز به مراقب دارند و به بیماری خاصی مبتلا نیستند. این سالمندان توانایی انجام کارهای شخصی خود را دارند، در نتیجه پرستار تنها برای رسیدگی به وضعیت تغذیه و داروها در کنار سالمند حضور دارد، اما برخی سالمندان حتی امکان رسیدگی به امور شخصی به تنهایی را ندارند. در مورد این سالمندان، پرستار هم وظایف بهداشتی و هم وظایف توان بخشی دارد.

نکات مهم برای اشتغال در پرستاری از سالمند در تهران چیست؟

نکات اولیه حائز اهمیت برای اشتغال به عنوان پرستاری از سالمند در تهران

سالمندان جز گروه‌های خاص می‌باشند. به همین دلیل مراقبت و رسیدگی آن‌ها نیازمند دقت بیشتری است. سالمندان جسم ضعیف‌تری داشته و نسبت به ابتلا به بیماری‌های مختلف مقاومت کمتری دارند. افرادی که به عنوان پرستاری از سالمند در تهران مشغول به فعالیت بوده و با سالمندان سروکار دارند برای موفقیت در کار خود و رسیدگی بهتر به سالمند نیاز به اطلاع از برخی موارد دارند.

آشنایی با بیماری‌های رایج سالمند

یکی از مسائل مهم که پرستاران سالمند باید از آن اطلاع داشته باشند بیماری‌های رایج در میان سالمندان است. این آشنایی با اقدامات به موقع در صورت بروز و مشاهده مشکل کمک می‌کند. همچنین در صورت آشنایی با بیماری‌های مرسوم با سالمند، تجربه پرستار بالاتر رفته و از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری می‌شود.

شناخت کامل و اطلاع از وضعیت داروها

فردی که برای پرستاری از سالمند استخدام می‌شود باید با انواع داروها، به خصوص داروهای شخصی که مسئولیت پرستاری از وی را به عهده دارد آشنایی داشته باشد. هر دارو، شرایط مصرف به خصوصی دارد.

برخی از داروها با هم تداخل داشته یا در صورت مصرف با مواد غذایی خاص ایجاد حساسیت می‌کنند، به همین دلیل نیاز است تا با تمام این نکات و روش‌های درمانی در صورت بروز مشکل آشنایی کامل وجود داشته باشد. در صورتی که پزشک برنامه‌ای خاص برای مصرف داروهای بیمار را مشخص کرده باشد نیز، پرستار موظف است که به آن احاطه کامل داشته باشد.

ارتباط منظم با پزشک و خانواده سالمند

ارتباط منظم با پزشک یا خانواده سالمند

از دیگر نکات مهم برای افرادی که قصد اشتغال به عنوان پرستاری از سالمند در تهران را دارند ارتباط منظم با خانواده سالمند و پزشک سالمند است. وضعیت سالمند باید به طور دقیق به خانواده وی گزارش شود. در غیر اینصورت مسئولیت هر مشکلی با پرستار است. همچنین در صورت مشاهده هر مشکل و شرایط غیر عادی در وضعیت سالمند، باید به پزشک اطلاع داده شود و از انجام اقدامات خودسرانه جلوگیری شود.

صبر و مهربانی

پرستار سالمند باید از صبر بالا و مهربانی زیاد برخوردار باشد. به خصوص برای سالمند با مشکلات خاص مانند کم‌شنوایی یا آلزایمر که ارتباط‌گیری با آن‌ها دشوارتر است برخورداری از صبر بالا می‌تواند بسیار مفید واقع شود و به ارتباط موثر با سالمند کمک کند.

پرستاری از سالمند در تهران شامل چه خدماتی می‌شود؟

پرستاری از سالمند در تهران چه خدماتی را شامل می شود ؟

همان‌طور که گفته شد، بسته به اینکه سالمند در اصطلاح چقدر از کار افتاده باشد، پرستار وظایف مختلفی دارد. همچنین با توجه به اینکه سالمند به تنهایی زندگی کرده یا با خانواده باشد نیز میزان زمان نیاز به حضور پرستار متفاوت خواهد بود.

به همین دلیل خدماتی که توسط پرستار سالمند ارائه می‌شود، در ابتدا نیاز به مشخص کردن وضعیت دقیق سالمند از نظر توانمندی‌ها و حضور یا عدم حضور اعضای خانواده دارد.

مراقبت 24 ساعته

یکی از موارد مشخص‌کننده نوع خدمات پرستار سالمند، مدت زمانی است که پرستار با سالمند در ارتباط خواهد بود. گاهی اوقات پرستار به طور 24 ساعته استخدام شده و شبانه‌روز در کنار سالمند خواهد بود.

در این شرایط تمام مسئولیت‌های سالمند از قبیل تغذیه، رسیدگی به وضعیت داروها، رسیدگی به مسائل بهداشتی، درمان و … به عهده پرستار خواهد بود، اما گاهی اوقات تنها برای ساعاتی از روز که اعضای خانواده سر کار بوده یا امکان حضور در خانه را ندارند نیاز به پرستار است که در این شرایط بسته به زمان حضور وظایف مشخص می‌شود.

تزریقات

تزریقات، از دیگر وظایف و خدماتی است که توسط پرستاران سالمند ارائه می‌شود. یکی از روش‌های درمانی موثر و زودبازده تزریقات است. بیشتر پزشکان برای درمان سریعتر از داروهای تزریقی نظیر سرم یا آمپول استفاده می‌کنند که این مورد برای سالمندان موثرتر می‌باشد. انجام تزریقات سالمند نیز جز وظایف مهم پرستار می‌باشد.

معاینات دوره‌ای

بسته به شرایط و بیماری‌هایی که سالمند به آن مبتلاست ممکن است نیاز به معاینات دوره‌ای باشد. به عنوان مثال برای سالمندان مبتلا به فشار خون بالا فشار باید به طور روزانه یا هفته‌ای چند بار چک شود تا در صورت نوسان به خصوص در مقدار زیاد اقدامات لازم انجام گیرد، یا سالمندان دیابتی، برای کنترل قند خون باید روزانه تست قند دهند در غیر اینصورت بالا رفتن ناگهانی قند ممکن است مشکلاتی مانند سکته دیابتی را منجر شود. معاینات این‌چنینی از خدمات پرستار سالمند می‌باشند.

خدمات درمانی

همچنین در صورت لزوم، فردی که برای پرستاری از سالمند در تهران استخدام می‌شود ممکن است برای انجام خدمات درمانی مانند فیزیوتراپی و … نیز مسئولیت‌هایی داشته باشد. به عنوان مثال سالمندانی که به مشکلات حرکتی مانند آرتروز دچار می‌باشند برای جلوگیری از شدت‌گیری بیماری باید فعالیت‌های ورزشی مناسب را به طور منظم انجام دهند.

استخدام پرستار سالمند در تهران چه زمانی ضروری است؟

استخدام پرستاری از سالمند در تهران چه زمانی ضروری است ؟

هر چند امکان استخدام فردی برای پرستاری از سالمند در تهران، برای تمام سالمندان وجود دارد اما سه گروه خاص از سالمندان بیش از دیگران به پرستار نیاز داشته و استخدام فردی با این عنوان برای آن‌ها ضروری‌تر می‌باشد.

سالمندان تنها

دوره سالمندی، دوره‌ای است که احتمال بروز بیماری‌ها و مشکلات ناگهانی در آن وجود دارد. به خصوص سالمندانی که در جوانی یا میانسالی، به بیماری‌های مختلفی مبتلا بودند در سالمندی بیشتر در معرض خطر بوده و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

گاهی اوقات، سالمند به دلایل مختلف ناچار است که به تنهایی زندگی کند. در این شرایط استخدام پرستاری، برای حضور در کنار سالمند و رسیدگی به وی در کم کردن احتمال بروز مشکلات بسیار تاثیرگذار است.

همچنین با حضور یک پرستار، مشکلات و نیازهای سالمند به موقع برطرف می‌شوند. بنابراین اولین گروهی که نیاز به استخدام پرستار دارند سالمندانی هستند که به تنهایی زندگی می‌کنند.

سالمندان مبتلا به بیماری‌های خاص

سالمندان مبتلا به بیماری های خاص

همچنین، سالمندانی که به بیماری‌های خاص نظیر سرطان، دیابت، فشار خون و … مبتلا می‌باشند دارای بدن ضعیف‌تری بوده و به مراقبت‌های بیشتر و رسیدگی‌های دقیق‌تری نیاز دارند. این گروه از سالمندان نیز برای جلوگیری از بروز مشکلات و تشدید بیماری نیاز به حضور فردی باتجربه و آشنا به شرایط بیماری دارند به همین دلیل استخدام پرستار برای آن‌ها ضروی می‌باشد.

بعد از عمل‌های جراحی

در نهایت، سالمندانی که تجربه عمل جراحی داشته و به هر دلیل امکان یا تمایلی به حضور در بیمارستان ندارند نیز می‌توانند برای مراقبت‌های بهتر و دقیق‌تر از افرادی که به عنوان پرستاری از سالمند در تهران مشغول به کار می‌باشند استفاده کنند. با توجه به حساسیت دوران نقاهت در بهبودی سریع‌تر، حضور یک پرستار می‌تواند روند درمان را سرعت بخشد.

استخدام پرستاری از سالمند در تهران چه مزایایی دارد؟

استخدام و به کارگیری پرستاری از سالمند در تهران چه مزایایی دارد ؟

در بخش‌های قبل در مورد مزیت‌هایی که استخدام پرستار در منزل دارد صحبت شد. همچنین گفته شد که پرستاری در منزل برای گروه‌های مختلفی انجام می‌شود که یکی از آن‌ها سالمندان می‌باشند. در این قسمت قصد داریم به بررسی و معرفی مزایایی که پرستاری از سالمند به طور خصوصی و در منزل دارد صحبت کنیم.

مراقبت علمی

یکی از مهمترین مزایای استخدام و به کارگیری پرستاری از سالمند در تهران به طور خصوصی و در منزل مراقبت‌های علمی‌تر است. پرستارانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند معمولا تجربه خوبی در ارتباط با درمان و رسیدگی به بیماری‌ها دارند، به همین دلیل در صورت بروز مشکلات یا تغییر در وضعیت سلامت سالمند اقدامات لازم را به موقع انجام می‌دهند. این مورد به خصوص برای سالمندان بیماری که به تنهایی زندگی کرده یا اطرافیان آن‌ها تخصص و دانشی نسبت به بیماری‌ها ندارند می‌تواند کمک‌کننده باشد.

بهبود سریع‌تر بیمارها

معمولا با استخدام و به کارگیری پرستاری از سالمند در تهران و حضور یک نیروی متخصص به طور 24 ساعته یا برای چند ساعت در شبانه‌روز بهبود بیماری سریع‌تر اتفاق می‌افتد. پرستار به درمان و روند آن آشنایی داشته و با اقدامات درست به تسریع بهبودی کمک می‌کند.

مراقبت بهداشتی از سالمند

از دیگر نکات مهم و مزایا استخدام پرستار سالمند می‌توان به مراقبت بهداشتی از سالمند اشاره کرد. سالمندان بیشتر از هر گروهی نیاز به رعایت نکات بهداشتی چه در زمینه شخصی و چه در زمینه محیط زندگی و ابزاری که از آن استفاده می‌کنند دارند. پرستاران با علم به این نکته و آشنایی با نحوه آماده‌سازی محیط، شرایط بهداشتی و مناسب برای زندگی سالمند را فراهم می‌کنند.

تقویت روحیه

از دیگر مزیت‌های حضور پرستاران در کنار سالمند تقویت روحیه سالمندان می‌باشد. پرستاران به خوبی با شرایط افراد حاضر در این سن، روحیات و نیازهای آن‌ها آشنایی دارند، نسبت به خلق‌وخوی سالمندان و نحوه برخورد با آن نیز آشنایی داشته و تمام این نکات به ارتباط بهتر با سالمند کمک می‌کند. سالمندانی که از روحیه مناسب‌تری برخوردار هستند معمولا مقاومت بیشتری نسبت به بیماری‌ها داشته و مشکلات کمتری دارند.

مهارت‌های موردنیاز برای اشتغال در پرستاری از سالمند چیست؟

افراد برای اشتغال به عنوان پرستاری از سالمند در تهران به چه مهارت هایی نیاز دارند ؟

افرادی که به عنوان پرستاری از سالمند در تهران مشغول به کار می‌باشند، برای موفقیت در کار و پیشرفت نیاز به مهارت‌هایی دارند. تقویت این مهارت‌ها علاوه بر پیشرفت‌های کاری باعث ارتباط بهتر با سالمند شده و انجام کار و مسئولیت‌ها را برای آن‌ها ساده‌تر می‌کند.

ارتباط کلامی

یکی از مهارت‌های مهم برای افرادی که به عنوان پرستاری از سالمند در تهران فعالیت می‌کنند ارتباط کلامی است. نه تنها سالمندان بلکه تمام گروه‌ها و افراد در هر سنی برای بروز و عنوان کردن مشکلات و نیازهای خود نیاز به ارتباط کلامی دارند.

برخی افراد توانایی برقراری ارتباط کلامی با سایرین را داشته و برخی دیگر در این مورد ضعیف‌تر عمل می‌کنند. یک پرستار خوب، باید مهارت کافی در این زمینه را داشته باشد تا امکان برقراری ارتباط با هر شخصیتی را داشته باشد.

درک بالا

بسته به وضعیت سلامت سالمند، ممکن است فرد مشکلات مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال برخی سالمندان توانایی انجام کارهای شخصی را نداشته و حتی برای کارهای ساده و روزمره نیز ناتوان می‌باشند. برخی سالمندان نیاز به پوشک داشته و … ، یک پرستار، باید با درک بالا توانایی حضور و اقدام مناسب در این شرایط را داشته باشد.

کنترل خشم

از دیگر مهارت‌های مهم فردی که به عنوان پرستاری از سالمند در تهران فعالیت می‌کند کنترل خشم است. برخی از سالمندان به دلیل آلزایمر یا سایر مشکلات، در انجام کارها کندتر عمل کرده یا برای یک فعالیت ساده نیاز به تکرار دارند. تحمل این شرایط برای تمام افراد امکان‌پذیر نیست اما پرستاران باید با مهربانی زیاد و ارتباط دوستانه با سالمند برخورد کرده و به حفظ روحیه وی کمک کنند.

صبر

پرستاران سالمند همچنین باید از صبر بسیار بالایی برخوردار باشند. این ویژگی به تحمل مشکلات این حرفه و مسئولیت های سالمند کمک می کند. به خصوص در سالمندی که به عنوان مثال به آلزایمر مبتلا می باشند این مهارت کمک زیادی در انجام موفق وظایف دارد.

اقدام به موقع

از دیگر مهارت‌های مورد نیاز برای فعالان به عنوان پرستاری از سالمند در تهران، اقدام به موقع و در واقع مدیریت بحران مناسب می‌باشد. گاهی اوقات سالمند به طور ناگهانی دچار مشکلاتی مانند حمله قلبی، نوسان فشار خون، نوسان قند و … می‌شود. در این شرایط پرستار باید علاوه بر حفظ خونسردی مهارت انجام اقدام درست در کوتاه‌ترین زمان را نیز داشته باشد که این مسئله تنها با تجربه بالا به دست می‌آید.

کدام گروه از سالمندان بیشتر به استخدام پرستار 24 ساعته نیاز دارند؟

کدام گروه از سالمندان بیشتر به استخدام پرستاری از سالمند در تهران به طور 24 ساعته نیاز دارند ؟

پرستاری به صورت ۲۴ ساعته معمولاً برای گروه‌های خاصی مورد نیاز است. در مورد سالمندان دو گروه خاص نیاز به استخدام پرستاران به طور ۲۴ ساعته دارند. اولین گروه سالمندانی هستند که به تنهایی زندگی کرده و به تازگی تجربه یک دوره بیماری را داشته‌اند. این گروه بیشتر در معرض خطرات بوده و احتمال اتفاقات ناگهانی برای آن‌ها وجود دارد و به همین دلیل نیاز است که فردی به طور ۲۴ ساعته از آن‌ها مراقبت کند.

از دیگر سالمندانی که پرستاری ۲۴ ساعته نیاز دارند سالمندانی هستند که به بیماری‌های بسیار سخت مبتلا بوده و رسیدگی به آن‌ها باید به طور دقیق انجام شود این افراد نیز نیاز به یک شخص آشنا با علم پزشکی دارند.

هزینه پرستاری از سالمند در تهران چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه پرستاری از سالمند در تهران به چه صورت محاسبه می شود ؟

در این بخش از مقاله پرستاری از سالمند در تهران قصد داریم که به بررسی میزان دستمزد و هزینه‌ای که پرستاران سالمند دریافت می‌کنند بپردازیم. در تعیین هزینه پرستاری از سالمند در تهران نکات مختلفی تاثیر دارند:

تحصیلات پرستار

اولین نکته مهم و تاثیرگذار در هزینه پرستاری از سالمند در تهران تحصیلات فردی است که به عنوان پرستار استخدام می‌شود. معمولاً پرستاران در منزل را انواع پرستاران با مدارک تحصیلی مختلف کاردانی یا کارشناسی و حتی بالاتر تشکیل می‌دهند. هرچه تسهیلات فرد بیشتر بوده و به پرستاری نزدیکتر باشد هزینه دریافتی بالاتر خواهد رفت.

میزان خدمات

میزان خدمات و سطح وظایف پرستار نیز از دیگر نکاتی است که در تعیین هزینه پرستاری از سالمند در تهران موثر می‌باشد. سالمندانی که از سلامت کافی برخوردار بوده و امکان انجام فعالیت‌های شخصی خود را دارند بیشتر به یک همدم یا مراقب نیاز دارند و افرادی که به عنوان پرستار برای این گروه استخدام می‌شوند نیاز به تخصص بخش خصوصی ندارند، در حالی که سالمندانی که از کار افتاده‌تر بوده و برای انجام کارهای شخصی نیز توانایی ندارند نیاز به پرستاری تخصصی‌تر داشته و وظایف پرستار آن‌ها بیشتر می‌شود که در هزینه تاثیرگذار است.

مسیر و محل سکونت

محل سکونت سالمند از دیگر نکات تاثیرگذار در هزینه پرستاری از سالمند در تهران می‌باشد این مورد به خصوص در افرادی که به پرستار پاره‌وقت نیاز دارند عامل مهمتری در تعیین هزینه می‌باشد.

مدت زمان ارایه خدمات

از دیگر فاکتورهای تعیین‌کننده هزینه پرستاری از سالمند در تهران مدت زمانی است که فرد به پرستار نیاز دارد. به عنوان مثال برخی از سالمندان تنها برای یک دوره بیماری خاص یا بعد از عمل جراحی به پرستار نیاز دارند اما برخی سالمندان کاملا وابسته به تخت بوده و نیاز آن‌ها به پرستار دائمی می‌باشد که در این شرایط هزینه استخدام‌ پرستار بالاتر خواهد رفت.

شرایط پرستاری از سالمندان با مشکلات حرکتی چیست؟

پرستاری از سالمندان دچار مشکلات حرکتی چه شرایطی دارد ؟

همان‌طور که در بخش‌های قبل گفته شد بسته به شرایط و بیماری‌های سالمند، وظایف پرستار متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال سالمندانی که به مشکلات حرکتی مبتلا هستند بسته به میزان مشکل نیاز به نوع خاصی از پرستاری دارند.

سالمند وابسته به تخت، توانایی انجام هیچ‌گونه کاری نداشته و در کوچکترین مسائل نیز وابسته به پرستار خود می‌باشند، اما برخی سالمندان توانایی انجام امور شخصی را داشته و در سایر مسائل نیاز به کمک پرستار دارند. بنابراین اولین مورد تعیین شرایط پرستاری از سالمندان دارای مشکل حرکتی مشخص کردن میزان مشکلات می‌باشد. یک پرستار مراقبت سالمند با مشکل حرکتی باید به ضعف جسمانی در دوره سالمندی و حساسیت استخوان‌ها در این دوره آگاهی داشته باشد.

در پرستاری از سالمندان مبتلا به بیماری قلبی چه نکاتی اهمیت دارد؟

در پرستاری از سالمندانی که به بیماری قلبی مبتلا هستند چه نکاتی حائز اهمیت است ؟

در مورد بیماران قلبی مهمترین نکته  تغذیه می‌باشد. بنابراین فردی که به عنوان پرستار این بیماران مشغول به کار می‌باشد باید با تغذیه سالمندان با مشکل قلبی آشنایی داشته باشد.

همچنین مصرف دارو بیماران قلبی باید بدون کمتری تاخیری انجام شود، استرس و نگرانی‌های شدید و ناگهانی برای این دسته بیماران بسیار خطرناک است، پرستار سالمندان مبتلا به بیماران قلبی باید به فراهم کردن محیطی آرام و دادن به موقع داروها در حفظ و بهبودی سالمند تلاش کند.

 توانبخشی در زمینه پرستاری از سالمند چه وظایفی دارد؟

سالمندان مبتلا به سکته مغزی را به چه صورت می توان پرستاری کرد ؟

سالمندان مبتلا به سکته مغزی شرایط به خصوصی داشته و مراقبت به آن‌ها نیاز به تجربه و دانش بیشتری دارد. افراد مبتلا به سکته‌های مغزی معمولا به مشکلاتی نظیر عدم تکلم، فلجی تمام یا بخشی از بدن، نابینایی یا ناشنوایی و … دچار می‌باشند. رسیدگی به هر کدام از این مشکلات نیازمند آشنایی کامل با آن‌ها و روش برخورد می‌باشد.

فردی که برای پرستاری از سالمندان مبتلا به سکته مغزی استخدام می‌شود در درجه اول باید با سکته مغزی و مشکلات آن آشنایی داشته باشد، همچنین باید از صبر و حوصله کافی برای برخورد با بیماران مبتلا به این مشکل نیز برخوردار باشد.

در زمینه توان بخشی پرستاری از سالمند در تهران چه وظایفی دارند؟

توان بخشی از دیگر وظایف پرستاران بود که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد. در زمینه مراقبت و پرستاری از سالمند نیز ممکن نیاز به خدمات توان بخشی باشد. سالمندان و دوران سالمندی دوره‌ای است که مشکلات حرکتی بیش از سایر مشکلات در آن رخ می‌دهد.

در این دوران ضعف و پوکی استخوان‌ها در کنار تحلیل ماهیچه‌ها و کاهش انعطاف‌پذیری بدن باعث بروز مشکلاتی مانند آرتروز و دردهای عضلانی می‌شود. پرستاران در مواجهه با این سالمندان می‌توانند از روش‌های مختلف فیزیوتراپی برای درمان بهتر و سریع‌تر کمک کنند. همچنین باید دقت شود که در صورت توصیه دکتر به عدم تحرک، بیمار کمترین حرکت را داشته باشد.

آشنایی با کدام دسته از فوریت‌های پزشکی برای پرستاری سالمند اهمیت بیشتری دارد؟

آشنایی با کدام دسته از فوریت های پزشکی برای پرستاری از سالمند در تهران اهمیت بیشتری دارد ؟

فوریت پزشکی، شرایطی است که حیات و زنده ماندن بیمار به واکنش ثانیه‌ای بستگی دارد. رویدادهایی که نیاز به این فوریت دارند معمولا به طور ناگهانی و بدون علائم قبلی رخ می‌دهند.

به عنوان مثال سکته قلبی و مغزی از رایج‌ترین مشکلات فوریتی در سالمندان دارای پیش‌زمینه فشار خون می‌باشد. پرستار سالمند در درجه اول باید با نکاتی مانند احیای قلبی اولیه آشنایی داشته باشد، همچنین از نظر روحی آمادگی مواجهه با این شرایط را داشته و اقدام لازم را به موقع انجام دهد.

چه روش‌هایی برای پیدا کردن پرستار سالمند مناسب است؟

برای پیدا کردن پرستار سالمند مناسب از چه روش هایی می توان استفاده کرد؟

در انتهای مقاله پرستاری از سالمند در تهران، در مورد روش‌هایی که می‌توان از طریق آن پرستار مناسب برای مراقبت از سالمند را پیدا کرد صحبت خواهیم کرد. پرستاران سالمند، معمولا از طریق مراکز خدمات پزشکی در منزل فعالیت می‌کنند.

به منظور پیدا کردن مرکز مناسب استفاده از سایت‌های اینترنتی، مطالعه سایت مرکز، بررسی خدمات، سطح و تنوع آن‌ها و در نهایت استخدام پرستار مناسب بهترین و ساده‌ترین روش می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.