داروهای گیاهی برای درمان سیاتیک

گرفتگی سیاتیک یک عارضه مربوط به اعصاب بدن است. این مشکل ممکن است به دلایل ارثی یا به دلیل عدم مراقبت‌های جسمی مثل ورزش نکردن به وجود بیاید. اگر سیاتیک در اثر آسیب عضلانی ایجاد شده باشد با گیاهان دارویی می‌توان به کاهش آن کمک نمود. در غیر این صورت باید درمان جدی‌تر با مشاوره پزشک انجام گردد. در ادامه با برخی داروهای گیاهی برای درمان سیاتیک آشنا میشویم.

پرستار بیمار

آشنایی با داروهای گیاهی برای درمان سیاتیک

شما می‌توانید برای رعایت حال بیمار از خدمات پزشکی پرستاری توانبخش استفاده کنید. موسسه توانبخش با خدمت ویزیت پزشک عمومی در منزل یا با خدمت پرستار بیمار از بیمار خود مراقبت کنید و آسایش آن‌ها را در خانه حفظ کنید.

  • استفاده از زردچوبه برای درمان سیاتیک

زردچوبه یکی از اصلی‌ترین ادویه‌ها در غذای ما ایرانی‌ها به شمار می‌رود. البته علاوه بر ایران در هندوستان نیز از این ادویه زیاد استفاده می‌شود. زردچوبه حاوی دیفرولویل است که با نام دیگر کورکومیمن نیز شناخته شده است. این ماده خاصیت ضد التهابی دارد کورکومین برای کاهش علائم درد و تورم عضلانی بسیار مفید است. پیشنهاد می‌شود در هر وعده غذایی بین 250 تا 500 میلی گرم زردچوبه مصرف شود تا از این داروهای گیاهی برای درمان سیاتیک استفاده شود.

  • گیاه آرنیکا

آرنیکا یا گل همیشه بهار کوهی یکی از داروهای گیاهی برای درمان سیاتیک به شمار می‌رود. از این دارو حتی در اروپا نیز از سال‌ها قبل به عنوان یک گیاه دارویی استفاده می‌شده است، این گیاه برای درمان گرفتگی‌های عضلانی و آسیب‌هایی که در اثر حرکت یک باره بدن مثل بلند کردن یک جسم سنگین یا آسیب‌های ورزشی به وجود می‌آید موثر است، از این گیاه برای درمان سیاتیک استفاده می‌شود.

برای درمان سیاتیک به وسیله آرنیکا کافی است مقداری پودر آرنیکا را با آب جوش ولرم ترکیب کنید تا خمیری شکل شود سپس این ترکیب خمیری را به صورت موضعی در قسمتی که آسیب دیده است استفاده نمایید، همچنین می‌توانید از روغن‌های آماده این گیاه نیز استفاده کنید.

  • سیر درمانی

بسیاری از متخصصین طب سنتی سیر را معجزه‌ای از طبیعت می‌دانند. دانه‌های ارزشمند سیر می‌تواند بسیاری بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی (نشانه بیماری قلبی) را درمان کنند. همچنین سیر یکی از گیاهان دارویی برای درمان سیاتیک به شمار می‌رود، به این منظور می‌توانید یک حبه سیر را به شکل جامد در نیم لیوان شیر بیندازید و دو بار در روز میل کنید.

  • رزماری

رزماری یک گیاه بوته‌ای شکل وحشی است. این گیاه معطر طبیعتی گرم دارد و برای درمان بسیاری از دردهای مفصلی نیز استفاده می‌شود، این گیاه قادر است به باز شدن گرفتگی‌های عضلانی کمک کند، روغن رزماری را از عطاری‌ها می‌توانید تهیه کنید.

برای درمان سیاتیک با رزماری کافی است مقداری روغن را بر روی موضع درد ریخته و به خوبی ماساژ دهید پس از مدتی ماساژ متوجه خواهید شد که رزماری باعث گرمای ناحیه می‌شود، به همین شکل می‌تواند به بازشدن گرفتگی‌ها کمک کند، برای اینکه بهتر نتیجه بگیرید می‌توانید پس از ماساژ ناحیه دردناک را با یک دستمال ببندید تا گرم بماندب ه این شکل از دارو گیاهی برای درمان سیاتیک استفاده میکنید.

شما می‌توانید با مقاله «دیر کشیدن بخیه» با ما همراه باشید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *