4 نشانه‌ بیماری قلبی

قلب یکی از مهمترین اعضای بدن انسان است از وقتی که به دنیا می‌آییم تا زمانی که از دنیا می‌رویم قلب ما بی وقفه کار می‌کند، این عضو مهم وظیفه خونرسانی به مغز و سایر اعضای بدن را دارد. هر لحظه که قلب ما از کار بیفتد حیات ما به انتها خواهد رسید، به همین دلیل است که باید به سلامت قلب خود اهمیت زیادی بدهیم.

در ادامه برخی علائم بیماری قلبی را بررسی می‌کنیم، ممکن است این علائم را در مورد خود یا اطرافیان خود مشاهده کرده باشید در این صورت سعی کنید حتما با یک پزشک مشورت نمایید. همجنین شما می‌توانید با مراجعه به مقاله «نوار قلب در منزل» از این خدمت موسسه پرستاری توانبخش اطلاع کسب کنید.

برخی نشانه‌های بیماری قلبی

  1. سرفه زیاد

یکی از آشکارترین علائم بیماری‌های قلبی سرفه‌های شدید است سرفه خشک پشت سر هم نشان می‌هد که قلب شما حال خوشی ندارد، البته که ممکن است سرفه فقط دلیل ناراحتی قلبی نباشد بلکه ممکن است که عروق شما دچار مشکل یا مشکلاتی باشند، در اثر بیماری قلبی ممکن است سرفه‌های شما حاوی مایعاتی صورتی رنگ یا مایل به قرمز باشند که به دلیل وجود خون است، در این صورت بهتر است که با یک پزشک در این زمینه مشورت نمایید.

مطالب پیشنهادی: علائم حمله یا سکته قلبی

  1. تورم پاها

از دیگر نشانه‌های بیماری قلبی مشاهده تورم در قسمت مچ پا یا سایر قسمت‌های پا می‌باشد. مشاهده این نشانه در بیماران قلبی بسیار رایج است به همین دلیل به آن خیلی توجه کنید این مشکل به این دلیل پیش می‌آید که قلب شما پمپاژ خونی خوبی ندارد‌ به همین دلیل به دلیل گرانش در قسمت پاها خون به بافت‌های مجاور می‌رود و پاهای شما متورم می‌شود.

  1. کاهش اشتها و تهوع

بسیاری از افرادی که بیماری‌های قلبی و عروقی دارند اشتهای کمی نیز دارند، همچنین ممکن است به دلیل کمبود اشتهای شدید به تهوع دچار شوند، کاهش اشتها از نشانه‌های بیماری قلبی رایج نیست ولی در بسیاری از افراد هم دیده می‌شود این که دلیل بیماری قلبی باشد به طور دقیق مشخص نیست، باید سایر موارد نیز بررسی شود. دلیل کاهش اشتها نیز وجود در اطراف کبد و روده‌های شماست که باعث می‌شود هضم غذا دچار مشکل شود، درد شکم نیز ممکن است به همراه حالت تهوع مشاهده شود، اگر همه این موارد را با هم مشاهده کردید سعی کنید سریع‌تر مورد را با یک متخصص در میان بگذارید.

  1. پوست رنگ پریده یا بنفش

از بین رفتن رنگ‌دانه‌های پوستی یا مشاهده رنگ‌های بنفش در اثر کاهش جریان خون به وجود می‌آید. این مشکل به این دلیل است که قلب شما به خوبی خون را پمپاژ نمی‌کند، رنگ‌پریدگی ممکن است در برخی قسمت‌های بدن به وجود بیاید اما دلیل اصلی این مشکل شوک است، همچنین ممکن است در اثر کم خونی نیز این مشکل به وجود بیاید اما در برخی مواقع به دلیل مشکلات قلبی نیز این مورد مشاهده می‌گردد.

شما می‌توانید با مطالعه مقاله «جراحی قلب باز چیست؟» از این عمل جراحی مهم اطلاع یابید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *