پرستار کودک در منزل تهران

پرستار کودک در منزل تهران، به منظور مراقبت از کودک در خانه خدمات مختلفی را به کودک و والدین او ارائه می‌دهد. خدمات پرستار بچه در منزل تهران توسط موسسات مختلفی از جمله موسسه پرستاری توانبخش ارائه می‌‎شوند و این خدمات می‌توانند دغدغه بسیاری از والدین را برای مراقبت از کودکان در منزل، رفع کنند.

برای آشنایی بهتر در زمینه پرستار کودک در منزل تهران، بهتر است که ابتدا با وظایف این پرستارها و مزایای استخدام پرستار کودک در تهران آشنا شوید. بنابراین، اگر قصد استخدام پرستار کودک در منزل تهران را دارید، می‌‎توانید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه بدست آورید.

وظایف پرستار بچه در منزل تهران

وظایف پرستار بچه در منزل تهران

بسیاری از والدین به واسطه شرایط خاص زندگی خودشان نیاز به دریافت خدمات از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرستاری بچه در منزل تهران را دارند؛ اما قبل از دریافت خدمات لازم است که والدین در مورد اینکه می‌توان چه خدمات پرستاری را از مراکز مربوطه دریافت کرد، اطلاعات کسب کنند. به طور کلی، وظایف پرستار کودک در منزل تهران، بر اساس نوع پرستار متفاوت خواهد بود. پرستارهای کودک و نوزاد به سه دسته کودک‎یار، مادریار و روانشناس کودک تقسیم‌بندی می‌‎شوند که هر کدام شرایط وظایف مشخصی را دارند.

کودک‎یار

کودک‎یار فردی است که با داشتن اطلاعات کامل در حوزه مراقبت از کودک و نوزاد، می‌تواند از آن‌ها مراقبت اصولی داشته باشد. وظایف کودک‎یار فقط پیرامون خود کودک است و ارتباط چندانی با کارهای منزل نخواهند داشت.

 • مراقبت از کودک. مهم‌تر‎ین وظیفه یک کودک‎یار، مراقبت از کودک و نگهداری از آن است. هر یک از کودکان در بازه‌های سنی مختلف نیاز به روش‌های مراقبتی خاصی دارند. انتخاب بهترین روش مراقبت از کودک برای پیشگیری از بروز آسیب در کودک، از جمله مهم‌تر‎ین مهارت‌های یک پرستار کودک محسوب می‌شود.
 • تعویض پوشک و لباس‌های کودک در صورت نیاز. شستشوی نوزاد و عوض کردن پوشک او، از جمله وظایف یک کودک‎یار محسوب می‌شوند. همچنین، پرستار کودک باید در زمان کثیف شدن لباس‌های کودک، به راحتی قادر به عوض کردن لباس‌های کودک باشد، بدون اینکه آسیبی به کودک وارد شود و یا کودک احساس ناراحتی کند.
 • داشتن مهارت کافی برای غذا دادن به کودکان. غذا دادن به کودکان و تعیین زمان مناسب برای این کار، از جمله وظایف مهم پرستار کودک در منزل تهران محسوب می‌شود. پرستار باید با روش‌های اصولی برای تر‎غیب کردن کودکان به غذا خوردن آشنا باشد.
 • داشتن تجربه کافی برای بازی کردن با کودک و تشویق او جهت انجام فعالیت‌های مختلف. بازی و سرگرم کردن کودک، از جمله وظایف دیگر پرستار بچه در منزل تهران محسوب می‌شود. پرستار کودک باید او را به انجام فعالیت‌های بدنی مختلف، بازی‌ها و کشیدن نقاشی تر‎غیب کند تا کودک در غیاب والدین احساس ناراحتی نداشته باشد.

مادریار

مادریار فردی است که با داشتن تخصص کافی در زمینه انجام امور منزل، علاوه بر انجام کارهای کودک‎یاری، اقدام به انجام کارهای منزل نیز می‌کند. البته شرح وظایف مادریار بر اساس نوع قرارداد متفاوت خواهد بود؛ اما معمولا وظایف زیر علاوه بر وظایف کودک‎یاری جزء وظایف اصلی مادریاران‌اند‎.

 • پخت غذا برای کودک. پخت غذا برای کودک از جمله وظایف پرستار کودک در منزل تهران (مادریار) است. مادریار باید قادر به پخت غذا بر اساس سن کودک و نوزاد باشد. همچنین، او باید در مورد اینکه کدام نوع ماده غذایی برای چه سنی مناسب هست یا نیست هم اطلاعات کافی داشته باشد.
 • نظافت منزل. نظافت منزل نیز می‌تواند در گروه وظایف مادریار در منزل محسوب شود. البته در اکثر مواقع، پرستار بچه در منزل تهران خدمات نظافت منزل و پخت غذا را برعهده نمی‌‎گیرد؛ اما اگر نیاز به استخدام پرستار منزل در تهران داشته باشید که این خدمات را انجام دهد، می‌توانید اقدام به استخدام مادریار کنید.
 • شستشوی لباس‌های کودک. علاوه بر اینکه مادریار باید مراحل تعویض لباس و پوشک نوزاد و کودک را انجام دهد، باید در صورت نیاز لباس‌های کودک را نیز بشوید.
 • قصه و شعرخوانی برای کودک. مادریار باید تمام تلاش خود را بکند تا کودک تا حدی احساس کند مادر خودش در کنارش است. قصه و شعرخوانی برای کودک، از جمله دیگر وظایف پرستار بچه در منزل تهران محسوب می‌شوند.
 • نگهداری از حیوانات خانگی. پرنده‌ها و دیگر حیوانات خانگی نیز نیاز به مراقبت دارند که مادریار کودک در منزل، وظیفه نگهداری از آن‌ها را نیز بر عهده خواهد داشت.

شما می‌توانید با مراجعه به مقاله «مادریار کیست؟ مادریار چه وظایفی دارد؟» از این مورد اطلاعات دقیق‌تری کسب کنید.

روانشناس

یکی از گروه افرادی که می‌توانند خدمات پرستاری کودک در منزل تهران را ارائه کنند، روانشناسان خبره در حوزه کودک و نوزاد هستند. متاسفانه، با توجه به تنش‌های زندگی موجود در جهان کنونی، برخی از کودکان با مشکلاتی از قبیل پرخاشگری، افسردگی و عزت نفس پایین و … مواجه شد‌ه‌اند‎. هر کدام از این مشکلات نیاز به رسیدگی و برخورد مناسب دارند که به جز یک فرد متخصص در حوزه روانشناسی، تقریبا هیچ فردی قادر به پاسخگویی به نیازهای این کودکان نیست.

اگرچه ممکن است روانشناس کودک، سابقه تحصیلی خاصی در حوزه پرستاری کودک نداشته باشد؛ اما با توجه به تجربه این روانشناسان، می‌توان از خدمات آ‌‎ن‌ها برای مراقبت از کودک و آموزش دادن به کودک استفاده کرد. وظایف روانشناس کودکی که در منزل حضور پیدا می‌کند، بیشتر در حوزه آموزش و کنترل رفتارهای کودکان است و ارتباط چندانی با مراقبت از کودک و یا انجام کارهای خانه ندارد.

در چه مواقعی می‌توان از پرستار کودک در تهران استفاده کرد؟

پرستار کودک در تهران موسسه پرستاری توان بخش

ممکن است نیاز به خروج از خانه برای انجام کارهای اداری داشته باشید، یا به ‎هر حال با توجه به نوع شغلی که دارید، هر روز مدت زمان زیادی را خارج از منزل سپری می‌کنید. فرقی نمی‌کند که چرا از منزل خارج می‌شود، چیزی که حائز اهمیت است تنها نگذاشتن کودک در خانه است.

پرستار کودک در تهران می‌تواند برای رفع مشکل تنهایی کودکان خدمات خوبی را به والدین ارائه کند. هیچ شرایط خاصی برای استخدام پرستار بچه در تهران وجود ندارد و تنها می‌توانید با تماس گرفتن با موسسه توانبخش، اقدام به استخدام پرستار کودک کنید. استخدام پرستار کودک در منزل تهران مزایای زیادی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مطالب پیشنهادی: بهترین درمان خانگی اسهال کودکان

مزایای پرستار کودک در تهران چیست؟

مزایای پرستار کودک در تهران چیست؟

برای استخدام پرستار کودک در منزل تهران، موسسات مختلفی خدمات به شما ارائه می‌کنند. فارغ از اینکه از کدام شرکت برای استخدام پرستار کودک در تهران کمک بگیرید، باید در مورد مزایای استخدام پرستار بچه در تهران اطلاعات کسب کنید که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • ایجاد احساس امنیت در کودک. اکثر کودکان در سنین پایین از تنها ماندن هراس دارند. از مزایای استخدام پرستار کودک در تهران این است که این تر‎س را از آن‌ها دور می‌کنید. پرستار کودک در منزل تهران، می‌تواند در هر زمانی که کودک در منزل تنهاست، از او مراقبت کند و به او احساس امنیت بیشتری بدهد.
 • جلوگیری از خطرات احتمالی برای سلامت کودک. کودکان پر از انرژی و شیطنت هستند و هر روز به دنبال کشف چیزهای جدید در خانه می‌گردند. اگر آن‌ها را در خانه تنها بگذارید، احتمال اینکه سر خودشان بلا بیاورند، وجود دارد؛ اما پرستار منزل در تهران از کودکان مراقبت می‌کند و اجازه این اتفاقات را نمی‌دهد.
 • پیشگیری از بروز ترس و ناهنجاری‌های روحی در کودک. کودکان با خدمات پرستار کودک در تهران، ترس و هراس تنهایی را تجربه نمی‌کنند. پرستار هر روز با آن‌ها بازی می‌کند تا راحت‌تر‎ با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند و با مشکلات اجتماعی و روحی مواجه نشوند.
 • کاهش استرس و نگرانی در هنگام خارج شدن از منزل. استرس و نگرانی والدین در هنگام خارج شدن از منزل با پرستار بچه در تهران کاهش پیدا می‌کند.
 • بهتر تربیت شدن کودک با استخدام پرستار خوب در منزل. یک پرستار خوب می‌‎تواند با در نظر گرفتن نکات تر‎بیتی، کودکان را به بهترین روش تر‎بیت کند. شعرخوانی، گفتن داستان‎‌های آموزنده و بهره‌گیری از بازی‌های آموزشی، از جمله روش‎‌های تر‎بیتی برای کودکان محسوب می‎‌شوند.

می‌توانید با رماجعه به مقاله «عفونت ریه در کودکان» در خصوص این بیماری در کودکان اطلاع کسب کنید.

چرا پرستار کودک در تهران موسه پرستاری توانبخش

پرستار کودک در تهران توانبخش

موسسه توانبخش در زمینه خدمات پرستار کودک در منزل تهران، می‌تواند به والدین نگران کمک زیادی کند. کمک گرفتن از بهترین پرستارها در زمینه مراقبت از کودکان از جمله افتخارات اصلی موسسه توانبخش است که هر گونه نگرانی از ‎تر‎بیت نادرست کودک شما را رفع می‌کند. توانبخش سابقه طولانی در زمینه خدمات پرستاری در منزل دارد و با داشتن مجوز رسمی و پشتیبانی مداوم، خیال شما را از بروز هر مشکل راحت می‌کند.

سوالات متداول در خصوص پرستار بچه در منزل تهران

چه کسانی نیاز به پرستار برای مراقبت و نگهداری کودک در منزل دارند؟
در صورتی که در خارج از منزل کار می‌کنید و نیاز دارید که ساعاتی کودک را در خانه تنها بگذارید، می‌توانید از پرستار کودک در منزل تهران کمک بگیرید.

چرا نباید کودک را در منزل تنها گذاشت؟
ممکن است کودکان به دلیل داشتن حس کنجکاوی هنگام تنها ماندن در خانه، دست به کارهای اشتباه و خطرناکی بزنند. بنابراین، برای پیشگیری از بروز هر گونه اتفاق خطرناک، باید از تنها گذاشتن کودکان در خانه خودداری کرد.

چه کسی از کودک در منزل مراقبت و نگهداری می‌کند؟
پرستار کودک که می‌تواند روانشناس، کودک‎یار یا مادریار باشد، از کودک در منزل مراقبت می‌کند.

وظایف مراقب کودک در منزل چیست؟
وظایف مراقب کودک در منزل شامل موارد مختلفی می‌شوند که در مقاله به طور کامل آن‌ها را شرح دادیم. مراقبت از کودک، عوض کردن پوشک و لباس‌های کودک، بازی کردن با کودک و … از جمله وظایف مراقب کودک در منزل است.

آیا کودکانی با شرایط خاص را می‌توان به دست پرستار کودک سپرد؟
بله. البته برای استخدام پرستار بچه با شرایط خاص، بهتر است که حتما از قبل با کارشناسان توانبخش در ارتباط باشید تا راهنمایی‌های لازم به شما داده شوند.

برای چه محدوده سنی می‌توان پرستار مراقب کودک استخدام کرد؟
امکان استخدام پرستار کودک برای هر رده سنی وجود دارد. حتی می‌توان برای نگهداری از نوزادان شیرخوار نیز از خدمات پرستار شبانه‌روزی کودک در تهران و یا پاره‌‎وقت کمک گرفت.

آیا می‌توان با یک پرستار برای زمان طولانی و یا به صورت دوره‌ای قرارداد بست؟
بله، این امکان نیز در موسسه توانبخش برای شما فراهم شده است. در این صورت پرستار کودک در تهران موظف است در مدت زمان تعیین شده در قرارداد از کودک شما نگهداری کند.

آیا می‌توان مراقب کودک در منزل را به صورت 24 ساعته استخدام کرد؟
بله. در صورت نیاز به مراقبت از کودک در منزل به صورت 24 ساعته، می‌توان یک قرارداد شبانه‌روزی با پرستار بست.

نحوه استخدام پرستار مراقب کودک به چه نحوی هست؟
در صورت نیاز به استخدام پرستار مراقب کودک در تهران، کافیست که با کارشناسان مجموعه توانبخش در ارتباط باشید تا پس از مشخص شدن شرایط شما، بهترین پرستار به منزل شما اعزام گردد.

هزینه استخدام پرستار مراقب کودک چگونه محاسبه می‌شود؟
هزینه استخدام پرستار کودک در تهران بر اساس میزان وظایف پرستار، مدت زمان حضور او در خانه، تعداد فرزندان و عوامل متنوع دیگری محاسبه می‌شود.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *