راه هایی برای تقویت استخوان ها

استخوان‌ها اجزای مهم بدن ما هستند. بدون استخوان حرکت برای ما ممکن نیست به همین دلیل باید در تقویت استخوان‌های خود بکوشیم، داشتن استخوان‌های قوی به ما کمک می‌کند که سلامت بهتری داشته باشیم و بسیاری از فعالیت‌های روزانه را راحتتر انجام دهیم.

چند روش تقویت استخوان‌ها

  • برگ سبزها

بر خلاف باور عموم مردم کلسیم که عنصری برای تقویت استخوان هاست تنها در لبنیات وجود ندارد. سبزیجات دارای برگ‌های سبز از بهترین منابع کلسیم برای بدن انسان هستند. کلسیم موجود در این مواد مانند کلم بروکلی، ریحان و بسیاری سبزیجات دیگر به راحتی جذب بدن شده و به تقویت استخوان‌های بدن کمک می‌کند.

  • کاهش کافئین

بسیاری از مواد و نوشیدنی‌هایی که در طول روز مصرف می‌کنیم حاوی ماده‌ای به نام کافئین هستند. کافئین باعث می‌شود که بدن نتواند کلسیم مورد نیاز خود را جذب نماید. اگر می‌خواهید از پوکی استخوان پیشگیری کنید بهتر است مواد حاوی کافئین را تا اندازه‌ای برای خود فیلتر نمایید. نوشیدنی‌هایی حاوی قهوه و چای که روزانه در وعده‌های ما جای دارد کافئین دارند.

  • نمک دشمن پنهان

بسیاری از ما عادت داریم که در هر غذا مقدار زیادی نمک بریزیم. همچنین مواد دیگری که همراه غذا مصرف می‌کنیم مانند ترشی و … نمک زیادی دارند. نمک دشمن پنهان استخوان‌های شماست. مصرف بیش از یک قاشق چای خوری نمک در روز باعث می‌شود که استخوان‌های شما ضعیف شوند. برای تقویت استخوان‌ها سعی کنید نمک را کنار بگذارید. خودتان را عادت بدهید که غذاهای کم‌نمک و یا حتی بدون نمک مصرف کنید.

  • مصرف لبنیات به اندازه

لبنیات حاوی کلسیم و مواد مفیدی برای تقویت استخوان‌های ما هستند. اما این مواد نباید بیش از حد مصرف شوند. به طور مثال مصرف بیش از حد ماست و سایر لبنیات نتیجه عکس خواهد داشت. مصرف بیش از حد لبنیات نه تنها سلامت استخوان‌های شما را تهدید می‌کند بلکه به گوارش شما آسیب می‌رساند.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *