نگهداری از سالمند در منزل تهران

نگهداری از سالمند در منزل، گاهی چالش برانگیز است. با افزایش سن، افراد به تدریج توانایی مراقبت از خود را از دست می‌دهند. هماهنگی عضلات آنها به اندازه قبل نیست، ممکن است دچار فراموشی شوند و یا نتوانند کارهای شخصی خود را مثل قبل انجام دهند. با این حال، آنها مثل قبل عزیزان ما هستند و این کاهش توانایی تاثیری در مهرورزی ما نسبت به آنها ندارد.

پس لازم است تا حد امکان به آنها کمک کنیم تا بتوانند در منزل خود و با راحتی و عزت نفس زندگی کنند.  در راستای این هدف، توان بخش با حداکثر توان خود به شما کمک می‌کند. موسسه پرستاری توان بخش برای نگهداری از سالمند در منزل، خدمت پرستار سالمند در منزل را ارائه می‌دهد.

خدمات مراقبت از سالمند در منزل

گذشت زمان بخشی از زندگی همه ماست. پدر و مادرها پیر می‌شوند، کودکان بزرگ می‌شوند و به سر خانه و زندگی خود می‌روند. معمولا درست وقتی که فرزندان درگیر زندگی شخصی خود می‌شوند و مسئولیت‌های زیادی در قبال خانواده خود پیدا می‌کنند، پدر و مادر به قدری پیر می‌شوند که نمی‌توانند از عهده کارهای شخصی خود بر بیایند.

روند پیری با کاهش قدرت همراه است، چشم‌ها به اندازه قبل تیزبین نیستند تا خانه را تمیز کنند. ممکن است حس بویایی برای تشخیص غذایی که روی گاز در حال سوختن است، کافی نباشد و یا فرد هماهنگی کافی در عضلات خود برای حرکات سریع در هنگام خطر و جلوگیری از پرت شدن روی زمین را نداشته باشد.

نگهداری از سالمند در منزل

این شرایط وقتی بدتر می‌شود که بیماری‌ها تشدید شوند. بسیاری از سالمندان به فراموشی مبتلا می‌شوند و نمی‌توانند داروهای خود را سر وقت بخورند. کاهش کنترل ادرار و مدفوع نیز معمولا مراقبت از سالمند در منزل را اجتناب ناپذیر می‌کند.

در این شرایط استفاده از پرستار سالمند در منزل، یکی از بهترین راه‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا از سلامت عزیزانتان و زندگی عزت‌مند آنها در خانه خودشان مطمئن شوید.

وظایف پرستار سالمند

نقش پرستار سالمند، نگهداری از سالمند در منزل است. از وظایف پرستار سالمند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

پرستاران حواسشان به عزیزان شما هست تا به زمین نیفتند. غذای آنها را حاضر می‌کنند و به آنها کمک می‌کنند تا به مقدار کافی مواد مغذی مصرف کنند. از طرف دیگر، پرستار سالمند خانه را تمیز نگه می‌دارد و در صورتی که مهمانی برای ملاقات عزیزان شما بیاید، از او پذیرایی می‌کند.

علاوه بر این‌ها، اگر نگهداری از سالمند در منزل با تعویض پوشینه همراه باشد و یا سالمند برای رفتن به سرویس بهداشتی نیاز به کمک داشته باشد، پرستار سالمند بهترین کمک کار در این شرایط است. کسی که همواره کنار عزیزان شما هست تا اقدامات کمک پزشکی لازم مثل مصرف داروها، ساکشن، تزریق و مورادی از این قبیل را انجام دهد و نیازهای سالمند را به شیوه‌ای صحیح برآورده کند.

وظایف-پرستار-سالمند

خانه سالمندان یا پرستار در خانه

گاهی نگهداری از سالمند در منزل آن‌قدر چالش برانگیز می‌شود که فرزندان از عهده آن بر نمی‌آیند. در این شرایط ممکن است به عنوان راهکار آخر، به فکر خانه سالمندان بیفتند. اگر چه خانه سالمندان نیز یک گزینه مراقبتی محسوب می‌شود، هرگز جای خانه شخصی فرد را نخواهد گرفت. زندگی سالمند در منزلی که برایش آشناست، ملاقات با عزیزانش مانند دوران جوانی و استقلال و عزت نفس، هیچ کدام در خانه سالمندان تامین نمی‌شود. علاوه بر این، نگهداری از افراد کهنسال در خانه سالمندان، احتمالا هزینه بالاتری نسبت به استخدام پرستار سالمند در منزل خواهد داشت.

استخدام پرستار سالمند به شما کمک می‌کند تا پدر و مادر و عزیزان خود را با شرایط بهینه و هزینه‌های مقرون به صرفه نگهداری کنید و امید به زندگی را در آنها افزایش دهید.

خانه-سالمندان-یا-پرستار-در-خانه

خدمات نگهداری از سالمند در منزل توان بخش

توان بخش امکانات گسترده‌ای را برای نگهداری از سالمند در منزل در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید مشخص کنید که پرستار مرد می‌خواهید و یا زن. همچنین اگر لازم دارید به شکل مقطعی از پرستار استفاده کنید، ما این امکان را برای شما فراهم می‌کنیم. همراه سالمند در بیمارستان نیز یکی دیگر از خدمات توان بخش است. همچنین شما می‌توانید پس از مصاحبه، پرستار مورد نظر خود را برای نگهداری از سالمند انتخاب کنید و با او قرارداد ببنید. با این کار، شما یک پرستار منحصر به فرد خواهد داشت و پرستار شما مرتبا عوض نمی‌شود. برای اطلاع از قیمت‌ها و شرایط استخدام پرستار برای نگهداری از سالمند در منزل همین الان با ما تماس بگیرید. مشاوران ما به شما کمک می‌کنند تا بهترین پرستار را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

هزینه پرستار سالمند در منزل

هزینه نگهداری از سالمند در منزل به عوامل مختلفی وابسته است. این‌که سالمند نیاز به تعویض پوشینه دارد یا نه، می‌تواند از جای خود برخیزد و برخی از کارهای شخصی خود را انجام دهد و یا به طور کامل در بستر بستری است، در تعیین هزینه‌ها نقش زیادی دارد. علاوه بر این، ساعت کار پرستار (روزانه و یا شبانه روزی) نیز در هزینه‌ها موثر است.

گاهی ممکن است استخدام یک پرستار تمام‌وقت صرفه‌جویی بیشتری در هزینه‌ها نسبت به پرستاران روزانه داشته باشد. در این شرایط احتمالا شما یک پرستار را انتخاب می‌کنید و با او برای نگهداری از سالمند در منزل قرار داد می‌بندید. از طرفی چون پرستار به طور دائمی ساکن منزل شماست و از هزینه رفت و آمد و زندگی او کاسته می‌شود، احتمالا می‌توانید قرارداد را با هزینه کمتری تنظیم کنید. بسیار از اوقات هزینه‌ها به شکل توافقی مشخص می‌شود.

برای اطلاع از قیمت‌ها، می‌توانید به چارت و جداول هزینه‌های استخدام پرستار مراجعه کنید و یا با متخصصان توان‌بخش در ارتباط شوید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *