حمایت همسر در چالش سلامت

حمایت همسر در چالش سلامت و بهبود در بیماری‌ها بسیار مهم است. این در حالی است که هر ساله میلیون‌ها زوج با یک بیماری جدی روبرو می‌شوند و یک تشخیص بیماری جدید، چه بیماری آلزایمر، سرطان، نارسایی قلبی، اختلال عملکرد کلیه یا یک بیماری مهم دیگر باشد، زندگی هر زوج را تغییر می‌دهد.

تحقیقات موسسه http://www.hopkinsmedicine.org نشان می‌دهد که نیازهای همسر خوب اغلب نادیده گرفته می‌شود، درست زمانی که او نیاز به توانایی دارد تا از شریک زندگی خود به روش‌های جدید حمایت کند.

اگر به طور ناگهانی در نقش مراقب از بیمار قرار گرفته‌اید، چه کاری باید انجام دهید و چگونه می‌توانید در حین انجام وظایف پرستاری موفق شوید؟

پزشکان و روانشناسان مراقبت از بیمار راه‌کارهای زیر را توصیه می‌کنند:

گوش دادن به حرف همسر و وقت گذاری برای او

اگر در حمایت همسر در چالش سلامت مطمئن نیستید که چه بگویید؟ اشکالی ندارد. به همسرتان اطمینان دهید که او را دوست دارید و از او حمایت می کنید. اگر همسرتان می‌خواهد با هم صحبت کنید، گوش کنید، یا فقط اوقات آرامی را با هم بگذرانید.

در صورت امکان، به اشتراک‌گذاری اقدامات متداولی که بخشی از زندگی مشترک‌تان بوده ادامه دهید. یک فیلم تلویزیونی ببینید و آجیل خوردن در جمعه شب، چای صبح و روزنامه خواندن روزانه، قدم زدن در پارک.

پس از تشخیص جدی بیماری، هر کدام از زوجین ممکن است این سنت‌های روزمره را بیش از هر زمان دیگری اهمیت دهد.

حمایت از همسر در چالش سلامت

اطلاع از بیماری همسرتان

وقتی همسران مانند شریک زندگی خود اطلاعات دقیق و دست اولی در مورد وضعیت درمان و نیازهای همسرشان داشته باشند، بهتر با آن کنار می‌آیند.

پزشکان می‌گویند: “در حالی که اینترنت ممکن است اطلاعات عمومی و اختصاصی را در مورد شرایط و درمان ارائه دهد، ولی باید به یاد داشته باشید که اطمینان شنیدن آن‌ها از پزشک با اطلاعات پزشکی در سایت‌های اینترنتی بسیار متفاوت است.” برخی وب‌سایت‌ها ممکن است اطلاعات نادرست یا گمراه‌کننده ارائه دهند، بنابراین مهم است که نگرانی‌های خود را، از جمله اطلاعاتی که از منابع دیگر خوانده‌اید، با ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی از موسسه مراقبتی توانبخش در میان بگذارید.

صحبت مشترکا با پزشکان و مراقبین بهداشتی

در طول معاینه پزشکی در اتاق انتظار ننشینید یا ساکت نمانید. روانشناسان می‌گویند: همیشه داشتن یک گوش‌ اضافی در موقعی‌که که پزشک برای توضیح طرح درمان می‌گوید لازم است . “با توجه به اینکه زمان با پزشک یا پرستار با بیمار محدود است، تهیه لیستی از سؤالات و نگرانی‌های همسرتان قبل از معاینه پزشکی بسیار مفید است.”

سوالات خود را اولویت‌بندی کنید، با قرار دادن مهم‌ترین آن‌ها مطمئن شوید که اطلاعاتی را که بیشتر از همه به آن نیاز دارید در معاینه بعدی همسرتان دریافت خواهید کرد.

پزشکان می‌گویند: “اگر نمی‌توانید در طول یک معاینه، تمام سؤالات ذهنی خود را بپرسید، از پزشک سؤال کنید که آیا می‌توانید با تلفن سؤالات خود را پیگیری کرده یا سؤالات اضافی خود را از طریق ایمیل برای پزشک یا دستیار او ارسال کنید.”

راهکارهای پزشکان و روانشناسان مراقبت برای حمایت همسر

نق زدن گاه و بیگاه

یک تشخیص پزشکی عمده می‌تواند منجر به تغییرات توصیه شده توسط پزشک در رژیم غذایی همسر، سطح فعالیت بدنی، روال مصرف دارو و نیاز او به استراحت شود.

حمایت و تشویق یک همسر خوب می‌تواند به یک شریک زندگی کمک کند تا در یک مسیر خوب بماند، اما این نقش جدید ممکن است باعث ناامیدی هر دو طرف شود. ممکن است همسر احساس استرس کند. ممکن است همسر بیمار از نق زدن دچار سرخوردگی شود.

روانشناسان می‌گویند: گاهی اوقات، کمک گرفتن از پزشک برای اولویت‌بندی تغییرات عمده که اجرای آن‌ها مهم است که به شریک زندگی‌تان یادآوری کنید، که این تغییرات، همان مواردی هستند که پزشک توصیه کرده است. این اغلب می‌تواند این احساس را کاهش دهد که همسر خوب سعی می‌کند کنترل ناروا را اعمال نکند، بلکه با پزشک و همسر خود، شریک مراقبت‌های بهداشتی شود.

قبول کمک

آیا پیشنهادات غذا دادن و نظافت منزل دریافت کرده‌اید؟ اجازه دهید خیرخواهان بار شما را سبک کنند تا بتوانید روی همسر بیمار خود تمرکز کنید و از استراحت و حمایت لازم برای خود هم برخوردار شوید.

روانشناسان می‌گویند: شریک مراقبتی بودن به عنوان همسر می‌تواند باعث شود فرد احساس خستگی و فرسودگی کند. از پزشک، پرستار یا مددکار اجتماعی در مورد خدمات خانگی که ممکن است از آن می‌توانید برخوردار باشید، کمک بخواهید.

بسیاری از طرح‌های بیمه خدمات پرستاری در منزل و کاردرمانی و فیزیوتراپی را پوشش نمی‌دهند که می‌تواند در بهبود ایمنی و عملکرد شریک زندگی شما در خانه بسیار مفید باشد. پس بهتر از خدمات مراقبتی موسسه خدمات مراقبتی توانبخش بهره بگیرید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *