جستجو برای همدلی در غم و اندوه

جستجو برای همدلی در غم و اندوه زمانی ضروری است که درد غم و اندوه اغلب باعث می‌شود که بخواهید از دیگران کناره‌گیری کنید و در لاک خود فرو بروید.

داشتن حمایت رو در رو از دیگران کمک‌تان می‌کنید که غم از دست دادن عزیزتان را کم کنید. حتی اگر در شرایط عادی از صحبت کردن در مورد احساسات خود راحت نیستید، آن‌ها را هنگام غمگینی بیان کنید. در‌حالی‌که همدردی دیگران می‌تواند بار غم و اندوه را کمتر بکند، این بدان معنا نیست که هر بار که با دوستان و خانواده حال صحبت هستید، باید در مورد از دست دادن عزیزان خود صحبت کنید. در کنار دیگرانی که به شما اهمیت می‌دهند برایتان آسایش به ارمغان می‌آورد، نکته کلیدی این است که خود را منزوی نکنید.

همدلی در غم و اندوه

در کنار دوستان و فامیل باشید

اکنون زمان تکیه کردن بر افرادی است که دوستتان دارند، حتی اگر دوستانتان شما را به اعتماد به نفس و مستقل بودن می‌شناسند زمان مناسب جستجو برای همدلی در غم و اندوه است. به جای دوری از آن‌ها، با دوستان و عزیزان نزدیک شوید، وقت خود را رو در رو با هم بگذرانید و کمکی را که آن‌ها پیشنهاد می‌کنند را بپذیرید.

اغلب دوستان و آشنایان می‌خواهند کمک کنند، اما نمی‌‌دانند چگونه، بنابراین درباره نیازهایتان با آن‌ها صحبت کنید. خواه شانه‌‌ای برای گریه کردن باشد، یا گوشی شنوا یا فقط کسی برای معاشرت. اگر احساس می‌کنید دوست یا کسی را ندارید که بتوانید مرتباً با او ارتباط برقرار کنید، هرگز برای ایجاد دوستی‌‌های جدید دیر نیست.

بسیاری از مردم هنگام تلاش برای تسلی دادن کسی که غمگین است، احساس ناخوشایندی دارند. غم و اندوه در بسیاری از مواقع ذهن را بهم میریزد و گاها ترسناک بوده، به خصوص اگر قبلا فقدان مشابهی را تجربه نکرده باشند.

افراد درباره نحوه دلداری دادن ممکن است مطمئن نباشند و در نهایت به گفتن حرف‌ها یا انجام کارهای اشتباه بپردازند. به خاطر اینکه از نحوه دلداری دادن مطمئن نیستید، از آن به عنوان بهانه‌ای برای عقب‌نشینی در لاک خود فرو رفتن و اجتناب از تماس اجتماعی استفاده نکنید.

با اعتقادات و تفکرات درونی‌تان آرامش بگیرید

اگر از یک باور مذهبی پیروی می‌کنید، آرامشی که این باور می‌تواند در مراسم عزاداری فراهم کند، از کسی که آماده همراهی در جستجو برای همدلی در غم و اندوه شما است ارج بگذارید. فعالیت‌‌های معنوی که برای شما آرام‌کننده هستند، مانند دعا کردن، مراقبه کردن، یا رفتن به مسجد، می‌‌توانند به شما آرامش ببخشد. اگر در پی این فقدان دچار تردید در ایمان خود می‌شوید، با یکی از اعضای روحانی یا سایر افراد جامعه مذهبی خود صحبت کنید.

به گروه دوستان خود ملحق شوید

غم و اندوه ممکن است به شما احساس تنهایی بدهد، حتی وقتی که دوستانتان و فامیل در کنارتان هستند. اکنون زمانی است که در جستجو برای همدلی در غم و اندوه کسانی را در کنار خود بیابید. در میان گذاشتن غم و اندوه خود با دیگرانی که شرایط مشابهی را تجربه کرده‌اند می‌تواند کمک‌کننده باشد. یک گروه برگزار‌کننده مراسم سوگواری در منطقه سکونت خود پیدا کنید، با بیمارستان‌‌های محلی، آسایشگاه‌‌ها، آمبولانس تشییع جنازه و مراکز مشاوره تماس بگیرید.

صحبت با روانپزشک یا مشاور روانشناسی درباره اندوه

اگر غم و اندوه شما بیش از حد غیر قابل تحمل است، یک متخصص روانشناسی با مشاور با تجربه التیام غم و اندوه پیدا کنید. یک روانپزشک باتجربه می‌تواند به شما کمک کند تا با احساسات شدید کنار بیایید و بر موانع پیش روی سوگواری خود غلبه کنید. برای مطالعه بیشتر به http://www.helpguide.org مراجعه کنید تا بیشتر فرا بگیرید.

مراقبت از نحوه استفاده از شبکه‌ های اجتماعی

هم دلی در غم و اندوه

 

شبکه‌های اجتماعی می‌‌توانند برای آگاه کردن دیگران در مورد فقدان عزیز شما و کمک آن‌ها به شما مفید باشند. با این حال، می‌تواند مزاحمین اینترنتی را نیز جذب کرده که پیام ‌های نامناسب، غیر‌حساس یا حتی توهین‌آمیز ارسال می‌کنند. برای در امان ماندن از درد و ناراحتی بیشتر در این زمان، ممکن است بخواهید استفاده از رسانه‌های اجتماعی خود را به گروه‌های خصوصی محدود کنید تا پست‌های عمومی که هر کسی می‌تواند نظر بدهد.

نجمه خنجری
گرد آورنده

نجمه خنجری

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *