پرستار بیمار در منزل تهران

در این مقاله قصد داریم در مورد پرستار بیمار در منزل تهران صحبت کنیم و از نزدیک با وظایف پرستار بیمار در منزل، فاکتورهای انتخاب یک مؤسسه و پرستار خوب، قیمت پرستار بیمار در منزل تهران و اهمیت استفاده از پرستار بیمار در منزل تهران آشنا شویم.

بیماری‌های مختلف در سنین مختلف به سراغ ما می‌آیند و نقش یک پرستار خوب در روند بهبودی و تسهیل دوران بیماری، انکارنشدنی است. حضور یک پرستار تمام وقت در کنار بیمار، امنیت روانی او را تضمین می‌کند و این آرامش خاطر را به خانواده وی می‌دهد که یک پرستار کاربلد و آشنا به مراقبت‌های بهداشتی، همواره بر بالین بیمار حاضر است و چهار چشمی مراقب علائم حیاتی و نیازهای او خواهد بود.

مؤسسات مختلفی از جمله مؤسسه پرستاری توانبخش در تهران در همین زمینه فعالیت می‌کنند و با اعزام پرستار برای کودکان، سالمندان، ناتوان‌های جسمی و افرادی که از بیماری‌های خاص رنج می‌برند، خدمات پرستار بیمار در منزل تهران را برای شما فراهم می‌کنند. پرستار بیمار در منزل تهران وظایف مشخص و بسیار مهمی را برعهده دارد که در این مقاله راجع به آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

اگر در مورد شرح وظایف پرستار بیمار در منزل تهران و اهمیت وجود یک پرستار تمام وقت در کنار بیمار کنجکاو هستید، تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید یا برای مشاوره و پرسش هر گونه سوالی با کارشناسان توانبخش در ارتباط باشید.

وظایف پرستار بیمار در منزل تهران چیست؟

وظایف پرستار بیمار در منزل تهران

پرستار بیمار در منزل تهران شرح وظایف مشخصی را بر عهده خواهد داشت. هدف از استخدام یک پرستار تمام وقت برای پرستاری و مراقبت از بیمار، حضور همیشگی وی در کنار بیمار و کنترل کردن علائم حیاتی و روند بهبودی وی است.

بسیار از افراد بنا بر مشغله‌های کاری و شلوغ بودن تقویم کاریشان، امکان پرستاری از بیمار خود به‌ صورت تمام وقت را ندارند. از همین رو، از کمک و خدمات مؤسساتی مانند مؤسسه توانبخش استفاده می‌کنند و با استخدام یک پرستار تمام وقت در منزل، خیال خود و بیمار خود را از دریافت خدمات مراقبتی به‌ صورت ۲۴ ساعته راحت می‌کنند.

وظایف یک پرستار بیمار در منزل تهران (نگهداری از بیمار در منزل) در حالت کلی، باید موارد زیر را تحت پوشش قرار دهد:

 • مسئولیت‌پذیر باشد؛ برنامه مراقبتی روزانه موردنیاز بیمار را با توجه به سن و نوع بیماری بیمار تنظیم کند و برنامه از پیش تعیین‌ شده را به‌ صورت منظم و مرتب انجام دهد.
 • منظم و دقیق باشد؛ برخی از بیماران باید داروهای خود را سر وقت و به‌ صورت دقیق مصرف کنند. پرستار بیمار در منزل تهران باید بیماری و بهبودی بیمار را در رأس اولویت‌های تمام امور خود قرار دهد.
 • حساس و بادقت باشد؛ برخی از بیماران باید روزانه پانسمان زخم‌های خود را تعویض کنند، در این‌گونه موارد پرستار باید از دقت، ظرافت و مهارت کافی برخوردار باشد.
 • باحوصله باشد؛ پرستار و بیمار برای ساعات طولانی و برای روزهای متمادی با همدیگر تنها خواهند بود؛ بنابراین، پرستار باید با بیمار انس گرفته و با او وقت بگذراند. یک پرستار بیمار در منزل تهران باید به شرح وظایف خود آگاه بوده و وقت و حوصله کافی را برای بیمار خود بگذارد. بهداشت روان بیمار درست به‌ اندازه بهداشت جسمانی وی اهمیت دارد.
 • قابل اعتماد باشد؛ پرستار بیمار در منزل تهران بیشتر از افراد خانواده در کنار و در منزل بیمار خواهد بود؛ بنابراین باید فرد معتمدی در نزد مؤسسه و خانواده بیمار باشد. در این زمینه مؤسسه توان بخش با سابقه بسیار بالا و درخشان، یکی از معتمدترین کادر پرستاری را در اختیار دارد.
 • توانایی بالا در انجام امور منزل مانند آشپزی، نظافت، خرید و شستشو، از وظایف مهم یک پرستار بیمار در منزل تهران است.
 • یک پرستار بیمار در منزل تهران باید توانایی بالایی در برقراری ارتباط اجتماعی با بیماران خود داشته باشد.
 • انجام دادن تزریقات موردنیاز، انجام آزمایش‌های دوره‌ای در صورت نیاز و بررسی وضعیت بیمار اعم از فشار خون و درجه حرارت بدن به‌ صورت منظم.
 • ورزش دادن و ماساژ دادن بیمار در صورت نیاز
 • انتقال بیمار به مراکز درمانی در صورت نیاز
 • کمک به استحمام و پوشیدن لباس در صورت نیاز

چرا نیاز به پرستار بیمار در منزل تهران داریم؟

دلیل نیاز به پرستار بیمار در منزل تهران

با توجه به ویژگی‌هایی که برای یک پرستار بیمار در منزل تهران برشمردیم، احتمالاً پاسخ سؤال چرا نیاز به پرستار بیمار در منزل تهران داریم؟ کاملاً واضح و روشن است. وجود یک پرستار ماهر و قابل اعتماد که در تمام امور بهداشتی، مراقبتی، نظافت، پخت‌وپز و روان‌درمانی به بیمار ما کمک کند، بسیار الزامی است.

بهره بردن از خدمات پرستاری مؤسسات مرتبط همانند مؤسسه توانبخش و استخدام یک پرستار بیمار در منزل تهران، تمام نکات مثبت زیر را برای شما با خود به همراه خواهد داشت:

 • افزایش ضریب ایمنی بیمار، بالا بردن سرعت بهبودی و افزایش کیفیت دوران بیماری و نقاهت
 • کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی با توجه به عدم نیاز به انتقال بیمار به مراکز درمانی
 • صرفه‌جویی در زمان، هزینه و سختی‌هایی که بیمار و اطرافیان وی باید برای انتقال او به بیمارستان متحمل شوند.
 • بهره بردن از محیط امن و پر از آرامش منزل برای آسایش هرچه ‌بهتر بیمار
 • بالا رفتن امنیت خاطر بیمار و بهبود چرخه خواب و استراحت وی؛ صرف بودن و ماندن در بیمارستان، بر آرامش روانی بسیاری از بیماران، تأثیر سوء دارد.
 • بهره بردن از خدمات و مهارت‌های یک پرستار به‌ صورت تخصصی و شخصی

به منظور پرستاری از بیمار سرطانی در منزل، می‌توانید با مشاوران توانبخش در تماس باششید

خدمات پرستاری در منزل توسط موسسه توانبخش

در این مقاله با خدمات پرستاری یک پرستار بیمار در منزل تهران آشنا شدیم و به‌ خوبی به اهمیت وجود یک پرستار تمام وقت در کنار بیمار خود پی بردیم. با این حال، پیدا کردن یک مؤسسه خوب و یک پرستار معتمد و کاربلد، کار چندان آسانی نخواهد بود.

مؤسسه پرستاری توانبخش یکی از مؤسساتی است که به‌ صورت تخصصی در زمینه خدمات پرستاری از بیمار اعم از کودک و سالمند فعالیت می‌کند و با سابقه طولانی خود، می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای شما باشد. به‌ منظور پرسش هر گونه سؤال در مورد خدمات و قیمت پرستار بیمار در منزل تهران، تنها کافی است با مشاوران و کارشناسان این مؤسسه در تماس باشید.

تعرفه خدمات پرستاری در منزل تهران

قیمت پرستار بیمار در منزل تهران با توجه به نوع خدمتی که شما می‌خواهید و با توجه به وضعیت بیمار، متفاوت خواهد بود. خدمات پرستاری همان‌طور که ملاحظه کردید شامل موارد مختلفی است و فاکتورهای تعیین‌کننده‌ای مانند نوع بیماری فرد بیمار، وضعیت بیمار، کارهایی که باید برای بهداشت و مراقبت از بیمار انجام گیرد، مسافت طی شده توسط پرستار، خدمات مؤسسه، انجام یا عدم انجام امور خانه اعم از نظافت و پخت‌وپز و موارد مشابه، در تعیین قیمت نهایی مؤثر خواهند بود.

با تمام این اوصاف، استخدام یک پرستار بیمار در منزل تهران هزینه به‌ مراتب کمتری را روی دست شما خواهد گذاشت. با در نظر گرفتن تمام مزایای ذکر شده، استخدام یک پرستار بیمار در منزل تهران، بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

از ما مشاوره رایگان بگیرید

                 دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *