نگهداری از بیمار در منزل تهران

نگهداری از بیمار در منزل، ممکن است گاهی سخت و چالش برانگیز باشد، مخصوصا زمانی که بیماری طولانی گردد و یا نیاز به مراقبت‌های خاصی باشد. در این شرایط، لازم است با استخدام پرستار مریض در منزل، در کنار برداشتن بار طاقت فرسا از دوش خود، خدمات بهتر و تخصصی‌تری را برای بیمار خود فراهم کنید.

توان بخش همه امکانات مراقبت از بیمار در منزل را برای شما فراهم می‌کند. ما می‌توانیم پرستاران ویژه‌ای را در اختیار شما قرار دهیم تا به صورت مقطعی، دائمی، شبانه‌روزی یا چند ساعت در شبانه روز از بیمار شما مراقبت کنند. پرستار بیمار در منزل تخصص ماست.

خدمات مراقبت از مریض در منزل

نگهداری از بیمار در منزل، به دلایل مختلفی ممکن است مورد نیاز باشد. گاهی بیمار از بیمارستان مرخص می‌شود، اما لازم است دوران نقاهت خود را با مراقبت ویژه‌ای در منزل طی کند. همچنین ممکن است برخی از بیمارانی که وضعیت مزمنی دارند، مانند افرادی که به دلیل ضربه به مغز دچار کاهش هوشیاری و یا زندگی نباتی هستند، پس از مدتی از بیمارستان به منزل فرستاده شوند. این بیماران، نیاز به مراقبت‌های طولانی مدت و حتی همیشگی در منزل دارند؛ وظیفه طاقت فرسایی که ممکن است پس از مدتی از عهده خانواده آنها بر نیاید.

در چند سال اخیر که اپیدمی کرونا همه مردم جهان را تحت تاثیر قرار داده، بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند که تا بیمارِ مبتلا به کرونا، مشکل جدی پیدا نکرده، در منزل از او مراقبت شود. در این شرایط، نگهداری از بیمار در منزل با استخدام یک پرستار مریض در منزل، که سابقه و مهارت کافی داشته باشد امکان پذیر است.

علاوه بر موارد بالا، برخی از افراد به طور دائمی با مشکلات مزمنی مثل صرع، برخی بیماری‌های روانی، ام اس و یا سایر شرایط ناتوان‌کننده دست و پنجه نرم می‌کنند. آنها گاهی نمی‌توانند از عهده کارهای شخصی خود بر بیایند. پرستار به آنها کمک می‌کند تا زندگی راحت‌تری را تجربه کنند و به تدریج به زندگی عادی برگردند.

خدمات-مراقبت-از-مریض-در-منزل

گاهی ممکن است نگهداری از بیمار در منزل به شکل مقطعی و کوتاه مدت باشد، مانند نگهداری از فردی که زایمان کرده، مراقبت‌های پس از جراحی و مواردی از این قبیل.

به هر حال فرقی نمی‌کند که مشکل چیست، هر زمانی که نگهداری از بیمار در منزل مورد نیاز باشد، استخدام پرستار یک ضرورت است.

پرستاران بیمار، ممکن است مدرک بهیاری و پرستاری برای نگهداری از بیمار در منزل داشته باشند. برخی از پرستاران برای مراقبت تخصصی از بیمار آموزش دیده‌اند. در مواردی که بیماری جدی است و یا نیاز به اقدامات تخصصی‌تری وجود دارد، استفاده از پرستار بیمار با مدرک پرستاری می‌تواند بسیار کارگشا باشد.

وظایف پرستار بیمار

پرستار مریض در منزل، وظایفی را به عهده دارد که در حوزه مراقبت از بیمار است. اگرچه گاهی این وظایف اختصاصی می‌شوند و یا موارد خاصی را در بر می‌گیرند، در اکثر موارد وظایف پرستار بیمار شامل دادن به موقع داروها، درست کردن غذا برای مریض و خوراندن مواد غذایی مورد نیاز به اوست. پرستار همچنین وظیفه بهداشت مریض را به عهده دارد و به او کمک می‌کند تا خود را تمیز کند. کمک به بهداشت مریض بر اساس میزان توانی، طول مدت پرستاری و نیازهای بیمار متفاوت است و می‌تواند مواردی از قبیل حمام کردن، کوتاه کردن ناخن‌ها، شسشوی لباس‌ها، تمیز کردن رختخواب و عوض کردن پوشیه مریض را شامل گردد.

در مواردی که بیماران زندگی نباتی دارند، برای نگهداری از بیمار در منزل لازم است دستگاه ساکشن و گاهی دستگاه تنفس مصنوعی یا کپسول اکسیژن تهیه شود. در این موارد پرستار وظیفه دارد تا سطح اکسژن را کنترل کرده و به طور مداوم ترشحات حلق و ریه بیمار را ساکشن کند.

گاهی لازم است پرستار بیمار کاملا حرفه‌ای باشد. برای مثال پرستاری از بیماران جراحی شده و در بستر، بیماران سرطانی، بیماران اعصاب و روان، بیماران CVA,CP,MS نیازمند استخدام یک پرستار حرفه‌ای است. در این موارد بهیار یا یک پرستار عادی برای نگهداری از بیمار در منزل کافی نیست.

به طور کلی می‌توان گفت وظایف پرستار برای نگهداری بیمار در منزل شامل موارد زیر است:

  • مراقبت از بیمار: پرستار باید رابطه دوستانه‌ای با بیمار داشته باشد و به او اعتماد به نفس دهد.
  • استحمام و رسیدگی به بهداشت شخصی
  • رسیدگی به وضعیت درمانی: دارو دادن به بیمار، سنجش سطح اکسیژن، فشار خون و مواردی از این قبیل
  • انجام پانسمان و تزریقات: در این موارد پرستار باید قدری آموزش دیده باشد.

وظایف-پرستار-بیمار

چرا از توان بخش برای نگهداری از بیمار در منزل استفاده کنیم؟

توان بخش یکی از شرکت‌هایی است که در نگهداری بیمار در منزل به شما کمک می‌کند. ما انواع پرستاران و مراقبان بیمار را به شکل کوتاه مدت و بلند مدت در اختیار شما قرار می‌دهیم تا از بیماران شما در منزل مراقبت کنند.

طیف پرستارانِ شاغل در توان بخش گسترده است. از یک مراقب معمولی گرفته تا پرستار آی سی یو و یا جراحی. کافی است نیاز خود را مشخص کنید و برای استخدام پرستار با ما تماس بگیرید. ما در توان بخش از ساعت یازده تا سیزده هر روز به شکل رایگان به افرادی که نیازمند خدمات نگهداری بیمار در منزل هستند مشاوره می‌دهیم و به آنها کمک می‌کنیم تا پرستار مورد نظر خود را با قیمت مناسب بیابید و استخدام کنند.

قیمت یا دستمزد پرستار بیمار در منزل

قیمت‌ها به موارد مختلف وابسته است. نوع بیماری (واگیردار و غیر واگیردار)، مدت زمان لازم برای مراقبت از بیمار، خدماتی که بیمار نیاز دارد و همچنین میزان تخصص پرستار بر قیمت‌ها تاثیر دارد. مطمئنا هزینه‌ای که برای یک پرستار حرفه‌ای پرداخت می‌کنید از یک بهیار بیشتر است. با این حال ما به شما کمک می‌کنیم تا  پرستاری را انتخاب کنید که مناسب با بودجه شما و وضعیت بیمارتان باشد.  برای اطلاع دقیق‌تر درباره قیمت‌ها می‌تواید به چارت و جداول قیمت‌ها مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *