خدمات پرستاری در منزل شمال تهران

این روزها، خدمات پرستاری در منزل بسیار رایج شده و خانواده‌هایی که فردی بیمار، سالمند یا کودک در منزل دارند، از این خدمات بهره می‌برند. در این مقاله همراه ما باشید تا توضیح دهیم که خدمات پرستاری در منزل شمال تهران چیست و چه مزایایی دارد.

نمی‌توان یک تعریف جامع برای خدمات پرستاری در منزل ارائه داد، زیرا یک اصطلاح بسیار گسترده است. به‌ طور خلاصه، این خدمات طیف گسترده‌ای از خدمات مراقبت های بهداشتی را در بر می‌گیرد که می‌تواند برای هر فردی با نیازهای خاص ارائه شود، از جسمی و ذهنی گرفته تا احساسی و … .

افراد زیر در درجه اول از خدمات پرستاری در منزل بهره‌مند می‌شوند:

 • افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن
 • افرادی که آسیب‌دیدگی یا شکستگی‌های پزشکی دارند که آن‌ها را از زندگی ایمن در خانه خود باز می‌دارد
 • افرادی که بازنشسته یا مسن هستند و برای زندگی مستقل به کمک نیاز دارند
 • افراد دارای معلولیت
 • افراد با نیازهای ویژه

ثابت شده که مراقبت‌های بهداشتی در منزل جایگزین ارزان‌تر و راحت تر برای مراقبت‌های بهداشتی در یک مرکز پزشکی، مانند بیمارستان یا خانه سالمندان است.

شما می‌توانید برای دریافت خدمات پرستاری در منزل شمال تهران، از مجموعه توانبخش کمک بگیرید. خدمات پرستاری در منزل بسته به نیاز مراجعه‌کننده می‌تواند به‌صورت کوتاه‌مدت یا بلندمدت ارائه شود. همچنین شما به کمک مجموعه توانبخش می‌توانید از خدماتی نظیر پرستار بیمار در منزل، پرستار سالمند در منزل و پرستار کودک در منزل و تزریقات و خونگیری در منزل، تعویض پانسمان و … بهره‌مند شوید.

پرستار بیمار در منزل

پرستار در منزل شمال تهران

ارائه خدمات پرستاری در منزل شمال تهران

یکی از رایج‌ترین انواع مراقبت‌های خانگی، خدمات پرستار در منزل است. در این مورد، پرستاران بسته به نیازهای شخصی فرد متقاضی، طیف وسیعی از خدمات مقرون‌به‌صرفه را برای بیماران ارائه می‌دهند.

پس از اینکه شما به‌ عنوان متقاضی، درخواست خود را ثبت کردید، کارشناسان مجموعه پرستاری، درخواست شما را بررسی کرده و با یک پزشک متخصص مشورت می‌کنند تا بهترین خدمات پرستاری در منزل شمال تهران را به شما ارائه دهند.

خدمات پرستاری در منزل شمال تهران عمدتاً برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که می‌توانند از بیمارستان مرخص شوند؛ اما همچنان به پرستار برای انجام خدمات پیشگیرانه، درمانی و یا توانبخشی نیاز دارند.

خدمات پرستاری در منزل می‌تواند کوتاه‌مدت، بلندمدت، بر اساس برنامه شیفتی، ساعتی، روزانه یا هفتگی باشد که طبق نیاز فرد متقاضی تعیین می‌شود.

مزایای خدمات پرستاری در منزل شمال تهران

خدمات پرستاری در منزل شمال تهران به شما این امکان را می‌دهد که با کمک و مراقبت شخصی از حمایت روزانه برخوردار شوند. کمک به افراد متقاضی به غیر از خدمات پزشکی شامل حمام کردن، نظافت و تغذیه نیز می‌شود که البته باید در ابتدای ثبت درخواست توسط شما مطرح شده و قرارداد ارائه خدمات طبق این موارد تنظیم شود. دلایل زیادی وجود دارد که چرا خدمات پرستاری در منزل می‌تواند برای شما گزینه‌ای ایده‌آل باشد که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند:

۱. کاهش خطر ابتلا به عفونت‌ها

ارائه خدمات پرستاری در منزل کمک می‌کند تا بیماران از عفونت‌هایی که در بیمارستان‌ها در معرض آن هستند، محافظت شوند. افرادی که بیمار هستند و بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، نسبت به خطر ابتلای مجدد به عفونت حساس‌تر هستند. خدمات پرستاری در منزل به دلیل قرار گرفتن کمتر در معرض عفونت به بیمار کمک می‌کند تا سریع‌تر بهبود یابد.

۲. کمک سفارشی و شخصی‌سازی‌شده

دریافت توجه مداوم جنبه مهمی در درمان پزشکی هنگام برخورد با یک بیماری است. علاوه بر دارو، بیماران به فردی نیاز دارند که روحیه آن‌ها را بالا ببرد و به آن‌ها انگیزه دهد تا قدرت از دست رفته خود را بازیابند. بیماران مسن ممکن است سازگاری با شرایط بیمارستان را چالش‌برانگیز بدانند که ممکن است باعث نارضایتی آن‌ها شود. خدمات پرستاری در منزل به بیماران کمک می‌کند تا درمان خود را با توجه به راحتی خود شخصی‌سازی کرده و سفارشی کنند و این موضوع، تجربه بهتری برای فرد بیمار رقم می‌زند. سفارشی‌سازی برای هر بیمار منحصربه‌فرد است و با در نظر گرفتن نیازهای بیمار طراحی شده است. مراقبت و کمک شخصی به بیمار کمک می‌کند تا بهبودی، سریع‌تر حاصل شود، زیرا مراقبت‌های یک به یک را ارائه می‌دهند.

۳. مقرون‌به‌صرفه‌بودن

فرد بیمار ممکن است به مراقبت‌های ویژه در بیمارستان یا آسایشگاه نیاز داشته باشد که هزینه بسیار زیادی دارد. با این حال، در صورت بهره‌بردن از خدمات پرستاری در منزل شمال تهران می‌توان هزینه‌ها را به حداقل رساند.

۴. ایجاد محیطی راحت

هر بیمارستان و آسایشگاهی هر چقدر هم که راحت باشد و خدمات باکیفیتی ارائه دهد، راحتی خانه خود فرد را ندارد. خانه جایی است که در آن احساس امنیت می‌کنید و در آن راحت هستید. خدمات پرستاری در منزل شمال تهران، این مزیت راحتی را برای شما فراهم می‌کند.

۵. پشتیبانی از فعالیت‌های زندگی روزمره (ADL)

روزانه کارهای زیادی برای نظافت و بهداشت انجام می‌شود. این کارها شامل فعالیت‌هایی مانند غذا خوردن، حمام‌کردن، لباس پوشیدن، توالت رفتن و حرکت از یک مکان به مکان دیگر است. هنگامی که بیماران یا سالمندان، انجام چنین فعالیت‌های روزانه را به‌ تنهایی دشوار می‌دانند، زمان آن فرا رسیده که از خدمات پرستاری در منزل بهره ببرید.

پرستار بیمار در منزل شمال تهران

خدمات پرستاری در منزل شمال تهران از بیمار

اگر شما یا یکی از نزدیکانتان به‌ دلیل بیماری مزمن، جراحت یا ناتوانی جسمی به کمک نیاز دارید، خدمات پرستار بیمار در منزل شمال تهران با بالاترین کیفیت مراقبت‌های پزشکی، پشتیبانی مداوم و مراقبت‌های توانبخشی به بیمار کمک می‌کند تا در خانه، ایمن زندگی کند. این خدمات رویکردی پیشگیرانه برای مراقبت دارند که بر پیشگیری از عوارضی تمرکز می‌کنند که می‌توانند منجر به بستری‌ شدن غیرضروری در بیمارستان شوند. این نظارت مداوم به شناسایی و رسیدگی سریع به عوامل و موقعیت‌های ناخوشایند یا قابل پیشگیری کمک می‌کند.

خدمات پرستاری در منزل شمال تهران می‌تواند با ارائه موارد زیر به شما در مدیریت نیازهای پیچیده پزشکی در خانه کمک کند:

 • مراقبت از تراکئوستومی
 • مراقبت از ونتیلاتور
 • درمان‌های تنفسی
 • مراقبت از کاتتر و استومی
 • مراقبت از گاستروستومی (لوله تغذیه)
 • مراقبت از لوله بینی معده (N-G)
 • تجویز دارو و تزریقات

افرادی که بیش از همه به خدمات پرستاری در منزل شمال تهران نیاز دارند، به شرح زیر هستند:

افراد دارای ناتوانی عملکردی جسمی

افرادی که به‌ دلیل بیماری، جراحی، کهولت سن یا هرگونه مشکل دیگری قادر به حرکت نیستند و نمی‌توانند کارهای روزمره خود را انجام دهند، واجد شرایط دریافت خدمات پرستاری در منزل هستند. پرستاران در انجام تمام مراقبت‌های شخصی لازم به این افراد کمک می‌کنند.

بیماران دارای نیازهای پزشکی و بهداشتی

الزامات پزشکی مانند تزریق، یادآوری دارو، گرفتن قرار ملاقات با پزشک، بررسی درجه حرارت بدن و سایر علائم حیاتی بیماری مهمترین مواردی هستند که یک بیمار به آن نیاز دارد. پرستاران در خانه در چنین مواردی نظارت می‌کنند و کمک‌های حرفه‌ای ارائه می‌دهند.

بیماران بعد از جراحی

پس از انجام عمل جراحی، ممکن است بیمار به‌ دلیل ضعف نتواند حرکت کند و به کمک پرستار نیاز داشته باشد. در چنین مواردی، پرستاران موظف‌اند به بیمار در انجام کارهای روزمره خود کمک کنند و کمک‌های پزشکی ارائه دهند.

پرستار کودک در منزل شمال تهران

خدمات پرستاری در منزل شمال تهران از کودک

پرستار کودک در منزل به شما در مراقبت از فرزندانتان کمک کنند. به‌ طور کلی، در حضور یا عدم حضور شما یک پرستار کودک، تمام‌وقت از کودکان مراقبت می‌کند. پرستار کودک می‌تواند از فرزندان شما مراقبت کند، در حالی که هم شما و هم همسرتان مشغول به کار هستید.

پرستار سالمند در منزل شمال تهران

خدمات پرستاری در منزل شمال تهران در مورد پرستار سالمند در منزل بسیار مهم است. پرستاران به سالمندان در انجام فعالیت‌های روزمره و مصرف به‌موقع داروها کمک کرده و از آن‌ها مراقبت و حمایت عاطفی می‌کنند. این به نوبه خود به سالمندان کمک می‌کند تا کیفیت زندگی و استقلال خود را حفظ کنند.

تزریقات در منزل شمال تهران

دیگر نیازی نیست برای انجام کارهای جزئی مانند تزریقات به بیمارستان یا درمانگاه مراجعه کنید. تنها کافی است یک تماس با کارشناسان توانبخش بگیرید تا یک پرستار ماهر و باتجربه به آدرس شما اعزام شده و تزریقات در منزل را انجام دهد.

کشیدن بخیه در منزل شمال تهران

علاوه بر تزریقات، برای کشیدن بخیه زخم‌ها هم نیازی به مراجعه حضوری به بیمارستان و درمانگاه نیست. شما می‌توانید از خدمات پرستاری در منزل بهره برده و بخیه زخم‌های خود را در خانه بکشید. (کشیدن بخیه در منزل)

خدمات موسسه پرستاری توانبخش در شمال تهران

خدمات پرستاری در منزل شمال تهران توانبخش

دریافت مراقبت‌های پزشکی اختصاصی و انفرادی در خانه، مزایای زیادی دارد. ما در مرکز پرستاری توانبخش سعی می‌کنیم بهترین خدمات پرستاری را به شما عزیزان ارائه دهیم. از جمله خدمات موسسه توابخش می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پرستار بیمار در بیمارستان
 • پرستار بیمار در منزل
 • پرستار سالمند در منزل
 • پرستار کودک در منزل
 • تزریقات در منزل و خونگیری در منزل
 • تعویض پانسمان در منزل
 • انجام انواع آزمایش‌ها در منزل

تنها کافی است با کارشناسان ما در توانبخش تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به درخواست شما رسیدگی شود.

هزینه خدمات پرستاری در منزل شمال تهران

خدمات پرستاری در منزل در حال حاضر به‌ دلیل افزایش هزینه‌های بستری در بیمارستان، در دسترس‌ بودن خدمات مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت و تقاضای سالمندانی که محیط آشنای خانه را به بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان ترجیح می‌دهند، بسیار مورد تقاضا است.

هزینه خدمات پرستاری در منزل شمال تهران بسته به شرایط فرد مورد نظر و مدت زمان خدمات مورد نیاز متفاوت است. با این وجود، هزینه خدمات پرستاری در منزل شمال تهران در مقایسه با بستری‌ شدن در بیمارستان بسیار ارزان‌تر است.

برای اطلاع دقیق از قیمت خدمات پرستاری در منزل شمال تهران مدنظر خود با مشاوران توانبخش در تماس باشید تا در سریع‌ترین زمان ممکن شرایط شما را بررسی کنند و قیمت دقیق خدمات را به شما اطلاع دهند.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *