پانسمان زخم دیابتی در منزل تهران

نام دیابت با زخم گره خورده و پانسمان این نوع زخم­‌ها، حیاتی­ترین وجه مواجه شدن با یک بیمار دیابتی است. در میان زخم­‌های مرتبط به دیابت اما، مهمترین زخم دیابتی، زخم­ پا است. معاینه­ی مداوم، بررسی روزانه­‌ی تک تک لک­‌ها، زخم‌­ها و حتی خشکی­‌ها، مهم­ترین عادتی است که یک فرد دیابتی بایست روزانه برای پای خود به جای آورد.

متاسفانه اما دیده می­‌شود در مواردی، فرد بیمار یا نزدیکان او این موضوع را جدی نمی­گیرند و زخم، وارد مرحله‌­ی عفونت می­شود، از آن بدتر، گاه عزیزانی برای پانسمان زخم­‌ها دست به خود درمانی می­زنند و خطرات بعدی را عامل می­شوند.

در این مقاله با نگاهی به درمان زخم دیابتی با پانسمان، شما را از نحوه­‌ی مواجه شدن با این نوع زخم­‌ها آگاه کنیم.

پیشگیری از زخم دیابتی

این جمله شاید کلیشه‌­ای باشد اما همچنان اهمیت دارد: «پیشگیری بهتر از درمان است». برای پیشگیری از زخم دیابتی، مراقبت ویژه و نه مراقبتی معمولی از فرد مبتلا به دیابت الزامی است. مثلا پای آن­ها هم نباید زیادی مرطوب شود و نیز نباید زیادی خشک بماند. تعادل، یک فرایند همیشگی برای مبتلایان به دیابت است.

پیشگیری-از-زخم-دیابتی

به سادگی خشکی پای این عزیزان تبدیل به زخم شده و به راحتی رطوبت پای آن­ها تبدیل به قارچ می­شود و این یعنی آغاز وخامت وضعیت. نکات دیگری مانند بررسی وضعیت کفش‌­ها، بررسی شرایط قند خون، وضعیت تغذیه‌­ی فرد مبتلا و نیز خواب کافی او، موارد دیگری هستند که در پیشگیری‌­های زخم پای دیابتی اهمیت ویژه دارند، اما متاسفانه پیشگیری همیشه ممکن نیست و زخم حادث می­شود.

پانسمان زخم دیابتی

اگر پیشگیری به هر روی ممکن نشد و زخم‌­ها در بدن و پای بیمار خودنمایی کردند، چه باید کرد؟ پس از ایجاد زخم حیاتی­ترین اقدام، پانسمان زخم دیابتی است. وقتی از پانسمان می­گوییم به یک فرایند کاملا حرفه‌­ای و تخصصی اشاره داریم. شما هم خوب باید بدانید که وضعیت بیمار دیابتی، وضعیتی منحصربه‌­فرد است و پانسمان زخم­‌های او به روش‌­های غیر تخصصی ممکن نیست.

برای این نوع پانسمان اول باید زخم به درستی شناسایی شده، میزان عفونت احتمالی به درستی بررسی شود، آینده­‌ی زخم پیش­بینی شده، تجهیزات مورد نظر موجود باشد، فرایند ضدعفونی به درستی صورت گیرد و نهایتا فرایند پانسمان اجرا گردد.

پانسمان زخم پای دیابتی در منزل

یکی از بهترین انواع ارائه­‌ی پانسمان برای زخم دیابتی، پانسمان زخم در منزل است. از آن­جا که بیرون رفتن از خانه می­‌تواند موقعیتی را ایجاد کند که بیمار دیابتی دچار عفونت­‌های شدید شود، روش ارائه‌­ی خدمات در منزل یکی از محبوب­ترین روش‌­های حرفه‌­ای امروز در دنیاست. خوشبختانه در ایران هم به این نوع خدمات دسترسی مساعدی دارید.

اما آنچه بهره‌­گیری از خدمات پانسمان زخم پای دیابتی در منزل را برای برخی دشوار کرده، تصور آن­ها از وضعیت قیمت­‌ها است. بیایید نکاتی را هم در این­باره با هم بدانیم.

پانسمان-زخم-پای-دیابتی

هزینه پانسمان زخم دیابتی

بسیاری به اشتباه گمان می­کنند که خدمات پانسمان زخم دیابتی در منزل در زمره­‌ی خدمات لوکس قرار می­گیرد و برای بیمار و نزدیکانش قیمت و هزینه­‌ی بالایی دارد. ابدا این­طور نیست. اگر هزینه­‌های برآمده از خطرهای مرتبط با رفت و شد فرد بیمار به بیمارستان و مراکز درمانی را در نظر بگیرید و نیز اگر زمان ماندن در ترافیک­‌ها و درگیری نزدیکان در این فرایند را به شمار بیاورید، خیلی ساده در می­یابید که خدمات پانسمان در منزل از منظر قیمت و هزینه کرد بسیار معقول هستند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که خدمات پانسمان زخم پای دیابتی در منزل با تمرکز بر یک نفر، فقط و فقط بیمار شما صورت می­گیرد و ارائه دهنده‌­ی خدمات بدون درگیری­‌های پیرامونی بر یک موضوع تمرکز دارد، این امر باعث می­شود این نوع از خدمات نسبت به انواع مشابه خود بسیار با کیفیت صورت بگیرند.

خدمات پانسمان زخم دیابتی توان­بخش

موسسه توانبخش به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مرکز پرستاری، مراقبت و نگهداری در منزل با مجوز و قرارداد رسمی، در حال ارائه­‌ی خدمات پانسمان زخم دیابتی در منزل است. شما می­توانید برای گرفتن این نوع خدمات در وهله‌­ی اول خیلی ساده از موسسه توان­بخش مشاوره بگیرید. در این مشاوره گزارشی ابتدایی از وضعیت بیمار دریافت شده و سریع­ترین زمان ارائه‌­ی خدمات معین می­گردد.

اندکی بعد متخصصین توان­بخش در منزل شما حضور خواهند یافت. پس از حضور متخصص در منزل شما، نخست وضعیت زخم دیابتی شناسایی می­شود، وضعیت وخامت، میزان عمق عفونت، پیش­بینی وضعیت آینده­‌ی زخم، همه تبدیل به گزارشی اولیه شده و بعد فرایند پانسمان حرفه­‌ای زخم پای دیابتی در منزل آغاز می­شود.

مطالعات نشان می­دهد، پانسمان زخم دیابتی در منزل هم از منظر روانی فرد مبتلا را آرامش می­دهد و هم از منظر مالی برای او و نزدیکانش بهینه به نظر می‌­آید. امیدواریم خدمات ما آرامش شما و نزدیکان­تان را باعث شود.

 

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *