مراقبت از سالمند مبتلا به بیماری های مزمن

مراقبت از سالمند مبتلا به بیماری های مزمن شامل چالش‌های جسمی و روحی برای سالمند و مراقب او در نگهداری از سالمند است.

بیمار سالمند و مراقب او ممکن است قبلاً روابط نزدیکی داشته یا جدیدا ایجاد کنند، مراقب سالمند می‌تواند جلوی اکثر آسیب‌های جسمی و روحی زیادی را برای بیمار سالمند به وجود میاید را بگیرد. جهت مراقبت کننده بیماری‌های مزمن، برنامه‌ها، پیشنهادات و روند حمایت از سالمند برای مراقبین طراحی شده اند.

برای بیشتر مراقبین، استفاده از تجربیات مشابهی که دیگر مراقبین را در مراقبت از سالمند مبتلا به بیماری های مزمن از دوستان یا خویشاوندان مبتلا به بیماری مزمن تجربه کرده‌اند می‌تواند مفید باشد. تجربیات مشترک مراقبین می‌تواند به مراقبان کمک کند با به اشتراک گذاشتن احساسات خود، بهتر با بیماری‌های مزمن مقابله کنند.

 

به علاوه، برخی از مراقبان ممکن است به کمک نیاز داشته باشند تا تجربیات و احساسات خود را به طور آشکار و مؤثر درباره مراقبت از سالمند با بیماری مزمن را بیان کنند. مراقبان باید از منابع آموزشی و خدمات حمایتی برای حفظ سلامتی خود استفاده کنند. لازم به ذکر اینکه، اگر سلامتی مراقب به خطر بیفتد، او نمی‌تواند مراقبت از سالمند مبتلا به بیماری‌های مزمن را لازم و مناسب را انجام دهد.

موسسه پرستاری توانبخش که دارای شناسه ملی و شماره ثبت هست و همچنین تمام مجوزهای لازم از مراجعه دارا می‌باشد، خدمات پرستار سالمند در منزل، پرستار سالمند در بیمارستان و … را ارائه می‌دهد. برای پرسش هرگونه سوال در خصوص خدمات توانبخش با مشاوران ما در تماس باشید.

پرستاری از سالمند مبتلا به بیماری های مزمن

اعضاء خانواده که از سالمندانی که با چندین بیماری مزمن از جمله بیماری‌های قلبی مراقبت می‌کنند، صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌ها برای سیستم مراقبت‌های بهداشتی فراهم می‌کنند. در حالی که مراقبت می‌تواند بسیار کمک‌کننده و با ارزش باشد، تحقیقات گسترده نشان از ابتلا تعداد زیادی از آن‌ها مانند هورمون استرس، خستگی و اختلالات فیزیولوژیکی به بیماری مزمن در میان مراقبان می‌دهد.

اعضاء خانواده، اغلب برنامه‌های بهداشتی عزیزان سالمند و همچنین مراقبت‌های بهداشتی مراقبین را دستکاری می‌کنند و برنامه مراقبت از سالمند مبتلا به بیماری‌های مزمن را مختل می‌کنند.

سالمندان مبتلا به بیماریهای مزمن

نیازهای برآورده نشده از جمله افزایش استرس فشار مالی و انزوای اجتماعی شناسایی شده است، اما مداخلات برای رفع این نیازها در مراقبت از سالمند مبتلا به بیماری های مزمن در خانه نتایج متفاوتی داشته است. به دلیل تأثیر محدود بسیاری از مداخلات مراقبتی، کارشناسان خواستار درک بیشتر عوامل پویا و زمینه‌ای مراقبت خانواده در این مداخلات هستند، نیازها و حمایت اجتماعی با تمرکز بیشتر بر فردی کردن مداخلات برای مراقبان پرخطر برای بهبود نتایج به دنبال مطالعه روش‌های ترکیبی برای درک بهتر این عوامل زمینه‌ای و پرداختن به این شکاف بین شواهد و پذیرش استراتژی‌های اثبات‌ شده توسط مراقبین دارد.

بررسی‌ها نشان‌دهنده یک مداخله گسترده جهت بهبود کیفیت زندگی برای مراقبین خانوادگی افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن متعدد ایجاد کرده است، از جمله حمایت‌های بهداشتی، حمایت از مراقبین، به مراقبان کمک می‌کند تا هدف مراقبتی خود را بیان کنند، اهدافی را برای رفع خستگی و افزایش بار مراقب، ارائه حمایت ابزاری از طریق بررسی مزایا و ترویج شناسایی و افزایش ارتباط با شبکه اجتماعی مراقبین تعیین کنند.

مرحله اول مطالعه آزمایشی با برچسب مطالعه آزاد خواهد بود، دو گروه، تلاش مستمر برای آزمایش امکان‌ سنجی و اندازه‌گیری اندازه اثر اولیه مداخله خواهند بود. شرکت‌کنندگان توسط گروه محققان در خانه‌های شرکت‌کنندگان برای جمع‌آوری داده‌ها و مورد بازدید مداخله‌ای قرار خواهند گرفت.

بیماریهای مزمن

شرکت‌کنندگان برای دریافت گروه مداخله فوری یا گروه کنترل افراد منتظر به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند. در گروه کنترل افراد منتظر، شرکت‌کنندگان در 16 هفته اول مراقبت‌های معمول را دریافت خواهند کرد (که محدود به مواد چاپی ارائه شده در کلینیک می‌باشد) و سپس مداخله را آغاز می‌کنند.

مداخله شامل 5 جلسه در منزل با پرستار مداخله‌گر خواهد بود. هر شرکت‌کننده جزئیات مداخله‌ای را دریافت می‌کند، اما مداخله‌گران به طور سیستماتیک محتوا را بر اساس پروتکل‌ها با اهداف شرکت‌کنندگان تنظیم می‌کنند. همه شرکت‌کنندگان در 16 هفته (هر شخص) و در 32 هفته (با تلفن) با همکاری یک محقق که توانایی شرایط مراقبت را داشته باشد مورد ارزیابی مجدد قرار خواهند گرفت. نتیجه اولیه بهبود کیفیت زندگی بین هفته پایه تا هفته 16 خواهد بود. سایر نقاط پایانی شامل تفاوت‌های گروهی در خستگی است، با بار مسئولیت مراقب سالمند، اندازه‌گیری‌های فیزیولوژیکی و تاب‌آوری تا 32 هفته پس از مداخله گزارش شده است.

محققین همچنین با استفاده از انطباق مداخله و داده‌های رضایت شرکت‌کنندگان، مقبولیت مداخله را بررسی خواهند کرد. برای مطالعه بیشتر به مقالات http://hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention مراجعه کنید.

مراقبت از سالمند مبتلا به بیماری‌های مزمن برای خانواده و مراقبین سلامت در خانه نیازمند همکاری متقابل آنهاست و بهتر است به تحقیقات انجام شده درباره مداخلات خانواده در مراقبت‌های بهداشتی توجه شود تا روند بیماری به نحو بهتری مدیریت شود ضمن اینکه سلامت خانواده و مراقبین بهداشتی تضمین گردد.

همچنین در ادامه می‌توانید با مقاله «نگهداری از سالمند شبانه روزی» با ما همراه باشید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *