حمایت همسر از طریق چالش سلامت

حمایت همسر از طریق چالش سلامت مقاله‌ای است که در مواقع بیماری‌های سخت باید در کنار همسر بود. مهمترین عامل در بهبود بیماری و مراقبت تا سلامتی خواهد بود. هر ساله میلیون‌ها زوج با یک بیماری جدی روبرو می‌شوند.

یک تشخیص بیماری جدید، چه بیماری آلزایمر، سرطان، نارسایی قلبی، اختلال عملکرد کلیه یا یک بیماری مهم دیگر باشد زندگی هر زوج را تغییر می‌دهد. تحقیقات نشان می‌‌دهد که نیازهای همسر خوب اغلب نادیده گرفته می‌‌شود، درست زمانی که او نیاز به کمک دارد تا از شریک زندگی خود به روش‌های جدید حمایت کند. اگر به طور ناگهانی در نقش مراقب از بیمار قرار گرفته‌اید، چه کاری باید انجام دهید و چگونه می‌توانید در حین انجام وظایف پرستاری توانا بمانید؟حمایت همسر از طریق چالش سلامت

توصیه پزشکان و روانشناسان مراقبت از بیمار

  • وقت گذاشتن برای همسر و گوش دادن به حرف او

اگر مطمئن نیستید که چه بگویید؟ اشکالی ندارد. به همسرتان اطمینان دهید که او را دوست دارید و از او حمایت می‌کنید. حمایت همسر از طریق چالش سلامت بزرگترین ابراز علاقه است. اگر همسرتان می‌‌خواهد با هم صحبت کند، گوش کنید، یا فقط اوقات آرامی را با هم بگذرانید. در صورت امکان، به اشتراک‌گذاری اقدامات متداولی که بخشی از زندگی مشترک‌تان بوده ادامه دهید. یک فیلم تلویزیونی ببینید و آجیل خوردن در جمعه شب، چای صبح و روزنامه خواندن روزانه، قدم زدن در پارک.

پس از تشخیص جدی بیماری، هر کدام از زوجین ممکن است این سنت‌های روزمره را بیش از هر زمان دیگری اهمیت بدهند.

  • مطلع بودن از بیماری همسرتان

وقتی همسران مانند شریک زندگی خود اطلاعات دقیق و دست اولی در مورد وضعیت، درمان و نیازهای همسرشان داشته باشند، بهتر با آن کنار می‌آیند. پزشکان می‌‌گویند: “در حالی که اینترنت ممکن است اطلاعات عمومی و اختصاصی را در مورد شرایط و درمان ارائه دهد، ولی باید به یاد داشته باشید که اطمینان شنیدن آن‌ها از پزشک با اطلاعات پزشکی در سایت‌های اینترنتی بسیار متفاوت است.”

“برخی وب‌سایت‌ها ممکن است اطلاعات نادرست یا گمراه‌کننده ارائه دهند، بنابراین مهم است که نگرانی‌های خود را از جمله اطلاعاتی که از منابع دیگر خوانده‌اید، با ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی از موسسه مراقبتی توانبخش در میان بگذارید.”

  • صحبت مشترکا با پزشکان و مراقبین بهداشتی

صحبت کردن با پزشکان و مراقبین بهداشتی به طور مشترک

در طول معاینه پزشکی در اتاق انتظار ننشینید یا ساکت نمانید. حمایت همسر از طریق چالش سلامت بیشترین همراهی با همسرتان است. روانشناسان می‌‌گویند: «همیشه داشتن یک گوش‌ اضافی در موقعی‌ که پزشک برای توضیح طرح درمان می‌گوید قرض بگیرید.

با توجه به اینکه زمان با پزشک یا پرستار با بیمار محدود است، تهیه لیستی از سوالات و نگرانی‌های همسرتان قبل از معاینه پزشکی بسیار مفید است. “سوالات خود را اولویت‌بندی کنید، با قرار دادن مهم‌ترین آن‌ها مطمئن شوید که اطلاعاتی را که بیشتر از همه به آن نیاز دارید در معاینه بعدی همسرتان دریافت خواهید کرد.”

پزشکان می‌گویند: “اگر نمی‌توانید در طول یک معاینه، تمام سؤالات ذهنی خود را بپرسید، از پزشک سؤال کنید که آیا می‌توانید با تلفن سؤالات خود را پیگیری کرده یا سؤالات اضافی خود را از طریق ایمیل برای پزشک یا دستیار او ارسال کنید.”

  • نق زدن جانبی ممنوع

یک تشخیص پزشکی عمده می‌تواند منجر به تغییرات توصیه شده توسط پزشک در رژیم غذایی همسر، سطح فعالیت بدنی، روال مصرف دارو و نیاز به استراحت شود. حمایت و تشویق یک همسر خوب می‌تواند به یک شریک زندگی کمک کند تا در مسیر خود بماند، اما این نقش جدید منفی می‌تواند باعث ناامیدی هر دو طرف شود. ممکن است همسر احساس استرس کند. ممکن است همسر بیمار از نق زدن استقبال نکند.

روانشناسان می‌‌گویند: “گاهی اوقات، کمک گرفتن از پزشک و مراقب بهداشتی برای اولویت‌بندی تغییرات مهم‌تر برای اجرای آن و یادآوری به شریک زندگی‌تان این است که این تغییرات، مواردی هستند که پزشک توصیه می‌کند، مفید است.”

“غالبا می‌شود این احساس را کاهش داد که همسر سعی کند کنترل ناروا را اعمال نکند، بلکه با همسر خود، پزشک و مراقب بهداشتی همکاری کند.”

  • از کمک دیگران خودداری نکنید

آیا پیشنهادات غذاخوری و نظافت منزل متفاوت تر از قبل است؟ اجازه دهید خیرخواهان بار شما را سبک کنند تا بتوانید روی همسر بیمار خود تمرکز کنید و از استراحت و حمایت لازم برای خود برخوردار شوید.

روانشناسان می‌‌گویند: “شریک مراقبتی بودن همسر می‌‌تواند باعث شود فرد بیمار احساس خستگی و فرسودگی کند. برای اطلاعات بیشتر به http://www.hopkinsmedicine.org مراجعه کنید.”

از پزشک، پرستار یا مددکار اجتماعی در مورد خدمات خانگی که ممکن است واجد شرایط آن باشید، کمک بخواهید. بسیاری از طرح‌های بیمه‌های تکمیلی، خدمات پرستاری در منزل و کار درمانی و فیزیوتراپی را پوشش می‌‌دهند که می‌‌تواند در بهبود ایمنی و عملکرد همسرتان در خانه بسیار مفید باشد.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *