فیزیوتراپی در منزل

برخی از بیماران قادر به خروج از منزل برای دریافت خدمات فیزیوتراپی نیستند. از طرفی حضور در مراکز فیزیوتراپی با ترافیک شهری می‌تواند برای بسیاری از افراد سخت و طاقت‌فرسا باشد. فیزیوتراپی در منزل، از جمله خدماتی است که در مجموعه پرستاری توانبخش به شما عزیزان ارائه می‌شود.

اگر بیمار با شرایط خاص دارید و قادر به خروج از منزل برای دریافت خدمات فیزیوتراپی حرفه‌ای نیستید، می‌توانید از خدمات فیزیوتراپی در منزل استفاده کنید. مجموعه پرستاری توانبخش دارای فعالیت 24 ساعته با کادر پرستاری مجرب است. برای راهنمایی جهت استخدام فیزیوتراپ در منزل از طریق مشاوره تلفنی رایگان با ما در ارتباط باشید.

برای دسترسی سریع به بخش‌های مختلف مقاله، روی عنوان موردنظر کلیک کنید:

فیزیوتراپی در منزل توسط توانبخش شامل چه اقداماتی می‌شود؟

فیزیوتراپی در منزل یکی از خدمات موسسه پرستاری توانبخش هست. موسسه پرستاری توانبخش، خدمات پرستاری در منزل تهران را با پرسنل مجرب و حرفه‌ای ارائه می‌کند. این موسسه عضو رسمی انجمن موسسات و مراکز مراقبت و نگهداری و پرستاری از سالمند، بیمار و کودک بوده و خدمات تخصصی را در این زمینه به مردم عزیز ارائه می‌کند.

در موسسه پرستاری توانبخش امکان قرارداد برای مدت کوتاه و بلند بر اساس نیاز بیماران وجود دارد. فیزیوتراپ و پرستار به صورت شبانه‌روزی به محل اعزام می‌شوند. می‌توان خدمات مختلفی را شامل پرستاری از بیمار، فیزیوتراپی و توانبخشی به بیمار و همراه ارائه کرد تا شاهد بهبود شرایط بیمار بود. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات موسسه پرستاری توانبخش را دارید، می‌توانید با کارشناسان این موسسه در ارتباط باشید.

انواع فیزیوتراپی در منزل

انواع فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپیست می‌تواند انواع مشکلات جسمی از جمله مشکلات گردن، کمر، دست و زانو را در منزل برطرف کند. بیمارانی که دارای ناتوانی جسمی هستند و یا پس از انجام عمل جراحی نیاز به دریافت خدمات درمانی دارند، می‌توانند از خدمات فیزیوتراپ در منزل استفاده کنند. فیزیوتراپ در منزل خدمات حرفه‌ای را ارائه می‌کند که این خدمات در کلینیک‌های فیزیوتراپی نیز ارائه می‌شوند اما با این تفاوت که فیزیوتراپی در منزل تهران می‌تواند از خستگی بیمار جلوگیری کرده و بازدهی بیمار را برای انجام فعالیت‌های توصیه‌شده توسط فیزیوتراپ افزایش دهد.

از جمله انواع روش‌های فیزیوتراپ در منزل، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فیزیوتراپی گردن در منزل: رفع مشکلات گردن در اثر پوزیشن نامناسب، تقویت عضلات گردن برای کاهش نیاز به جراحی در اثر دیسک گردن و کاهش درد از جمله خدماتی هستند که با کمک فیزیوتراپ در منزل قابل انجام هستند.
 • فیزیوتراپی کمر در منزل: کمردرد از جمله مشکلات شایعی است که در اکثر مواقع می‌توان با چند جلسه فیزیوتراپی در منزل این مشکلات را برطرف کرد. چرا که ضعف عضلات کمر معمولا باعث بروز این مشکلات خواهد شد.
 • فیزیوتراپی دست در منزل: محدودیت حرکت دست به دلیل کشیدگی لیگامان‌ها و تاندون‌ها و همچنین آسیب دیدن عضلات، نیازمند فیزیوتراپی در منزل است. فیزیوتراپی دست در منزل با کادر مجرب و حرفه‌ای موسسه توانبخش قابل انجام است.
 • فیزیوتراپی زانو در منزل: معمولا افرادی که عمل جراحی تعویض مفصل یا تعویض رباط زانو را انجام داده‌اند، نیاز به دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل دارند. قیمت فیزیوتراپی در منزل برای زانو متفاوت از سایر روش‌های فیزیوتراپی است؛ اما تاثیر زیادی روی کاهش درد زانو خواهد داشت.
 • فیزیوتراپی لگن در منزل: تعویض مفصل لگن می‌تواند باعث ایجاد محدودیت حرکتی شود. فیزیوتراپی در منزل توسط موسسه پرستاری توانبخش با خدمات فیزیوتراپی لگن نیز انجام می‌شود. افرادی که محدودیت حرکتی دارند یا باید عضلات لگن خود را تقویت کنند، یا می‌توانند از این روش کمک بگیرند.

فیزیوتراپی در منزل با روش‌های مختلف (انواع تکنیک‌های فیزیوتراپی)

انواع تکنیک‌های فیزیوتراپی در منزل

روش‌ها یا بهتر است بگوییم تکنیک‌های مختلفی برای فیزیوتراپی در منزل وجود دارند. ممکن است انتخاب هر کدام از این روش‌ها روی قیمت فیزیوتراپی در منزل تاثیرگذار باشد؛ اما در هر صورت باید بر اساس نظر پزشک، بهترین روش برای فیزیوتراپی در منزل انتخاب شود.

برخی از تکنیک‌های فیزیوتراپی در خانه را در ادامه معرفی و بررسی خواهیم کرد، این تکنیک‌ها عبارتند از:

 • ماساژ درمانی: درمان مشکلات بدن با ماساژ بسیار موثر است و معمولا می‌تواند گرفتگی‌های عضلانی را برطرف کند. ماساژدرمانی عمدتا در کنار سایر روش‌های فیزیوتراپی در خانه انجام می‌شود تا اثربخشی بسیار خوبی داشته باشد.
 • یخ درمانی: یخ درمانی از جمله روش‌های فیزیوتراپی است که می‌تواند باعث کاهش درد در ناحیه مورد نظر شده و التهاب را کاهش دهد. در این روش یخ به صورت غیرمستقیم در ناحیه مورد نظر قرار داده می‌شود تا بتواند به کاهش جریان خون کمک کند و باعث کاهش التهاب و درد شود.
 • گرما درمانی: گرما درمانی با کمک کیسه‌های آب داغ، کیسه‌های آب گرم و مرطوب روی بدن انجام می‌شود. این کیسه‌ها می‌توانند به مدت 15 الی 20 دقیقه روی موضع آسیب‌دیده قرار بگیرند تا اثر خود را بگذارند.
 • لیزرتراپی: لیزرتراپی از جمله روش‌های ایمن برای فیزیوتراپی منزل است که می‌تواند برای درمان بسیاری از آسیب‌ها مورد استفاده قرار گیرد. انرژی ساطع شده از لیزر می‌تواند باعث بهبود عملکرد بدن و بافت شود و در کاهش دردهای عضلانی، رفع زخم‌های ایجاد شده در بافت و افزایش انعطاف‌پذیری موثر باشد.

انتخاب فیزیوتراپ قبل از انجام فیزیوتراپی از ویژگی‌های موسسه توانبخش

یکی از امکاناتی که موسسه پرستاری توانبخش برای بیماران و همراهان آن‌ها در نظر گرفته است، امکان انتخاب فیزیوتراپ قبل از انجام فیزیوتراپی در منزل است. در واقع افراد می‌توانند با توجه به راحتی بیمار از خدمات فیزیوتراپی خانم یا آقا کمک بگیرند.

در این موسسه تمامی فیزیوتراپ‌های خانم و آقا به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند و مجرب و حرفه‌ای هستند. با این حال باید با توجه به شرایط بیمار هر یک از این فیزیوتراپ‌ها را انتخاب کنید. همچنین موسسه توانبخش تمامی معیارهای شخصی شما را برای استخدام فیزیوتراپ در منزل گوش داده و در هنگام عقد قرارداد در قرارداد عنوان خواهد کرد.

برای دریافت راهنمایی و بیان معیار و مشکلات خود می‌توانید از طریق مشاوره تلفنی رایگان با مشاوران توانبخش در تماس باشید.

ویژگی‌های برتر در انتخاب موسسه پرستاری توانبخش برای فیزیوتراپی در منزل

موسسه توانبخش دارای پرسنل مجرب و حرفه‌ای است که امکان عقد قرارداد را با توجه به نظر شخصی و خدمات شخصی‌ سازی‌ شده به شما می‌دهند. با اینکه ما در این مجموعه از تمامی پرسنل خودمان مطمئن هستیم، اما باز هم اگر به هر دلیلی از خدمات ارائه شده توسط فیزیوتراپ در منزل رضایت نداشتید، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا فیزیوتراپ را تعویض کنیم.

موسسه پرستاری توانبخش عضو رسمی مراکز همیاری است. هزینه فیزیوتراپی در منزل توسط این مجموعه بسیار مناسب در نظر گرفته شده تا همه مردم در نقاط مختلف بتوانند از خدمات موسسه توانبخش استفاده کنند.

علاوه بر خدمات فیزیوتراپی توسط این مجموعه خدمات دیگری نیز از خدمات مراقبت‌های پرستاری تا خدمات پزشکی تخصصی ارائه می‌شود. می‌توانید از مراقبت‌های همراه (در بیمارستان) این موسسه نیز برای مراقبت از بیمار کمک بگیرید. ساعت کاری پرستار در قرارداد ذکر می‌شود و پرستار با توجه به شرایط شما در محل حضور پیدا می‌کند.

نجمه خنجری
گرد آورنده

نجمه خنجری

از ما مشاوره رایگان بگیرید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *