فیزیوتراپی گردن در منزل

سبک زندگی نامناسب و عدم اصلاح پوزیشن گردن در هنگام استفاده از گوشی و لپ‌تاپ و در حین رانندگی باعث می‌شود تا افراد زیادی با مشکل گردن درد و آرتروز مواجه شوند. حتی برخی از جوانان و نوجوانان نیز با این مشکل مواجه شده‌اند. اصلاح سبک زندگی تا حدی به رفع مشکلات گردن و ناهنجاری‌های آن کمک می‌کند. اما در بسیاری از مواقع نیاز به دریافت خدمات فیزیوتراپی گردن برای بهبود مشکلات ناحیه گردن است.

موسسه پرستاری توانبخش با فیزیوتراپیست‌های متخصص خود، امکان دریافت خدمات فیزیوتراپی گردن در منزل را فراهم کرده است. در صورتی که گردن درد شما را کلافه کرده است، می‌توانید با شماره‌تلفن‌های موسسه توانبخش در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. با وجود خدمات تخصصی موسسه پرستاری توانبخش، لزومی به مراجعه به کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها برای فیزیوتراپی نیست و می‌توانید در منزل از این خدمات استفاده کنید.

فیزیوتراپی گردن در منزل چیست؟ و چطور انجام می‌شود؟

فیزیوتراپی گردن در منزل چیست؟ و چطور انجام می‌شود؟

فیزیوتراپی گردن در منزل از جمله خدماتی است که از سوی فیزیوتراپیست‌های متخصص موسسه پرستاری توانبخش به افراد ارائه می‌شود. عوارض فیزیوتراپی گردن به دلیل مراجعه به فیزیوتراپیست‌های بدون تخصص ایجاد می‌شود که شامل درد و احساس گرفتگی در ناحیه گردن است؛ اما مراجعه به فیزیوتراپیست‌های متخصص که یک برنامه‌ریزی دقیق را برای فیزیوتراپی گردن دارند، می‌تواند به رفع مشکلات ناحیه گردن کمک بسیار زیادی کند.

فیزیوتراپی گردن یکی از روش‌های درمانی است که می‌تواند برای رفع مشکلات عضلانی، مفصلی و درد گردن مورد استفاده قرار گیرد. این روش به درمان گردن درد، آرتروز و ساییدگی در مفصل کمک می‌کند و باعث کاهش فاصله دیسک‌های بین مهره‌ای نیز خواهد شد.

فیزیوتراپی گردن چطور انجام می‌شود؟

برای استفاده از روش فیزیوتراپی گردن، در ابتدا باید معاینه فیزیکی گردن انجام شود. فیزیوتراپیست‌ها می‌توانند با یک برنامه‌ریزی دقیق که شامل تمرین‌های ورزشی و دستگاه‌های فیزیوتراپی هستند، به کاهش درد در ناحیه گردن کمک کنند. برای انجام فیزیوتراپی گردن در منزل، باید دو مرحله به صورت دقیق انجام شود.

اولین مرحله، تشخیص ابتدایی مشکل گردن با معاینه و ارزیابی دقیق توسط فیزیوتراپیست‌ها و متخصصین است. در واقع باید مشخص شود که دلیل درد گردن و محدودیت حرکتی چیست. پس از تشخیص مشکل گردن، می‌توان برای روش‌های درمانی دقیق برنامه‌ریزی اصولی داشت. روش‌های درمانی و تمرینات مناسب پس از تشخیص مشکل گردن توسط فیزیوتراپیست برنامه‌ریزی می‌شود و باید در فواصل مشخص تمامی جلسات درمانی فیزیوتراپی گردن در منزل طی شود.

فیزیوتراپی گردن در منزل با تمرینات درمانی

فیزیوتراپی گردن در منزل با تمرینات درمانی

در جلسات آموزش فیزیوتراپی گردن در منزل، همواره به فیزیوتراپیست‌ها توصیه می‌شود که به سلامت فرد توجه کنند و با توجه به شرایط هر فرد تمرینات درمانی را در نظر بگیرند. تمرینات درمانی برای فیزیوتراپی گردن در منزل بسیار عالی عمل می‌کند و می‌تواند به تسکین دردهای عضلانی و کاهش فشار در ناحیه عضلات کمک بسیار زیادی کند. تمرینات درمانی برای رفع مشکلات گردن، شامل ماساژدرمانی، تمرینات کششی و تحرک مفاصل است که هر کدام می‌تواند با توجه به شرایط هر فرد مناسب باشد.

 • فیزیوتراپی گردن در منزل با ماساژ
  ماساژدرمانی یکی از روش‌های شناخته‌شده برای درمان مشکلات عضلانی است. ماساژدرمانی به ریلکس کردن عضلات در ناحیه گردن کمک می‌کند و فشار را از روی عضلات گردن که باعث درد می‌شود، برمی‌دارد. فیزیوتراپی گردن در خانه با ماساژدرمانی در حال حاضر می‌تواند بهترین روش برای رفع گردن درد باشد، به شرطی که مشکل فرد عضلانی باشد.
 • فیزیوتراپی گردن در منزل با تمرینات کششی خاص برای گردن
  تمرینات کششی خاص برای گردن مانند ماساژدرمانی می‌تواند به ریلکس کردن عضلات کمک کند. محدودیت حرکتی که در گردن ایجاد می‌شود؛ می‌تواند با کمک تمرینات کششی خاصی برای گردن باعث بهبود آن شود. این تمرینات کششی می‌تواند در کنار ماساژدرمانی برای فرد تجویز شود و به مرور زمان دامنه حرکتی گردن را افزایش دهد.
 • فیزیوتراپی گردن در منزل با تحرک مفاصل
  تحرک مفاصل با مجموعه‌ای از تکنیک‌های مختلف برای رفع خشکی مفاصل گردن انجام می‌شود. فیزیوتراپیست فقط در صورت نیاز و با دقت بالا، فیزیوتراپی گردن در منزل را با تحرک مفاصل انجام می‌دهد تا بتوان شاهد عملکرد بهتر مفاصل در این ناحیه بود.

هزینه فیزیوتراپی گردن در منزل

عوامل زیادی می‌تواند روی هزینه فیزیوتراپی گردن موثر باشد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به فاصله مکانی مرکز فیزیوتراپی تا منزل فرد، نوع مشکل فرد، نوع تمرینات حرکتی برنامه‌ریزی شده و… اشاره کرد. زمان جلسات فیزیوتراپی و تعداد جلسات روی هزینه تاثیر زیادی خواهد داشت.

مواردی نیز وجود دارند که روی هزینه فیزیوتراپی گردن در منزل تاثیرگذارند که می‌توانید برای دریافت هزینه دقیق مربوط به فیزیوتراپی گردن در خانه، با کارشناسان و مشاوران موسسه توانبخش در ارتباط باشید تا با توجه به نوع مشکل، نحوه درمان و برنامه‌ریزی درمانی، قیمت را به شما اعلام کنند.

فیزیوتراپی گردن در منزل با موسسه پرستاری توانبخش

با توجه به شرایط جسمی افرادی که از مشکلات گردن مانند بیرون‌زدگی دیسک، درد در ناحیه گردن و آرتروز رنج می‌برند، درمان به موقع و غیر‌تهاجمی برای رفع مشکلات گردن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زمان رفت‌وآمد به مراکز درمانی فیزیوتراپی زیاد است و می‌توان با دریافت خدمات فیزیوتراپی گردن در منزل، در زمان خود صرفه‌جویی کرد.

موسسه پرستاری توانبخش خدمات فیزیوتراپی گردن در خانه را به تمام مردم در تهران ارائه می‌کند. این موسسه با امکان دریافت مشاوره رایگان و همچنین خدمات حرفه‌ای در حوزه پرستاری و مراقبتی به درخواست مشتری، توانسته به یکی از بهترین موسسه‌های پرستاری در تهران تبدیل شود.

در صورتی که نیاز به دریافت خدمات فیزیوتراپی گردن دارید، می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری به مرکز فیزیوتراپی، با کارشناسان موسسه توانبخش در ارتباط باشید تا بهترین فیزیوتراپیست‌های متخصص در این زمینه را به منزل شما اعزام کنند.

نجمه خنجری
گرد آورنده

نجمه خنجری

از ما مشاوره رایگان بگیرید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *