خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان

خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان به این موضوع می‌پردازد که می‌خواهید به موقع پیر شوید؟ در مورد خدمات مراقبت در منزل بیاموزید که می‌تواند به شما کمک کند استقلال خود را حفظ کرده و مدت بیشتری در خانه بمانید.

 

به موقع پیر شدن یعنی چه؟

به موقع پیر شدن یعنی اینکه در خانه خودتان به آسودگی تا زمانی که سن تان بالا می‌رود زندگی کنید، به جای اینکه به بازنشستگی برسید یا نیازمند تسهیلات مراقبت دائمی باشید.

مراقبت از سالمندان در منزل

به موقع پیر شدن ممکن است تنوعی از خواسته‌ها باشد تا جایی که به حداقل کمک در فعالیت‌های روزانه نیازمند باشید، از حلقه دوستان و فامیل نزدیک خود لذت ببرید، و از حداقل نیازهای مراقبت در منزل برخوردار شوید. با بررسی در طیف وسیعی از خدمات موجود، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا پیری در خانه خود بهترین راه برای حفظ استقلال و استفاده حداکثری از سال‌های طلایی است یا خیر.

خدمات مراقبت در خانه چگونه به سالمند کمک میکند؟

البته پذیرش آن سخت است که به خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان نیازمندید، ولی اکثر ما پس از سن 65 سالگی به نوعی کمک مراقبتی نیاز خواهیم داشت. ممکن است عادت داشته باشید که همه چیز را خودتان انجام دهید، وظایف خود را با همسرتان تقسیم کنید، یا برای کمک‌های جزئی در خانه به اعضای خانواده تکیه کنید. اما با افزایش سن و تغییر شرایط زندگی، گذران روزمره و مراقبت از خود می‌تواند سخت‌تر و دشوارتر شود. اگر فکر جذب شدن در یک جامعه بازنشستگان، کمک گرفتن برای گذران امور جاری، یا سکونت در خانه سالمندان دلچسب نباشد، خدمات مراقبت در منزل ممکن است بتواند به شما کمک کند تا مدت بیشتری در خانه خود زندگی کنید.

مراقبت از سالمندان در منزل

خدمات مراقبت در منزل

حفظ روند زندگی

نگهداری روند عادی زندگی نیازمند انجام انبوهی از کارهاست. اگر برایتان سخت است که روند عادی را حفظ کنید، کارهایی مثل شستشوی البسه، خرید، نظافت منزل، رسیدگی به گل و گیاه و کارهای سردستی برایتان سخت است. اگر با کارهایی مثل پرداخت قبوض، تنظیم وقت ملاقات‌ها و رسیدگی به امور مالی و مدیریت سلامتی را نمی‌توانید به تنهایی مدیریت کنید، استفاده از خدمات مراقبت در منزل می‌تواند مفید باشد.

ایاب و ذهاب

ایاب و ذهاب از امور قابل توجه برای سالمندان است. خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان برای کمک به این امر است. از اینکه ممکن است رانندگی برایتان سخت باشد یا دوست نداشته باشید در شب رانندگی کنید. دسترسی به مترو، اتوبوس یا تاکسی گرفتن و خبر کردن آژانس یا اسنپ ممکن است سخت باشد و مراقب خانگی شما می‌تواند به شما کمک کند تا با حفظ استقلال به امور اجتماعی خود بپردازید.

تغییرات در خانه

اگر دچار کم‌تحرکی شده‌اید، تغییرات در خانه می‌تواند کمک زیادی به راحتی و در دسترس نگه داشتن چیزهای موجود در خانه شما کند. تغییرات می‌تواند شامل مواردی مانند میله‌ها و دستگیره‌های حمام، ایجاد رمپ برای جلوگیری یا به حداقل رساندن استفاده از پله‌ها، یا حتی نصب حمام جدید در طبقه همکف می‌تواند باشد.

مراقبت شخصی

مراقبت از سالمندان در منزل

کمک به فعالیت‌ها در زندگی روزمره، مثل لباس پوشیدن، حمام کردن، پختن غذا از جمله نیازها و مراقبت‌های شخصی هستند. کمک‌های مراقبت پزشکی می‌تواند از چند ساعت در روز تا مراقبت دائمی متفاوت باشد. مراقبین در خانه می‌توانند کمک‌های محدود مثل گرفتن فشار خون یا کمک به یادآوری خوردن داروها به شما کنند.

مراقبت سلامتی

بعضی از مراقبت‌های پزشکی با مراقبین حرفه‌ای و تعلیم دیده، مثل فیزیوتراپ‌ها، مددکاران اجتماعی و پرستاران خدمات منزل می‌تواند فراهم شود. با کمک پزشک معتمد خود یا بیمه بازنشستگی می‌توانید هماهنگ کنید که چه خدماتی را آن‌ها پوشش می‌دهند و مابقی را از بودجه خودتان باید تامین کنید. موسسه خدمات مراقبتی توانبخش می‌تواند خدمات در منزل را برایتان فراهم کند.

برنامه‌های روزانه

برنامه‌های روزانه یا مراقبت روزانه بزرگسالان می‌تواند شما را با فعالیت‌های روزانه و اجتماعی در طول روز مشغول کند، ضمن اینکه یک وقفه کوتاه در برنامه مراقبین در خانه‌تان بوجود بیاورد. بعضی از برنامه‌های مراقبت روزانه بزرگسالان به طور کلی جزء فعالیت‌های اجتماعی هستند، درحالی‌که بعضی خدمات پزشکی محدود یا تخصصی در مراحل اولیه اختلالات سلامتی مثل آلزایمر طراحی شده‌اند. برای مطالعه بیشتر به دنبال این سلسله مقالات یا به سایت http://www.helpguide.org مراجعه کنید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *