تست سرطان در منزل

متاسفانه در سال‌های اخیر سرطان به یکی از بیماری‌های شایع در افراد مختلف تبدیل شده است. تشخیص به موقع سرطان می‌تواند به ریسک مرگ و پیشرفت این بیماری کمک بسیار زیادی کند. تست سرطان در منزل، راهی برای تشخیص این بیماری در زمان مناسب است. شانس درمان و بهبودی افرادی که به سرطان مبتلا هستند در صورت شناسایی این بیماری در همان مراحل اولیه، بسیار افزایش پیدا خواهد کرد. آزمایش سرطان در خانه از جمله آزمایش‌هایی است که از سوی تیم متخصص موسسه پرستاری توانبخش ارائه می‌شود و می‌تواند به تشخیص به موقع و جلوگیری از پیشرفت سریع این بیماری کمک کند. تست سرطان در خانه در حال حاضر توسط این موسسه که عضو رسمی مراکز همیاری است، به صورت تخصصی انجام خواهد شد. برای اطلاع از قیمت تست سرطان در منزل و همچنین خدمات مرتبط با این نوع سرطان، همراه ما باشید.

تست سرطان در منزل شامل چه آزمایش‌هایی می‌شود؟

تست سرطان در منزل شامل چه آزمایش‌هایی می‌شود؟

تست سرطان در منزل به هدف بررسی مولفه‌های شیمیایی در بدن و تشخیص به موقع این بیماری‌ها انجام می‌شود. بسته به اینکه فرد خانم است یا آقا و ریسک فاکتور کدام یک از سرطان‌ها را دارد، تست سرطان در منزل می‌تواند با اهداف و روش‌های مختلفی انجام شود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

آزمایش تست سرطان در منزل

تست سرطان در خانه شامل تست ادرار و خون است که می‌تواند برای بررسی فاکتورهای قندخون، آنزیم‌ها، هورمون‌ها، چربی‌ها، پروتئین‌ها و موارد متابولیک انجام شود. این تست‌ها با وجود ساده بودن، می‌توانند فاکتورهای مختلفی که باعث ابتلای افراد به سرطان می‌شوند را مورد بررسی قرار دهند.

آزمایش‌های غربالگری

آزمایش‌های غربالگری از جمله آزمایشات تشخیصی برای بیماری‌های سرطانی هستند که می‌توانند با روش‌های زیر انجام شوند. این آزمایشات می‌توانند در منزل انجام شوند تا بافت مستعد سرطان تشخیص داده شود و مطابق با آن، مراحل درمان یا سایر روش‌های تشخیصی پزشکی مانند تصویربرداری و نمونه‌برداری انجام شوند.

 • شمارش کامل سلول‌های خونی
  یکی از بهترین روش‌های تشخیص سرطان در منزل، شمارش کامل سلول‌های خونی است. بالا یا پایین رفتن برخی از سلول‌های خونی می‌تواند نشان‌دهنده ابتلا به سرطان باشد.
 • سیتولوژی ادرار یا سلول‌شناسی ادرار
  برای تشخیص و انجام آزمایش سرطان در منزل، می‌توان از نمونه ادرار کمک گرفت. در صورتی که نمونه ادرار گرفته شده فرد در زیر میکروسکوپ دارای سلول‌های سرطانی باشد، احتمال ابتلای افراد به سرطان رحم، سرطان مثانه و سرطان کلیه وجود دارد.
 • آزمایش پروتئین خون
  آزمایش چکاپ سرطان در منزل می‌تواند برای بررسی پروتئین خون نیز انجام شود. این نوع آزمایش توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار می‌گیرد و می‌تواند میزان پروتئین خاص بدن که سیستم ایمنی بدن را فعال می‌کنند، مورد بررسی قرار دهد. در صورتی که تغییرات غیرعادی در این پروتئین‌ها وجود داشته باشد، احتمال ابتلای افراد به سرطان وجود دارد.
 • آزمایش نشانگر تومور
  نشانگرهای تومور در واقع مواد شیمیایی هستند که توسط سلول‌های تومور ایجاد می‌شوند. فردی که دارای سلول‌های عادی و غیرسرطانی است، دارای این نشانگرها نیست. ولی اگر این نشانگرها در آزمایش دیده شوند، احتمال اینکه فرد دارای تومور باشد وجود دارد. از جمله نشانگرهای تومور می‌توان به آنتی‌ژن کلسی‌تونین برای سرطان تیروئید مدولار، نشانگر آلفا فوتو پروتئین برای سرطان کبد و گنادوتروپین جفتتی انسان برای تومور سلول‌های تخمک و سرطان مربوط به بیضه و تخمدان اشاره کرد.

آزمایش چکاپ سرطان در منزل برای آقایان

آزمایش تست سرطان در خانه برای آقایان به واسطه ریسک ابتلای بیشتر آقایان به سرطان باید به صورت دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر انجام شود. چکاپ سرطان‌شناسی آقایان می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی را برای تشخیص و درمان به موقع این بیماری به همراه داشته باشد. از جمله آزمایشاتی که برای تشخیص سرطان در منزل برای آقایان انجام می‌شوند شامل آزمایش خون، خدمات معاینه فیزیکی و همچنین آزمایشات اختصاصی سرطان هستند. تصویربرداری و نمونه‌برداری نیز از جمله مواردی اند که باید حتما برای تشخیص سرطان انجام شوند، اما امکان انجام آن‌ها در منزل نیست. آنتی‌ژن گلیکوپروتئینی (CEA)، آنتی‌ژن سرطانی ۹-۱۹ (CA19-9)، آلفافوتوپروتئین (αFP)، آنتی‌ژن پروستات (PSA & Free PSA) از جمله آزمایشات اختصاصی برای تشخیص سرطان در آقایان هستند.

آزمایش چکاپ سرطان در منزل برای بانوان

چکاپ سرطان‌شناسی خانم‌ها یکی از اقدامات مهم برای تشخیص به موقع این بیماری است. آزمایش تست سرطان در خانه برای بانوان شامل آزمایشات تشخیصی مختلف از جمله آزمایش خون، تصویربرداری، نمونه‌برداری و… هستند. متداول‌ترین نوع آزمایش چکاپ سرطان در منزل برای بانوان، آزمایش سرطان سینه است که با معاینه فیزیکی انجام می‌شود. بانوانی که سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان را دارند، باید به صورت دوره‌ای چکاپ سرطان را انجام دهند. آنتی‌ژن گلیکوپروتئینی (CEA)، آنتی‌ژن سرطانی ۹-۱۹ (CA19-9)، آلفافوتوپروتئین (αFP)، آنتی‌ژن کربوهیدرات ۳-۱۵ (CA 15-3) و اپیتلیال غیر موسینی (CA 125) برای بانوان جهت تشخیص سرطان انجام می‌شود.

آیا تشخیص سرطان با آزمایش خون امکان‌پذیر است؟

آیا تشخیص سرطان با آزمایش خون امکان‌پذیر است؟

یکی از ساده‌ترین آزمایشات بالینی که برای تشخیص زودهنگام بیماری‌های مختلف انجام می‌شود، آزمایش خون است. آزمایش خون می‌تواند به بررسی مارکرهای خونی که به تشخیص و پایش وضعیت سرطان کمک می‌کند، بپردازد. این آزمایش برای ارزیابی وضعیت سلامت عمومی بدن انجام شده و برای تشخیص سرطان به تنهایی امکان‌پذیر نیست. با این حال برای بررسی وضعیت سلامت و میزان گلبول‌های سفید که افزایش آن‌ها می‌تواند نشان‌دهنده سرطان خون باشد، می‌توان از آزمایش خون استفاده کرد.

در حین درمان سرطان نیز برای بررسی شرایط جسمی بیمار، می‌توان مراحل انجام آزمایش سرطان در منزل را برای بررسی وضعیت بیماران انجام داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تشخیص سرطان با آزمایش خون و یا آزمایشاتی که به منظور تشخیص این بیماری مورد استفاده قرار می‌گیرند، با ما همراه باشید.

تست سرطان در منزل چه زمان و برای چه کسانی ضرورت دارد؟

اهمیت تشخیص زودهنگام سرطان در افرادی که مبتلا به این بیماری هستند، آنقدر زیاد است که پیشنهاد می‌کنیم حتما تست سرطان در منزل در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود. البته اینکه چه زمانی باید تست سرطان داده شود، بستگی به شرایط فرد و علائمی دارد که تجربه کرده است. برخی از افراد علائم سرطان را شناسایی کرده‌اند و باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن تست سرطان را در خانه انجام دهند.

البته افرادی نیز وجود دارند که به دلیل داشتن ریسک فاکتورهای مختلف، بیشتر از سایر افراد در معرض سرطان هستند. بالا بودن سن، عدم داشتن رژیم غذایی مناسب، سابقه ژنتیکی و خانوادگی برای ابتلا به سرطان و عوامل محیطی همگی می‌توانند احتمال سرطان را در افراد افزایش دهند و خطرات زیادی را به همراه داشته باشند. افرادی که سابقه خانوادگی برای ابتلا به بیماری‌های سرطانی دارند، شانس بیشتری نسبت به سایر افراد به سرطان خواهند داشت. از این رو این افراد حتما باید به صورت دوره‌ای مراحل انجام آزمایش سرطان در منزل را انجام دهند.

مزایا و معایب تست سرطان در منزل

آزمایش سرطان در خانه راهی برای تشخیص به موقع سرطان است. یکی از ریسک فاکتورهای سرطان، بالا بودن سن است. افرادی که سن بالایی دارند، بیشتر از سایر افراد در معرض سرطان قرار می‌گیرند و البته همین افراد محدودیت حضور در کلینیک‌ها و درمانگاه‌های مختلف برای تشخیص به موقع سرطان دارند. تست سرطان در منزل می‌تواند به افراد مسن، بیمار و دارای محدودیت حرکتی برای تشخیص به موقع این بیماری و شدت گرفتن آن کمک بسیار زیادی کند.

با وجود اینکه قیمت تست سرطان در منزل به دلیل هزینه ایاب و ذهاب تیم متخصص پرستاری، کمی افزایش پیدا می‌کند؛ اما در نهایت افراد می‌توانند بدون ترس حضور در مراکز درمان و همچنین عدم پرداخت هزینه برای رفت‌وآمد، این تست را در منزل و بدون هیچ محدودیتی انجام دهند.

تعرفه تست سرطان در منزل

هزینه تست سرطان در منزل تحت تاثیر عوامل بسیار متنوعی است که از جمله آن‌ها می‌توان به محل قرارگیری منزل شما، نوع تست تجویز شده، زمان نمونه‌گیری و شرایط بیمار اشاره کرد. به طور کلی، با توجه به اینکه با وجود این خدمات نیازی به جابجایی بیمار و حضور در کلینیک‌ها ندارید، حتی اگر قیمت تست سرطان در منزل زیاد باشد، استفاده از این خدمات می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. در صورت نیاز به دریافت قیمت تست سرطان در منزل، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا کاملا دقیق در مورد این موضوع با شما صحبت کنند.

تست سرطان در منزل توسط موسسه پرستاری توانبخش

تست سرطان در منزل توسط موسسه پرستاری توانبخش با هدف تشخیص به موقع سرطان و جلوگیری از پیشرفت آن امکان‌پذیر است. متاسفانه سرطان می‌تواند به سرعت در بافت‌های مختلف گسترش پیدا کند و خطرات جسمی بسیار زیادی را برای افراد به همراه داشته باشد. تشخیص به موقع سرطان با کمک تیم متخصص انجام‌دهنده آزمایشات سرطان در منزل امکان‌پذیر است. موسسه پرستاری توانبخش به لطف داشتن تیم متخصص پرستاری، علاوه بر اینکه امکان انجام غربالگری و آزمایش خون را برای بیماران فراهم می‌کند، می‌تواند خدمات پرستاری در منزل را برای بیماران مبتلا به سرطان نیز ارائه کند. می‌توانید برای مراقبت از بیماران در حین شیمی درمانی در بیمارستان و منزل، از پرستاران متخصص و باتجربه موسسه پرستاری توانبخش کمک بگیرید. در این مجموعه قرارداد نگهداری از سالمندان و بیماران بسته خواهد شد.

نجمه خنجری
گرد آورنده

نجمه خنجری

از ما مشاوره رایگان بگیرید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *