فیزیوتراپی کمر در منزل

امروزه افراد زیادی به دلیل عواملی مانند وضعیت نامناسب نشستن، ورزش‌نکردن و نشستن طولانی‌مدت دچار کمردرد می‌شوند. یکی از درمان‌هایی که در این شرایط تجویز می‌شود، فیزیوتراپی است که می‌تواند به‌ کاهش درد و بازگرداندن عملکرد طبیعی کمر کمک کند. با این حال، مراجعه به مراکز فیزیوتراپی، چند‌بار در هفته، می‌تواند دردسر‌ساز و زمان‌بر باشد. اینجاست که فیزیوتراپی کمر در منزل به کارتان می‌آید.

موسسه پرستاری توانبخش با سابقه بیش از بیست سال فعالیت در زمینه پرستاری و درمان‌های داخل منزل، امکان فیزیوتراپی کمر در منزل را با قیمت مناسب فراهم کرده است. اگر نیاز به فیزیوتراپی دارید، می‌توانید با توانبخش تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

فیزیوتراپیست‌های متبحر و مجرب توانبخش، علاوه‌ بر به عهده گرفتن فیزیوتراپی در منزل، فرآیند آموزش فیزیوتراپی کمر در منزل را با آموزش ورزش‌های مناسب برای بهبود و جلوگیری از کمردرد کامل می‌کنند.

فیزیوتراپی کمر در منزل چیست؟ (چه خدماتی به شما ارائه می‌دهد)

فیزیوتراپی کمر در منزل و خدمات آن

فیزیوتراپی کمر در منزل یکی از روش‌های مراقبت‌ بهداشتی است که بر بهبود و بازیابی عملکرد فیزیکی و تحرک کمر در افراد آسیب‌دیده، بیمار یا ناتوان در محیط منزل تمرکز دارد. در فیزیوتراپی کمر در منزل از دستگاه‌های مختلف الکتریکی، ورزش‌ و همچنین درمان‌های دستی برای افزایش قدرت، انعطاف‌پذیری و بهبود بیمار استفاده می‌شود.

بیشتر بیمارانی که به فیزیوتراپی کمر در منزل نیاز پیدا می‌کنند، دارای مشکلات سیاتیک و دیسک هستند؛ البته تعداد بیمارانی که به‌علت گرفتگی عضلات کمر نیاز به این درمان دارند هم کم نیست.

از آنجایی که افراد نیازمند به فیزیوتراپی کمر، به‌علت درد در کمر خود قادر به فعالیت زیاد نیستند، توصیه‌ ما، انجام فیزیوتراپی کمر در خانه است.

موسسه پرستاری توانبخش، فیزیوتراپیست‌های متبحر زیادی را در استخدام دارد و آن‌ها را برای درمان مشکلات کمر، به محل سکونت بیمار اعزام می‌کند. فیزیوتراپیست‌های اعزامی، دارای تعدادی دستگاه سیار برای بهبود عملکرد کمر هستند و علاوه‌بر این، با آموزش فیزیوتراپی کمر در منزل، به بیمار کمک می‌کنند تا ورزش‌های مورد نیاز خود را یاد گرفته و در بین دو جلسه فیزیوتراپی انجام دهند.

توانبخش با ارائه خدمات 24 ساعته، آماده است تا به بیماران مختلف کمک کند بدون نیاز به خروج از منزل، از درد کمر رهایی یابند. این موسسه، بزرگ‌ترین و معتبرترین مرکز پرستاری، مراقبت و نگهداری در منزل محسوب شده و عضو رسمی مراکز همیاری، عضو رسمی انجمن موسسات و مراکز مراقبت، نگهداری و پرستاری از سالمند، بیمار و کودک، محسوب می‌شود. موسسه پرستاری توانبخش به شما کمک می‌کند که بدون نیاز به پرداخت هزینه‌های اضافی برای رفت‌و‍‌آمد، کمر خود را درمان کنید. با درمان کمر در منزل، از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

  • قیمت مناسب
  • صرفه‌جویی در هزینه رفت‌و‍‌آمد
  • صرفه‌جویی در وقت
  • عدم نیاز به استفاده از وسیله نقلیه هنگام درد
  • راحتی و سهولت بیشتر در کار‌کردن

انواع فیزیوتراپی کمر در منزل

انواع فیزیوتراپی کمر در منزل

فیزیوتراپی کمر در منزل در شرایط مختلفی تجویز می‌شود. برخی از بیماران به دلیل اسپاسم ماهیچه‌های کمر نیاز به فیزیوتراپی دارند و برخی دیگر برای سرپا شدن بعد از عمل جراحی نیازمند فیزیوتراپی هستند. حتی کودکان نیز در شرایط خاصی به فیزیوتراپی کمر احتیاج دارند.

فرقی ندارد به چه علتی فیزیوتراپی برای شما تجویز شده‌ است، در هر صورت با استفاده از خدمات توانبخش می‌توانید بدون خروج از منزل این خدمات را دریافت کنید.

فیزیوتراپی کمر در منزل برای اسپاسم

بسیاری کمردردها، ناشی از اسپاسم است. بد نشستن، کم‌آبی، فعالیت ناکافی، آسیب به مهره‌ها، استرس و اضطراب همگی می‌توانند سبب اسپاسم ماهیچه‌های کمر شوند. اسپاسم به‌صورت مزمن و طولانی بروز پیدا کرده و فیزیوتراپی می‌تواند علاوه‌بر درمان، علت بروز این گرفتگی‌ها را پیدا کرده و از ایجاد دوباره آن‌ها پیشگیری کند.

گرما یا سرما درمانی، یکی از روش‌های فیزیوتراپی کمر در منزل برای کاهش اسپاسم است. همچنین فیزیوتراپی ممکن است شامل تکنیک‌های آرام‌سازی پیشرونده عضلانی، تمرینات تنفسی و اصلاح وضعیت بدنی برای کاهش عوامل زمینه‌ای موثر در اسپاسم باشد.

فیزیوتراپی کمر در منزل بعد از جراحی

پس از عمل جراحی کمر، ممکن است بافت‌های اطراف دچار چسبندگی شده و مشکلات بسیاری از جمله درد را برای بیمار ایجاد کند. فیزیوتراپی پس از عمل جراحی، این عوارض را کاهش داده، موجب ثبات در قسمت ستون فقرات شده و قدرت کمر بیمار را افزایش می‌دهد.

فیزیوتراپی کمر در منزل می‌تواند با بهبود، بازیابی تحرک و جلوگیری از عوارض، درد پس از جراحی را به‌میزان قابل توجهی کاهش دهد. این فیزیوتراپی هدفمند، گردش خون را افزایش داده و تحویل مواد مغذی و اکسیژن به بافت‌های آسیب‌دیده را تسریع می‌کند.

علاوه‌بر این، فیزیوتراپی کمر در منزل می‌تواند سفتی پس از عمل را برطرف کرده، انعطاف‌پذیری را بهبود بخشد و از ایجاد بافت اسکار که ممکن است به افزایش درد کمک کند، جلوگیری نماید.

تمرینات و حرکات کششی تجویز‌شده توسط فیزیوتراپیست نیز به حفظ وضعیت و مکانیک مناسب بدن کمک کرده و از فشار بی‌مورد بر ستون فقرات و ساختارهای اطراف جلوگیری می‌کند.

فیزیوتراپی کمر در منزل برای کودکان

فیزیوتراپی کمر در منزل برای کودکان

مشکلات و آسیب به کمر در کودکان، بیشتر هنگام تمرین و ورزش حرفه‌ای و یا بازی‌کردن‌ ایجاد می‌شود؛ همچنین ممکن است کودک از روی مبل یا ارتفاع دیگری سقوط کرده و از ناحیه کمر دچار مشکل شود.

فیزیوتراپی کمر در خانه برای کودکان شامل مجموعه‌ای از تمرین‌ها و فعالیت‌های متناسب با آسیب ایجاد‌شده است.

فیزیوتراپیست ممکن است از فعالیت‌های سرگرم‌کننده و جذاب، برای لذت‌بخش کردن جلسات فیزیوتراپی استفاده کند. با توجه به این‌که کودکان در حال رشد هستند و زندگی طولانی را پیش رو دارند، لازم است فیزیوتراپی کمر آن‌ها با دقت و توجه بیشتری انجام شود.

فیزیوتراپیست‌‌های اعزامی از طرف موسسه توانبخش، سابقه درمان کودکان را داشته و می‌توانند به‌طور موثر مشکلات کمر آن‌ها را برطرف کنند.

آموزش فیزیوتراپی کمر در منزل

علاوه‌ بر اقدامات درمانی که در جلسات متفاوت توسط فیزیوتراپیست انجام می‌شود، فیزیوتراپی کمر در منزل شامل انجام تمرین‌های خاصی بین دو جلسه فیزیوتراپی است. این تمرینات از تعداد کم شروع شده و در هر جلسه درمان، تعداد آن‌ها افزایش می‌یابد. معمولا در آخرین جلسه درمان، بیمار بیش از 15 ورزش را یاد گرفته که می‌تواند به تقویت ماهیچه‌های کمر، انعطاف‌پذیری و سلامت او کمک کند.

لازم است ورزش‌های آموزش داده شده در فواصل جلسات درمانی و همچنین پس از اتمام آن‌ها، سه بار در روز مطابق با دستور فیزیوتراپیست انجام شوند تا بهبود کمر تسریع یافته و از درد مجدد جلوگیری شود.

هزینه فیزیوتراپی کمر در منزل

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در آغاز هر سال، تعرفه مشخصی را برای خدمات فیزیوتراپی از جمله انواع فیزیوتراپی کمر تعیین و منتشر می‌کند. لازم است در نظر بگیرید که تعرفه‌های فیزیوتراپی کمر در منزل، از تعرفه انجام فیزیوتراپی در مراکز درمانی بیشتر است، زیرا این شیوه فیزیوتراپی، درمانی شامل هزینه‌های رفت‌وآمد پرسنل و ابزار و وسایل آن‌هاست.

هزینه‌های نهایی فیزیوتراپی کمر در خانه، با توجه به نوع فیزیوتراپی، تعداد جلسات مورد نیاز و نوع بیمه می‌تواند متفاوت باشد. شما می‌توانید از طریق تماس با مشاوران موسسه پرستاری توانبخش از هزینه‌ها مطلع شده و قرارداد را به‌ شکل آنلاین امضا کنید. همچنین می‌توانید از قبل از استخدام فیزیوتراپ، از مشاوره رایگان توانبخش بهره‌مند شوید.

بیمه معمولا هزینه فیزیوتراپی را پرداخت می‌کند. همچنین اگر بیمه تکمیلی داشته باشید، می‌توانید بخش بیشتری از هزینه‌ها را از بیمه دریافت کرده و قیمت نهایی را کاهش دهید.

موسسه پرستاری توانبخش ارائه‌کننده خدمات فیزیوتراپی کمر در منزل

موسسه پرستاری توانبخش یکی از موسسه‌های پیشرو در زمینه ارائه خدمات درمانی داخل منزل از جمله پرستاری کودک، پرستار کهنسال و نگهداری از بیماران است.

این موسسه در 24 ساعت شبانه‌روز در دسترس است و می‌تواند خدمات مختلفی را ارائه کند.

موسسه پرستاری توانبخش دارای پرسنل مجرب و آموزش‌دیده‌ای است که کلیه مراحل فیزیوتراپی را با دقت انجام می‌دهد. علاوه‌بر فیزیوتراپی در منزل، این موسسه در حوزه‌های مختلف پرستاری از جمله پرستاری بیمار در منزل، پرستاری سالمند در منزل، پرستاری کودک در منزل و پرستاری بیمار در بیمارستان فعالیت دارد.

نجمه خنجری
گرد آورنده

نجمه خنجری

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *