حقوق پرستاری در منزل

حقوق پرستاری در منزل، به صورت پرستار نوزاد، پرستار کودک، پرستار بیمار، پرستار سالمند و … تعریف می‌شود. هر کدام از این مسئولیت‌ها دارای حیطه متفاوتی هستند، نمی‌توان همه آن‌ها را در یک ردیف قرار داد. هر کدام از این پرستاران علاوه بر داشتن تجربه، باید مهارت‌ها و آموزش‌های خاص آن حیطه را کسب کرده باشند. حقوق و دستمزد پرستار را باید بر اساس این توانمندی‌ها و وظایفی که به آن‌ها محول شده است و همچنین ساعت کاری آن، تعیین تکلیف کرد.

حقوق پرستاران

حقوق پرستاران

حقوق پرستاران، به گونه‌ای است که نسبت به وظایفی که به آن‌ها محول می‌شود، مورد توجه خاص قرار نگرفته است. این افراد با کوچکترین اشتباه با آن‌ها برخورد می‌شود در صورتی که به حقوق و مزایای آن‌ها چنان توجه خاصی نمی‌شود. این افراد برای اینکه بتوانند به بهترین وجه ممکن وظایف خود را انجام دهند بهتر است حقوق و مزایایی که برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود خداپسندانه باشد. چرا که این افراد هم مشغله زندگی فراوانی دارند. این افراد به دلیل مسائل مختلف زندگیشان ممکن است اشتباهات کوچکی از آن‌ها سر بزند. بهتر است به جای برخورد دلیل اشتباه را پیگیری کنید که شاید شما هم بتوانید برای برطرف کردن آن مسئله قدمی بردارید. بهتر است با پرستار خانگی خود به مانند یکی از اعضای خانواده خود رفتار کنید که حقوق معنوی این فرشتگان هم مورد توجه قرار گیرد.

حقوق پرستار سالمند در منزل

حقوق پرستار سالمند در منزل، به وضعیت سلامتی سالمند، توانایی و وظایفی که بر عهده پرستار گذاشتند سنجیده می‌شود. معمولا سالمندی که بخواهد پرستار را برای همدمی و کارهای اولیه استخدام کند قیمت آن با سالمندی که توانایی آن کم است و اکثر کارهای آن توسط پرستار انجام شود فرق می‌کند. یا قیمت پرستار برای سالمند سالم با سالمند بیمار متفاوت است. شما باید به ساعت کاری پرستار هم توجه داشته باشید. ساعت کاری پرستار به صورت 8 ساعت، 12 ساعت و 24 ساعت می‌باشد. قیمت‌ها با بیشتر شدن ساعت کاری رو به بالا خواهد رفت و باید به حقوق آن‌ها اضافه شود. این مبلغ اضافه‌کاری بهتر است با توافق و رضایت پرستار باشد نه هر چه که خودتان تمایل داشتید.

حقوق پرستار کودک در منزل

حقوق پرستار کودک در منزل، به سن کودک و کارهای مورد نیاز برای آن بچه قرار است انجام شود، به وضعیت کودک و خیلی مسائل دیگر بستگی دارد. در انتخاب پرستار کودک باید به چندین مورد توجه شود. شما برای مراقبت چند بچه به پرستار نیازمندید؟ چگونه وظایفی را برای پرستار در نظر گرفته‌اید؟ چند روز در هفته نیاز به پرستار دارید؟ محل زندگی پرستار به محل زندگی شما نزدیک است؟ چند ساعت نیاز به داشتن پرستار دارید؟ آیا به پرستاری نیاز دارید که تحصیلات و آموزش‌های لازم را گذرانده است؟

حقوق پرستاری در منزل

عواملی که ممکن است در این قیمت‌گذاری تاثیرگذار باشد همین فاصله مکانی محل زندگی شما از محل زندگی پرستار است. همچنین تعداد وظایفی که شما بر عهده پرستار می‌گذارید در حقوق پرستار تاثیرگذار است. پس بنابراین اگر بیشتر از وظایف یک پرستار به پرستار منزل خود، کار محول کردید. حقوق آن افزایش خواهد یافت. دیگر شکوه و نارضایتی نداشته باشید. شما باید ساعاتی که یک پرستار مشغول به خدمت به کودک شماست را هم در نظر گیرید و همچنین تعداد روزهای که قرار است در کنار کودک شما باشد را هم مدنظر داشته باشید.

حقوق پرستار کودک در منزل تهران

حقوق پرستار کودک در منزل تهران، با شهرستان‌های کوچک بسیار متفاوت است. در استان تهران به دلیل طولانی بودن مسافت‌ها باید توجه شود پرستاری را که می‌خواهید برای کودک دلبندتان استخدام کنید. بهتر است محل زندگی آن در نزدیکی محل زندگی شما باشد. زیرا اگر محل‌های زندگی پرستار از شما دور باشد هنگام رفت و آمد به مشکل مواجعه خواهد شد. هزینه رفت و آمدش بالا خواهد رفت و در این صورت هم شما نمی‌شود در کنار این موارد بی اهمیت باشید به هر حال باید بخشی از این هزینه‌ها را شما پرداخت کنید و همچنین به دلیل مشکلات ترافیکی پرستار به موقع در منزل شما حاضر نخواهد شد که موجب نارضایتی شما خواهد شد.

حقوق پرستار نوزاد

حقوق پرستار نوزاد، نسبت به حقوق پرستار کودک بیشتر است. چرا که نوزاد به دلیل ناتوانی و کوچک بودن بدنش مراقبت از آن نسبت به یک کودک بیشتر و حساس‌تر است. مراقبت از نوزاد در بر گرفته از نکات ریزی است که باید به جا آورده شود. مثلا در شیر دادن به آن باید دقت شود در گلوی آن گیر نکند و بعد از آن باید آروق آن گرفته شود ولی یک کودک خودش با کمک پرستار غذا می‌خورد، به نوعی پرستار فقط نظارت بر غذا خوردن آن دارد. یا توالت رفتن کودک آن بر عهده خودش است. پرستار فقط بر آن تاکید می‌کند نظافت خود را به خوبی رعایت کند. ولی نوزاد باید پوشاک شود و بعد از تعویض پوشاک، پرستار نظافت نوزاد را انجام می‌دهد.

پرستار باید هر لحظه مراقب نوزاد باشد چرا که نوزاد به دلیل ناتوانی‌اش نمی‌تواند از خود مراقبت کند مخصوصا در مواقعی که نوزاد روی چهار دست و پای خود راه می‌رود و یا تازه روی پای خود ایستاده است. زیرا ممکن است بدون اینکه بداند کار خیلی خطرناکی را دارد انجام می‌دهد از پله‌ها بالا رود. پرستار نوزاد هر لحظه باید هوشیار باشد چرا که با کوچیکترین سهل انگاری ممکن است بدترین اتفاق برای نوزاد پیش آید که غیر قابل جبران است. ولی کودک این طور نیست با آن صحبت می‌شود که به سمت مکان و کارهای خطرناک نرود و با پرستار خود همکاری خوبی دارد.

حقوق پرستار خانگی

حقوق پرستار خانگی، همان‌طور در موارد مذکور ذکر شد بستگی به وظایفی دارد که بر عهده آن قرار گرفته و همچنین ساعت کاری، مهارت، توانایی و تجربه پرستار هم در آن تاثیرگذار است. امروزه مراکز خدمات‌رسان فراوانی به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند. شما برای اینکه بتوانید پرستار مورد نظر خود را بیابید به این مراکز مراجعه می‌کنید. بهتر است قبل از هر اقدامی سوال‌های موردنظرتان را بپرسید و ارزیابی کنید اگر شرایط آن پرستار به شما همخوانی دارد و شما هم توانایی پرداخت حقوق آنرا داشته باشید، قراردادی نوشته شود. تا حقوق پرستاری در منزل شما به خوبی رعایت شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

سهیل خوش نظر
گرد آورنده

سهیل خوش نظر

از ما مشاوره رایگان بگیرید    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *