تست alt

پرستاری از بیمار سرطانی در منزل

در این مقاله قصد داریم در مورد پرستاری از بیمار سرطانی در منزل صحبت کنیم و از نزدیک کیفیت ارائه این خدمت توسط مؤسسه‌های اعزام پرستار مانند مؤسسه توانبخش را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

پرستاری از بیمار سرطانی در منزل چند سالی است که توسط مردم مورد استقبال قرار گرفته است. کیفیت زندگی شهری در کلان‌شهرها و شهرهای بزرگ صنعتی، امکان رسیدگی خانواده به بیماران سرطانی در منزل را غیرممکن کرده است. افزایش روزافزون مشغله‌های کاری و درهم‌تنیدگی برنامه کارهای روزمره، فرصت انجام کارهای مراقبتی و رسیدگی به بیماران سرطانی را در اختیار خانواده‌ها قرار نمی‌دهد. از طرفی دیگر، پرستاری از بیمار سرطانی باید به‌ صورت دقیق، همه‌روزه و در ۲۴ ساعت شبانه‌روز انجام شود، چرا که این عزیزان به خدمات پرستاری نیاز دارند و خودشان قادر به انجام همه امورات روزمره نیستند.

پرستاری از بیمار سرطانی در منزل مزایای فوق‌العاده خوبی دارد که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت. همچنین به شما خواهیم آموخت که چطور یک پرستار خوب و کاربلد برای پرستاری از بیمار سرطانی در منزل پیدا کنید.

اگر شما هم در مورد خدمات مؤسساتی مانند مؤسسه توانبخش در ارتباط با پرستاری از بیمار سرطانی در منزل کنجکاو هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

پرستار بیمار در منزل

مراقبت و پرستاری از بیمار سرطانی در منزل

بیماران سرطانی اغلب می‌خواهند در کنار عزیزانشان بوده و از فضای آرامش‌بخش و پرآسایش خانه‌شان بهره‌مند باشند، چرا که متأسفانه بر اساس نوع سرطانشان، باید تحت یک پروسه طولانی و احتمالاً دردناک درمانی قرار بگیرند. محیط آشنای خانه و بودن در محاصره خانواده، حمایت عاطفی فوق‌العاده‌ای را برای بیماران سرطانی به ارمغان دارد که لازمه حفظ انرژی و انگیزه آن‌ها برای مبارزه با بیماری سرطان است.

مؤسسه پرستاری توانبخش خدمات مراقبت‌های حمایتی از بیماران سرطانی را در منزل برای شما فراهم می‌کند تا بیماران عزیز بتوانند بدون نیاز به حضور در محیط عفونی بیمارستان، تحمل مشقت‌های جابه‌جایی و انتقال و همچنین تحمل زمان طولانی مسیر، خدمات پرستاری تخصصی موردنیاز خود را با پرستار در منزل دریافت کنند.

برای مراقبت از بیماران سرطانی، پیشبرد برنامه پزشکی و درمانی آن‌ها و اطمینان از اجرای دقیق پروتکل‌های درمانی و مراقبتی، بهترین راه این است که این عزیزان در محیط خانه خودشان توسط یک پرستار شبانه‌روزی تحت مراقبت و مداوا قرار بگیرند.

تنها در این صورت است که بیماران سرطانی می‌توانند توجه ویژه و منحصربه‌فرد یک پرستار را به‌ صورت اختصاصی داشته باشند. عدم توجه کافی به مراقبت‌های پرستاری از بیماران سرطانی و شکست در تداوم پروتکل مراقبتی از آن‌ها می‌تواند بر نتیجه درمان بیمار تأثیر سوء و مخربی بگذارد.

رویکرد مؤسسه توانبخش به ارائه خدمات مراقبت از بیمار سرطانی در منزل بر این ایده استوار است که بیماران باید بدون طی کردن روند پذیرش در بیمارستان، از بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات پرستاری و مراقبتی بهره‌مند شوند.

پزشک و پرستار اختصاصی برای هر بیمار

بدون شک رابطه‌ای که یک پزشک یا یک پرستار با بیمار خود ایجاد می‌کند، برای بهبود نتیجه درمان بسیار حیاتی است. این امر تنها زمانی به بهترین شکل خود امکان‌پذیر است که مراقبت‌های خانگی از بیمار توسط یک پرستار به‌ صورت اختصاصی انجام گیرد. پرستاران کیفیت پروسه درمانی و واکنش بدن بیمار به درمان را با پزشک متخصص هماهنگ می‌کنند و آن‌ها را از پیشرفت بیمار مطلع می‌کنند.

مدیریت اپیزود تحت نظارت

بیماران سرطانی معمولاً با عوارض جانبی و اپیزود‌های بالینی زیادی روبرو می‌شوند که در نهایت آن‌ها را به بیمارستان می‌کشاند. در همین راستا، پرستاران آموزش‌دیده بالینی می‌توانند در محیط خانه و در کنار بیمار حضور داشته باشند  و تمام نیازهای مراقبتی وی را پوشش دهند.

پایش روزانه بیمار

خدمات پرستاری از بیمار سرطانی در منزل شامل چک کردن علائم حیاتی مانند فشار خون، نبض، تنفس، دمای بدن و غیره است و این اطلاعات برای دسترسی سریع و رجوع آسان به آن‌ها، به‌ صورت دیجیتال ثبت می‌شوند. این موارد ضبط‌شده در صورت نیاز در اختیار متخصص معالج قرار می‌گیرد. نظارت روزانه، ساعتی و منظم بر علائم حیاتی کمک می‌کند تا علائم هشداردهنده اولیه پیشرفت بیماری شناسایی‌ شده و قبل از بدتر شدن وضعیت، به‌ سرعت اقدامات لازم انجام شود.

مدیریت درد

درد یکی از شایع‌ترین عوارض جانبی است که بیماران سرطانی تجربه می‌کنند. شدت درد در بیماران سرطانی متفاوت است؛ اما در برخی موارد می‌تواند کاملاً ناتوان‌کننده باشد و بر زندگی عادی روزمره بیماران تأثیر بگذارد. مدیریت درد در بیماران سرطانی مساوی با مدیریت کیفیت زندگی و سطح وضعیت عمومی بیمار است. پرستاری از بیمار سرطانی در منزل به‌ خوبی می‌تواند پروسه کنترل درد را روی بیمار پیاده کند.

آیا خدمات موسسه مراقبت از بیمار سرطانی در منزل برای نیازهای من مناسب است؟

خدمات پرستاری از بیمار سرطانی در منزل

با توجه کردن به موارد زیر می‌توانید بهترین مؤسسه ارائه‌دهنده خدمات پرستاری از بیمار سرطانی در منزل را پیدا کنید:

 • حتماً بپرسید که آیا مؤسسه اطلاعات مکتوب شامل خدمات، قوانین واجد شرایط بودن، هزینه‌ها، روش‌های پرداخت، شرح وظایف کارکنان و بیمه نامه مسئولیت و قصور را دارد یا خیر. از آن‌ها بخواهید هر گونه بروشور یا سایر اطلاعات موجود در مورد خدمات خود را در اختیار شما قرار دهند. از آن‌ها بخواهید هر چیزی را که متوجه نمی‌شوید برای شما توضیح دهند.
 • چه خدماتی در مؤسسه ارائه می‌شود؟ هنگام انتخاب یک مؤسسه ارائه‌دهنده خدمات پرستاری از بیمار سرطانی در منزل، لیست خدمات قابل‌ ارائه را چک کنید. برای مثال ببینید آیا پرستار منزل که برای مراقبت از بیماران سرطانی قرار است به منزل شما بیاید، خدمات نظافت منزل، پخت‌وپز، شستشو، رفت‌وروب، مراقبت از کودک، انجام خریدهای خانه و موارد مشابه دیگر را نیز انجام می‌دهد یا خیر.
 • بررسی کنید تا مطمئن شوید که مؤسسه در صورت نیاز، انواع متخصصان مورد نیاز شما اعم از پرستاران، درمانگران، دستیاران مراقبت و پزشکانی که تجربه بالایی در ارائه خدمات به افراد مبتلا به سرطان دارند را در لیست خود دارد.
 • بررسی کنید که آیا آژانس می‌تواند تجهیزات پزشکی یا سایر موارد مورد نیاز شما را فراهم کند یا خیر. همچنین بپرسید که آیا آژانس به شما یا یکی از اعضای خانواده نحوه استفاده و مراقبت از تجهیزات را آموزش می‌دهد یا خیر.
 • در صورت بروز مشکل در تجهیزات در شب یا آخر هفته و روزهای تعطیل، با چه کسی باید تماس بگیرید؟ آیا افرادی به این منظور در مؤسسه مشغول به کار هستند یا خیر؟
 • آیا مؤسسه در برابر خواسته‌ها و نیازهای شما انعطاف دارد یا خیر؟
 • در صورت مسافرت یا برنامه‌های کاری پرستاران، آیا مؤسسه فرد جایگزین دارد یا خیر؟
 • آیا مؤسسه در قبال خدماتی که ارائه می‌دهد صورت‌حساب مشخص و واضحی را به شما اعلام می‌کند؟
 • هر چند وقت یک‌بار مؤسسه یک سرپرست را برای بررسی کیفیت خدمات مراقبتی ارائه‌شده به خانه بیمار می‌فرستد؟
 • در صورت داشتن انتقاد یا شکایت، مسائل چگونه پیگیری و حل می‌شوند؟
 • آیا صورت‌حساب دقیق قبل از امضای قرارداد‌ها مشخص است؟
 • آژانس باید یک شماره تلفن ۲۴ ساعته داشته باشد که هر زمان که سؤال یا مشکلی داشتید بتوانید با آن تماس بگیرید. اینکه چگونه یک مؤسسه مراقبت در منزل به اولین تماس شما برای سؤال در مورد خدمات پاسخ می‌دهد، دید خوبی از کیفیت برخورد پرسنل و تعهدپذیری آن‌ها به شما می‌دهد.
 • آیا مؤسسه در صورت آب‌ و هوای بد، قطع برق یا بلایای طبیعی، برنامه اضطراری دارد یا خیر. موارد اضطراری رخ می‌دهند. در مواقع اضطراری، باید بدانید که آیا مؤسسه همچنان می‌تواند خدمات را در خانه شما ارائه دهد یا خیر.
 • در نهایت، بررسی کنید که آیا مؤسسه می‌تواند در موقعیت جغرافیایی محل زندگی شما ارائه خدمت کند یا خیر. برخی از مؤسسات ممکن است مرز‌های خدمات جغرافیایی خاصی را تحت پوشش قرار دهند.

مزایای مراقبت از بیمار سرطانی در منزل

مهم‌ترین مزایای مراقبت از بیماران سرطانی در منزل را می‌توان در قالب موارد زیر برشمرد:

 • مراقبت از سرطان و کیفیت زندگی
 • بهبود عملکردهای روزانه بیمار
 • افزایش سطح انرژی و انگیزه
 • کاهش و مقابله با اضطراب، درد، عوارض جانبی درمان و غیره
 • در جریان قرار گرفتن خانواده بیمار از روند پیشرفت بیماری یا بهبود آن
 • برخورداری بیمار سرطانی از حمایت‌های عاطفی، روحی و روانی محیط خانه و اعضای خانواده
 • مداخلات پزشک‌محور پرستار اعم از مشاوره‌های پزشکی، ارائه پروتکل تخصصی درمان، مدیریت اپیزودیک و مراقبت‌های توانبخشی
 • مراقبت توانبخشی با هدف بازگرداندن حرکات عملکردی بیماران
 • رویکرد مراقبت تسکینی ما تسکین علائم را به بیماران لاعلاج ارائه می‌دهد و کمک می‌کند
 • بهبود کیفیت زندگی و دریافت خدمات مراقبتی

خدمات مراقبت و پرستاری از بیمار سرطانی در منزل موسسه توانبخش

خدمات مراقبت و پرستاری از بیمار سرطانی در منزل

اگر بیمار سرطانی دارید و فرصت کافی برای رسیدگی به امور درمانی وی در برنامه کاری و زندگی شما نمی‌گنجد، اگر از رفت‌ و آمدهای تکراری به مراکز درمانی خسته شده‌اید و بیمارتان نیز تحمل اذیت‌های احتمالی انتقال و جابه‌جایی را ندارد، باید به فکر استخدام یک پرستار شبانه‌روزی به‌ منظور دریافت خدمات پرستاری از بیمار سرطانی در منزل باشید.

برنامه پرستار بیمار در منزل به‌راحتی با برنامه‌های زندگی شما تطبیق پیدا می‌کند و پروسه درمانی بیمار بدون هیچ اختلالی با بالاترین کیفیت ممکن پیش می‌رود.

ما می‌توانیم مراقبت‌های پرستاری در منزل را بر اساس نیاز و برنامه شما هماهنگ کنیم. برای بهره‌مندی از مزایای فوق‌العاده مراقبت از بیمار سرطانی در منزل و یافتن پاسخ برای پرسش‌های احتمالی خود، تنها کافی است با تیم مشاوره‌ای و کارشناسان مؤسسه توانبخش در تماس باشید.

هزینه پرستاری از بیمار سرطانی در منزل مؤسسه توانبخش

اکنون که با مزایای فوق‌العاده پرستاری از بیمار سرطانی در منزل، ویژگی‌های یک پرستار خوب و شرح وظایف پرستاران آشنا شده‌اید، بهتر می‌دانید که تعیین کردن یک قیمت دقیق به‌ عنوان هزینه پرستاری از بیمار سرطانی در منزل ممکن نیست و محدوده قیمتی با توجه به سبد خدماتی شما، طول مدت درمان، محدوده جغرافیایی محل زندگی و کیفیت ارائه خدمات متغیر خواهد بود.

برای دریافت تعرفه دقیق هزینه پرستاری از بیمار سرطانی در منزل، پرسیدن سؤالات احتمالی و گرفتن مشاوره می‌توانید با مشاوران و کارشناسان مؤسسه توانبخش در تماس باشید. هزینه پرستاری از بیمار سرطانی در منزل با توجه به معیارهای خود شما مشخص می‌شود.

از ما مشاوره رایگان بگیرید

                 دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *