پرستار شبانه روزی در منزل (اعزام پرستار 24 ساعته)

مراقبت از بیمار، کودک و یا سالمندان، از مهم‌ترین فاکتورهایی هست که در تعریف نیاز برای استخدام پرستار شبانه روزی در منزل مطرح می‌شه. امروزه درگیری‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف برای افراد مورد بحث قرار می‌گیره که باعث ایجاد مشغله‌های کاری برای اون‌ها شده و زمان زیادی از روز رو ازشون می‌گیره. در این حالت طبیعتا فرصتی برای نگهداری و مراقبت از بيماران، کودکان و یا سالمندان باقی نمی‌مونه. به همین دلیل هست که توجه بسیاری از افراد نسبت به خدمات مراقبتی در منزل جلب شده و موسسه‌های پرستاری به یکی از پرمخاطب‌ترین مراکز تبدیل شدن.

در این بین موسسه پرستاری توانبخش به سبب فاکتورهای مراقبتی‌ای که در راستای نگهداری از افراد لحاظ می‌کنه؛ از جمله: بیش از 20 سال سابقه، طرح قرارداد با توجه به معیارهای شخصی شما، نظارت دقیق بر قراردادها و… .

به طور کلی با در نظر داشتن اهمیت این موضوع، در ادامه این مطلب هدف ما ارائه توضیحات بیشتر نسبت به اعزام پرستار 24 ساعته و فاکتورهای مربوط به استخدام پرستار شبانه روزی در منزل خواهد بود.

چه کسانی نیاز به پرستار 24 ساعته در منزل دارند؟

زمانی که حرف از اعزام پرستار 24 ساعته و مراقبت در منزل می‌شه، عموم افراد به یاد بیماران می‌افتن؛ اما باید گفت که پرستار شبانه روزی در منزل می‌تونه شامل نگهداری و مراقبت از کودکان و یا سالمندان هم باشه. چه بسا بیشتر افراد به این منظور سراغ استخدام پرستار شبانه روزی در منزل می‌رن.

اگه بخوایم به سوال مطرح شده در رابطه با بیماران پاسخ بدیم، باید گفت گاها برخی از بیماران به دلیل شرایط نسبتا بهتری که دارن، می‌تونن در منزل تحت مراقبت و درمان قرار بگیرن. البته باید توجه داشت که بیمارانی که در شرایط وخیم بیماری هستن و نیازهای مراقبتی پیشرفته‌ای دارن، نمی‌تونن در منزل تحت مراقبت باشن‌.

در مورد کودکان هم به سبب مشغله‌های کاری والدین، می‌توان با استخدام پرستار 24 ساعته در منزل، مشکل نگهداری و مراقبت از کودک در منزل رو برطرف کرد. این مورد برای نوزاد و یا کودکان در سنین مختلف صدق می‌کنه‌.

از دیگر افرادی که نیاز به پرستاری 24 ساعته در منزل پیدا می‌کنن، سالمندان هستن. افزایش سن می‌تونه عاملی برای بروز مشکلات مختلف باشه که سبب نیاز به مراقبت می‌شه. در این شرایط هم دغدغه‌های روزانه افراد‌، مانع فراهم‌آوری فرصت در راستای مراقبت و رسیدگی به فرد سالمند می‌شه. در نتیجه نگهداری از سالمند شبانه روزی هم علاوه بر کودک و بیمار هم نیاز پیدا می‌کنند.

برای درک وظایف مختلف پرستاران شبانه روزی برای افراد مختلف روی عنوان مورد نظر کلیک کنید:

استفاده از پرستار شبانه روزی در منزل چه مزایایی دارد؟

در خصوص استخدام پرستار شبانه روزی در منزل، مزایای مختلفی جهت مراقبت از بیمار، کودک و یا سالمند مطرح می‌شه که در ادامه مزایای این روند برای گروه‌های مورد نیاز، تحت بررسی قرار گرفته شده.

 • کیفیت در مراقبت: از جمله بحث‌های مهم که می‌تونه به عملکرد بهتر پرستار نسبت به خانواده اشاره کنه، مربوط به کیفیت بهتر روند مراقبت از افراد بیمار، کودکان و یا سالمندان هست.
 • ایجاد فرصت برای خانواده: استخدام پرستار 24 ساعته در منزل، سبب کاهش بار مسئولیت خانواده‌ها شده و امکان فرصت برای رسیدگی به برنامه‌های دیگه رو فراهم می‌کنه.
 • جلوگیری از تنهایی: وجود پرستار شبانه روزی در منزل می‌تونه مانع حس تنهایی در فرد بشه. این موضوع روی شرایط روحی افراد تاثیرات مثبتی می‌ذاره و می‌تونه سبب حال بهتر این افراد بشه.
 • رسیدگی به زمان مصرف دارو: با توجه به اینکه مصرف دارو می‌تونه برای کودکان، سالمندان و بیماران مطرح بشه، توجه به زمان مصرف از اهمیت بالایی برخورداره که پرستار شبانه روزی در منزل در یادآوری این زمان توجه ویژه‌ای خرج می‌کنه.

پرستار شبانه روزی در منزل چه وظایفی دارد؟

در روند مراقبت از بیمار، کودک و یا سالمند، نیازهای مراقبتی به خصوصی مطرح می‌شه که عاملی برای تعریف وظایف مختلف برای پرستار هستن. این وظایف برای کودک، بیمار و سالمند متفاوت و به شرح زیر هستند.

وظایف پرستار شبانه روزی کودک

 • انجام انواع بازی در راستای سرگرم کردن کودک
 • تعویض پوشک برای نوزاد و یا کودکانی که همچنان از پوشک استفاده می‌کنن
 • حمام کردن کودک
 • تعویض لباس‌های کودک برای خواب و یا تعویض در صورت کثیف شدن
 • کمک به انجام تکالیف مهد و یا کلاس‌های متفرقه کودک
 • تهیه وعده‌های غذایی به همراه میان وعده مناسب سن کودک، توجه به مواد معدنی و مغذی مورد نیاز کودک
 • ایجاد فضایی شاد و ایمن در کنار همراهی با کودک

وظایف پرستار شبانه روزی بیمار

 • کمک به بیمار در روند انجام کارهای شخصی
 • لحاظ شرایط بیمار در برنامه غذایی او
 • توجه به زمان مصرف انواع داروهای بیمار
 • انجام تزریقات در صورت نیاز
 • تعویض سوند و پانسمان در زمان‌های معین و رسیدگی به شرایط بدنی بیمار
 • بررسی و کنترل دمای بدن، فشار خون و علائم حیاتی بیمار
 • در ارتباط بودن با پزشک بیمار و همکاری با او در روند درمانی
 • تمرین دادن به بیمار در راستای پیشگیری از زخم بستر
 • حفظ آرامش محیط به منظور امکان استراحت بهتر بیمار

وظایف پرستار شبانه روزی سالمند

 • هم صحبتی با سالمند و همراهی با او در شرایط روحی مختلف
 • کمک به انجام فعالیت‌های روزمره و شخصی سالمند در راستای حمام و یا تعویض لباس
 • توجه به ساعت خواب فرد سالمند
 • چک کردن فشار خون، قند خون و دیگر پارامترها در صورت نیاز
 • کمک در تحرک بدنی و ماساژ در راستای جلوگیری از ایجاد زخم بستر
 • توجه به رژیم غذایی سالمند به منظور ممانعت از استفاده بیش‌ از حد قند و یا نمک
 • انجام تزریقات در صورت نیاز و یادآوری و توجه به زمان مصرف داروها

هر یک از این وظایفی که در رابطه با عملکرد پرستار شبانه روزی در منزل مطرح شد، می‌تونه به نحوی سبب بهبود شرایط مراقبت از افراد مورد بحث بشه‌. توجه داشته باشین که نگهداری و مراقبت از کودکان، سالمندان و یا بیماران، مسئولیت سنگینی هست که نیازمند تعهد و دقت بالا خواهد بود‌.

موسسه پرستاری توانبخش با بیش از 20 سال سابقه در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی آماده اعزام پرستار با توجه به معیار شخصی شما می‌باشد. برای پرسش هرگونه سوال از طریق مشاوره تلفنی رایگان با مشاوران توانبخش در تماس باشید.

پرستار 24 ساعته در منزل

نکاتی که باید هنگام استخدام پرستار 24 ساعته در منزل بدانید

با توجه به اینکه گفتیم مراقبت از افراد در گروه‌های بیماران، کودکان و یا سالمندان، نیاز به توجه ویژه‌ای داره و به عنوان یک مسئولیت بزرگ لحاظ می‌شه، بالطبع فاکتورها و پارامترهای به خصوصی جهت استخدام پرستار 24 ساعته در منزل مورد بحث قرار می‌گیره که در روند انتخاب پرستار باید اون‌ها رو لحاظ کنین.

اولین موردی که باید بخاطر داشت استخدام پرستار شبانه روزی از مرکز معتبری همچون توانبخش است که از پرستاران آموزش دیده و مجرب استفاده می‌کنند و در کنار آن نظارت دقیق بر علملکرد پرستار و مراقب دارند.

در ادامه مهم‌ترین و قابل‌توجه‌ترین مواردی که باید در نظر داشت به ترتیب شامل گزینه‌هایی هست که در ادامه تحت بررسی قرار گرفته شده.

 1. مراجعه به موسسات خدمات پرستاری معتبر

  حرفه‌ای بودن و ضمانت از بابت عملکرد پرستار استخدام شده، تحت تاثیر اعتبار موسسه انتخابی شما خواهد بود. از اونجایی که امروزه نیازهای مراقبتی از بیماران، کودکان و یا سالمندان افزایش پیدا کرده، موسسات مختلفی در این زمینه شروع به فعالیت کردن. در این شرایط اطمینان از عملکرد و اعتبار مجموعه اهمیت پررنگی پیدا می‌کنه. به علاوه در نظر داشته باشین که فردی که استخدام می‌کنین، دارای سابقه پرستاری و مدارک مربوطه باشه.

 2. توجه به نیازهای مراقبتی

  همانطور که می‌دونین افراد ممکنه به منظور مراقبت از کودک‌، بیمار و یا سالمند نیاز به اعزام پرستار 24 ساعته داشته باشن. در نتیجه اهداف استخدام و یا همان نیازهای مراقبتی متفاوتی مورد بحث قرار می‌گیره. پرستاران در زمینه مراقبت از بیمار، کودک و یا سالمند، آموزش‌های جداگانه‌ای دیدن و نسبت به حوزه خاصی تخصص دارن.
  در این حالت لازم هست ابتدا نیازهای خودتون رو لحاظ کنین. از طرفی هم برای مراقبت نیازهای جزئی‌تری مطرح می‌شه‌. برای مثال ممکنه فرد سالمندی که نیاز به مراقبت داره، آلزایمر داشته باشه! و یا بیمار از شرایط خاصی برخوردار باشه و به مراقبت ویژه‌ای نیازمند باشه. به همین دلیل در وهله اول باید به جزئیات نیازهای خود و اهداف مراقبتی‌ای که دارین توجه داشته باشین.

 3. مصاحبه با پرستار

  از دیگر نکات مهم و قابل توجه در این زمینه، مصاحبه با پرستار هست تا علاوه بر آشنایی با فرد اعزام شده، شرایط رو به طور کامل با او در میان بذارین. به این منظور چند مرحله مطرح می‌شه. به طوری که ابتدا با مصاحبه تلفنی باید شرایط اولیه مطرح بشه و سپس در مصاحبه حضوری با فرد منتخب، آشنایی صورت بگیره‌. در نهایت نیاز به یک مصاحبه حضوری دیگه با فرد بیمار یا سالمند وجود داره تا به این وسیله آشنایی بین فرد تحت مراقبت با پرستار صورت بگیره.

 4. تنظیم قرارداد و تعریف مبلغ

  تنظیم قرارداد به منظور ایجاد تعهد مطرح میشه و در این مرحله لازم هست با در نظر داشتن شرایط مراقبتی، مبلغ حقوق هم تعریف بشه. در این مورد باید به فاکتورهای مختلف مراقبتی توجه داشته باشین تا مبلغ منصفانه‌ای رو مطرح کنین. مهارت پرستار، تعداد روزها و ساعات کاری، وظایف و موارد خاص دیگه از جمله پارامترهایی هستن که در این زمینه مورد بحث قرار می‌گیرن.
  در نهایت توجه داشته باشین که تمامی جزئیات رو در قرارداد لحاظ کنین. در نتیجه لازم هست شرح وظایف و مسئولیت‌های شغلی، ساعات کاری، میزان حقوق، تاریخ و نحوه پرداخت حقوق و مواردی از این دست رو در قرارداد به طور دقیق ذکر کنین.

لحاظ این نکات به منظور کسب اطمینان شما از روند مراقبتی ضروری هست و نباید هیچ یک از فاکتورهای مطرح شده رو مورد بی‌توجهی قرار بدین.

موسسه پرستاری توانبخش اعزام پرستار شبانه روزی

با لحاظ تمامی اونچه که در رابطه با مراقبت از بیماران، کودکان و سالمندان گفته شد، موسسه پرستاری توانبخش به عنوان معتبرترین مرکز اعزام پرستار 24 ساعته در منزل، می‌تونه به بهترین شکل ممکن نیازهای شما رو در این زمینه برطرف کنه. این موسسه تمامی خدمات مربوط به اعزام پرستار شبانه روزی در منزل رو لحاظ نموده و می‌تونه خیال شما رو از بابت روند مراقبت راحت کنه.

از مهم‌ترین بحث‌هایی که می‌توان در رابطه با ویژگی‌های عملکردی موسسه پرستاری توانبخش مطرح نمود، شامل مواردی چون: اعزام سریع، مشاوره تلفنی رایگان، عقد قرارداد به صورت شخصی سازی شده با توجه به معیارهای شما، آموزش پرستاران و مراقبان، نظارت دقیق بر قرارداد عقد شده و تخصص و تجربه پرستاران این مجموعه می‌شه.

برای پرسش هرگونه سوال با مشاوران ما در تماس باشید.

نجمه خنجری
گرد آورنده

نجمه خنجری

از ما مشاوره رایگان بگیرید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *