اجاره اتاق ایزوله ICU

شاید تاکنون با عبارت‌هایی از قبیل اجاره اتاق ایزوله و icu، اجاره تجهیزات icu و… مواجه شده باشید، اما به درستی ندانید که این خدمات به چه کاری می‌آیند و یا ضرورت و اهمیت استفاده از آن‌ها چیست. به طور کلی می‌توان گفت اجاره اتاق ایزوله و icu یکی از اقدامات بسیار مهم و اساسی برای مراقبت از بیماران بخش مراقبت‌های ویژه در منزل است.

در این مقاله به ارائه مطالبی در این باره پرداخته و اهمیت و ضرورت ارائه و دریافت این خدمات را مرور بررسی خواهیم کرد. پس اگر شما هم در این زمینه با دغدغه‌ای مواجه شده و یا سوالی دارید و یا می‌خواهید برای اجاره اتاق ایزوله اقدام کنید، با ما همراه باشید.

اتاق icu و تجهیزات آن

پیش از اینکه بدانید چگونه می‌توانید به اجاره اتاق icu و تجهیزات آن دست بزنید لازم است با این بخش آشنایی بیشتری حاصل کرده و بدانید در چه شرایط و موقعیت‌هایی از این بخش بیمارستانی استفاده می‌شود.

کلمه آی سی یو (icu)، در واقع شکل کوتاه شده و مخفف عبارت intensive care unit بوده و منظور از آن واحد مراقبت ویژه است. این بخش در بیمارستان‌ها مخصوص افرادی است که به بیماری‌ها و یا جراحات شدید مبتلا شده‌اند. جراحات و بیماری‌هایی که می‌تواند سلامت آن‌ها را با مخاطره مواجه سازد.

بنابراین بخش مراقبت ویژه و یا آی سی یو را می‌توان یکی از مهم‌ترین و تخصصی‌ترین بخش‌های یک بیمارستان به شمار آورد. در این بخش به درمان بیماران و کنترل وضعیت جسمانی و شرایط ویژه آن‌ها اقدام می‌گردد. افرادی که در این بخش بستری شده و تحت مراقبت قرار گرفته‌اند، برای حفظ حیات خود به نظارت دقیق و مداوم و تجهیزات و ابزارها و داروهای خاصی نیاز دارند.

چراکه بیشتر این افراد حال جسمانی و وضعیت وخیمی دارند. پس باید به بهترین نحو ممکن تحت کنترل و مراقبت دقیق قرار بگیرند. در این بخش افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند بستری می‌شوند. برخی از این بیماران نیز افرادی هستند که در یک یا چند عضو بدنشان اختلالاتی ایجاد شده و یا نمی‌توانند به طور طبیعی نفس بکشند.

برخی از بستری‌شدگان در این بخش نیز افرادی هستند که تصادفات شدید جاده‌ای را تجربه کرده و یا دچار سوختگی شده‌اند و یا آسیب‌هایی جدی به سر آن‌ها وارد شده است. افرادی که از ارتفاع سقوط کرده و یا دچار حملات قلبی و مغزی شده‌اند و افرادی که از عفونت‌های شدید رنج می‌برند نیز در این بخش بستری می‌شوند.

از جمله مهمترین تجهیزات اتاق icu و مورد نیاز این افراد می‌توان به دستگاه‌های ثبت عملکرد بدن و یا علائم حیاتی اشاره کرد. تجهیزاتی از قبیل دستگاه فشار خون، دستگاه کنترل ضربان قلب، دستگاه‌های سنجش عملکرد دستگاه تنفسی و… از دیگر انواع این تجهیزات هستند.

از دیگر تجهیزات اتاق ایزوله icu می‌توان به لوله‌های تغذیه، پمپ تخلیه، داروها و… اشاره کرد. هر کدام از این سیستم‌ها در شرایط خاصی مورد استفاده بیماران قرار می‌گیرند.

شما می‌توانید برای مراقبت هرچه بیشتر از بیماران آی سی یو، از چندین راهکار کمک بگیرید. مثلا آن‌ها را در یک بیمارستان و یا مرکز درمانی بستری کنید و یا به اجاره تجهیزات icu اقدام نموده و از بیمار خود در منزل مراقبت کنید.

برخی از افراد نیز ترجیح می‌دهند یک پرستار به استخدام خود درآورده و به اجاره اتاق icu نیز اقدام کنند تا بیمار خود را در خانه، در فضایی آرام و به دور از تشنج و آلودگی، تحت مراقبت و کنترل قرار دهند. اگر تمایل دارید از بیمار خود در خانه مراقبت کنید باید تجهیزات لازم برای این کار را نیز فراهم کنید.

در غیر این صورت عدم وجود هر کدام از این تجهیزات شما را با مشکل مواجه خواهد کرد و یا حتی ممکن است جان بیمار خود را به خطر بیندازید.

خدمات اجاره اتاق ایزوله و اتاق icu

خدمات اجاره اتاق ایزوله و اتاق icu

همان‌طور که می‌دانید بیمارانی که در منزل و یا بیمارستان‌ها بستری شده‌اند، به برخی از تجهیزات و دستگاه‌ها نیاز دارند تا از طریق آن‌ها سلامتی خود را به دست آورده و یا از بروز خطرات جدی جلوگیری به عمل آورند. در حال حاضر بیشتر بیمارستان‌ها به این ابزارها مجهز شده‌اند.

اما با این حال ممکن است برخی از مراکز درمانی هم نتوانسته باشند این تجهیزات را فراهم سازند. در بیشتر موارد کمبود بودجه و یا امکانات به این مراکز درمانی اجازه خرید تجهیزات اتاق icu را نمی‌دهد.

از سوی دیگر برخی از بیماران به دستگاه‌هایی از قبیل دستگاه‌های تنفس مصنوعی نیازمند هستند و یا باید بنا به دلایلی از قبیل بروز عفونت و یا آلودگی، به دور از محیط بیمارستان و در فضای منزل بستری شوند تا روند درمانی خود را طی کنند.

بیشتر افراد توان خرید این تجهیزات را نداشته و از سوی دیگر حفاظت و مراقبت هر چه بیشتر و بهتر از بیمارانشان یک ضرورت اساسی به شمار می‌رود. به همین دلیل برخی از موسسات و مجموعه‌ها که به ارائه خدمات پزشکی و پرستاری اقدام می‌نمایند خدماتی از قبیل اجاره اتاق icu و یا اجاره تجهیزات icu را نیز در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

پس بدون نیاز به خرید این ابزارها می‌توانید در مدت زمانی که بیمارتان طول درمان خود را پشت سر می‌گذارد، از تجهیزات آی سی یو استفاده کرده و به بیمار کمک کنید تا در محیطی امن به سر ببرد. از سوی دیگر هزینه چندانی هم برای این کار پرداخت نخواهید کرد.

در واقع با اجاره تجهیزات اتاق ایزوله، به صورت ماهیانه مبالغی را پرداخت خواهید کرد. بنابراین مجبور نیستید به صورت یک جا هزینه‌های خرید این ابزار را پرداخت نمایید. البته این موضوع که شما برای مراقبت از بیمار خود به چه تجهیزات و ابزارهایی نیاز دارید به طور کامل به وضعیت بیمار و شرایط وی بستگی دارد.

بنابراین پیش از اقدام به اجاره تجهیزات icu با پزشک و مجموعه ارائه دهنده خدمات اجاره اتاق ایزوله مشورت کرده و راهنمایی‌های مورد نیاز را دریافت کنید. یکی از مجموعه‌هایی که می‌توانید در این زمینه از تخصص و تجربه آن استفاده کرده و اجاره تجهیزات پزشکی مورد نیاز خود را با مراجعه به آن تهیه کنید، موسسه توانبخش است.

ضرورت و مزایای اجاره تجهیزات icu و مراقبت از بیمار در خانه

دور بودن بیمار از اقوام و خویشان خود و محیط منزل، برای روح و روان او مشکلات و آسیب‌هایی به وجود می‌آورد.

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای بیماران بستری شده در بیمارستان به وجود می‌آید امکان ابتلای آن‌ها به انواع مختلفی از عفونت‌های بیمارستانی است. در چنین شرایطی استفاده از خدمات اجاره اتاق ایزوله icu ضرورت پیدا می‌کند.

این راهکار می‌تواند بسیاری از بیماران و خانواده‌های آن‌ها را از مشکلات و دردسرهای بیماری و مراقبت از بیمار نجات دهد. در این صورت احتمال بازگشت سلامتی به بیمار با سرعت بالاتر و در طول زمان کمتر، بیشتر خواهد شد.

مزایای اجاره اتاق ایزوله icu از موسسه توانبخش

موسسه توانبخش یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز پرستاری در کشور بوده که به مراقبت و نگهداری از کودکان، سالمندان، افراد بیمار و… در منزل اقدام می‌کند. این مجموعه تمامی فعالیت‌های خود را با مجوزهای مورد نیاز از ارگان‌های مربوطه انجام داده و با عقد قرارداد رسمی به سرانجام می‌رساند.

این مرکز یکی از اعضاء رسمی مراکز همیاری بوده و عضو رسمی انجمن موسسات و مراکز مراقبت به شمار می‌رود. در حال حاضر این موسسه تصمیم به ارائه خدمات اجاره تجهیزات icu، اجاره اتاق icu و یا اجاره اتاق ایزوله گرفته است.

نظارت بسیار دقیق و موشکافانه بر قراردادهای منعقد شده و یا عقد قرارداد با توجه دقیق به خواسته‌های مشتریان از جمله ویژگی‌های اصلی این مجموعه و مزایای استفاده از خدمات آن است که به شما کمک می‌کند تا با خیالی آسوده‌تر و با امنیت خاطر بیشتر به عقد قرارداد با این مجموعه اقدام کنید.

پیش از اجاره تجهیزات icu و یا اتاق icu باید با این تجهیزات و ابزارها آشنایی کافی و کامل حاصل کنید. همچنین باید نحوه کار با آن‌ها را نیز آموزش ببینید. این کار را هم می‌توانید با کمک موسسه پرستاری توانبخش، ارائه دهنده خدمات اجاره اتاق ایزوله icu انجام دهید.

از ما مشاوره رایگان بگیرید

                   دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.